Българска СуперЛига?

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5150
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот ogrizko » 05 май 2021 17:58

doktora25 написа:Като чета двете гледни точки с 14 или 16 отбора да ни бъде първенството, твоята идея все повече започва да ми харесва, защото хем е добре всеки да има за какво да играе, хем да има максимално представителство, хем да не се срещат отборите по много пъти да не си омръзват и да не омръзват сблъсъците на феновете. И заради ковид, и заради климатичните промени, и заради бедните клубове, които не могат да си позволят голяма бройка равностойни класни играчи и се задъхват повечето при цикъл сряда-събота смятам че броят шампионатни кръгове трябва да бъде максимално стегнат и редуциран, не повече от 31-32, така че само трябва да се помисли колко да са отборите, за да бъдат редовните + плейофните кръгове в този диапазон. Може примерно да стане с 24 отбора, които после да бъдат разделени на 3 8-ци, в които да изиграят по още 1 мач на разменено домакинство от първия им сблъсък.

ами не знам ....може и 24 както казваш, но тогава няма да може да обхванем всички отбори както ми се иска може би :roll: освен това защо да не пробваме първо с 30 ...ако не сработи за няколко години тоя вариант, ще се върнем към 24.. просто идеята е да има възможно най-много отбори от различни градове и цялата нация да се "зариби" един вид ....другата идея е тая, че когато от 30 отбора изпадат само 2 отбора, ще има по-голям стимул да се инвестира в клубовете, т.е. спонсори ще се намират по-лесно и по-трайни такива и идеята е точно тая, като се изпада по-трудно клубовете да се стараят повече да бъдат по-добри и да не се излагат и така да се вдигне и класата и всичко... не знам дали обяснявам като хората, защото в моята глава причината никога не е просто една ами е една сложна плетеница от взаимовръзки дето ми се въртят и не винаги мога да ги обясня добре :oops: в смисъл знам какво искам и сам си го чувствам защо го искам, но обясненията подробните са ми малко по-трудни ..... освен това, това с лигата е само част от идеята ми, аз вече си имам идея в главата и за финансиране ...и за стимул всеки един отбор да има за какво да се бори и т.н. :oops: обаче съм съгласен ....ако до 3 сезона с 30 отбора не се получава това дето си представям, то естествено вероятно ще се наложи да минем към твоята схема с 24 отбора... но забележи дали няма да ти е по-интересно формат с 30 отбора какъвто няма вероятно никъде по света :lol: на мен само това ми вдига интереса към нашето първенство и какво ще се получи ....а да не говорим и че ще има мачове навсякъде и т.н.

обаче благодаря за подкрепата от твоя страна ...това е проблема с твърде нестандартните идеи, че като не си го видял никъде и ти е някак по-трудно да го приемеш, но ако изключиш това и почне да разсъждава човек може да намери смисъла в нещата и че могат да станат въпреки че са леко странни и нестандартни ;)
Изображение

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот Warped » 05 май 2021 18:02

Темата прелива от умни предложения :lol: :lol: :lol: :lol:
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17534
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот pomiqrat » 05 май 2021 18:47

Половината клубове няма да завършат първенството. А някои ще падат с по 7-8 гола. Бах я тая суперлига. А първенството трябва да е 10 отбора. Един изпадащ и два бараж за оставане. Останалото е поддържане на полуаматьорско ниво.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5150
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот ogrizko » 06 май 2021 10:38

pomiqrat написа:Половината клубове няма да завършат първенството. А някои ще падат с по 7-8 гола. Бах я тая суперлига. А първенството трябва да е 10 отбора. Един изпадащ и два бараж за оставане. Останалото е поддържане на полуаматьорско ниво.

ще го завършат ..говорим за държавно финансиране от 50 000лв на месец да се покрият разходите минималните ...останалото вече ще е до собственици, билети от фенове, спонсори :P

признавам, че в началото може да е така и както казваш нивото да е полуаматьорско .....обаче като се замислиш вече май ще стане по-трудно наш отбор да стигне до ШЛ .....нали големите трябва да са там .....а в другите турнири я имаме 1-2 участника, я не.... демек сега само, за да угодим на Лудогорец и ЦСКА примерно, трябва да поддържаме лигата от 8 отбора и да играят по 6 пъти помежду си, за да е високо нивото.... или е по-добре да има футбол навсякъде и да гледаме футбол навсякъде и да са по-разнообразни мачовете и дестинациите .....точно това казах в последното си мнение, наистина в началото очаквам да има спад на нивото на футбола ....обаче ако примерно от 30 отбора отпадат само 2 ....а останалите 28 остават в лигата, то понеже няма да изпаднеш лесно на долните нива, си струва да инвестираш! и понеже отборите ще са участници от А групата дългосрочно, се надявам да се намерят по-лесно и спонсори, ако ще и 10-20 000лв да наливат на месец пак е нещо ....според мен дългосрочно погледнато това ще вдигне нивото на футбола ни, защото повече момчета ще искат да станат футболисти, защото има къде да играят и ще им се плаща примерно минимум 1000лв ....докато сега има 10-на отбора и до там.... и школите ще почнат да се задействат и всичко ще се раздвижи :roll:

сериозно ли искаш футбол само в София, Пловдив, Варна ???? аз не виждам да сме много напред в сегашния вариант, като изключим Лудогорец..... но тъй като вече в ШЛ ще се влиза още по-трудно, струва ли си да поддържаме сегашния вариант само заради Лудогорец, при положение че може да възродим футбола у нас като цяло с настоящето предложение за БГ Супер Лига?! :roll:

даже хубаво .....за да не се получава чак такъв проблем с нивото, може да се даде 1 година на подготовка на споменатите отбори и да почнат да се финансират, да се инвестира в стадионите им (терен, осветление), да им се постави задача да се стягат за Супер Лигата... т.е. 1-2 сезона предизвестие и примерно от 2024 преминаваме на новия вариант на лигата.... въпреки че аз поне не виждам проблем да се скача на дълбокото :lol: ако трябва ще се приеме първия сезон резултат над 7:0 (8, 9, 15..) да бъде вписван като 7:0 :P

знам, че такъв шампионат няма никъде, но то и държава като нашата няма никъде, така че според мен трябва да се пробва някакво такова раздвижване на нещата..... най-малкото аз смятам, че доста хора ще бъдат обнадеждени и стимулирани да дават повече от себе си като виждат, че има желание и нещо се променя наистина.... а не само да се дрънка и всичко да остава същото.... което обезверява и затова сме толкова зле
Изображение

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17534
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот pomiqrat » 06 май 2021 16:57

Държавата да дава на някви гелосано-татуирани неосъзнати пеераси по 50 хил на месец, които се водят футболисти :!: Сигурно на половитата клубове ще трябва да им ремонтира и стадионите, защото са като след военно положение. Държавата да отделя по 1 500 000 на месец и 18 000 000 на година за пеераси, за да изживеят мечтата си да ритат топка :shock: Как пък германците не се сетиха да го направят. Не знам някой футболист и в Б група да взема под 1000 лева, ако не е резерва. Минималната им е 800. Тея, ако имаха желание щяха да изринат терените из Б група и да ги прилапат Лудогорец, ЦСКА и Арда, ама са продукт без стойност и никой не ги иска. Единственият шанс на българския футбол е намалянето на А група на 10. С някаква утайка футбол не се прави. Половината градове и на мач срещу ЦСКА и Левски не могат да съберат повече от 5 хил човека, а камо ли да предизвикат интерес в населението за Ямбол - Търговище. Пет отбора ще се борят за Европа, 23 ще живуркат и 2 ще отпадат :lol: Бах го вдигането на нивото. Много интересно Б група отколко отбора ще бъде и кой ще финансира тях. Бюджетът на Дунав във В група е 500 000 и са 7-и. Яко. Да им вдигнем заплатите на цървулите.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5150
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот ogrizko » 06 май 2021 17:40

ами аз съм измислил как да се припечелва по 60 000 000 от спорт, така че тия 18 000 000 няма да са проблем евентуално ;)

иначе ако трябва да съм честен, в моята концепция няма Б група :lol: Супер Лига с 30 отбора, а под нея следват регионалните първенства ...т.е. Североизток, Югоизток, Северозапад, Югозапад .....първите 4 отбора играят бараж помежду си и двата най-силни отбора се класират за СуперЛигата ....възможно е да се дава бонус 200 000 лв за селекция както в Англия дават бонус на промотираните, за да се подсилят :roll:

за регионалните не съм предвидил финансиране понеже са аматьорски и затова са регионални да няма много пътуване и едно друго ....но пък може и да се дават примерно 5 000 месечно по преценка... там евентуално за топки, екипи, организационни, пътувания и подобни :roll:
Изображение

Потребителски аватар
ImmortaL_1000
Мнения: 3818
Регистриран на: 15 авг 2016 17:04
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот ImmortaL_1000 » 05 сеп 2021 05:24

Аз съм твърдо ЗА да бъде закрит Българския футбол!!!
[wrapimg=]https://gmsrp.cachefly.net/images/20/04/22/dfc5092693fb95b20c3a83264e9c2408/320.jpg[/wrapimg]


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта