Привърженици или Агитки?

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
1palq4o1
Мнения: 1639
Регистриран на: 03 фев 2011 13:19
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:

Re: ПРИВЪРЖЕНИЦИ ИЛИ АГИТКИ ?

Мнениеот 1palq4o1 » 14 май 2018 13:52

Eminem написа:Какво разбирате под агитка ? Банда наркомани, които чупят и се бият ? Аз под агитка разбирам, нормални хора, които цял мач не спират да пеят и да подкрепят отбора. Без боища, без чупене, без бомби, без действия, които да носят наказания за клуба. Не искам английска атмосфера с въздишки, ааааа, уууууу и да чувам как пенсионерът си разлиства вестника.
Нека да си има привърженици и такива, които да подкрепят отбора с песни и скандирания. Затова си има определен сектор за тях. И правете разлика между ултрас и хулиган, защото разликата е огромна.



Това, което си описал е по-скоро определение за привържениците на даден отбор.
Тук ще направя разлика между привърженици ( пеят, викат и подкрепят отбора си в победи и загуби ) и зрители ( Въздишат, ходят веднаж в годината на стадиона 'щото е модерно у ФБ и си чатят през цялото време )
Поне аз така ги разбирам нещата
"...в България има два отбора-"Левски" и юношите на "Левски..." Рихард Езра :) :) :)


Изображение ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12789
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: ПРИВЪРЖЕНИЦИ ИЛИ АГИТКИ ?

Мнениеот Eminem » 14 май 2018 15:12

1palq4o1 написа:
Eminem написа:Какво разбирате под агитка ? Банда наркомани, които чупят и се бият ? Аз под агитка разбирам, нормални хора, които цял мач не спират да пеят и да подкрепят отбора. Без боища, без чупене, без бомби, без действия, които да носят наказания за клуба. Не искам английска атмосфера с въздишки, ааааа, уууууу и да чувам как пенсионерът си разлиства вестника.
Нека да си има привърженици и такива, които да подкрепят отбора с песни и скандирания. Затова си има определен сектор за тях. И правете разлика между ултрас и хулиган, защото разликата е огромна.



Това, което си описал е по-скоро определение за привържениците на даден отбор.
Тук ще направя разлика между привърженици ( пеят, викат и подкрепят отбора си в победи и загуби ) и зрители ( Въздишат, ходят веднаж в годината на стадиона 'щото е модерно у ФБ и си чатят през цялото време )
Поне аз така ги разбирам нещата

Може и да си прав. Аз под зрител разбирам - човек, на който не му пука много за двата клуба, той отива да гледа добър футбол или да се направи на интересен във фейсбук с разни снимки.
А привърженик го разбирам - човек, който обича клуба. Човек, който се радва и тъгува за отбора, но не е длъжен да скача, да вика и да пее, за да каже, че е привърженик. Човекът може само да си седи на седалката, да не вика и пее, но видимо да показва емоции на радост, гняв или отвътре да е кълбо от емоции и той пак ще е привърженик, защото обича клуба. Просто не мисля, че има наложено правило в поведението на привърженика.
Докато при ултраса, няма два варианта, има само един. Затова и като чуя ултрас, веднага правя асоциация с пеене, скачане, скандиране, хореография.
Но това си е мое мнение, може и да греша.

kamilata3
Мнения: 694
Регистриран на: 19 май 2010 09:50
Контакти:

Re: ПРИВЪРЖЕНИЦИ ИЛИ АГИТКИ ?

Мнениеот kamilata3 » 14 май 2018 15:40

Lauta_Boyz написа:Това е много трудно определяне!Нека изясним и нещо друго,че тука в България всичко се смесва и става едно голямо лайно.Първо думата агитка идва от група/групичка която агитира/пее за отбора (или врага).Тия където им викате наркомани нямат нищо общо с ултрас културата защото едно е да си ултрас и коренно различно хулиган!Ако си преставим примерно обикновенни привърженици на даден отбор но без агитка(само в България се ползва тази дума ) ще е все едно сте на театър или отидете на мач на Витоша,Пирин,Монтана ,Септември....ще схванете атмосферата!Аз съм против всякви хулигански прояви по време на мач,изстъпления на терена хвърляне на предмети или да се чупят коли да се нападат жени,деца,възрастни хора което е под всякакъв морал.Има си кодекси за повечето уважаващи ултраси,уговорка и среща на терен с определени правила за хора и начин на провеждане на боя.По този начин хем си избиват агресията извън стадиона хем никой не пострадва серизоно както би било като даден пример група жълтури да ни правят засади с тръби и да удрят в главите на момче което просто се прибираше от ескурзия.ТОва е са мишки-бабаити които после пишат в социалните мрежи колко са велики-макар никога да не са приемали покана за честен бой,както и колежките им от ЦСКА-София.


Ти само с тоя си пост показваш от кои си,жълтури ,колежки,жалко за теб,защото и ти май си от тия който са велики по форумите.
Eminem написа:
Срам е този евроидиот ФК Левски! Време е да ни закриват или да ни забранят да играем в ЕКТ

bsz1916
Мнения: 2511
Регистриран на: 16 юни 2016 05:35
Местоположение: София
Контакти:

Re: ПРИВЪРЖЕНИЦИ ИЛИ АГИТКИ ?

Мнениеот bsz1916 » 14 май 2018 15:57

Преди време актьорът Владислав Карамфилов ( Влади Въргала ) в едно телевизионно предаване много въодушевено говореше за своя любим отбор - Левски . Когато водещата го запита би ли завел или пуснал детето си на стадиона на мач на Левски , Въргала каза , че много обича Левски , но чак такова нещо не би направил . Този случай достатъчно ясно характеризира нашата действителност в това отношение .

На линия
Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12233
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: ПРИВЪРЖЕНИЦИ ИЛИ АГИТКИ ?

Мнениеот TristaNNN » 14 май 2018 16:36

bsz1916 написа:Наскоро в едно телевизионно студио на въпроса " Защо има толкова малко зрители на футболните мачове ? " , Главният редактор на вестник СТАНДАРТ - Юрий Москов отговори приблизително по следния начин : " Ами то вече няма привърженици - има агитки на които им се плаща за хореография и за други неща . Агитките изгониха нормалните хора от стадионите " . Глупости! Има много нормални хора на стадиона, които редовно си ходят от любов към играта футбол и най-вече към отбора си. Не агитките, а лошото качество на мачовете и липсата на желаните спортно-технически резултати пъдят хората. Както и непремерените изказвания на ръководителите на ПФК-та, според които всичко винаги е уредено, нагласено, мафиотско и т.н. Щото то агитки и преди 10 години си имаше, инцидентите бяха в пъти повече, само дето стадиона беше къде-къде по-пълен. Бях забравил за този случай , но на мача Лудогорец - Левски , гостуващият в студиото бивш футболист на Левски и ЦСКА Георги Славчев сподели нещо подобно . Относно финала за купата между Левски и Славия , Славчев каза , че за пръв път от много време е видял на стадиона и ИСТИНСКИТЕ ПРИВЪРЖЕНИЦИ на Левски , който по различни причини не ходят на мачовете на отбора , и съжалява ОСНОВНО ЗАРАДИ ТЯХ , че футболистите не са успели да ги зарадват . Пак глупости! На стадиона се видяха хората любители на трофеите. Такива, които не са стъпвали на мач на любимия си отбор по 1-2 години, обаче като съзряха възможност за купа и айде - първи пушки там. Селфита, публикации, мани-мани ... това ако са истинските привърженици, призовавам да ни закрият на мига! Тогава си спомних , че преди няколко години с група приятели решихме да не пътуваме с колите си до Ловеч за финала с Левски за купата , а за по - удобно да се възползваме от организираното от фенклуба на Берое пътуване с автобуси . Пътувахме и гледахме мача заедно с агитката и после съжалявахме бе си развалихме хубавия празник . Не става ясно защо, май само ти си разбираш какво е станало и за какво сте съжалявали. Та в тази връзка въпросът ми е " ОТ АГИТКИ ИЛИ ОТ ПРИВЪРЖЕНИЦИ ИМАТ НУЖДА БЪЛГАРСКИТЕ ОТБОРИ ? Имат нужда от хора, от лоялни привърженици, които си подкрепят и обичат отбора, от хора които ходят на мач със сърце и им е драго да гледат своите в добро и лошо. Наричайте ги както си искате. "
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

Потребителски аватар
парци
Мнения: 1284
Регистриран на: 12 дек 2013 22:09
Контакти:

Re: Привърженици или Агитки?

Мнениеот парци » 14 май 2018 20:08

Българинът първо има нужда от елементарна футболна култура, пък после да се определя като ултрас, хулиган, наркоман, запалянко и пр. А с тоя "футбол", който изпразни стадионите и тия "журналисти", дето не могат да разпознаят гъз от к*р и тръбят и пишат само откровени ГЛУПОСТИ, без да направят елементарно проучване по всякоя тема, това няма как да стане.
Изображение

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: ПРИВЪРЖЕНИЦИ ИЛИ АГИТКИ ?

Мнениеот защо » 14 май 2018 23:48

Странджата написа:Агитките нямат нищо общо с привържениците освен това, че са техни врагове. Културата е кодирана в езика - погледнете как ги наричат - като агитатори - също като онези, които са агитирали за влизане в ТКЗС-тата. Агитките са обществени врагове - това, че ги има, е израз на социалната ни политика, насочена към освирепяване на населението ни, за да не може един ден България да изглежда като хората. Срещу агитките трябва да се води война - със всички средства, и клубовете трябва да са тези, които ще започнат. Иначе и те не са спортни клубове - нещо, в което много хора тук не се съмняват. ПОдкрепата и заиграването с агитките е прикритие за други - а не спортни - цели, на които се подчиняват така наречените футболни клубове.

Агитки имаше и през 70-те, и през 80-те, явно и комунистите са търсели начин да освирепят населението социално. Сигурно затова и милиционерите ни гонеха, за да ни тренират и за допълнително освирепяване.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: ПРИВЪРЖЕНИЦИ ИЛИ АГИТКИ ?

Мнениеот защо » 14 май 2018 23:53

1palq4o1 написа:
Eminem написа:Какво разбирате под агитка ? Банда наркомани, които чупят и се бият ? Аз под агитка разбирам, нормални хора, които цял мач не спират да пеят и да подкрепят отбора. Без боища, без чупене, без бомби, без действия, които да носят наказания за клуба. Не искам английска атмосфера с въздишки, ааааа, уууууу и да чувам как пенсионерът си разлиства вестника.
Нека да си има привърженици и такива, които да подкрепят отбора с песни и скандирания. Затова си има определен сектор за тях. И правете разлика между ултрас и хулиган, защото разликата е огромна.



Това, което си описал е по-скоро определение за привържениците на даден отбор.
Тук ще направя разлика между привърженици ( пеят, викат и подкрепят отбора си в победи и загуби ) и зрители ( Въздишат, ходят веднаж в годината на стадиона 'щото е модерно у ФБ и си чатят през цялото време )
Поне аз така ги разбирам нещата

Каква е разликата между някой, който пее и скача и такъв, дето чете вестник или чати? И двамата не се интересуват от мача, разликата е само във възрастта, която предполага различни развлечения, докато футболистите играят.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
1palq4o1
Мнения: 1639
Регистриран на: 03 фев 2011 13:19
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:

Re: ПРИВЪРЖЕНИЦИ ИЛИ АГИТКИ ?

Мнениеот 1palq4o1 » 15 май 2018 08:40

защо написа:
1palq4o1 написа:
Eminem написа:Какво разбирате под агитка ? Банда наркомани, които чупят и се бият ? Аз под агитка разбирам, нормални хора, които цял мач не спират да пеят и да подкрепят отбора. Без боища, без чупене, без бомби, без действия, които да носят наказания за клуба. Не искам английска атмосфера с въздишки, ааааа, уууууу и да чувам как пенсионерът си разлиства вестника.
Нека да си има привърженици и такива, които да подкрепят отбора с песни и скандирания. Затова си има определен сектор за тях. И правете разлика между ултрас и хулиган, защото разликата е огромна.



Това, което си описал е по-скоро определение за привържениците на даден отбор.
Тук ще направя разлика между привърженици ( пеят, викат и подкрепят отбора си в победи и загуби ) и зрители ( Въздишат, ходят веднаж в годината на стадиона 'щото е модерно у ФБ и си чатят през цялото време )
Поне аз така ги разбирам нещата

Каква е разликата между някой, който пее и скача и такъв, дето чете вестник или чати? И двамата не се интересуват от мача, разликата е само във възрастта, която предполага различни развлечения, докато футболистите играят.



Тези, дето пеят и скачат поне гледат мача, интересуват се и знаят песните. Тези дето си чатят и качват селфита ( или си четат вестника - зависи от възрастта ) са на стадиона веднаж ( на финал ) защото е модерно
"...в България има два отбора-"Левски" и юношите на "Левски..." Рихард Езра :) :) :)


Изображение ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
локофанатик
Мнения: 158
Регистриран на: 26 сеп 2009 16:37
Местоположение: ст. "Лаута", Пловдив
Контакти:

Re: Привърженици или Агитки?

Мнениеот локофанатик » 15 май 2018 18:54

Въпрос за 50 лева. На кой мач има повече публика? Отговор А Чепръчене - Златуша. Б Куртово конаре - Цалапица, С Казичене - Световрачане. Д - Левски - ЦСКА - София?
СВЕЩЕНОТО ЧЕРНО-БЯЛО РАЙЕ СЕ НАДЯВА НЕ НА ТЯЛОТО, А НА ДУШАТА! И ТО НЕ СЕ ПРОДАВА И НЕ СЕ ПОДАРЯВА: ЗА НЕГО СЕ ВОЮВА, ЗА ДА ГО ЗАСЛУЖИШ ПРЕД ТЕЗИ ФЕНОВЕ, КОИТО НАЙ-ДОБРЕ ЗНАЯТ ЦЕНАТА МУ!


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта