Казус относно участието в Европа

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
metal1111
Мнения: 545
Регистриран на: 09 авг 2009 22:32

Казус относно участието в Европа

Мнениеот metal1111 » 25 сеп 2016 19:45

Днес съвсем случайно чух фенове да си задават следният въпрос , какво би се случило ако,

първият във втората осмица , демек седмият в крайното класира играе директен бараж с 4 от първата шестица за определяне на отбор които ще участва в лига Европа, дотук добре, хипотетично 7 печели баража Обаче съвсем хипотетично същият този отбор който е седми печели и купа България ......

Кой по дяволите тогава ще участва в Европа
OFK PIRIN

Потребителски аватар
korteneca
Мнения: 2901
Регистриран на: 01 авг 2014 12:44
Контакти:

Re: казус относно участието в Европа

Мнениеот korteneca » 25 сеп 2016 19:50

Някъде бях чел, че купата на България вече не дава квота за ЕКТ.
[center]Николай Митов: Те не са точно ЦСКА, Литекс си ги бием... Няма проблем!

[rimg]https://image.prntscr.com/image/282def5483004b6fbf06a977c146b67b.gif[/rimg][/center]

Потребителски аватар
veni__85
Мнения: 6853
Регистриран на: 07 окт 2008 17:30
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: казус относно участието в Европа

Мнениеот veni__85 » 25 сеп 2016 20:01

По принцип, ако 7-мия спечели купата няма как да играе с четвъртия. Отиват вторият и третият плюс спечелилия купата.
Ако шампионът или вторият или третият спечелят купата тогава четвъртия има прави да играе в Европа и ще играе бараж с седмият. Ако купата бъде спечелена примерно от 5-6-10 отбор в класирането , тогава третият играе бараж със седмият.Ако седмият спечели купата в Европа играят той , вторият и третият.Сигурните места за Европа са на шампионът, вторият и носителя на купата. Третия играе директно в Европа, ако някой от от тях (той, шампионът или втория) вземе купата, иначе играе бараж със седмият. Четвъртият играе бараж със седмия само, ако третият получи директна квота, в противен случай четвъртият не играе никъде.
Малко сложно съм го написал :)
П.С Лично мнение не съм сигурен дали е така.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: казус относно участието в Европа

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 25 сеп 2016 20:30

Раздел IV, член 16 от Наредбата за първенствата и турнирите:
"Победителят във финалната футболна среща се обявява за носител на Купата на България за 2017 г. и придобива право на участие в турнира - Лига Европа. Когато носителят на Купата на България е и шампион на страната, в турнира на Лига Европа участва клубът, класирал се на 4-то място в крайното класиране на Първа лига за сезон 2016/2017."

http://www.bfunion.bg/uploads/2016-08-1 ... 017.v2.pdf
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
metal1111
Мнения: 545
Регистриран на: 09 авг 2009 22:32

Re: казус относно участието в Европа

Мнениеот metal1111 » 25 сеп 2016 20:45

veni__85 написа:По принцип, ако 7-мия спечели купата няма как да играе с четвъртия. Отиват вторият и третият плюс спечелилия купата.
Ако шампионът или вторият или третият спечелят купата тогава четвъртия има прави да играе в Европа и ще играе бараж с седмият. Ако купата бъде спечелена примерно от 5-6-10 отбор в класирането , тогава третият играе бараж със седмият.Ако седмият спечели купата в Европа играят той , вторият и третият.Сигурните места за Европа са на шампионът, вторият и носителя на купата. Третия играе директно в Европа, ако някой от от тях (той, шампионът или втория) вземе купата, иначе играе бараж със седмият. Четвъртият играе бараж със седмия само, ако третият получи директна квота, в противен случай четвъртият не играе никъде.
Малко сложно съм го написал :)
П.С Лично мнение не съм сигурен дали е така.



мисля , че си напълно прав , но финала за купата е след края на първенството
OFK PIRIN

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: казус относно участието в Европа

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 25 сеп 2016 20:56

metal1111 написа:...финала за купата е след края на първенството

Финалът за купата е преди баражите между отборите от втората половина на таблицата. ;) По правилник след приключване на първенството те правят минитурнир. Ако единият от финалистите от този минитурнир вече е спечелил купата, финал не се провежда, а другият финалист играе бараж срещу отбора от първата шестица, заел последното място, даващо право на участие в ЕКТ. Мисля, че с подчертания текст от последното изречение отговарям на въпроса, зададен от автора на темата. Иначе всичко е написано, макар и малко объркано, в Наредбата за първенствата и турнирите, но трябва да се чете... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Troi4o
Мнения: 63
Регистриран на: 18 юни 2015 23:58
Контакти:

Re: Казус относно участието в Европа

Мнениеот Troi4o » 26 сеп 2016 00:16

На който и да се падне да играе юли месец ще е аут още преди да е почнало първенството. Дано греша де, но последните сезони с изключение на един отбор всичко друго рано рано отпада. На отбор като Левски пък му падна доста коефициента, който беше понатрупал, респективно не е поставен и се пада със отбори около средното ниво тип Марибор. Истината е, че нямаме качествени наши играчи, чужденци не се купуват качествени, щото гледат да се перат пари. Дано все пак имаме повече отбори в Европа. Аз на един играещ Шл и един групи на ЛЕ доста бих бил доволен.

Потребителски аватар
veni__85
Мнения: 6853
Регистриран на: 07 окт 2008 17:30
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Казус относно участието в Европа

Мнениеот veni__85 » 26 сеп 2016 11:29

Най-интересно ще бъде в края на първенството, когато отбори от 5 -9 място ще се надпреварват да губят и да попаднат във втората шестица за да имат по-голям шанс да играят в Европа. Друг е въпроса, че ,ако завършиш 8-ми ще имаш по-леки съперници , отколкото , ако завършиш 7-ми.

Потребителски аватар
nitro77
Мнения: 379
Регистриран на: 11 авг 2014 19:58
Контакти:

Re: Казус относно участието в Европа

Мнениеот nitro77 » 26 сеп 2016 12:48

veni__85 написа:Най-интересно ще бъде в края на първенството, когато отбори от 5 -9 място ще се надпреварват да губят и да попаднат във втората шестица за да имат по-голям шанс да играят в Европа. Друг е въпроса, че ,ако завършиш 8-ми ще имаш по-леки съперници , отколкото , ако завършиш 7-ми.

Не разбрах защо осмият има по-леки съперници от седмия?

Потребителски аватар
veni__85
Мнения: 6853
Регистриран на: 07 окт 2008 17:30
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Казус относно участието в Европа

Мнениеот veni__85 » 26 сеп 2016 13:51

nitro77 написа:
veni__85 написа:Най-интересно ще бъде в края на първенството, когато отбори от 5 -9 място ще се надпреварват да губят и да попаднат във втората шестица за да имат по-голям шанс да играят в Европа. Друг е въпроса, че ,ако завършиш 8-ми ще имаш по-леки съперници , отколкото , ако завършиш 7-ми.

Не разбрах защо осмият има по-леки съперници от седмия?

По-скоро на теория по-леки, защото ще играе срещу 10 - 12 - 14 в класирането, докато седмия ще играе срещу 9-11-13 в класирането.До колкото знам и точките се запазват и ще е малко по-лесно да не отпадне.


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 19 госта