Въвеждат поименни билети за мачовете в Първа лига

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Air_Smuggler_FU
Мнения: 325
Регистриран на: 23 юли 2015 08:37

Re: Въвеждат поименни билети за мачовете в Първа лига

Мнениеот Air_Smuggler_FU » 01 юли 2019 11:36

Колкото повече се "затруднява" достъпа до стадионите, толкова повече нормални хора, които нямат проблем имената им да се знаят, и които ще жертват 5 мин. за покупка на билет по Нет-а, ще присъствуват на мачовете.

Това разбира се, евентуално ще намали посещаемостта като цяло, но поне ще знам, че боклуците са шкартирани и ще мога безопасно да си заведа децата с балончета и знаменца на мача. А като изчезне боклука, лека-полека ще се появят и магазинчетата, и чистите тоалетни, и продавачите с колички, сандвичите, безалкохолните, царевичката, захарния памук и т.н., така, както беше по времето на "лошия" социализъм, когато по стадионите се събираха по 50-55 000 души на мач.

Чалга поколението сега деца не могат на направят, щото живота ги е утрепал отвсякъде, неуки и излишни, импотентни и плешиви на по 25-30 години, камо ли да ги възпитават и да ги водят по мачове... :evil:

unwe2010
Мнения: 8
Регистриран на: 07 ное 2015 18:10
Контакти:

Re: Въвеждат поименни билети за мачовете в Първа лига

Мнениеот unwe2010 » 01 юли 2019 11:49

Като фен на Левски стъпвал и на редица други стадиони в Европа (Executive VIP на Емирейтс, VIP на Стамфорд, Сантяго Бернабеу, Маракана, Сан Сиро и т.н.) мога да посоча, че подобни мерки са добри и в дългосрочен план ще са само положителни.

Не може, заради 150-200 лумпена да има проблеми за нормалния зрител. Стигнахме в Левски до абсурдната ситуация сектор Б да се млати помежду си и на домакински мачове да има полиция по изходите на стадиона и да не се пускат хора по 30 минути, а полицайте да казват, че такова чудо агитката на домакина да се бие всеки мач не е имало.

Поименните билети са само началото. С един Лудогорец Арена и един сектор А на Герена сме доникъде по отношение на качеството на предлаганата услуга. Самия футбол е слаб, това е ясно, въпроса е да ти е комфортно да си на стадиона и да ти е спокойно, че няма да ти пребият детето, ако го пратиш на мач.

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12241
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Въвеждат поименни билети за мачовете в Първа лига

Мнениеот TristaNNN » 01 юли 2019 16:50

Нещо не ми е ясно как поименните билети ще разкарат лошковците от стадиона, за което повечето хора в темата подскачат от радост. Те, хулиганите, какво - нямат интернет или не си знаят имената, за да си купят ценните хартийки ли?
И друго - как точно ще си бъдеш на мястото в сектор Б на Герена или в Г на стадиона без кенефи, където по принцип са най-буйните глави? Ушев какво казва по тоя въпрос, ще разчертаят бетона и ще го номерират ли? :lol:
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Въвеждат поименни билети за мачовете в Първа лига

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 03 юли 2019 01:55

TristaNNN написа:Нещо не ми е ясно как поименните билети ще разкарат лошковците от стадиона, за което повечето хора в темата подскачат от радост. Те, хулиганите, какво - нямат интернет или не си знаят имената, за да си купят ценните хартийки ли?
И друго - как точно ще си бъдеш на мястото в сектор Б на Герена или в Г на стадиона без кенефи, където по принцип са най-буйните глави? Ушев какво казва по тоя въпрос, ще разчертаят бетона и ще го номерират ли? :lol:

С такава система идентифициран ли бъде един път някой като хулиган ако му бъде наложена забрана да стъпва на стадиона лесно ще му бъде спрян достъпа.

Или ще опита да влезе с билет на свое име и ще го отпратят защото има забрана, или ще опита да влезе с билет купен на друго име и ще бъде отпратен, защото билета не е негов.

Определено ще е от полза с оглед на факта, че сега-засега хората със забрани си ходят без проблем като цяло.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12241
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Въвеждат поименни билети за мачовете в Първа лига

Мнениеот TristaNNN » 03 юли 2019 11:58

Betchualeng Arnaikem написа:
TristaNNN написа:Нещо не ми е ясно как поименните билети ще разкарат лошковците от стадиона, за което повечето хора в темата подскачат от радост. Те, хулиганите, какво - нямат интернет или не си знаят имената, за да си купят ценните хартийки ли?
И друго - как точно ще си бъдеш на мястото в сектор Б на Герена или в Г на стадиона без кенефи, където по принцип са най-буйните глави? Ушев какво казва по тоя въпрос, ще разчертаят бетона и ще го номерират ли? :lol:

С такава система идентифициран ли бъде един път някой като хулиган ако му бъде наложена забрана да стъпва на стадиона лесно ще му бъде спрян достъпа.

Или ще опита да влезе с билет на свое име и ще го отпратят защото има забрана, или ще опита да влезе с билет купен на друго име и ще бъде отпратен, защото билета не е негов.

Определено ще е от полза с оглед на факта, че сега-засега хората със забрани си ходят без проблем като цяло.

Добре, но като знам Ушев колко "старателно" проверява личните карти на входа (това е последната невероятна мярка за противодействие на футболното хулиганство :mrgreen: ), не знам как точно ще се засичат лошковците. Освен това, тия с наложените забрани фигурират в базата данни на МВР, въпросителната е как Евентим или ЛовечТикетс ще се докопат до тази информация, за да отказват билети на баш хулиганите. Въобще, всички тия мерки и мерчици са тотален прах в очите на хората, защото МВР има ресурса, но няма желанието да изрине бандитите от стадионите, това е горчивата истина. Просто никой отгоре не е натиснал копчето това да се задейства, защото никой отгоре не го иска в действотелност, вместо това правят безсмислени кръгли маси и дискусии по темата, като резултатите са нищо повече от лов на вещици или най-често прах в очите.
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Въвеждат поименни билети за мачовете в Първа лига

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 03 юли 2019 23:15

TristaNNN написа:
Betchualeng Arnaikem написа:
TristaNNN написа:Нещо не ми е ясно как поименните билети ще разкарат лошковците от стадиона, за което повечето хора в темата подскачат от радост. Те, хулиганите, какво - нямат интернет или не си знаят имената, за да си купят ценните хартийки ли?
И друго - как точно ще си бъдеш на мястото в сектор Б на Герена или в Г на стадиона без кенефи, където по принцип са най-буйните глави? Ушев какво казва по тоя въпрос, ще разчертаят бетона и ще го номерират ли? :lol:

С такава система идентифициран ли бъде един път някой като хулиган ако му бъде наложена забрана да стъпва на стадиона лесно ще му бъде спрян достъпа.

Или ще опита да влезе с билет на свое име и ще го отпратят защото има забрана, или ще опита да влезе с билет купен на друго име и ще бъде отпратен, защото билета не е негов.

Определено ще е от полза с оглед на факта, че сега-засега хората със забрани си ходят без проблем като цяло.

Добре, но като знам Ушев колко "старателно" проверява личните карти на входа (това е последната невероятна мярка за противодействие на футболното хулиганство :mrgreen: ), не знам как точно ще се засичат лошковците. Освен това, тия с наложените забрани фигурират в базата данни на МВР, въпросителната е как Евентим или ЛовечТикетс ще се докопат до тази информация, за да отказват билети на баш хулиганите. Въобще, всички тия мерки и мерчици са тотален прах в очите на хората, защото МВР има ресурса, но няма желанието да изрине бандитите от стадионите, това е горчивата истина. Просто никой отгоре не е натиснал копчето това да се задейства, защото никой отгоре не го иска в действотелност, вместо това правят безсмислени кръгли маси и дискусии по темата, като резултатите са нищо повече от лов на вещици или най-често прах в очите.

По принцип дори не е нужно Евентим да има тия данни. Достатъчно е на входа като опита да влезе с поименния билет да се засече съвпадение...

И да, разбира се пак го има човешкия фактор (в случая полицията), ама какво да се прави...
Но все отнякъде трябва да се започне, там е работата. А дали ще има развитие ще се види после.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта