Защо станах от ...?

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12661
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот BRF » 03 авг 2016 15:03

И двамата ми дядовци(Бог да ги прости) бяха от ЦСКА(единия даже е играл във волейболния клуб).Баща ми е от ЦСКА.Гледам футбол от 5-6 годишен!Помня мачовете с Рух,Спарта,Интер Братислава,Рода,Барселона-помня играта на Ицо,Любо,Емо,Гецата,Пламен Гетов,Вълов,Велинов.........спирам за да не досаждам!Запалих се по ЦСКА!По-късно осъзнах,че обичам футбола на живо.Не изтървах мач на Черноморец,после на Нафтата ,като пораснах малко почнах да ходя и на ЦСКА!Първия ЕКТ със Сервет,после Атлетико Мадрид,Нюкясъл,Милан,Блекбърн!
През 1989г на финала за Суперкупата в Бургас нахлух на терена при загрявката на двата отбора!Взех автограф от Ицо и даже го докоснах(после не си мих ръката в продължение на седмица),после спринтирах към Трифон,още помня как той спря топката ,спря си загрявката за да ми даде автограф :) !
ЗАВИНАГИ ОТ ЦСКА

Потребителски аватар
Paul Scholes
Мнения: 1020
Регистриран на: 24 авг 2014 22:23
Skype: gtvarnaikarus
Местоположение: Дубай
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот Paul Scholes » 03 авг 2016 18:34

Станах фен на Манчестър Юнайтед през 2007-ма, защото ми харесваше атакуващия футбол, който отбора практикуваше по времето на Фъргюсън. Бързите атаки с двойни пасове, с едно докосване - брилянтни. Освен това ми харесваше и техниката на повечето футболисти като Нани, Руни, Роналдо. И все още вярвам, че този отбор отново ще върши нещата по начина, по който ги вършеше преди 3/4 години. :)
Здраейти

valio70411
Мнения: 5
Регистриран на: 24 ное 2015 22:24
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот valio70411 » 03 авг 2016 19:42

Бях на 4 години когато Левски играха в Шампионска лига.С дядо ми отидохме в София с-у Челси.Пътувахме с 2 влака.2-я влак закъсня докато стигне до София но взехме такси и право на Васил Левски.и дядо ми е за Челси от чуждестранните отбори и чакаше мача с голямо нетърпение.А щом Огнянов вкара гола в 87 минута целия стадион изригна.И дядо тогава ми каза „Ето това е да си от Левски.Отписват ни и ние все пак вкарахме гол на Челси“.И от тогава не съжалявам че съм за Левски.Даже да бяха на 7-мо място даже и да се издъниха във Вечното дерби.Аз ще продължа да съм Левскар :) :) :)

Потребителски аватар
1913SS
Мнения: 318
Регистриран на: 17 авг 2014 15:06
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот 1913SS » 04 авг 2016 08:11

Роден съм близо до Руски паметник, където е бил старият стадион на Славия. Близо където е живеел Димитър Благоев, а неговият син е един от създателите на футболният клуб Славия. Няма как да съм от друг отбор. Искам да кажа, че съм зад КироВарна, който казва много истини.

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот kiril.a.d » 04 авг 2016 11:09

Защо станах от ЦСКА? - бях на 4 годинки, когато с братовчед ми, заговорихме за футбол. Какво ли са ни разбирали главите на тия годинки? :) Но като не се разбрахме - набори сме - отидохме да питаме любимия ни дядо, той от кой отбор е. Каза че не се е интересувал от футбол. Попитахме го - а ако трябваше да избираш? - и той отговори: От Славия! - естествено, най-"добрия" отбор от царско време.
Та на 4 годинки, бях от Славия. НО, Славия и тогава беше...лабава работа. Въпреки Симеонов и Шаламанов!
На 5 годинки, чувам баща ми и брат ми да коментират, влизането на Берое в А група - 1964 г. - и ми хареса името, Берое! - много красиво и звучно българско име. Та една цяа година, аз, софиянецът, на 5 годинки, бях от Берое! :lol:
Но после, брат ми - цесекар, седна и ме запозна с футбола и историята му и естествено станах от най-силния и най-успешен Български отбор - ЦСКА! - от 1965 г.!
А междувременно, братовчед ми, с когото сме набори и растяхме заедно, стана левскар - от баща си (левскар, ама от Левски Кюстендил ;) :lol: и по инерция, левскар от Левски София, при идването му в София, през 1950 г.)
Та така се появи и запази, така необходимото за всеки свободен дух, желаещ израстване, съперничество, м/у мен и братовчед ми, с което растяхме чудесно!!!
Е, някъде в началото на 80-те, когато вече бяхме студенти, братовчед ми спря да се интересува от футбол и "Левски", което...ами беше показателно за мен и за противниковия отбор, който вече беше кръстен "вечно вторите".
И да ви кажа - причините за това, не са някакви партийни, а бяха ПАК, вътрешно организационни, както и днес, е в "Левски"!!! - много злобен и тъп, партиен селянин...отговаряше/водеше "Левски" - Васил Цанов, "лявата ръка" на Тодор Живков...А акъла му...по-малко и от този на Гонзо!!!
И така, та до днес!
А защо днес, нямам скруполи? - ми защото съм достатъчно пораснал ;) минал през какви ли не преобразувания...преименувания...припознавания...и каквото искате, за да имам скруполите, че ЦСКА не е ЦСКА!!!
Знам за един куп отбори, които не са това, което са - като совите от "Туин Пийкс" ;) но хората в съответния град, квартал, стоят зад тези отбори!!! - може би, защото няма зад кои други да застанат?...
Не искам да изреждам отново, тези "несъщи" отбори - те си знаят...дори Антон Югов знаеше ;)...

И Дамянов, имаш моите поздравления, този път, за темата!!! - тя може да се превърне в една от "непрекъснатите теми", така необходима за всеки един привърженик на независимо кой отбор, тъй като спомените са нещо много приятно, особено когато са свързани с нещо приятно! :)
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот bobo_13 » 04 авг 2016 11:38

kiril.a.d написа:Знам за един куп отбори, които не са това, което са - като совите от "Туин Пийкс" ;) но хората в съответния град, квартал, стоят зад тези отбори!!! - може би, защото няма зад кои други да застанат?...
Не искам да изреждам отново, тези "несъщи" отбори - те си знаят...дори Антон Югов знаеше ;)...



Тук всички цесекари пропускате един основен факт при тези отбори, които давате все за пример....или нарочно все забравяте.
Да, те всички вземат друг лиценз, но при тях има отбор от съответния град и създаден от хората обичащи този отбор, и той се обединява с друг заради лиценза

Берое - през 1999 г. в Стара Загора се създава ПФК Берое Стара Загора, който се обединява с ФК Олимпик Тетевен
Локо Пд - През 2001 г.собственикът на "Велбъжд" Георги Илиев закупува акциите на Локомотив 1936 (Пловдив)
Ботев Пд - управителният съвет на Металик (Сопот) прие клубът да се обедини с възродения Ботев Пд

и т.н. докато при ЦСКА-София, няма отбор с името ЦСКА, който да се обединява с някой друг отбор за лиценз, нито има отбор от София. При ЦСКА-София ситуацията е следната:

През 2013 Чавдар Етрополе се разформира и спира да съществува, но е въстановен през 2014 и играе в „А“ ОФГ.

Преструкториран е на "ПФК ЦСКА - 1948" АД на 1 юни 2016 и е слят с ПФК Литекс Ловеч 1921, който пък се е преструктурирал на "ПФК ЦСКА - София" ЕАД. Новосформираният отбор се мести в София и ще играе в ППЛ под името ЦСКА-София.
Интериорни врати - Врати хармоника

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот КироВарна » 04 авг 2016 12:24

bellamy_99 написа:
КироВарна написа:Е това имах пред вид и аз,че ако си кажеш мнението ще получиш комунистическо-милиционерски определения като "сволоч"!!!Значи този,който ви припомня,че когато изхвърлиха Берое за това,че искаха да ви бият и да ви спрат по пътя към поредния трофей,Ангел Солаков беше на трибуните....и съсипа симпатичния старозагорски тим за непослушанието,е сволоч!!!А казваш,че аз ви обиждам!!!Който ви припомня,че и преди и сега обикаляте всички стадиони със съдиите си е комплексар!!!Ами иди някой път на мач...и се опитай да гледаш!!!Пусни си радио или телевизор....и се опитай да слушаш!!!Защото ние "сволочите" и "комплексарите",не сме длъжни да слушаме лигавщините на вашите журналисти и да гледаме безочията на вашите съдии!!!Може да не ви харесва,но в БЪЛГАРИЯ има хора,които си обичат родните градове и своите отбори!!!И това не е грях,макар вие да си въобразявате съвсем друго!!!Имам мнение и си го казвам,а кой е "сволоч" се вижда!!!Между другото думата "сволоч" е руска,влязла е в нашата Родина през комунистическо време и ясно показва,който я употребява с какво мислене е!!!

Я сега бързо се върни назад и си прочети мнението пак.. Осмисли го... Прочети го пак... Пак го осмисли и тогава коментирай... Загатна медиите, че видиш ли те направили ЦСКА и Левски грандове.. Че Левски и ЦСКА не са играли в Европа, не са постигали успехи в Европа, не е важно... Ами по твоята логика Барса, Реал, Ювентус са медиини грандове... Марка, Мундо Депортиво, Газета са ги направили грандове,а? Можеше да си издразиш мнението без да намесваш Левски и/или ЦСКА... Това имах предвид под сволоч... И какво ти бърка ЦСКА и Левски? Нали си "истински фен" подкрепяй си ТИМ Варна и не гледай в чуждата паничка.. И имам въпрос, ако някой е роден в Цалапица, трябва да е фен/привърженик на ФК Цалапица, въпреки, че отбор няма... Що за глупости си написал, ако прочетеш отново ще се хванеш за главата....

За главата се хващам много често,но не заради глупостите,които пиша и правя....а заради доста неприятната българска действителност!!!Моите глупости,могат да навредят само на мен,а аз като човек който иска да се чувства свободен,говоря каквото мисля!!!Дори и глупости да са,имам право да ги излагам във форума!!!Толкова глупости се търкалят наоколо,хайде холан,до моите ли опряхте!!!Та да оставим глупостите на страна и да обърнем внимание на твоите умни въпроси!!!Дали медиите са направили ЦСКА и Левски грандове?Не само медиите,а и комунистическата върхушка са ги направили грандове!!!Подкрепям това си твърдение със следните факти:До идването на власт на БКП и грубата и намеса в спорта,в БЪЛГАРИЯ се провеждат 19 Шампионата!!!Системите за определяне на първенеца са различни,но явно доста по справедливи от комунистическата!!!За тези 19 завършени първенства имаме 10 Шампиона!!!Това говори за оспорвани надпревари и равни шансове на отборите!!!Фаворити е имало естествено!!!Славия има 6 титли в този период,а Левски и ВЛАДИСЛАВ по 3!!!Но тук става въпрос за организация на отборите и талант на техните футболисти!!!Има и скандали,има и недоразумения...но това е спорт!!!Всеки иска да е първи!!!А после идват другарите!!!И въдворяват ред!!!Създават изкуствено отбор,който трябва да е представителен за успехите на властимащите!!!По съветски образец!!!По съветски образец е и първенството!!!По съветски образец се избира и конкурент!!!Разбира се и те трябва да са наши хора!!!Отбор като Славия,който е хегемон,минава на заден план!!!Те и АС-23 са се ползвали със симпатиите на офицерството!!!На царското офицерство!!!Затова в миманса!!!Едните (АС-23),са затрити,а Славия трябва да мине през всякакви унижения и смяна на имена като Строител и Ударник!!!Люлката на българския футбол ВАРНА също е ударена здраво!!!До вчерашните съперници ТИЧА и ВЛАДИСЛАВ са обединени във ведомствен отбор на флота!!!Под шапката на армията!!!Два от бившите шампиони,евентуални съперници,на назначените "грандове",са не само елиминирани,но и превърнати в сателит на единият кандидат Шампион!!!Същата е съдбата на Ботев Пд,също минал към армейско зачисление,заплата и продоволствие!!!Но историята я знаем!!!Сателитите подчинени на Армията правят всичко възможно да спрат Левски,а сателитите под шапката на милицията като Спартак Пл,СпартакПд и Спартак Вн да поппречат на ЦСКА!!!Първото и второто място са запазени!!!От 1948 година до 1985 година до титла,освен измислените грандове успяват да се доберат само през 1963 год Спартак Пд,през 1964 год Локо Сф и през 1967 Ботев Пд!!!Всички останали 34 Шампионата са запазени за два отбора!!!Тези отбори имат привилегията да привличат,когото си поискат и то без никаква компенсация,а другите се борят за 3-то място!!!Внушава се чрез медиите,че половин БЪЛГАРИЯ била синя,а другата половина червена!!!Напълно се забравя при тези твърдения най футболния град Пловдив,където Ботев и Локо са имали,имат и сега огромна фенска маса!!!Поради леко напредналата си възраст имам спомени от онзи Спартак Пд на Тодор Диев,който също имаше многобройна публика!!!Поради този натиск рязко намаляват феновете на добрата стара Славия и на работническия Локомотив Сф!!!Препълнените им в миналото стадиони са доведени до почти опустели съоръжения!!!За ВАРНА няма да говоря,защото аз в момента не оплаквам варненския,а българския футбол!!!Изписах всичко това,за да направя съпоставка на шансовете на отборите да достигнат до титла и да въодушевят момчетата в своя град,или квартал....преди и след 9-ти септември!!!Кой е този дето отрича,че цялата власт и всички медии не работеха за измислените от тях "грандове"!!!Който пък твърди,че това безобразие не продължава и сега.....просто до си включи радиото в колата,или телевизора в къщи!!!Също искам да запитам,кой е този дето сравнява,горе споменатите книжни грандове с Барса,Реал и Ювентус!!!Тези велики клубове са постигнали всичко с организация и труд!!!Всички играчи,които са привлекли и привличат са били заплатени,като бившите им клубове са определяли условията при,които ги пускат!!!Не като у нас,безплатно!!!Никой от тези клубове не е фаворизиран от никоя партия,от никой политически лидер!!!А пък ти ако беше чел нещо от "Марка","Мундо депортиво"и"Газета де ло спорт",щеше да си наясно,че там се пише подробно за всички отбори в съответната страна,от всички дивизии и дори от мачовете на юношеските формации има резултати и се споменават голмайсторите!!!Затова тези страни имат футбол,имат грандове,които носят титли от евротурнирите!!!Те не се фукат с 2-3 полуфинала и няколко епизодични победи!!!За отбори,зад които стоеше цялата държавна машина....какви са успехите???И не е ли това поредната медийна раздувка?Другите комунистически колоси от същия тип като Цървена звезда и Стяуа поне се отсрамиха,за вниманието с по една европейска титла,а нашите били грандове,щото видите ли.....даже до полуфинал стигнали!!!Това сериозно ли е?В чужда паничка никога не гледам,особено във вашите!!!Ние нямаме много титли и много купи,но колкото имаме са честно спечелени,без партийни и политически шапки!!!Затова сме горди с тях и не ни интересуват вашите,спечелени с протекции!!!Като споменаваш за ТИМ,я се замисли,ако искат да направят отбора си Шампион по вашите методи???Дали някой ще може да ги спре???Но тук се работи по друг начин!!!Строи се супер модерен стадион!!!Къде са българските журналисти да драснат 2-3 реда за това?Ами няма ги!!!Пребоядисаната Армия и Кабриото са най важните теми,относно строежите на спортни съоръжения!!!И накрая,ако някой е роден в Цалапица и ако там няма отбор ФК Цалапица,този някой да побърза да го основе!!!Добре ще е за младежта в това населено място!!!Пък и утре-вдругиден някой позакъсал "гранд",може да реши да се обедини с ФК Цалапица!!!Никой не знае от къде ще се пръкне световната слава!!!

bellamy_99
Мнения: 288
Регистриран на: 22 юли 2015 16:03

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот bellamy_99 » 04 авг 2016 12:53

КироВарна написа:За главата се хващам много често,но не заради глупостите,които пиша и правя....а заради доста неприятната българска действителност!!!Моите глупости,могат да навредят само на мен,а аз като човек който иска да се чувства свободен,говоря каквото мисля!!!Дори и глупости да са,имам право да ги излагам във форума!!!Толкова глупости се търкалят наоколо,хайде холан,до моите ли опряхте!!!Та да оставим глупостите на страна и да обърнем внимание на твоите умни въпроси!!!Дали медиите са направили ЦСКА и Левски грандове?Не само медиите,а и комунистическата върхушка са ги направили грандове!!!Подкрепям това си твърдение със следните факти:До идването на власт на БКП и грубата и намеса в спорта,в БЪЛГАРИЯ се провеждат 19 Шампионата!!!Системите за определяне на първенеца са различни,но явно доста по справедливи от комунистическата!!!За тези 19 завършени първенства имаме 10 Шампиона!!!Това говори за оспорвани надпревари и равни шансове на отборите!!!Фаворити е имало естествено!!!Славия има 6 титли в този период,а Левски и ВЛАДИСЛАВ по 3!!!Но тук става въпрос за организация на отборите и талант на техните футболисти!!!Има и скандали,има и недоразумения...но това е спорт!!!Всеки иска да е първи!!!А после идват другарите!!!И въдворяват ред!!!Създават изкуствено отбор,който трябва да е представителен за успехите на властимащите!!!По съветски образец!!!По съветски образец е и първенството!!!По съветски образец се избира и конкурент!!!Разбира се и те трябва да са наши хора!!!Отбор като Славия,който е хегемон,минава на заден план!!!Те и АС-23 са се ползвали със симпатиите на офицерството!!!На царското офицерство!!!Затова в миманса!!!Едните (АС-23),са затрити,а Славия трябва да мине през всякакви унижения и смяна на имена като Строител и Ударник!!!Люлката на българския футбол ВАРНА също е ударена здраво!!!До вчерашните съперници ТИЧА и ВЛАДИСЛАВ са обединени във ведомствен отбор на флота!!!Под шапката на армията!!!Два от бившите шампиони,евентуални съперници,на назначените "грандове",са не само елиминирани,но и превърнати в сателит на единият кандидат Шампион!!!Същата е съдбата на Ботев Пд,също минал към армейско зачисление,заплата и продоволствие!!!Но историята я знаем!!!Сателитите подчинени на Армията правят всичко възможно да спрат Левски,а сателитите под шапката на милицията като Спартак Пл,СпартакПд и Спартак Вн да поппречат на ЦСКА!!!Първото и второто място са запазени!!!От 1948 година до 1985 година до титла,освен измислените грандове успяват да се доберат само през 1963 год Спартак Пд,през 1964 год Локо Сф и през 1967 Ботев Пд!!!Всички останали 34 Шампионата са запазени за два отбора!!!Тези отбори имат привилегията да привличат,когото си поискат и то без никаква компенсация,а другите се борят за 3-то място!!!Внушава се чрез медиите,че половин БЪЛГАРИЯ била синя,а другата половина червена!!!Напълно се забравя при тези твърдения най футболния град Пловдив,където Ботев и Локо са имали,имат и сега огромна фенска маса!!!Поради леко напредналата си възраст имам спомени от онзи Спартак Пд на Тодор Диев,който също имаше многобройна публика!!!Поради този натиск рязко намаляват феновете на добрата стара Славия и на работническия Локомотив Сф!!!Препълнените им в миналото стадиони са доведени до почти опустели съоръжения!!!За ВАРНА няма да говоря,защото аз в момента не оплаквам варненския,а българския футбол!!!Изписах всичко това,за да направя съпоставка на шансовете на отборите да достигнат до титла и да въодушевят момчетата в своя град,или квартал....преди и след 9-ти септември!!!Кой е този дето отрича,че цялата власт и всички медии не работеха за измислените от тях "грандове"!!!Който пък твърди,че това безобразие не продължава и сега.....просто до си включи радиото в колата,или телевизора в къщи!!!Също искам да запитам,кой е този дето сравнява,горе споменатите книжни грандове с Барса,Реал и Ювентус!!!Тези велики клубове са постигнали всичко с организация и труд!!!Всички играчи,които са привлекли и привличат са били заплатени,като бившите им клубове са определяли условията при,които ги пускат!!!Не като у нас,безплатно!!!Никой от тези клубове не е фаворизиран от никоя партия,от никой политически лидер!!!А пък ти ако беше чел нещо от "Марка","Мундо депортиво"и"Газета де ло спорт",щеше да си наясно,че там се пише подробно за всички отбори в съответната страна,от всички дивизии и дори от мачовете на юношеските формации има резултати и се споменават голмайсторите!!!Затова тези страни имат футбол,имат грандове,които носят титли от евротурнирите!!!Те не се фукат с 2-3 полуфинала и няколко епизодични победи!!!За отбори,зад които стоеше цялата държавна машина....какви са успехите???И не е ли това поредната медийна раздувка?Другите комунистически колоси от същия тип като Цървена звезда и Стяуа поне се отсрамиха,за вниманието с по една европейска титла,а нашите били грандове,щото видите ли.....даже до полуфинал стигнали!!!Това сериозно ли е?В чужда паничка никога не гледам,особено във вашите!!!Ние нямаме много титли и много купи,но колкото имаме са честно спечелени,без партийни и политически шапки!!!Затова сме горди с тях и не ни интересуват вашите,спечелени с протекции!!!Като споменаваш за ТИМ,я се замисли,ако искат да направят отбора си Шампион по вашите методи???Дали някой ще може да ги спре???Но тук се работи по друг начин!!!Строи се супер модерен стадион!!!Къде са българските журналисти да драснат 2-3 реда за това?Ами няма ги!!!Пребоядисаната Армия и Кабриото са най важните теми,относно строежите на спортни съоръжения!!!И накрая,ако някой е роден в Цалапица и ако там няма отбор ФК Цалапица,този някой да побърза да го основе!!!Добре ще е за младежта в това населено място!!!Пък и утре-вдругиден някой позакъсал "гранд",може да реши да се обедини с ФК Цалапица!!!Никой не знае от къде ще се пръкне световната слава!!!


"...Съперничеството между „Реал” и „Барселона” датира още от първите години на испанския футбол, но неговият връх е достигнат през 30-те години на миналия век. Причината е в Гражданската война, която избухва през юли 1936 г., предизвикана от насилието на крайни привърженици на левицата. Тя продължава почти 3 години, отнема живота на около половин милион души и придава политическа окраска на отношенията между двата клуба.

До злокобната 1936 година двата гранда вече са набрали скорост в турнира за купата, който датира от 1902 г., и в първенството, стартирало през 1928 г. С избухването на Гражданската война обаче Мадрид и Барселона се превръщат в центрове на враждуващите лагери. Столицата е седалището на генерал Франсиско Франко, на военните и фашистите. Другият град е център на просъществувалата за кратко Независима каталунска република и на съпротивата на републиканците. ФК „Барселона” се превръща в олицетворение на „недисциплинираната” и националистическа Каталуня и напълно оправдава мотото си „Повече от клуб”. Показателно е, че войната приключва едва когато този град е превзет от армията през 1939 г.


Тригодишният самоубийствен конфликт в Испания слага тежък отпечатък най-вече върху историята на „Барса”. Броени седмици след началото му войници на Франко убиват клубния президент Жосеп Суньол-и-Гарига, отявлен деец на левицата. През следващата 1937-а футболният отбор заминава на турне в Северна Америка, където играчите са приети като официални представители на воюващата Втора испанска република. В опит да съберат пари за клуба си те изиграват 14 мача и печелят турнир в Щатите. Само четирима обаче се връщат обратно, останалите търсят убежище в Мексико и Франция. През март 1938 г., малко преди окупацията на Каталуня, офисите на „Барселона” са разрушени от бомба. А след края на войната Франко унижава до крайност „недисциплинираната” „Барселона”, като назначава за неин президент своя довереник и аристократ Енрик Пинейро.

Това е втори опит на грубо вмешателство след 1925 г., когато генерал Примо де Ривера затваря клубния стадион „Лес Кортс” за 6 месеца, бесен от освиркването на испанския национален химн. Във футболния фолклор влиза и полуфиналът между „Реал” и „Барселона” за купата през 1943 г. След победа с 3:0 у дома в първия двубой каталунците са разгромени на „Чамартин” с 1:11 – най-крупната им загуба в Ел Класико. Междувременно през 1941 г. Франко забранява имената, които не са от кастилски произход и повечето клубове се ориентират към английски суфикси, избирайки „Атлетик”, „Атлетико” и други. „Барселона” е принудена да изчисти каталунския флаг от клубната си емблема, тъй като той е сред забранените символи, и също претърпява лека корекция в името си...."

Ако следваме твоята логика, Реал е медиен гранд и така да се каже държавата е била с него, така ли? МЕРСИ...
А иначе ТИМ като толкова милеят за ЧМ, къде ще е следващият домакински мач на ЧМ? ТИЧА? МЕРСИ отново
Проблемът е, че правата на сегашните модератори са безсрочни и те блокират всякакви опити да организираме избор на нови. Моля, отнесете това оплакване до някое отговорно лице, което да осигури възможност да проведем избори на нови модератори.

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот bobo_13 » 04 авг 2016 16:52

bellamy_99 написа:Я сега бързо се върни назад и си прочети мнението пак.. Осмисли го... Прочети го пак... Пак го осмисли и тогава коментирай... Загатна медиите, че видиш ли те направили ЦСКА и Левски грандове.. Че Левски и ЦСКА не са играли в Европа, не са постигали успехи в Европа, не е важно... Ами по твоята логика Барса, Реал, Ювентус са медиини грандове... Марка, Мундо Депортиво, Газета са ги направили грандове,а? Можеше да си издразиш мнението без да намесваш Левски и/или ЦСКА... Това имах предвид под сволоч... И какво ти бърка ЦСКА и Левски? Нали си "истински фен" подкрепяй си ТИМ Варна и не гледай в чуждата паничка.. И имам въпрос, ако някой е роден в Цалапица, трябва да е фен/привърженик на ФК Цалапица, въпреки, че отбор няма... Що за глупости си написал, ако прочетеш отново ще се хванеш за главата....


Разбира се, че са постигали успехи в Европа. То оставаше и дане постигнат някоя и друга победа след като разполагат с най-доброто от една Държава. Тогава и формата беше друг със 14 мача ставаш носител на КЕШ(а сега с толкова мача не можеш да минеш и първите групи на ШЛ., нямаше толкова пари във футбола както сега, нямаше толкова световни трансфери.
Но не са изпълнили главната ЦЕЛ: ДА ВЗЕМАТ КУПА ОТ ЕКТ. Да, ЦСКА и Левски бяха комунистическият юмрук с/у капитализма. Стрябваше да се смачкат капиталистите на спортния терен. Така беше и сЪС щангите, борбата, гимнастиката. слушал съм хора от първо лице за какви нечовешки тренировки е ставало дума...както и да е само ние ии Полша май останахме без купа от ЕКТ от всички бивши соц държави.

Както Кевин Кийгън казва в едно интервю "Много трудно се играеше срещу отбори от комунистическите страни. Те имаха много силна подкрепа от Държавата, получаваха наготово най-добрите играчи от цялата Държава, докато ние всички останали разполагахме с ограничен бюджет и купувахме играчи на пазарен принцип. Имаш пари, купуваш, нямаш-не купуваш. Всяка една държава зад Желязната завеса имаше обикновено 2 отбора, в които бяха събрани националните отбори - мъжки и младежи."...цитирам по памет, защото го гледах по ТВ-то. Даже споменаваше за някакъв мач с Динамо Киев, където играели 11 национала, а на пейката имало още 8 национала на СССР. А след една седмица пак играл с/у тях ама с националния отбор на Англия :)

Колкото до Реал, Барса и Юве...не го ли разбрахте,че това са държавни отбори. То това не са клубове, това е политическа и икономическа сила.
- Реал разполага с подкрепата на краля. Всички знаем как си продадоха базата, за да си покрият част от дъллговете, знаем как Краля "моли" една малка банка да отпусне кредит за трансфера на Роналдо и как после тази банка фалира. Има много случки с този отбор. Питай някой испанец, примерно от Севиля, да ти разправя
- Барса е същото ама на областта Каталуния, дето искат независимост.
То неслучайно преди месеци бяха осъдени за държавна помощ и двата отбора. А и всички сме гледали мачове в Испания на 2-та отбора.....

Колкото до Юве...ами след като собственик на отбора е една компания, която играе огромна роля в икономическия живот на Италия, как мислиш? И те бяха зихвърлени от Серия А за уреждане на мачове......и те имаха една камара дългове

Колкото до Левски и ЦСКА, ако преди 70 години Партията беше решила да помага на Спортист и ФК 13, сега нямаше да говорим за Левски и ЦСКА.
Интериорни врати - Врати хармоника

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот КироВарна » 04 авг 2016 18:49

bellamy_99 написа:
КироВарна написа:За главата се хващам много често,но не заради глупостите,които пиша и правя....а заради доста неприятната българска действителност!!!Моите глупости,могат да навредят само на мен,а аз като човек който иска да се чувства свободен,говоря каквото мисля!!!Дори и глупости да са,имам право да ги излагам във форума!!!Толкова глупости се търкалят наоколо,хайде холан,до моите ли опряхте!!!Та да оставим глупостите на страна и да обърнем внимание на твоите умни въпроси!!!Дали медиите са направили ЦСКА и Левски грандове?Не само медиите,а и комунистическата върхушка са ги направили грандове!!!Подкрепям това си твърдение със следните факти:До идването на власт на БКП и грубата и намеса в спорта,в БЪЛГАРИЯ се провеждат 19 Шампионата!!!Системите за определяне на първенеца са различни,но явно доста по справедливи от комунистическата!!!За тези 19 завършени първенства имаме 10 Шампиона!!!Това говори за оспорвани надпревари и равни шансове на отборите!!!Фаворити е имало естествено!!!Славия има 6 титли в този период,а Левски и ВЛАДИСЛАВ по 3!!!Но тук става въпрос за организация на отборите и талант на техните футболисти!!!Има и скандали,има и недоразумения...но това е спорт!!!Всеки иска да е първи!!!А после идват другарите!!!И въдворяват ред!!!Създават изкуствено отбор,който трябва да е представителен за успехите на властимащите!!!По съветски образец!!!По съветски образец е и първенството!!!По съветски образец се избира и конкурент!!!Разбира се и те трябва да са наши хора!!!Отбор като Славия,който е хегемон,минава на заден план!!!Те и АС-23 са се ползвали със симпатиите на офицерството!!!На царското офицерство!!!Затова в миманса!!!Едните (АС-23),са затрити,а Славия трябва да мине през всякакви унижения и смяна на имена като Строител и Ударник!!!Люлката на българския футбол ВАРНА също е ударена здраво!!!До вчерашните съперници ТИЧА и ВЛАДИСЛАВ са обединени във ведомствен отбор на флота!!!Под шапката на армията!!!Два от бившите шампиони,евентуални съперници,на назначените "грандове",са не само елиминирани,но и превърнати в сателит на единият кандидат Шампион!!!Същата е съдбата на Ботев Пд,също минал към армейско зачисление,заплата и продоволствие!!!Но историята я знаем!!!Сателитите подчинени на Армията правят всичко възможно да спрат Левски,а сателитите под шапката на милицията като Спартак Пл,СпартакПд и Спартак Вн да поппречат на ЦСКА!!!Първото и второто място са запазени!!!От 1948 година до 1985 година до титла,освен измислените грандове успяват да се доберат само през 1963 год Спартак Пд,през 1964 год Локо Сф и през 1967 Ботев Пд!!!Всички останали 34 Шампионата са запазени за два отбора!!!Тези отбори имат привилегията да привличат,когото си поискат и то без никаква компенсация,а другите се борят за 3-то място!!!Внушава се чрез медиите,че половин БЪЛГАРИЯ била синя,а другата половина червена!!!Напълно се забравя при тези твърдения най футболния град Пловдив,където Ботев и Локо са имали,имат и сега огромна фенска маса!!!Поради леко напредналата си възраст имам спомени от онзи Спартак Пд на Тодор Диев,който също имаше многобройна публика!!!Поради този натиск рязко намаляват феновете на добрата стара Славия и на работническия Локомотив Сф!!!Препълнените им в миналото стадиони са доведени до почти опустели съоръжения!!!За ВАРНА няма да говоря,защото аз в момента не оплаквам варненския,а българския футбол!!!Изписах всичко това,за да направя съпоставка на шансовете на отборите да достигнат до титла и да въодушевят момчетата в своя град,или квартал....преди и след 9-ти септември!!!Кой е този дето отрича,че цялата власт и всички медии не работеха за измислените от тях "грандове"!!!Който пък твърди,че това безобразие не продължава и сега.....просто до си включи радиото в колата,или телевизора в къщи!!!Също искам да запитам,кой е този дето сравнява,горе споменатите книжни грандове с Барса,Реал и Ювентус!!!Тези велики клубове са постигнали всичко с организация и труд!!!Всички играчи,които са привлекли и привличат са били заплатени,като бившите им клубове са определяли условията при,които ги пускат!!!Не като у нас,безплатно!!!Никой от тези клубове не е фаворизиран от никоя партия,от никой политически лидер!!!А пък ти ако беше чел нещо от "Марка","Мундо депортиво"и"Газета де ло спорт",щеше да си наясно,че там се пише подробно за всички отбори в съответната страна,от всички дивизии и дори от мачовете на юношеските формации има резултати и се споменават голмайсторите!!!Затова тези страни имат футбол,имат грандове,които носят титли от евротурнирите!!!Те не се фукат с 2-3 полуфинала и няколко епизодични победи!!!За отбори,зад които стоеше цялата държавна машина....какви са успехите???И не е ли това поредната медийна раздувка?Другите комунистически колоси от същия тип като Цървена звезда и Стяуа поне се отсрамиха,за вниманието с по една европейска титла,а нашите били грандове,щото видите ли.....даже до полуфинал стигнали!!!Това сериозно ли е?В чужда паничка никога не гледам,особено във вашите!!!Ние нямаме много титли и много купи,но колкото имаме са честно спечелени,без партийни и политически шапки!!!Затова сме горди с тях и не ни интересуват вашите,спечелени с протекции!!!Като споменаваш за ТИМ,я се замисли,ако искат да направят отбора си Шампион по вашите методи???Дали някой ще може да ги спре???Но тук се работи по друг начин!!!Строи се супер модерен стадион!!!Къде са българските журналисти да драснат 2-3 реда за това?Ами няма ги!!!Пребоядисаната Армия и Кабриото са най важните теми,относно строежите на спортни съоръжения!!!И накрая,ако някой е роден в Цалапица и ако там няма отбор ФК Цалапица,този някой да побърза да го основе!!!Добре ще е за младежта в това населено място!!!Пък и утре-вдругиден някой позакъсал "гранд",може да реши да се обедини с ФК Цалапица!!!Никой не знае от къде ще се пръкне световната слава!!!


"...Съперничеството между „Реал” и „Барселона” датира още от първите години на испанския футбол, но неговият връх е достигнат през 30-те години на миналия век. Причината е в Гражданската война, която избухва през юли 1936 г., предизвикана от насилието на крайни привърженици на левицата. Тя продължава почти 3 години, отнема живота на около половин милион души и придава политическа окраска на отношенията между двата клуба.

До злокобната 1936 година двата гранда вече са набрали скорост в турнира за купата, който датира от 1902 г., и в първенството, стартирало през 1928 г. С избухването на Гражданската война обаче Мадрид и Барселона се превръщат в центрове на враждуващите лагери. Столицата е седалището на генерал Франсиско Франко, на военните и фашистите. Другият град е център на просъществувалата за кратко Независима каталунска република и на съпротивата на републиканците. ФК „Барселона” се превръща в олицетворение на „недисциплинираната” и националистическа Каталуня и напълно оправдава мотото си „Повече от клуб”. Показателно е, че войната приключва едва когато този град е превзет от армията през 1939 г.


Тригодишният самоубийствен конфликт в Испания слага тежък отпечатък най-вече върху историята на „Барса”. Броени седмици след началото му войници на Франко убиват клубния президент Жосеп Суньол-и-Гарига, отявлен деец на левицата. През следващата 1937-а футболният отбор заминава на турне в Северна Америка, където играчите са приети като официални представители на воюващата Втора испанска република. В опит да съберат пари за клуба си те изиграват 14 мача и печелят турнир в Щатите. Само четирима обаче се връщат обратно, останалите търсят убежище в Мексико и Франция. През март 1938 г., малко преди окупацията на Каталуня, офисите на „Барселона” са разрушени от бомба. А след края на войната Франко унижава до крайност „недисциплинираната” „Барселона”, като назначава за неин президент своя довереник и аристократ Енрик Пинейро.

Това е втори опит на грубо вмешателство след 1925 г., когато генерал Примо де Ривера затваря клубния стадион „Лес Кортс” за 6 месеца, бесен от освиркването на испанския национален химн. Във футболния фолклор влиза и полуфиналът между „Реал” и „Барселона” за купата през 1943 г. След победа с 3:0 у дома в първия двубой каталунците са разгромени на „Чамартин” с 1:11 – най-крупната им загуба в Ел Класико. Междувременно през 1941 г. Франко забранява имената, които не са от кастилски произход и повечето клубове се ориентират към английски суфикси, избирайки „Атлетик”, „Атлетико” и други. „Барселона” е принудена да изчисти каталунския флаг от клубната си емблема, тъй като той е сред забранените символи, и също претърпява лека корекция в името си...."

Ако следваме твоята логика, Реал е медиен гранд и така да се каже държавата е била с него, така ли? МЕРСИ...
А иначе ТИМ като толкова милеят за ЧМ, къде ще е следващият домакински мач на ЧМ? ТИЧА? МЕРСИ отново

Трогнат съм от грижата ти за ЧЕРНО МОРЕ,но те умолявам....недей да се кахъриш силно!!!Скоро ще имаш възможност да видиш по телевизията,къде ще играе нашият отбор!!!Признателен съм за историческите данни,които си изнесъл за широката публика!!!Всичко,това обаче се е случило в началото на 20-ти век,а след това и в края на 30-те години!!!Фашизъм и комунизъм са две политически системи близнаци!!!За потвърждение можеш да прочетеш големият философски труд на бившият президент на Република БЪЛГАРИЯ професор доктор ЖЕЛЮ ЖЕЛЕВ!!!Книгата се нарича "ФАШИЗМЪТ" и там известният философ,показва еднаквите прийоми за действие на фашисти и комунисти!!!Пълен контрол над културата и спорта,които са впрегнати в прослава на режима!!!Водеща роля на пропагандата с всички възможни средства и манипулации!!!Разказвайки за вмешателството на фашистката държава в спорта,даваш възможност на всеки да направи паралел в поведението на властта и отношението към футбола,като масов феномен!!!Но в Испания,това се е случило още преди Втората Световна Война.....а у нас продължава и през 21-ви век!!!Това е голямата разлика!!!Ти обаче продължавай да търсиш факти!!!Мога да ти помогна като насоча вниманието ти към Шотландия!!!Там враждата между Селтик и Глазгоу Рейнджърс е на религиозни основи и има средновековни корени!!!След като се сравняваме с тъмните години на фашистките режими в Европа,защо да не погледнем и към мрачното Средновековие!!!Белким там намерим оправдание за намесата на родните управляващи в във футбола и спорта!!!


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта