Българска СуперЛига?

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Българска СуперЛига?

Мнениеот ogrizko » 19 апр 2021 19:13

Какво ви е мнението да се създаде подобна в България? Ясно е, че световната суперлига е пълен позор ....обаче в България може да се получи доста интересно всъщност :P

Ще има топ-отбори с гарантирано участие, които не могат да изпадат и други такива, които ще могат да изпадат. И в лигата ще се стремим да имаме представителство от различни градове.

Ето примерен модел:
1. Черно море
2. Спартак Варна
3. Лудогорец
4. Левски
5. ЦСКА
6. Славия
7. Локомотив Сф
8. Локо Пд
9. Ботев Пд
10. Нефтохимик Бс
11. Дунав Рс
12. Етър
13. Спартак Плевен
14. Шумен
15. Добруджа
16. Пирин Блг
17. Арда
18. Светкавица Тще
19. Ботев Вр
20. Монтана
21. Берое
22. Миньор Пк
23. Бдин Видин
24. Хасково
25. Хебър Пазарджик
26. Ямболгаз
27. Литекс Ловеч


Идеята е да има максимално представителство на отбори от различните градове и региони. Извинявам се, но на мен ми писна от софийски и околософийски отбори... 1948, Царско село, Витоша и подобни.... то 70% от лигата в момента е някъде там....

И така ....да си представим една Супер Лига от 26 до 30 отбора! Отборите играят по 1 път само помежду си! т.е. или гостуваме на даден отбор или домакинстваме.... и след това може да се играят примерно плейофи накрая кой да се спаси и кой да изпадне.

Разбира се, това е само първоначален вариант и идеен проект ....може да се доизмисли вероятно .... но би било доста интересно всъщност :oops:
Последна промяна от ogrizko на 21 апр 2021 19:07, променено общо 5 пъти.
Изображение

Bernaleo
Мнения: 4569
Регистриран на: 26 апр 2016 21:22
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот Bernaleo » 19 апр 2021 19:14

Предлагам БГ футбола да бъде закрит.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот ogrizko » 19 апр 2021 19:28

то да бъде закрит е ясно ...въпроса е как да бъде спасен :P

примерно сега да речем играят най-добрите, обаче на мен ми писна от еднакви мачове.... така ще се вдигне интереса към БГ футбола като цяло, ще се възродят малко позабравени дестинации и отбори ... ще има много мачове и различни дестинации и отбори вместо едни и същи да играят по 4 пъти всяка година ...смятам, че може да се получи доста интересно! така и така някои отбори са в челото независимо от формата на първенството.... поне щом се мисли да се върне формат с 16 отбора, защо да не са 30 и да играят само по веднъж помежду си в редовния сезон и след това плейофи?! както и да има гарантирани места за отбори от различни големи градове ....т.е. над 100 000 жители трябва да има поне 1 отбор или нещо от сорта ;)

знам, че сега звучи малко като химера ....ама ако примерно тия отбори участват всеки сезон в Супер Лигата, дали няма да се повиши интереса към отборите и съответно да се намерят и спонсори и всичко необходимо и до няколко години да се вдигне сериозно качеството като цяло?!
Изображение

Mirosvel
Мнения: 520
Регистриран на: 22 юни 2015 17:07
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот Mirosvel » 19 апр 2021 21:01

Къде е Берое бе?

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот ogrizko » 19 апр 2021 21:25

Mirosvel написа:Къде е Берое бе?

....който ми подхвърли списъка с отборите явно е пропуснал Берое ...сега ще поправя неговата грешка :P
Изображение

Потребителски аватар
LaRgO
Мнения: 4979
Регистриран на: 28 фев 2010 20:26
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот LaRgO » 19 апр 2021 21:29

За мен по-добър вариант е отборите от Балканите да се обединят в общо първенство.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот ogrizko » 19 апр 2021 21:47

ако говорим за първенство ми се вижда трудно ...все пак има и визи, и проблеми между България и Македония и т.н. .....обаче виж примерно една Балкан Куп може да се организира :roll: което е добра идея между другото ...щото то ШЛ май наш отбор няма да се класира вече, ЛЕ кой знае дали ще се класира ...ама една Балкан Куп дето се класират най-силните отбори на балканите, що не?!

2 групи по 6 отбора примерно ......ако Лудогорец се класира за ЛЕ играе там ..ако не се класира играе в Балкан Куп ....примерно 2 отбора може да има от България там и по 2 отбора от другите балкански държави, може да се получи интересно нещо като 2 групи от по 6 отбора или нещо от сорта :roll:

ако нещо зависеше от мен бих се пробвал да организирам нещо такова .....в крайна сметка трябват да се опитат нови неща и идеи, щото в България футбола е мега зле, а и рядко се класираме някъде освен Лудогорец.... ако само стоим и мрънкаме нищо няма да се промени и така :idea:
Изображение

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот doktora25 » 20 апр 2021 00:40

Твърдо подкрепям идеята за Балканска лига - не шампионат, а турнир с групова фаза. Разбирам че става модерно с някакъв нестандартен брой отбори в групите - да го увеличават за клубните надпревари и намаляват до 3 за бъдещите световните първенства, ама всичко различно от 4 ми се струва кофти и развалящо хармонията. Не сме китайци да бягаме от тази цифра. 4 по 4 би било идеалният формат. В най-лошия случай при необходимост от повече участници може да се помисли за 4 групи по 5, които да играят по 1 път всеки срещу всеки.

Иначе за предложението за Българска суперлига не мисля че е приложимо, защото едва ли ще се намери кой да осигури в пъти по-голямо финансиране от настоящото за отборите, които ще претендират да са постоянни участници. Категорично обаче не ми допада да има такива нито у нас, нито по европейските терени. В същото време не виждам нищо лошо в увеличаване броя на отборите до 16, че и до повече, именно с идеята да се играе футбол в повече градове.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
LoveAndPeace
Мнения: 4232
Регистриран на: 07 фев 2009 09:50
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот LoveAndPeace » 20 апр 2021 12:13

https://i.ytimg.com/vi/F90dsTzmc8Y/hqdefault.jpg
Сега аз може да не съм прав , Суперлига без лук не я одобрявам :lol: :lol:
Без Пернишкия футбол , къде сте тръгнали :!:

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот ogrizko » 20 апр 2021 13:58

абе не знам ...може и Миньор Перник ...ама това е още идеен проект, не съм официализирал още нещата :mrgreen: освен това си мисля, че няма смисъл да Не може да се изпада .....по-скоро примерно последните 2 отбора ще изпадат ...то като са 30 и се вложи в гореспоменатите отбори се надявам да се засилят всичките ;) дори си мисля, че може да се получи някакво държавно финансиране за начало по 50 000лв месечно за отборите... иначе ще е трудно... нека да се започне с някакво минимално финансиране да може да просъществуват отборите, а после ще се мисли вече дали да остане такова :roll:

освен това си мисля да се разделят после тия 30 отбора на нещо като сегашния формат само дето на 3 по 10 отбора ....и после примерно ако през сезона Левски е гостувал на ЦСКА ....ако двата отбора останат да речем в първата 10-ка, сега Левски ще домакинства на ЦСКА и така хем ще се изравнят домакинството и гостуването... ама мачовете от редовния сезон ще станат 29+9=38 ......а ще има евентуално плейофи за последния отбор дето ще играе в Европа :) само се чудя дали след 29 мача точките да се делят на 2 или да се оставят такива каквито са, но може да се пробва по двата начина и да се прецени :roll:

ако мачовете станат 38 с тоя вариант, няма да имаме такава голяма почивка от 3 месеца зимата ...и може да се играе по-често сряда и събота да посвикнат малко :mrgreen:

що се отнася до Балкан Къп, гледам че на Балканите има 12 държави:
Албания
Босна
България
Гърция
Косово
Сев. Македония
Румъния
Словения
Сърбия
Турция
Хърватия
Черна гора

така че понеже идеята е 2 отбора от държава, то стават 24 отбора общо... понеже трябва да се делят на 2 4 8 16 32 ....то явно групите най-добре да бъдат 4 групи по 6 отбора и да се класират най-добрите 2 отбора..... обратното ще бъде по-странно може би... 6 групи по 4 отбора, но тогава ще трябва да се класират първите отбори и най-добрите 2 :roll:

всъщност доста интересно турнирче може да се получи ...хем е разпалено на Балканите, хем доста държави се оказа че има ...аз бях свикнал с повече тия покрай нас ама 12 държави се оказа :P т.е. вероятно ще има достатъчно интерес ако се организира такъв турнир ...при положение, че Топ световните отбори се опитват да се направят на интересни и почти да не допуснат странични отбори....

що да не гледаме Галатасарай, Бешиктар, Олимпиакос, Партизан, Стауа, нашите и т.н. ..... ще е яко :idea:

п.п. Честно казано темата беше пусната малко на майтап в началото ама сега като го премислям наистина може да се окаже доста по-интересно ако реално се осъществят тия идеи.... защо трябва да се съобразяваме с 2-3 отбора дето искат малко отбори в А група, а да не направим така че да въвлечем повече градове, отбори и фенове в А група и да се залиси интереса към футбола и спорта в България като цяло ...на хората явно им е писнало от сегашните им малоумни варианти дето се предлагат и да се лансират само няколко отбора.... има отлив и от спорт и от стадиони и от всичко (и нямам предвид само заради ковид)... така че наистина не виждам защо да не се пробва това с 30 отбора .....ама това с неизпадането по-скоро беше лигавщина заради световната суперлига, иначе не би трябвало така да се случават реално нещата :!:
Изображение


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта