Видео повторения в А група и за Купата

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12137
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Видео повторения в А група и за Купата

Мнениеот TristaNNN » 01 юни 2018 14:18

ogrizko написа:... Затова се опитвам сега да раздухам нещата и да се съберат повече хора, които да подкрепят идеята и един вид ние да изискаме видео повторенията да се случат! ...

Аз шА тА подкрепА! :geek: Обаче има някои неща, които трябва много внимателно да се обмислят преди това, а и да се дадат отговори на следните ключови въпроси.
Кой и при какви условия ще може да поисква видео повторение по време на мач? Аз предлагам това да бъде треньора или капитана на даден отбор, както и главния съдия на мача (един вид служебно).
Колко ще бъде максимално позволения брой видеоповторения на мач? Предлагам по едно на полувреме за всеки от двата отбора, плюс по още едно (един вид служебно) от страна на съдията, в случай, че му се наложи да (не) отсъди дузпа в някое меле например. В противен случай, ако повторенията са повече, мачът много ще се проточи, телевизиите няма да са доволни и ще се възпротивят на плана, а ние ще гледаме големи циркове от шутове като Вили Вуцов, примерно. Така бихме имали максимален брой от 6 видеоповторения на мач. По този начин треньорите-ревльовци ще трябва, ако се наложи, да изискват повторение на някоя наистина спорна ситуация, а не да подскачат за всеки тъч или нарушение в центъра. Ако изискат повторение за глупост - вече са изгърмяли патрона за полувремето, така че белким станат по-разумни в претенциите си.
Ще стане ли по-честно първенството ни? Иска ни се, но нека все пак да отчетем и някои подробности: Ако даден рефер е "подкован", то това не значи обезателно, че след като изгледа повторението ще си промени отсъждането. Също така, ако повторението е само едно на полувреме за даден отбор, това не значи, че след като гръмне патрона, отборът Х няма да бъде посечен. Хубав момент би бил, че ако даден рефер отсъди грешно, дори след като изгледа повторението, вече няма да има никакви оправдания да бъде наказан или изхвърлен, а и разните му там съдийски председателчета няма да ни обясняват жално, че чернодрешковците имат стотни от секундата да взимат съдбоносни решения.
А пари откъде? Ами има откъде: Боби Михайлов може да покани Чеферин да "инспектират" заедно някое ремонтирано селско стадионче с шише отлежала ракия в ръка, да обсъдят възможностите по програмите за развитие на УЕФА и нещата ще станат.
А как да разберем дали работи достатъчно добре? Може да се използват мачовете от 1/16 и 1/8 за Купата на България, просто пилотно. Ясно е, че никоя телевизия няма да излъчи среща между Арда и Поморие, но обикновено в тази фаза играят всички професионални отбори, така че един мач между Левски и Ботев (Гълъбово) или Литекс - Локомотив Сф. би бил удачен за целта на пробата.
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта