Koй е най-добрият български рефер?

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

filcolins
Мнения: 508
Регистриран на: 05 ное 2014 11:06
Контакти:

Re: Koй е най-добрият български рефер?

Мнениеот filcolins » 02 сеп 2019 11:20

този дето още не свириил в первенството

Mirosvel
Мнения: 520
Регистриран на: 22 юни 2015 17:07
Контакти:

Re: Най-добрият български рефер

Мнениеот Mirosvel » 02 сеп 2019 12:26

Zaash написа:Българските съдии не са по-лоши от средната класа на чуждите съдии. Единственият проблем е лесното даване на фаул. Толкова нелепи отсъждания съм виждал в международните мачове, че като видя как плюят по нашите съдии запалянковци и си мисля, че никой не ни е виновен, че сме на това дередже, нашата комплексарщина е!
Атанас Узунов и за мен беше номер едно от мачовете, които съм гледал. Много умерен и коректен в отсъжданията. Имаше и слаби мачове, но като цяло личеше безпристрастност и качество. От това което помня, като добри съдии може да се определят и Антон Генов, Стефан Орманджиев и Любе Спасов. Със сигурност пропускам някои, но не съм чак толкова паметлив по темата. От настоящите, Георги Кабаков се отличава. Гледах един международен негов мач и ми се понрави. Според мен е добър рефер.


Ти кой международен мач на Кабака си гледал? Да не е оня на младежите на Франция и Испания? Че там всички - и свои и чужди бяха в потрес от оскъдния капацитет на рефера Кабаков. Представянето му беше меко казано смешно!

Mirosvel
Мнения: 520
Регистриран на: 22 юни 2015 17:07
Контакти:

Re: Най-добрият български рефер

Мнениеот Mirosvel » 02 сеп 2019 12:30

TristaNNN написа:Цветан Кръстев. Само не мога да си спомня защо се "отказа" и чия поръчка не изпълни преди години - на ГГ в Литекс или на ЦСКА, наистина не си спомням.


Абсолютно си прав. Той беше един от малкото, които ставаха! На него Григор Ганчев му еба майката!

Потребителски аватар
chalga
Мнения: 37
Регистриран на: 28 апр 2015 12:54
Контакти:

Re: Koй е най-добрият български рефер?

Мнениеот chalga » 02 сеп 2019 13:33

Как кой оня депутата от ГЕРБ дето не може и да чете :) Тоя неграмотен, продажен тип натиска копче в парламента и води робите напред.

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Koй е най-добрият български рефер?

Мнениеот galin56 » 02 сеп 2019 14:21

В България е много по-трудно да си съдия отколкото в Премиершип или друго водещо първенство. Защото първо на българските мачове се правят двойно повече фалове. Ако за качествен мач стандарта за фалове е максимум 15 до 20 фала, за българското първенство стандарта е почти 40 фала на мач. Те общо взето рядко имат пълна чиста игрова минута без фал. От многото фалове съответно има и много повече поводи някой да е недоволен я за недаден фал, я за пресилен фал, я за картон, дузпа и какво ли не.
И като добавиш и факта че отборите са слаби и се чудят с какво да се оправдаят най-лесно е да обявят че съдията им е ограбил труда и тм подобни глупави клишета.
Е понякога има и спорни ситуации като къча на Стериакис срещу Лудогорец, който не се разбра защо му дадоха червен картон, игра с ръка(която нямаше) или къча със крака напред, но както и да е , има и спорни ситуации.
Но 90% от случаите съдиите си свирят нормално, просто отборите са слаби и се ритат като магарета.

Zaash
Мнения: 784
Регистриран на: 03 окт 2008 10:12
Контакти:

Re: Най-добрият български рефер

Мнениеот Zaash » 02 сеп 2019 15:23

Mirosvel написа:
Zaash написа:Българските съдии не са по-лоши от средната класа на чуждите съдии. Единственият проблем е лесното даване на фаул. Толкова нелепи отсъждания съм виждал в международните мачове, че като видя как плюят по нашите съдии запалянковци и си мисля, че никой не ни е виновен, че сме на това дередже, нашата комплексарщина е!
Атанас Узунов и за мен беше номер едно от мачовете, които съм гледал. Много умерен и коректен в отсъжданията. Имаше и слаби мачове, но като цяло личеше безпристрастност и качество. От това което помня, като добри съдии може да се определят и Антон Генов, Стефан Орманджиев и Любе Спасов. Със сигурност пропускам някои, но не съм чак толкова паметлив по темата. От настоящите, Георги Кабаков се отличава. Гледах един международен негов мач и ми се понрави. Според мен е добър рефер.


Ти кой международен мач на Кабака си гледал? Да не е оня на младежите на Франция и Испания? Че там всички - и свои и чужди бяха в потрес от оскъдния капацитет на рефера Кабаков. Представянето му беше меко казано смешно!


https://www.gol.bg/bulgari-v-chujbina/2 ... kategoriya
Мачът е Брюж Залцбург, но признавам че не съм гледал целия мач.
https://gong.bg/football-sviat/liga-evr ... kov-527818

Потребителски аватар
KIL
Мнения: 963
Регистриран на: 27 дек 2009 20:58
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Най-добрият български рефер

Мнениеот KIL » 02 сеп 2019 22:03

TristaNNN написа:Цветан Кръстев. Само не мога да си спомня защо се "отказа" и чия поръчка не изпълни преди години - на ГГ в Литекс или на ЦСКА, наистина не си спомням.


Браво,левскарче! Това е СЪДИЯТА! Фаули, чувство за авантаж,а бе, СЪДИЯ! Отказа се "по здравословни и лични причини"! Не издържа на нАпъна! Жалко... Е, в БГ сме все пак... И не,че е от Варна...Онзи ден съдии от Варна (очудващо!!!) оплескаха мача във Варна Черно море-Дунав! Не че подпираха някой от отборите,просто се притесниха и омазаха мача...
МОРЕТО... НЕ Е ДО КОЛЕНЕ!

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12214
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Koй е най-добрият български рефер?

Мнениеот TristaNNN » 02 сеп 2019 23:14

А помните ли един друг рефер от сравнително близкото минало Богомил Маринов (Мечката)? И него ли подсъдимия за данъчни измами "спортен меценат" го "отказа"? За Мечката знам със сигурност, че към днешна дата свири по аматьорските лиги там до летището.
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12214
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Най-добрият български рефер

Мнениеот TristaNNN » 02 сеп 2019 23:24

KIL написа:
TristaNNN написа:Цветан Кръстев. Само не мога да си спомня защо се "отказа" и чия поръчка не изпълни преди години - на ГГ в Литекс или на фалиралия вече красноармейски отбор, наистина не си спомням.


Браво,левскарче! Това е СЪДИЯТА! Фаули, чувство за авантаж,а бе, СЪДИЯ! Отказа се "по здравословни и лични причини"! Не издържа на нАпъна! Жалко... Е, в БГ сме все пак... И не,че е от Варна...Онзи ден съдии от Варна (очудващо!!!) оплескаха мача във Варна Черно море-Дунав! Не че подпираха някой от отборите,просто се притесниха и омазаха мача...

Аз имах много надежди за този пич, наистина ръководеше авторитетно и мъжката, ноооо да - сега се разрових назад в близкото минало и понапънах склерозата да си спомня къде "сгафи" и май наистина падна жертва на подсъдимия за данъчни измами бизнесмен-"меценат" от селото Микре, който към онзи момент беше фактор в родните комисии и имаше лукса да си пазарува рефери, мачове и проектонационали.
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10814
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Koй е най-добрият български рефер?

Мнениеот ivan56 » 03 сеп 2019 00:12

Не е зле да си спомним и г-н Раев, колко съдии прати дя свирят по селските лиги или нацяло им приключи кариерата.
Та не е само "Заможният"
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 13 госта