Балканската футболна лига - без България!

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14321
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Балканската футболна лига - без България!

Мнениеот damyanov1963 » 12 дек 2016 10:40

Отколешната идея за Балканска футболна лига ще бъде осъществена през 2018 г. и в нея не се предвижда да участва България.
По думите на директора на македонската футболна лига Васко Дойновски пред ’Večernji’ тази регионална лига ще включва 24 отбора само от страни в бивша Югославия или поне името на нашата страна не се споменава. Ще участват отбори от Сърбия, Хърватия, Македония, Босна и Хаерцеговина и Словения.
„На мен не ми харесва много името Балканска лига, а и не вярвам да го оставят оттам, откъдето ще ръководят турнира, а именно от Нион“, споделя Дойновски.
„Ще бъдем малко нескромни и ще искаме място в Шампионска лига за първенеца в Балканската лига и място в Лига Европа за заелия второто място. Това малко трудно ще мине пред УЕФА, но...“, споделя още Дойновски.


Тука май ми намирисва на носталгия по Югославия...
А и как така ще се нарича - БАЛКАНСКА, Нали Балкана е в България!?
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Балканската футболна лига - без България!

Мнениеот kiril.a.d » 12 дек 2016 10:58

damyanov1963 написа:Отколешната идея за Балканска футболна лига ще бъде осъществена през 2018 г. и в нея не се предвижда да участва България.
По думите на директора на македонската футболна лига Васко Дойновски пред ’Večernji’ тази регионална лига ще включва 24 отбора само от страни в бивша Югославия или поне името на нашата страна не се споменава. Ще участват отбори от Сърбия, Хърватия, Македония, Босна и Хаерцеговина и Словения.
„На мен не ми харесва много името Балканска лига, а и не вярвам да го оставят оттам, откъдето ще ръководят турнира, а именно от Нион“, споделя Дойновски.
„Ще бъдем малко нескромни и ще искаме място в Шампионска лига за първенеца в Балканската лига и място в Лига Европа за заелия второто място. Това малко трудно ще мине пред УЕФА, но...“, споделя още Дойновски.


Тука май ми намирисва за носталгия по Югославия...
А и как така ще се нарича - БАЛКАНСКА, Нали Балкана е в България!?

:lol: Много е малка информацията дадена в Гонг, но ако е така заявена, просто няма да мине в УЕФА, тъй като това не е Балканска лига, ами направо "Югославска" лига! - все едно, в Русия да измислят някаква примерно ОНД лига, а тя да е "Съветска" лига ;)...
Та със сигурност при такъв формат, от УЕФА ще ги отрежат, пък те, ако искат да си правят някакъв вътрешен турнир за...Купата на Тито! :lol:

Бе Балкана е предимно в България, но географски, Балканския полуостров не е само България, въпреки че е все от бивши Български територии и държави населени с българи ;)...от Урал, та до гр. Триест!
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

Потребителски аватар
PorcoRosso
Мнения: 202
Регистриран на: 10 юни 2015 10:11
Контакти:

Re: Балканската футболна лига - без България!

Мнениеот PorcoRosso » 12 дек 2016 11:07

Повече бие на Югославска лига, тъй че кво трябва да ни брига за тия.Както в Испания си имат Купата на краля, тия могат да си направят едно турнирче - Купата на Тито. :lol:

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Балканската футболна лига - без България!

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 12 дек 2016 11:08

damyanov1963 написа:....Тука май ми намирисва на носталгия по Югославия...
А и как така ще се нарича - БАЛКАНСКА, Нали Балкана е в България!?

Лигата може спокойно да бъде наречена "Лунна лига", тъй като Луната е изконна македонска земя... 8-) А сериозно: планина Балкан има и в Туркменистан (Balkan Daglary). :)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14321
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Балканската футболна лига - без България!

Мнениеот damyanov1963 » 12 дек 2016 11:11

kiril.a.d написа:
damyanov1963 написа:Отколешната идея за Балканска футболна лига ще бъде осъществена през 2018 г. и в нея не се предвижда да участва България.
По думите на директора на македонската футболна лига Васко Дойновски пред ’Večernji’ тази регионална лига ще включва 24 отбора само от страни в бивша Югославия или поне името на нашата страна не се споменава. Ще участват отбори от Сърбия, Хърватия, Македония, Босна и Хаерцеговина и Словения.
„На мен не ми харесва много името Балканска лига, а и не вярвам да го оставят оттам, откъдето ще ръководят турнира, а именно от Нион“, споделя Дойновски.
„Ще бъдем малко нескромни и ще искаме място в Шампионска лига за първенеца в Балканската лига и място в Лига Европа за заелия второто място. Това малко трудно ще мине пред УЕФА, но...“, споделя още Дойновски.


Тука май ми намирисва за носталгия по Югославия...
А и как така ще се нарича - БАЛКАНСКА, Нали Балкана е в България!?

:lol: Много е малка информацията дадена в Гонг, но ако е така заявена, просто няма да мине в УЕФА, тъй като това не е Балканска лига, ами направо "Югославска" лига! - все едно, в Русия да измислят някаква примерно ОНД лига, а тя да е "Съветска" лига ;)...
Та със сигурност при такъв формат, от УЕФА ще ги отрежат, пък те, ако искат да си правят някакъв вътрешен турнир за...Купата на Тито! :lol:

Бе Балкана е предимно в България, но географски, Балканския полуостров не е само България, въпреки че е все от бивши Български територии и държави населени с българи ;)...от Урал, та до гр. Триест!

Знам бе Кире, ама обясни го това на македонците :)
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Балканската футболна лига - без България!

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 12 дек 2016 11:16

PorcoRosso написа:Повече бие на Югославска лига, тъй че кво трябва да ни брига за тия.Както в Испания си имат Купата на краля, тия могат да си направят едно турнирче - Купата на Тито. :lol:

Ще бъде просто трогателно, когато играят например сръбски и босненски отбор, и едната агитка се "шегува": "Нож, жица, Сребреница!", а другата отвръща със "закачката": "Србе на врбе!"... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
PorcoRosso
Мнения: 202
Регистриран на: 10 юни 2015 10:11
Контакти:

Re: Балканската футболна лига - без България!

Мнениеот PorcoRosso » 12 дек 2016 11:34

Captain Stottlemeyer написа:......когато играят например сръбски и босненски отбор.....

Те тва вече ще е дерби, което да си заслужава!От едната страна фесове, а от другата шайкачи;знамена с ликовете на Франйо и Милошевич :lol: .

THE G.A.M.E
Мнения: 49977
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Балканската футболна лига - без България!

Мнениеот THE G.A.M.E » 12 дек 2016 11:39

В близките 5-6 години не виждам как може да се осъществи истинска Балканска Лига.
Т'ва дето го мъдрят бившите чеда на Тито е ... :lol:
Определено нямаме място в подобна пародия.

На този етап, ако все пак се тръгне да се прави нещо, ще е хубаво участие да имат всички Балкански Страни.
Турнирът може да е елиминационен, на принципа на старите формати на УЕФА.
И по-време на подготовките на отборите ( тоест през паузите на Първенствата ) ... До колкото ми е известно, всички балканци сме на системата Есен-Пролет, така че няма да има проблем.
И разбира се трябва да забравим ( на този етап ) за някви бонуси от УЕФА, инак подобен Турнир няма как да получи одобрение.

Реална Балканска Лига може да се осъществи само тогава, когато големите си направят бленуваната "Супер Европейска Лига".
То за останалите няма да остане друга алтернатива, освен да си направят регионални Турнири.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Kasperle
Мнения: 273
Регистриран на: 17 юни 2008 12:32
Контакти:

Re: Балканската футболна лига - без България!

Мнениеот Kasperle » 12 дек 2016 11:58

Вече сериозно се говори за Атлантическа лига (което разбира се НЕ означава всички страни около океана - това за чуденката за "Балканска") с отбори от Шотландия, Белгия, Дания, Холандия, Норвегия, Швеция, които самостоятелно имат много неравностойни първенства, не привличат интерес и финансово не смогват на големите 4 (или 5).

Ако това мине, защо не и тук?
Изображение

Потребителски аватар
Red joker
Мнения: 6993
Регистриран на: 11 авг 2013 16:59

Re: Балканската футболна лига - без България!

Мнениеот Red joker » 12 дек 2016 12:42

Поредната македонска дришня ;)
С ВРАГ ВРАГУВАМ-МЕРА СПОРЕД МЕРА,С БЛАГ БЛАГУВАМ -ВЕРА ЗАРАД ВЕРА!


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта