Промени във формата на първа футболна лига 2019/2020

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Промени във формата на първа футболна лига 2019/2020

Мнениеот doktora25 » 30 май 2018 00:11

За мен настоящият формат не е лош. Има интрига, има драма, почти липсва златната среда (може би с изключение на откъснал се 6-ти), безсмислените мачове са сведени до минимум, никой отбор не е загубена кауза. А какво по-хубаво от всичко това? Проблемите идват единствено когато съдиите започват да влияят върху изходите на дербитата, но това не е проблем на самия формат. Въвеждането на системата за видео повторения би могло да помогне. Няма да е лошо и клубовете да се изчистят постепенно от спонсорството на букмейкърите. Дано планираните мерки на правителството се осъществят.

Вариантът с 16 отбора също става.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
deserteye
Мнения: 21
Регистриран на: 21 сеп 2014 13:23
Контакти:

Re: Промени във формата на първа футболна лига 2019/2020

Мнениеот deserteye » 30 май 2018 00:57

Аз предлагам група от 16 отбора. Всеки срещу всеки, разменено. После две осмици и пак така. После четири четворки и пак така. После 1-ият играе бараж с 2-ия за баража с 2-ия от Б за влизане от Б група в А или обратно, което е същото, но не точно. 3-ият играе задължително със 7-ия, или 8-ия, но не по-надолу от 9-ия, в зависимост от това кой от тези три е спечелил купата на България, играят бараж и който остане отива на бараж с 3-ия от Б, пак за влизане в А група. Щото е по-честно 3-ия срещу 3-ия, ако някой не се издъни, разбира се. 4-ият, 5-ият и 6-ият по принцип за нищо не играят, но по желание могат да направят финална шестица с 10-ия, 11-ия и 12-ия и да определят кой ще играе в ЛЕ. Ако първите три не искат, тогава идва ред на 13-ия, 14-ия и 15-ия. Ако обаче искат, то тогава се прави финална тройка с посочените три за да се определи кой ще играе със загубилия баража между 1-ия и 2-ия, откъдето се определя кой ще се срещне със 16-ия (ето стигнахме и до него) за да се определи участникът ни в ШЛ. Оказва се, че така няма да има изпадащи, нали? Напротив - 1-ият от Б ще изпада автоматично. Така ще се повиши и интереса в Б група. Никой няма да иска да е първи - да видим как ще го изработят. Мога да направя отстъпка на БФС-то. За тази уникална схема ще поискам само 198 980 евро. Не съм алчен като холандците да изцедя Бобито с 250 хилки.

Stanimir_81
Мнения: 110
Регистриран на: 17 юни 2014 09:22
Контакти:

Re: Промени във формата на първа футболна лига 2019/2020

Мнениеот Stanimir_81 » 30 май 2018 11:28

Единственото хубаво на тоя формат е, че има повече мачове. Не защото аз ги гледам, нашият футбол е на отчайващо ниво, но защото предишния формат с 28-30 кръга беше смешен. В чужбина играят нон-стоп, нашите почиваха по 3 месеца зимата и по 3 месеца лятото.. За мен е прав колегата, който каза по-горе, 2 групи по 20 отбора. Трябва да се научат да тичат тия, ако не друго...

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13726
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Промени във формата на първа футболна лига 2019/2020

Мнениеот Red_Neck » 30 май 2018 11:54

galina4 написа:Както вече казах и аз самата се опитвам да търся някаква логична връзка относно случилото се около прословутия договор.
Факт е, че и до днес никой от клечащите в Изпълкома на БФС не казва какво точно е съдържанието на този договор и колко е платено до момента за целия масраф.
А тaм търкаха креслата освен Борислав Михайлов и Йордан Лечков, Наско Сираков, Емил Костадинов и ред други. И да не забравяме големият критикар Венци Стефанов. Редно е да не се прави на ударен а да изкара фактите на бял свят. Нали и той е човек от кухнята на БФС!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Човекът, внесъл кандидатурата на пиян Боби за нов мандат и изнесъл предизборната му кампания рамо до рамо с дебел Венци, Вальо Михов и Киро Гела, настоящ член на Изпълкома, .... защо не го споменаваш? Страх те е да не "осветлиш" агента ли?
... или си мислиш, че шофьорите не ги пускат в кухнята :)

Преди 2 години профи клубовете се подписаха под проекта за новия формат (без изключения) и още тогава се знаеше, че тази система ще работи минимум 3 години.
Колкото и да плюете формата на първенството, има един безспорен факт - в последните 2-3 седмици от него се изиграха повече мачове с голям залог и интрига, отколкото за цял полусезон преди!
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Промени във формата на първа футболна лига 2019/2020

Мнениеот kiril.a.d » 30 май 2018 13:18

За съжаление, плюс правилните въпроси, изчетаx и един куп глупости, познaйте от кои?...Пaк зa съжaление от привърженици, които повече мразят, отколкото обичат отбора си...
Та относно формата и договора - не вярвам у нас всички да са прости гербаджии, които да не могат да измислят някакъв формат, НО, не знаете ли тяxнaтa генерaлна практика "да се освоят едни пари"? И не знаете ли, че когато осигуриш пари, на дадена фирма, по договор, получаваш комисионна от осигурената сума?
Та така, в БФС ще продължат да се правят на прости и глупави, не можещи да измислят "нов-стар формат", ще продължат да "освояват едни пари" и ще си осигуряват комисионни ;)...
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

Потребителски аватар
Mathias_Coureur
Мнения: 1248
Регистриран на: 04 юни 2015 10:52
Контакти:

Re: Промени във формата на първа футболна лига 2019/2020

Мнениеот Mathias_Coureur » 30 май 2018 14:58

Аз съм за формат като Испанското първенство - 20 отбора , всеки срещу всеки на разменено гостуване общо 38 кръга. 3 отбора изпадат(без плейофи) ,3 влизат . Така ще е далеч по-интересно да гледам различни отбори като примерно Ботев Враца,Монтана, Нефтохимик, Черноморец (Бургас), Черноморец (Балчик), Добруджа, Арда, Локо Сф и т.н. , отколкото някои мачове с някои отбори да ги гледам 4 пъти на сезон!
Ако не можеш да ПОДКРЕПЯШ отбора си, когато ГУБИ, нямаш право да го ПОДКРЕПЯШ, когато ПОБЕЖДАВА!

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10770
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Промени във формата на първа футболна лига 2019/2020

Мнениеот ivan56 » 30 май 2018 15:18

Прави се нов формат и се заявяват следните условия за желаещите да го попълнят:
Стадион с осветление и нова тревна настилка.
Тренировъчна база.
ДЮШ, минимум 6 възрастови групи.
Такса участие за първенството 1 мил.(която после се разделя като награден фонд+ сума от БФС)
Банкова гаранция, че отбора има кинти.
Вън президентите от БФС и комисии.
Разпределението на парите от тв правата освен на база класиране, да става и на база публика на стадиона(като за тази цел на всякъде да има отчитащи уреди)
Подобряване на условията за феновете(задължително бира на стадиона :lol: )
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Промени във формата на първа футболна лига 2019/2020

Мнениеот rane » 30 май 2018 17:26

Не мога да повярвам, че все още има хора, които искат държавата да се намесела във футбола и да помага.
Ей, не умира тоз комунизъм бре.

Потребителски аватар
Балкански Орел
Мнения: 5382
Регистриран на: 21 юли 2013 15:18
Контакти:

Re: Промени във формата на първа футболна лига 2019/2020

Мнениеот Балкански Орел » 30 май 2018 17:39

Kotooshu написа:
LSFC 1914 написа:Според мен А група трябва да е от 20 отбора, както и Б група. По 2 мача между всеки на разменено гостуване. Общо по 38 мача на сезон за всеки отбор. Така е най-добре.




На холандците е платено към 250к евра !



.....По документи.....Съмнява ме да са дали дори и 50к.Всичко е отишло в родата за ракия, уиски и бири.
Иначе мене формата не ме интересува, докато тоя с фалшивата коса управлява футбола нищо добро не ни чака.Още по-лошото е, че няма никаква читава алтернатива.
[center]Levski & Lazio[/center]

kopernikus
Мнения: 98
Регистриран на: 01 юни 2016 12:30
Skype: nedangelow

Re: Промени във формата на първа футболна лига 2019/2020

Мнениеот kopernikus » 30 май 2018 18:00

Темата е интересна, но мисля че спекулациите около формата на първенството и дали има или няма неустойки ако се промени преждевременно вече се разсеяха. Не кой да е а самият заместник-изпълнителен директор на БФС Павел Колев заяви официално, че формата на Първа професионална лига може да бъде изменен още следващия сезон и че информацията за някакви неустойки е пълна измислица от медиите.
Аз вярвам на Павел Колев, защото той беше този, който официално обяви преди време, че прекръстения в ЦСКА-София Литекс ще се състезава в Първа професионална лига въпреки че има лиценз за "Б" група.
Комунягата, който преди сърбаше в шкембеджийницата свинската пача, прибави към менюто си аспержи и трюфели и стана аристократ.
из "История на прехода"


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта