Български треньори и футболисти зад граница

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32327
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Български треньори и футболисти зад граница

Мнениеот modor » 09 май 2019 14:16

Нека в тази тема коментираме български треньори и футболисти.
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32327
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: Български треньори и футболисти зад граница

Мнениеот modor » 09 май 2019 14:17

Българският треньор Илия Груев официално стана част от треньорския щаб на един от грандовете на германския футбол - Вердер Бремен.

От новия сезон Груев ще бъде помощник на старши треньора Флориан Кофелд. По този начин българинът ще се събере и със своя син Илия, който е сред най-големите таланти в школата на "бременските музиканти" като вече има и професионален договор.

"Първият ни извод от този сезон беше да направим още по-професионален треньорския ни екип за в бъдеще. Искаме да изискаме още повече от играчите в индивидуален план и да работим още по-интензивно по отношение на стандартните ситуации. Илия е оптимално попълнение за нашия екип. Самият той дълги години бе футболист и също така носи много опит като треньор", коментира старши треньорът Кофелд.

До октомври Груев бе наставник на втородивизионния Дуисбург, който влезе във Втора Бундеслига с него. Преди това има опит като помощник в Хайдук Сплит, Кайзерслаутерн и Дуисбург. "Очаквам с нетърпение новите ми задачи редом до Флориан Кофелд. Той е превъзходен старши треньор, когото от дълго време ценя много. Радвам се много за в бъдеще да бъда в неговия екип и съм сигурен, че заедно можем да постигнем много с Вердер. Клубът ми е много симпатичен от дълго време с начина на работа и съм сигурен, че ще пасна добре към него", заяви Груев.
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Български треньори и футболисти зад граница

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 09 май 2019 16:27

Зад граница сега или изобщо? Ако е изобщо, единственият (засега) българин - шампион в Бундеслигата е Мариян Христов (с Кайзерслаутерн през 1998 г.)!
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
tiamat
Мнения: 4465
Регистриран на: 13 сеп 2009 01:06
Контакти:

Re: Български треньори и футболисти зад граница

Мнениеот tiamat » 10 май 2019 11:02

Емо Костадинов не успя ли да стане с Байерн?

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Български треньори и футболисти зад граница

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 10 май 2019 13:31

tiamat написа:Емо Костадинов не успя ли да стане с Байерн?

Емо играе в Байерн през сезон 1995-1996, когато Байерн остава втори след Дортмунд, но пък печели купата на УЕФА (2:0 и 3:1 на финала при разменени гостувания срещу Бордо).
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Български треньори и футболисти зад граница

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 10 май 2019 13:42

Божин Ласков - двукратен шампион на България с "Левски" (1942 и 1946 година). Трикратен шампион на Чехословакия (1949, 1950 и 1951 година) със "Слован" (Братислава). Ако по негово време се присъждаше "Златната топка", може би щеше да стане първият българин - неин носител... :!:
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Ivo11
Мнения: 10
Регистриран на: 18 авг 2015 17:09
Контакти:

Re: Български треньори и футболисти зад граница

Мнениеот Ivo11 » 11 май 2019 22:25

Десподов официално приключи с Каляри. Дадоха му 4 мача, оплеска ги и 4те. И сега в края на сезона, в мачове, в които падат и нямат значение, той не може да запише и минута. Може би следят социалните мрежи и как вместо да тренира, ходи по екскурзии и това е ядосало шефовете. Не знам, но очаквам догодина под наем в серия Б.

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Български треньори и футболисти зад граница

Мнениеот galin56 » 12 май 2019 00:40

Captain Stottlemeyer написа:Божин Ласков - двукратен шампион на България с "Левски" (1942 и 1946 година). Трикратен шампион на Чехословакия (1949, 1950 и 1951 година) със "Слован" (Братислава). Ако по негово време се присъждаше "Златната топка", може би щеше да стане първият българин - неин носител... :!:

Божин Ласков - :) :) :) :) Нищо против паметта на човека, дори може да е бил силен футболист на времето, но мисля че целта на темата е коментари за футболисти от тоя век, още повече, че едва ли има дори живи свидетели на играта на Божин, камо ли да коментираме нещо за нея.

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Български треньори и футболисти зад граница

Мнениеот galin56 » 12 май 2019 00:44

Ivo11 написа:Десподов официално приключи с Каляри. Дадоха му 4 мача, оплеска ги и 4те. И сега в края на сезона, в мачове, в които падат и нямат значение, той не може да запише и минута. Може би следят социалните мрежи и как вместо да тренира, ходи по екскурзии и това е ядосало шефовете. Не знам, но очаквам догодина под наем в серия Б.

Неприятно, но факт.Обявения за най-силен български футболист в момента не може да се наложи в един от слабаците в серия А. Това води до още по-голямо падение на и без това падналия ни дъното рейтинг на играчите. Догодина отборите силно ще се замислят дали да взимат български играч, след като школата ни е доказан боклук.

Rozzza
Мнения: 10
Регистриран на: 13 юни 2019 08:31
Контакти:

Re: Български треньори и футболисти зад граница

Мнениеот Rozzza » 13 юни 2019 11:03

Всеки, който се нуждае от помощ при създаване на онлайн магазин или пък фирмен сайт, може да се довери на професионалистите от Уеббилд. Аз го направих и не съжалявам!


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта