Добре дошли в А група!

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3972
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот Странджата » 22 май 2018 20:26

Не знам дали искате да си спомните какви бяха реакциите ни във времената, когато още от началото се знаеше кой ще плаща, за да остане в А група, кой ще се облажи от т.н. златна среда и други от този ред. Новият формат направи така, че такива сметка да не могат да се правят отдалече, но пък доведе до явленията, които днес всеки приема като ненормални. Така че нещата трябва да се сложат на кантар и да се приеме по-малкото зло. В края на краищата този формат не е единствено у нас - другаде си нямат нашия БФС и не знам дали са доволни от организацията на футболните си първенства.
Колкото до Михайлов - не знам дали се разбира, че ако се нарочи Михайлов за черната овца, означава, че грешката не е системна, а е резултат от действията на някаква личност със зловеща сила. Че Михайлов може да е всякакъв, но но не и гений в сравнение с тези, които са около него, навярно мнозина ще се съгласят. Тогава защо не се говори за порочната система, за целия БФС, за всички тези, които вземат решенията. Защото най-голеният дефект на такива органи е колективната отговорност. Кой предложи този формат, кой и защо се съгласи с него, кой още го подържа или пък иска да бъде променен. Иначе с Михайлов е лесно - нарочваме този, който е начело, а останалите си вършеят както си знаят. Ако забелязвате, всички вече се изпокриха - кой от БФС се ангажира с някакво изказване. Остана един Михайлов като гръмоотвод, а на него не му пука, защото тези, които си мълчат, правят това, понеже знаят, че докато е той, ще са и те.
Ние тука за какво се дерем - за истината, за отговорността пред нея, за доброто на футбола у нас или за нашите си отбори? Ако е за футбола - моето мнение е радикално - аматьорски, докато не започнат да се пълнят стадионите. Но имахме "аматьори", които спечелиха купата преди две години - навярно всички ще се съгласите по един много-много приемлив и почтен начин, нали? Така че се оказва, че и това, което ми се струва панацея, е вече пробвано и е не лек, а отрова ...

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот dreben23 » 22 май 2018 21:39

Не, предлагам като влиза отбор в А да му се дава нов тузарски договор с някое буки! Белким като влезе вземе и една победа в първенството преди плейофите за оставане в групата ще върнат и те някоя инвестиция от големите, които правят в отборите. :lol:

Шегувам се..

Но ако трябва да поговорим и сериозно в България пари за футбол няма да има изглежда, с една дума купете на детето или племенниците по един PS4 и не си давайте парите за глупости. Те и играчите така направиха в плейофите, накупиха плейстейшъните и се преумориха и преконтузиха до един некак. :lol: Единственият сериозен плейоф ми се видя мачо дето го изиграха ватерполистите на ЦСКА и Левски, всичко друго беше страшно за гледане! Половината отбори се оправдаха, че като дойдоха плейофите ги скова и напрежението. Ежесезонното оправдание, когато отбора ти не издържа физически. :lol: Сигурно другият дето ще ми хареса ще е баражо за Лига Европа и евентуално Витоша-Локо сф, да видим ше оцелеят ли тигрине както ми мина и през акъла, че ще издуманят Пирин, ама то имало още един финален бараж. Те може да запишат повече победи в едва два мача, отколкото есента, пролетта и плейофите. :lol: :lol:

Моето мнение е, че в А група съвсем спешно трябва да заиграят десет отбора по три пъти на сезон като третият мач да се играе на неутрален терен в някой си град. Толкова са на брой и изпечените футболни босове, които отделят от личните си спестявания за футбол, другото е само загуба на средства и време. Те от схеми, от проблеми на малки отбори не можаха да вдигнат по един стадион, а се канят на някой български отбор да построят от петнайсет - двайсет години! Харесвам малките отбори, но няма смисъл да се подвизават в А група изобщо, поне докато не оправят футболчето лошите. Не се ли усетят скоро, ще фалират всичките като ЦСКА, включително и шампионът Лудогорец, тва е неизбежно като ги гледам. Нито се напъват за Лига Европа, нито за титли и купи, а някои дори като отидат служебно там предната година, на следващата стигат до баража за оставане в групата на майсторите :lol: Този шампионат няма оправяне. Първенството е някакво много странно - три отбора ти играят силно през есента, пролетта пак са по три, но купи печелят и квоти за турнирите тези дето не играли добре през целия сезон. Забавлявайте се, не може да се оправи нищо. Те хората се опитват, ама не може. Ще се оправдават още, че еди кое си правителство или Министерство било виновно, но все същите работи по стадионите. Те отборите бяха каталясали още преди плейофите бе, затова се изпоконтузиха по време на тях няма какво да се лъжем. Преумориха ги с футбола. Това е истината. Бог да е на помощ на българските отбори по футбол! Положението се влошава, защото ги изцеждат много тия празни каси. Получават сени някакви аномалии като наглед повишаване на нивото и си каже така фенът - леле, ние сме по-добри от Белгия станали бре. Ама после рухва нещо като на Естония. Искайте от някои отговорите защо така се получава. Но точно това се случи с всичките три отбора, които в различен етап всеки от тях бе леко във форма. Честно казано последните баражи са си и най-качествените. Адмирации за Славия, Локо пд, Витоша, Черно море, Дунав и Етър, които повярваха отново във футболната игра и зарадваха зрителите с приятни двубои, интересни си бяха. То и това бяха отборите във форма след плейофите. Единият носител на купа, ей тва е. :)

10 състава, по-малко мачове. По-малко отбори, по-малко съдии, но качествени! В противен случай всеки и от тези десет ще си се движи по ръба на бръснача. А в самите пък плейофи единствено Ботев бих отличил и в голяма част от тях и лошите от Левски. Аз ги следя. :lol:
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 23 май 2018 00:05

ogrizko написа:...Три решения, които аз бих взел като президент на БФС на момента:
1. Въвеждане на видео повторенията
2. Бонуси за отборите идващи от Б група с цел вдигане на нивото и конкуренцията на А група
3. Адекватни мерки за безопасност по стадионите
По последната точка. Веднага слагам доживотна забрана да се посещават мачове на двамата нацистки малчугана и родителите им. Както и на господина с бомбичката. Може и още да ходят на мачове изрисувани по тоя начин и с бомби ...ама вече ще са поне с 3-ма по-малко! И следващия ще се замисли :roll: И така се започва да се случва промяната......

Прекрасни решения, сигурно си измислил и откъде ще намериш пари, за да ги осъществиш. ;) Разбира се, във Варна няма да имате нищо против да давате по 50-60 лв за билет за мач от първенството... 8-)
По последната точка, явно не знаеш (за да си президент на БФС не се искат много познания), че тези неща с доживотната забрана не ги решава Футболният съюз, че малчуганите изобщо няма как да бъдат наказани поради простата причина, че са малолетни (на гърдите на единия даже нямаше нацистки символи), но това са подробности. Дерзай, промяната вече започва да се случва, само че в паралелни вселени... :lol:
Лека нощ.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

favaca8888
Мнения: 4114
Регистриран на: 12 апр 2011 18:33
Skype: gvftfdfuj
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот favaca8888 » 23 май 2018 07:41

stpehenhunt11 написа:
ogrizko написа:Смятате ли, че трябва да се дават някакви бонуси на клубовете, които идват от Б група?! Подобно на Англия, когато тимовете идват от Чемпиъншип във Висшата Лига и им дават към 100 млн. или нещо от сорта с цел да са равностойни на отборите във Висшата Лига. Искаме да гледаме по-равностойни и по-стойностни мачове, обаче да не се минат БФС да хвърлят по някой лев? Едни 300 000лв. примерно могат да помогнат на отборите дето влизат в елита евентуално да направят дори трансфер, или да предложат по-добри финансови условия на играчите и да ги задържат. Смятате ли, че това трябва да бъде въведено и в родната Висша Лига, за да се увеличи конкуренцията, интереса, стойността на мачовете и т.н.?! :roll: На мен ми изглежда като добра идея.

В англия им дават 100 млн като се включват и правата за гледамостта през следващия сезон . В англия се гледа, ходи се по мачове , купуват се артикули . В България нито някой гледа , хората ходятс тениски АКАБ 1312 , Мърда бойс не знам си какви и артикули НЕ купуват. В България футболът е полу-професионален и се държи професионален изцяло изкуствено . Нито един от спонсорите не си връща парите както става в Англия, (може би само Ефбет и Еврофтубол и другите бетове) В България единственият отбор който стъпва на някакво ниво е Разград. Другите просто няма да ги кометнирам. Разград си пълнят стадиончето, продават си футболисти , купуват си качествени такива , играят си в Европа , пари си изкарват. А тия от Б група просто нямат нищо общо с футбола и всяка една инвестиция там би била грешна. Царско село нямат и един фен , то това до преди 2 години беше просто едно футболно игрище :D на Локото стадиона е опасен за ходене , там със закон трябва да се забрани да ходи публика ако евентуално бият Бойковските тигри на баража.


[offtopic]А на теб със Закон трябва да ти се забрани да коментираш футбол![/offtopic]
Никола Котков : "Локомотив" е моята вечна майка и аз ще я помня и обичам до края на живота си. Нека знаят всички - кръвта вода не става!

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8885
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот bilyaletdinov » 23 май 2018 09:05

Смятан, че групата трябва да стане от 16 отбора и да се играе на разменено гостуване. Последните 2 отбора изпадат директно, а третия играе бараж.
Както половината отбора сложиха трева и лампи, така всички могат, ако не могат :arrow: Б група.
Забрана да се домакинства на повече от 1 стадион. Без мачове на националния стадион повече :!:
Отбори, които даже нямат стадиони - Б група.
Тотална чистка на съдиите, без компрометирани лица като Ставров, Тодоров, Кабаков, Сватбата. Нови момчета. След всеки мач, да дават интервю, в което да обяснят защо са свирили така в конкретните ситуации. Много повече прозрачност.

Класиранията за А група и Европа да стават на база класирането в първенството, а не на база безумни безмислни мачове. АКо поне половината от тия неща се случат ще имаме доста добро първенство.
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот Warped » 23 май 2018 09:38

Формата с 10 отбора си беше най рахат. Всичко друго е пълнеж и "кеф" да си в А група
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
loko1
Мнения: 3799
Регистриран на: 10 мар 2010 12:22
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот loko1 » 23 май 2018 10:35

И с 10 като има сателити и отбори без пари е все тая.
ОБИЧАМ ЛОКО СОФИЯ
АНКЕТА любим отбор http://forum.gong.bg/viewtopic.php?f=53&t=114333
Левски 23%, ЦСКА Локо Пд Локо Сф Манчестър Ю Славия Черно море Лудогорец

Ако не можеш да ПОДКРЕПЯШ отбора си когато ГУБИ нямаш право да го ПОДКРЕПЯШ когато ПОБЕЖДАВА

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот rane » 24 май 2018 02:12

bilyaletdinov написа:Смятан, че групата трябва да стане от 16 отбора и да се играе на разменено гостуване. Последните 2 отбора изпадат директно, а третия играе бараж.
........
Би ли посочил кои отбори, според теб, заслужават да са сред тези 16 и още по-важното ще вдигнат класата на шампионата?

При вариант с 16 отбора не само, че класата няма да се вдигне, а ще спадне още повече.
При 16 отбора ще има предпоставки да са налице към 10 сателитни отбора гравитиращи около отборите на Ганчев и Домусчиев. Така реално ще има 3-4 независими отбори от тези 16 тима.
Да не забравяме, че този формат е Рай за черното тото. Сигурно помниш, как Спартак и Славия да речем, правеха силен есенен полусезон, а пролетта здраво търгуваха.
Предполагам знаеш как се представяха отбори от сорта на Светкавица, Димитровград, Спортист Своге, Вихрен, Раковски Рс, Черноморец Бургас (София), съвсем пресния пример с Витоша Бистрица, Калиакра, Олимпик Тетевен и т.н. и т.н. С какво тези и много други отбори-еднодневки спомогнаха за вдигането на качеството на футбола у нас? Колко от тях сега са в най-високото ниво на футбола у нас? Колко от тях все още съществуват?

Какво би казал за отборите след първите 5 в класирането? Кои от тях заслужават да играят при "майсторите"? Аз освен първите 5 бих добавил Черно Море, Славия и Локомотив Пд.

8 отбора ;) Това е положението!

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот doktora25 » 24 май 2018 10:14

Аз съм доволен от настоящия формат. Има интрига до края почти на всички фронтове. Няма златна среда. Почти липсват безсмислените мачове. Няма загубени каузи по средата на сезона. Единственият проблем е че е по-уязвим откъм уреждане и дирижиране на мачове - достатъчно е в по-малко двубои да има намеса, за да се реализира дадена цел. Т.е. нищо лошо нямаше че Витоша намери сили да отложи своето изпадане, проблемът бе че съдията стана главното действащо лице. Мнението ми тук е както за данъците. Твърди се че увеличаването им ще допринесе за по-голямо укриване. Но както укриването на данъци е проблем преди всичко на съдебната, а не на данъчната система, така и дирижирането на мачове е проблем главно на законодателството и съдебната система, а не на особеностите на формата на първенството.

Иначе и аз бих адмирирал в един хубав момент връщането на традиционния формат с 16 отбора - най-вече за да се играе елитен футбол във възможно най-голям брой населени места, но нека това стане когато качеството на родния футбол се увеличи, отборите разполагат с повече средства, изчиствайки се обаче от мръсните капитали и проблемът с корупцията бъде разрешен.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот pomiqr272 » 24 май 2018 18:06

1. Ревеш, че даваш 5 лв. на диемите. Какво ще правиш, ако трябва да даваш 20?
2. Тези 300 хил няма да им стигнат за половината технология за видеоповторения!

Най-хубаво ще бъде всеки стадион, който няма тоалетни във всеки сектор с течаща вода и мивки да не получава лиценз за "А" група. Както и от трибуните да не можеш да изкъртиш с ритник бетон и да го метнеш към терена. Ако може и по трибуните да не растат тревички и дървета. И ще съм много благодарен по седалките да няма два пръста прах.


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта