Добре дошли в А група!

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
hhandsome
Мнения: 129
Регистриран на: 10 авг 2014 18:49
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот hhandsome » 22 май 2018 15:24

Идеята разбира се е страхотна, но не е за дивашка страна като България, където примерно ако на новак му дадеш 400 000, те ще отидат може би за някакъв "ремонт на стадиона" възлизащ реално на 50 000, но по фактура струващ 400 000, а останалите 350 000 ще отидат в нечии джобове.

Потребителски аватар
vg_vasilev
Мнения: 754
Регистриран на: 03 апр 2013 09:39
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот vg_vasilev » 22 май 2018 15:30

А примерно ако мачовете баха в нормално време, например събота-неделя от 14 часа и идваха по 5 000 човека х 5-10 лв билет = 25-50 000 лв през седмица.
При 20 отбора в А група това са 1 000 000 лв само от билети. Отделно и ще се популяризира футбола.
И като зa начало - съдии от чужбина.

В момента ходят по 200-300 човека на мачове заради продажниците от БФС и заради някакви пари от тв права.

Потребителски аватар
Кролик
Мнения: 1996
Регистриран на: 26 сеп 2010 18:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот Кролик » 22 май 2018 15:30

Огризко, споделям идея ти !
НО, по съвсем различни поводи днес за 3 пъти ми се налага да дам един прост пример. Чувал ли си поговорката "по-добре е да се изс*реш на метеното, отколкото да метеш наср*ното" ? По-мои скромни наблюдения в западна Европа 90% с данъците си плащат да се чисти на 10% мърльовци, които цапат. В България 10% плащат да се чисти на 90% мърльовци, които цапат много повече, от колкото плащат за това.
Т.е. 10% искат да се случат и наистина удачни промени и реформи в България и в частност футбола, но 90% искат да лапат, цапат и ако може да печелят от него, без да плащат за това ...
За да не звуча песимист или мрънкало, препоръчват ти да пуснеш идеята в БФС по официален път. Току виж стане чудо и моите наблюдения се окажат абсолютно неверни !!
Майката: Защо вчера си подарил на баба си за рождения ден футболна топка ?
Момчето: А тя защо все книги ми подарява ?

saract
Мнения: 3270
Регистриран на: 21 авг 2013 16:37
Местоположение: Източна Антарктида
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот saract » 22 май 2018 15:34

vg_vasilev написа:А примерно ако мачовете баха в нормално време, например събота-неделя от 14 часа и идваха по 5 000 човека х 5-10 лв билет = 25-50 000 лв през седмица.
При 20 отбора в А група това са 1 000 000 лв само от билети. Отделно и ще се популяризира футбола.
И като зa начало - съдии от чужбина.

В момента ходят по 200-300 човека на мачове заради продажниците от БФС и заради някакви пари от тв права.

Че за кой мач в България се продават по 5 000 билета?

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13726
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот Red_Neck » 22 май 2018 15:58

saract написа:
vg_vasilev написа:А примерно ако мачовете баха в нормално време, например събота-неделя от 14 часа и идваха по 5 000 човека х 5-10 лв билет = 25-50 000 лв през седмица.
При 20 отбора в А група това са 1 000 000 лв само от билети. Отделно и ще се популяризира футбола.
И като зa начало - съдии от чужбина.

В момента ходят по 200-300 човека на мачове заради продажниците от БФС и заради някакви пари от тв права.

Че за кой мач в България се продават по 5 000 билета?

Ако не продаваш ПОНЕ по 5 000 билета възникват няколко въпроса:
- Какво точно правиш в А група?
- Как финансираш проекта си?
- Каква е целта на този проект?

5 000 зрители е толкова смешна цифра за футболен мач, че не ми се коментира.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот hydetoshi » 22 май 2018 16:06

stpehenhunt11 написа:
ogrizko написа:Смятате ли, че трябва да се дават някакви бонуси на клубовете, които идват от Б група?! Подобно на Англия, когато тимовете идват от Чемпиъншип във Висшата Лига и им дават към 100 млн. или нещо от сорта с цел да са равностойни на отборите във Висшата Лига. Искаме да гледаме по-равностойни и по-стойностни мачове, обаче да не се минат БФС да хвърлят по някой лев? Едни 300 000лв. примерно могат да помогнат на отборите дето влизат в елита евентуално да направят дори трансфер, или да предложат по-добри финансови условия на играчите и да ги задържат. Смятате ли, че това трябва да бъде въведено и в родната Висша Лига, за да се увеличи конкуренцията, интереса, стойността на мачовете и т.н.?! :roll: На мен ми изглежда като добра идея.

В англия им дават 100 млн като се включват и правата за гледамостта през следващия сезон . В англия се гледа, ходи се по мачове , купуват се артикули . В България нито някой гледа , хората ходятс тениски АКАБ 1312 , Мърда бойс не знам си какви и артикули НЕ купуват. В България футболът е полу-професионален и се държи професионален изцяло изкуствено . Нито един от спонсорите не си връща парите както става в Англия, (може би само Ефбет и Еврофтубол и другите бетове) В България единственият отбор който стъпва на някакво ниво е Разград. Другите просто няма да ги кометнирам. Разград си пълнят стадиончето, продават си футболисти , купуват си качествени такива , играят си в Европа , пари си изкарват. А тия от Б група просто нямат нищо общо с футбола и всяка една инвестиция там би била грешна. Царско село нямат и един фен , то това до преди 2 години беше просто едно футболно игрище :D на Локото стадиона е опасен за ходене , там със закон трябва да се забрани да ходи публика ако евентуално бият Бойковските тигри на баража.

Всичко е точно така! И на фона на всичко това Боби Михайлов ще бъде президент на БФС докато е жив. Футболът в България с този начин на управление до 5-10 години ще бъде закрит. Отдавна съм казал,че първенството ни върви към ниво Каменица фен купа(без да правя реклама). Много ми се иска държавата да се намеси и просто този пияница да бъде изритан от топличкото местенце ,дето си го е капарирал пожизнено. Не ми пука,че УЕФА и ФИФА ще ни извадят за 2 години от квалификациите за разни първенства и евротурнири. По-добре такъв сценарий и някакво по-светло бъдеще за футбола, защото ние така или иначе играем квалификации само за здраве. А откъде да се вземат пари за отборите? Ами достатъчно е на Бобито и цялата гнусна пасмина около него да му се спре пиенето и охолния живот,който не знам на кое отгоре го живеят и толкова много пари ще бъдат спестени,че направо не ми се мисли.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

saract
Мнения: 3270
Регистриран на: 21 авг 2013 16:37
Местоположение: Източна Антарктида
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот saract » 22 май 2018 16:14

Red_Neck написа:
saract написа:
vg_vasilev написа:А примерно ако мачовете баха в нормално време, например събота-неделя от 14 часа и идваха по 5 000 човека х 5-10 лв билет = 25-50 000 лв през седмица.
При 20 отбора в А група това са 1 000 000 лв само от билети. Отделно и ще се популяризира футбола.
И като зa начало - съдии от чужбина.

В момента ходят по 200-300 човека на мачове заради продажниците от БФС и заради някакви пари от тв права.

Че за кой мач в България се продават по 5 000 билета?

Ако не продаваш ПОНЕ по 5 000 билета възникват няколко въпроса:
- Какво точно правиш в А група?
- Как финансираш проекта си?
- Каква е целта на този проект?

5 000 зрители е толкова смешна цифра за футболен мач, че не ми се коментира.

Първо не говорим за 5 000 зрители а за 5 000 зрители с билети.Схващаш ли разликата?Смешна не смешна в България се приема за сериозна цифра и това е реалността.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5145
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот ogrizko » 22 май 2018 16:16

@hhandsome - критиките са особено полезно нещо, за да усъвършенстваме добрите си идеи и да ги направил достатъчно приложими в крайна сметка. Наистина това е възможно да се случи както казваш и се случва. Затова може примерно да се изисква първо отчет как точно парите са изразходвани! Второ, ако ще се извършват такива ремонти, може да се изиска тяхното одобрение от БФС! Т.е. представя се проекта, цената ...проверява се доколко са реални цените и се одобрява или се отказва одобрението! Малко е трудно всичко да се промени и предвиди ако трябва да съм честен, аз затова най-много искам премиер да стана, щото тогава може да изисквам всичко на всякакви равнища ...а сега как да изчистиш нещата в БФС и навсякъде, като на по-горните места (държавата) нещата са леко зле. Така че поне да вървим в правилната посока с промените, а пък да се надяваме някъде да има останал човек с поне малко съвест и да не е всяко място пропускливо на влияния :oops:

@vg_vasilev - видео повторенията би трябвало да ни спестят чуждите съдии. И те няма да са безгрешни, и на шампионската лига имаше много простотии! А за мачовете наистина трябва да са съобразени и с хората, не само с ТВ ...и да се намери разумен баланс! Не може даден отбор мачовете му да са все Петък или Понеделник....

@Кролик - може наистина да си прав за съотношението. Обаче, дали държавата не тласка хората към даден тип поведение?! Примерно, аз като ученик си пишех домашните едно време ..и няколко човека после преписваха от мен на готово. След известно време това ми се стори нечестно и спрях да си пиша домашните и взех да преписвам и аз от няколко момичета дето ги пишеха. Т.е. желанието ми не е било като цяло да не си пиша домашните, ама се чувствах прецакан само аз едва ли не да го правя и да съм будалата, а другите всички на готово ....и така, ако имаше някакъв по-добър ред и всеки си пишеше домашните, щях да го правя и аз. Така че някак създадената обстановка тласка хората към даден тип поведение. То се толерира съвсем целенасочено! Всеки гледа да прецака другия и така не гледаме голямата картина - държавата, БФС и т.н. Караме се помежду си на дребно и големите риби отгоре ни се присмиват! Не съм убеден, че картината няма да се промени ако се въведат нови правила! Защо да не може да стане и тук 90% да искат нещата да се случват и 10% да искат да лапат ....аз дори вярвам, че може да стане 99% от хората да искат нещата да се случват! Но това може да стане като се спре с простотиите на всяко едно ниво в държавата и се поеме целенасочено към политика на оздравяване на нацията :!: Това с БФС по официален път какво имаш предвид?! Не се бях сетил на тоя етап, по-скоро исках да видя и другите какво мислят ...пък и ако се раздуе дадена идея винаги се увеличава шанса нещо да се промени. Ако само аз я поддържам.... макар да е много добра, няма чак такива шансове. Може да пиша на БФС да видя какво ще стане, макар шансовете да са наистина минимални ако направо там тръгна да стрелкам :oops:
Изображение

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот hydetoshi » 22 май 2018 16:28

Кролик написа:Огризко, споделям идея ти !
НО, по съвсем различни поводи днес за 3 пъти ми се налага да дам един прост пример. Чувал ли си поговорката "по-добре е да се изс*реш на метеното, отколкото да метеш наср*ното" ? По-мои скромни наблюдения в западна Европа 90% с данъците си плащат да се чисти на 10% мърльовци, които цапат. В България 10% плащат да се чисти на 90% мърльовци, които цапат много повече, от колкото плащат за това.
Т.е. 10% искат да се случат и наистина удачни промени и реформи в България и в частност футбола, но 90% искат да лапат, цапат и ако може да печелят от него, без да плащат за това ...
За да не звуча песимист или мрънкало, препоръчват ти да пуснеш идеята в БФС по официален път. Току виж стане чудо и моите наблюдения се окажат абсолютно неверни !!

Не си песимист. Реалист си . И в това е трагедията. Всеки опит в България да се направи нещо смислено задължително се опорочава именно от тази армия от лапачи,които ще дадат мило и драго всичко да се скапе ,само и само те да продължат да лапат. Най-жалкото е ,че един абсолютен експерт по лапането управлява БФС вече 13 години и няма изгледи скоро да се махне от там.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
Кролик
Мнения: 1996
Регистриран на: 26 сеп 2010 18:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот Кролик » 22 май 2018 16:44

ogrizko написа:@Кролик - може наистина да си прав за съотношението. Обаче, дали държавата не тласка хората към даден тип поведение?! Примерно, аз като ученик си пишех домашните едно време ..и няколко човека после преписваха от мен на готово. След известно време това ми се стори нечестно и спрях да си пиша домашните и взех да преписвам и аз от няколко момичета дето ги пишеха. Т.е. желанието ми не е било като цяло да не си пиша домашните, ама се чувствах прецакан само аз едва ли не да го правя и да съм будалата, а другите всички на готово ....и така, ако имаше някакъв по-добър ред и всеки си пишеше домашните, щях да го правя и аз. Така че някак създадената обстановка тласка хората към даден тип поведение. То се толерира съвсем целенасочено! Всеки гледа да прецака другия и така не гледаме голямата картина - държавата, БФС и т.н. Караме се помежду си на дребно и големите риби отгоре ни се присмиват! Не съм убеден, че картината няма да се промени ако се въведат нови правила! Защо да не може да стане и тук 90% да искат нещата да се случват и 10% да искат да лапат ....аз дори вярвам, че може да стане 99% от хората да искат нещата да се случват! Но това може да стане като се спре с простотиите на всяко едно ниво в държавата и се поеме целенасочено към политика на оздравяване на нацията :!: Това с БФС по официален път какво имаш предвид?! Не се бях сетил на тоя етап, по-скоро исках да видя и другите какво мислят ...пък и ако се раздуе дадена идея винаги се увеличава шанса нещо да се промени. Ако само аз я поддържам.... макар да е много добра, няма чак такива шансове. Може да пиша на БФС да видя какво ще стане, макар шансовете да са наистина минимални ако направо там тръгна да стрелкам :oops:


Нормално е на всеки средно интелигентен човек да му писне, когато го използват и да, нормално е много хора да не ходят на мачове заради помията започваща от Президента на БФС, преминем през гнусните стадиони и стигнем до децата, псуващи като хамали.
За да популяризираш идеята си, на прима виста, според мен можеш да я пуснеш:
- в някоя(и) интернет медия(и) и те да я пуснат като твоя/своя :)
- на мейла на БФС
- да пиеш 2 ракии с Домусчиев и да го убедиш той да я прокара :)
Майката: Защо вчера си подарил на баба си за рождения ден футболна топка ?
Момчето: А тя защо все книги ми подарява ?


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта