Тимовете от Втора лига поискаха промени

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
loko1
Мнения: 3801
Регистриран на: 10 мар 2010 12:22
Контакти:

Тимовете от Втора лига поискаха промени

Мнениеот loko1 » 07 юни 2018 11:47

във вторник общо 11 клуба от състава на Втора професионална лига са внесли искане във футболната ни централа с предложения за промени

https://gong.bg/bg-football/vtora-liga/ ... eni-491419

ще видим днес какво ще стане
ОБИЧАМ ЛОКО СОФИЯ
АНКЕТА любим отбор http://forum.gong.bg/viewtopic.php?f=53&t=114333
Левски 23%, ЦСКА Локо Пд Локо Сф Манчестър Ю Славия Черно море Лудогорец

Ако не можеш да ПОДКРЕПЯШ отбора си когато ГУБИ нямаш право да го ПОДКРЕПЯШ когато ПОБЕЖДАВА

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7866
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Тимовете от Втора лига поискаха промени

Мнениеот doktora25 » 07 юни 2018 15:36

Прави са клубовете с исканията си. Хубаво е, че собствениците им разсъждават по подобен начин.
Колкото до формата: на мен настоящата система и класическият вариант с 16 отбора еднакво ми харесват.
Относно квотите за класиране за А група: 3 директно + 2 на бараж ми се струват малко много, но броят им при всички положения трябва да бъде увеличен, независимо какъв формат бъде избран. При запазване на настоящия - 2 директно + 2 на бараж изглежда най-разумно, докато при системата с 16 отбора 3 директно + 1 на бараж мисля че е оптималното.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
LokoMaina
Мнения: 635
Регистриран на: 05 авг 2008 16:17
Контакти:

Re: Тимовете от Втора лига поискаха промени

Мнениеот LokoMaina » 07 юни 2018 16:19

doktora25 написа:Прави са клубовете с исканията си. Хубаво е, че собствениците им разсъждават по подобен начин.
Колкото до формата: на мен настоящата система и класическият вариант с 16 отбора еднакво ми харесват.
Относно квотите за класиране за А група: 3 директно + 2 на бараж ми се струват малко много, но броят им при всички положения трябва да бъде увеличен, независимо какъв формат бъде избран. При запазване на настоящия - 2 директно + 2 на бараж изглежда най-разумно, докато при системата с 16 отбора 3 директно + 1 на бараж мисля че е оптималното.


АБЕ НАПРАВО 6 ДИРЕКТНО И 7 НА БАРАЖ!
ИЛИ ОЩЕ ПО-ДОБРЕ ДА ВЛИЗАТ 16-ТЕ ПРИ 14-ТЕ В ППЛ И ДА СТАВА СУПЕРЛИГА ОТ 30 ЯКИ ОТБОРА!
ОКРЪЖНИТЕ СЕ СЛИВАТ В ЕДНА ВТОРА ГРУПА И ВСИЧКИ ДА СТАНАТ ПРОФИТА!
Валентин Михов: Играта на Локо срещу Тотнъм е гордост за българския футбол!

Потребителски аватар
nitro77
Мнения: 379
Регистриран на: 11 авг 2014 19:58
Контакти:

Re: Тимовете от Втора лига поискаха промени

Мнениеот nitro77 » 07 юни 2018 18:35

Според мен последният и предпоследният от Първа лига трябва да изпадат директно, съответно първият и вторият от Втора лига -да влизат директно. Третият и четвъртият може да играят бараж, победителят от който да играе плейоф срещу пред-предпоследния от Първа лига.
Отделно от това, плейофната система за разпределяне на местата трябва да се прецизира. Може би е по-резонно след приключване на редовния сезон Първа лига да се раздели на две четворки и две тройки, които играят всеки срещу всеки, по следния начин:
гр. А - 1 до 4 място - разпределят местата в евротурнирите, като най-ниско класираният с право на участие играе бараж срещу 5-ия за едно място в Лига Европа;
гр. Б - 5 до 8 място - 5-ият играе бараж за Лига Европа;
гр. В - 9 до 11 място - 11-ият играе бараж срещу 12-ия за директно спасение;
гр. Г - 12-ият играе срещу 11-ия за директно спасение. Загубилият играе срещу 3/4-ия от Втора лига за място в Първа лига. 13-ият и 14-ият изпадат директно.
Идеята е да се избегнат аномалии като тазгодишната - отбор с едва две победи от 37 мача да запази мястото си в Първа лига. Същевременно в баража за Лига Европа ще участва 5-ият, а не 7-ият, което е значително по-справедливо.

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Тимовете от Втора лига поискаха промени

Мнениеот pomiqr272 » 07 юни 2018 19:28

Ако не можеш да победиш "Витоша" в директен мач за влизане в елитната българска джунгла - нямаш място там. "А" група трябва да бъде намалена до 10 клуба, които да играят по четири пъти по между си. 10-я отпада, а деветия и осмия да играят бараж с втория и третия в "Б" група. Разни клубчета. които дори нямат стадион с елементарни условия, като тоалетни във всеки сектор, течаща вода, осветление и място за журналисти да бъдат лишавани да играят на собствените си стадиони. Да хоят да ритат по курорти или новопостроените с европейски средства бутикови стадиончета. Поне така ще могат да се издържат и местните ще изкарат някой лев. Ей на, раздвижих икономиката по селата без да се напрягам. В "Б" ще развиват младежите и ще захранват елита. А и нали новият формат е за поне три години. Струва ми се, че Цасрко село, Локо Сф, Арда, Литекс, Кариана и ЦСКА1948 са доста заинтересувани за увеличение броя на клубовете в "А" група, защото половината няма да могат да влязат в касапницата, която се очертава в предстоящия сезон.

sandi74
Мнения: 18927
Регистриран на: 20 авг 2011 19:04

Re: Тимовете от Втора лига поискаха промени

Мнениеот sandi74 » 07 юни 2018 20:08

А група максимум 12 отбора.Последният отпада,10 и 11 играят един мач на неутрален терен и загубилият се изправя в двубой срещу вторият от Б група за място в елита.В Б група ако искат и 20 да ги правят стига да имат пари и да доиграват първенството.

papazar
Мнения: 29
Регистриран на: 10 юли 2015 00:45
Контакти:

Re: Тимовете от Втора лига поискаха промени

Мнениеот papazar » 08 юни 2018 04:15

Стига мрънкане!Това,че даваш пари не значи задължително,че ще имаш място в Първа Лига.Никой не те кара насила,по-добре да се намали Втора Лига отколкото слаби отбори да играят в Първа.Ако не можеш да победиш в плейофа нямаш място в Първа Лига,дори това да е отбора на който симпатизираш...Факт е,че хората гледат и се вълнуват до последно какво ще се случи,ако реферите бяха на ниво щеше да е още по-добре но....

NickyPicky
Мнения: 2
Регистриран на: 25 фев 2017 16:55
Контакти:

Re: Тимовете от Втора лига поискаха промени

Мнениеот NickyPicky » 08 юни 2018 10:48

Втора лига се очертава като доста интересна и заплетена в идния сезон. Това да имаш 5-6 равностойни претендента за първите места не се случва често, еле пък в България.

В Първа не виждам кой ще спре Лудогорец, освен ако сами не се спрат.
:mrgreen:

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Тимовете от Втора лига поискаха промени

Мнениеот kiril.a.d » 08 юни 2018 12:43

"Надежда всяка, тук оставете" с поисканите промени...А това, с броя на директно влизащите + баражи, такова нещо няма дори в първенства с по 20 отбор!
Ако се върне формата с по 16 отбора, сигурно ще се върне и формата на 2 изпадщи, 2 влизащи. Е, може да експериментират с + 1 бараж, но какъв е шанса на Третия от ВПЛ, срещу 14-тия от ППЛ?...освен на 14-тия да не му се играе в ППЛ по финансови стечения на обстоятелствата ;)...То и това е пробвано, още 80-те години...
НО при формат от 18 отбора в ППЛ и 20 във ВПЛ, нормално е да с 3 директно изпадащи и 3 директно влизащи!
Пък отборите от ВПЛ, ако искат, да поискат вътрешната плейофна система на Англия...не ми се вярва да я поискат ;)
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Тимовете от Втора лига поискаха промени

Мнениеот kiril.a.d » 08 юни 2018 12:49

NickyPicky написа:Втора лига се очертава като доста интересна и заплетена в идния сезон. Това да имаш 5-6 равностойни претендента за първите места не се случва често, еле пък в България.

В Първа не виждам кой ще спре Лудогорец, освен ако сами не се спрат.

Да! Този сезон, във ВП ще бъде по-интересно, отколкото в ППЛ! В ППЛ ще е същата скука, да гледаме битката за третото място и четвъртата квота за ЕКТ...
Спокойно - няма кой да спре Лудогорец, нито сами ще се спират - Гришата каза че и за следващата година, Домусчиев е капарирал титлата, а за това му вярвам, щото и той така 2 години "капарира" титлите на Литекс ;) Та разбира ги човеко тези работи :lol:
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта