Защо станах от ...?

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Astronom
Мнения: 52
Регистриран на: 21 май 2016 12:42
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот Astronom » 03 авг 2016 12:07

Защо станах от Локомотив Пловдив?Мисля че просто съм се "родил" Локомотивец.Ходя на мачове на любимия отбор,от възраст на която не съм "вдявал" от точки,класиране,А РФГта,турнири за купи и тн.Не съм станал Локомотивец, заради "велики" победи и класиране на предни места, а заради любовта - онази истинската любов която човек изпитва от пръв поглед.Онази любов която остава завинаги, в сърцето.

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот bobo_13 » 03 авг 2016 12:29

damyanov1963 написа:Тогава попитай съгражданката си Ралка, или някой друг от немалкото твои съграждани левскари, защо са от този отбор и кой ги е принудил...


Е, през комунизма трябваше да си от Левски или ЦСКА, за да се радваш на титли и купи. Дори майка ми имаше един братовчед, който беше върл левскар и дори пребоядиса мой първи братовчед от червен в син. Във всеки един град има по някой син и червен фен. Той колегата от Варна ти е казал за глорихънтърството и титлите и купите. Не по -маловажен факт е и нсъстоянието на местния отбор.
Да, ние в Търново имаме Олд Кепитъл Бойс(фен клуб на Левски), но там са все хора родени в края на 80-те и през 90-те години, те не са виждали силен Етър, защото някъде след '95-та отбора започна да с е свлича надолу. А последните 20-ина години лутане из В и Б група допълнително отблъсна много хора. Защото няма какво да се лъжем, успехитегенерират симпатии и фенове. Но пак ти го казвам истинските фенове са си фенове, дори след толкова лутане пак събираме приличните м/у 1000-3000 човека във В група(при 60000-ен град), рекорда низ а последните 10-ина е близо 7500 човека на дербито с Локо ГО във В група; и по 10000 на мачовете за КБ с Левски и Славия.
Има голяма разлика м/у фен и симпатизант. Ето 90% от колегите ми в София са от Левски или ЦСКА, ама като ги попиташ ходиш ли на мач? - Отговорът е смях, най-много да отидат на 1 мач в годината...другите 10% ходят по-редовно или са фенове на провинциални отбори.
То това е видно и в Левски и ЦСКА, ЕТО ГИ ЧЕРВЕНИТЕ, ПЪРВОТЕ 2-3 МАЧА ВЪВ в ГРУПА, да се покажата, докажат пълниха Арнмията, после започнаха по 2-3 хиляди....и тук смешноео е, че се хвалят че били най-посетени. То направо смешно. Все едно Металика да се хвали, че на концерт и отишли 3000 човека......То ако Левски и ЦСКА не събират всеки мач поне по 5000 човека....кой друг да ги събере? Само Ботев ако имаха стадион могат да се конкурират с тях и Нафтата в добрите си години.
Интериорни врати - Врати хармоника

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот КироВарна » 03 авг 2016 12:49

damyanov1963 написа:
КироВарна написа:Не знам къде виждаш да съм обидил някакъв отбор?!Написах си мнението по въпроса!!!Така мисля,така виждам нещата и не ме е нито срам,нито страх да си го кажа!!!Ако очаквате всички да викаме и да говорим за Левски и ЦСКА,не сте познали!!!Това достатъчно добре го правят Томето,Никито и разни други там нагласени!!!Аз искам нормален ефир,нормални вестници и нормално поднесена информация!!!Уважавам хора,които не предават родните си места и са лоялни към традициите(ако ги имат)!!!Мисля,че човек се ражда от даден отбор,така както се ражда българин,германец или монголец!!!Ако си роден в БЪЛГАРИЯ,а харесваш Германия,Англия или Русия.....според мен не си стойностен индивид и на теб не може да се разчита на 100 %!!!У нас има много такива,за това страната ни е на такова дередже!!!Същото е и в спорта!!!Ако всеки държи на отбора си,ходи на мач и внася по някой лев в касата,българският Шампионат ще е на доста по високо ниво!!!Нали това искаме всички?А относно титлите и купите на Левски,спечелени от другаря Солаков.....използвах го като нарицателно име!!!Солаковци винаги е имало,защото стилът на работа е такъв!!!Сам помисли кои са солаковците на днешния ден!!!Ако искаш джокер,ще ти загатна,че единият е с наднормено тегло и свръх нормална арогантност,а другият......е за другият да говорим с повече уважение,че е начело на правителството!!!Никога не съм имал нищо против потомствените левскари и тези,които следят отблизо събитията в клуба и преживяват успехите и загубите!!!Говоря за глорихънтарите,които вместо да си подкрепят местния отбор,чиито стадион тъне в буренаци под носа им.....тръгнали и те барабар с мъжете столичани да стават!!!Тези мисля,че са истините за част от нашите родни запалянковци и си ги казвам!!!Щом някой се обижда от това,значи май съм уцелил болното място!!!

Никой не иска да пишеш хвалебствия за Левски, или който и да било. Пуснах темата с намерение всеки да си каже защо е от любимия си отбор и помолих да не се обиждат другите отбори. Това да клеветиш някой, че е спечелил титлите и купите си, благодарение на "някой", значи не е обида, а КОМПЛЕКСАРЩИНА. И вие вече доста години сте под опеката на една групировка, ама кой ви е крив, че не ставате за нищо?
И за да не се принизявам повече до нивото ти, приключвам с коментарите по въпроса.
п.п. Прав беше колегата от първия коментар - bellamy_99, че има сволочи, които ще превърнат темата в боклук!

Е това имах пред вид и аз,че ако си кажеш мнението ще получиш комунистическо-милиционерски определения като "сволоч"!!!Значи този,който ви припомня,че когато изхвърлиха Берое за това,че искаха да ви бият и да ви спрат по пътя към поредния трофей,Ангел Солаков беше на трибуните....и съсипа симпатичния старозагорски тим за непослушанието,е сволоч!!!А казваш,че аз ви обиждам!!!Който ви припомня,че и преди и сега обикаляте всички стадиони със съдиите си е комплексар!!!Ами иди някой път на мач...и се опитай да гледаш!!!Пусни си радио или телевизор....и се опитай да слушаш!!!Защото ние "сволочите" и "комплексарите",не сме длъжни да слушаме лигавщините на вашите журналисти и да гледаме безочията на вашите съдии!!!Може да не ви харесва,но в БЪЛГАРИЯ има хора,които си обичат родните градове и своите отбори!!!И това не е грях,макар вие да си въобразявате съвсем друго!!!Имам мнение и си го казвам,а кой е "сволоч" се вижда!!!Между другото думата "сволоч" е руска,влязла е в нашата Родина през комунистическо време и ясно показва,който я употребява с какво мислене е!!!

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14194
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот damyanov1963 » 03 авг 2016 12:49

bobo_13 написа:
damyanov1963 написа:Тогава попитай съгражданката си Ралка, или някой друг от немалкото твои съграждани левскари, защо са от този отбор и кой ги е принудил...


Е, през комунизма трябваше да си от Левски или ЦСКА, за да се радваш на титли и купи. Дори майка ми имаше един братовчед, който беше върл левскар и дори пребоядиса мой първи братовчед от червен в син. Във всеки един град има по някой син и червен фен. Той колегата от Варна ти е казал за глорихънтърството и титлите и купите. Не по -маловажен факт е и нсъстоянието на местния отбор.
Да, ние в Търново имаме Олд Кепитъл Бойс(фен клуб на Левски), но там са все хора родени в края на 80-те и през 90-те години, те не са виждали силен Етър, защото някъде след '95-та отбора започна да с е свлича надолу. А последните 20-ина години лутане из В и Б група допълнително отблъсна много хора. Защото няма какво да се лъжем, успехитегенерират симпатии и фенове. Но пак ти го казвам истинските фенове са си фенове, дори след толкова лутане пак събираме приличните м/у 1000-3000 човека във В група(при 60000-ен град), рекорда низ а последните 10-ина е близо 7500 човека на дербито с Локо ГО във В група; и по 10000 на мачовете за КБ с Левски и Славия.
Има голяма разлика м/у фен и симпатизант. Ето 90% от колегите ми в София са от Левски или ЦСКА, ама като ги попиташ ходиш ли на мач? - Отговорът е смях, най-много да отидат на 1 мач в годината...другите 10% ходят по-редовно или са фенове на провинциални отбори.
То това е видно и в Левски и ЦСКА, ЕТО ГИ ЧЕРВЕНИТЕ, ПЪРВОТЕ 2-3 МАЧА ВЪВ в ГРУПА, да се покажата, докажат пълниха Арнмията, после започнаха по 2-3 хиляди....и тук смешноео е, че се хвалят че били най-посетени. То направо смешно. Все едно Металика да се хвали, че на концерт и отишли 3000 човека......То ако Левски и ЦСКА не събират всеки мач поне по 5000 човека....кой друг да ги събере? Само Ботев ако имаха стадион могат да се конкурират с тях и Нафтата в добрите си години.

Щом, като не искаш да се лъжеме - за нащо първенство с тези отбори и тази публика е много. Видя на мача с Марибор истинската публика на Левски, дори след отстраняването стадиона остана пълен и извика любимците си да ги поздрави.
И нещо друго - любовта към даден отбор не се изразява в омразата към друг и в непрекъснати писания против него. Като сте толкова верни феновете на Етър(останалите според теб), организирайте се и направете нещо за възраждането на отбора, ти като най-активен поне се опитай да ги убедиш и вложи там енергията си, която непрекъснато хабиш за омразата си към Левски - уверявам те, че ще имаш по-голям успех.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот КироВарна » 03 авг 2016 12:59

iliev72 написа:Киро няма какво да правя на един стадион с лумпени които ходят там за да се друсат , напиват и бият.
Когато БФС положи достатъчно усилия да ги изгони и да върне нормалните хора на стадиона и аз ще съм там.
Не става въпрос за парите за билетите, а за нормална обстановка.Да виждам , че играчите оставят душата си там.
На Бдин съм ходил защото точно това съм виждал.Б група , но момчета се раздаваха , а сега А група и се влачат като черва.

По никакъв начин не те упреквам приятелю!!!Дадох пример с твоя пост,защото ми хареса,как си написал,че "Не може да си от Видин и да не си от Бдин"!!!Така мисля и аз!!!Но относно лумпените не съм напълно съгласен!!!Вярно е,че стадионите станаха не особено приятни места и на мен това също не ми харесва!!!Аз изпитвам силна носталгия по времето когато на Ю.ГАГАРИН играеха ЧЕРНО МОРЕ и Спартак Вн пред 50 000 зрители,а не бяхме разделени по сектори!!!Седяхме един до друг,охраната не беше тежко въоръжена....а безредици и простотии нямаше!!!Сега не е така и всички го знаем!!!Но ако нормалните хора спрат да посещават мачовете,там ще останат само лумпените и наркоманите!!!Тогава съвсем никаква надежда няма да има,че някога нашият футбол ще се възроди!!!

plamo
Мнения: 6
Регистриран на: 11 май 2015 12:45
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот plamo » 03 авг 2016 13:02

bellamy_99 написа:
damyanov1963 написа:Темата на колегата veni_85 "Защо заобичах Левски" ме заинтригува и реших и аз да пусна една такава, само че обща за всички, в която всеки(е, който иска де, естествено не задължавам никой), да напише защо е станал от любимия си отбор, като и аз ще помоля за въздържание от обиди и нападки към другите отбори.
Мисля, че ще е интересно.

По принцип темата е хубавa, но има сволоч във форума, която бързо ще я превърне в боклук...
Сега по темата. ФЕН на ЦСКА станах, заради Стоичков. Помня го как шиеше наред.. Заради него по-късно станах фен и на Барселона.. Не съжалявам и за 2та избора


Доста плюене ще има по тази тема, но е доста интересна.
ЦСКАрче съм от малък и вече 3то поколение след дядо ми и баща ми :) Не помня времето на Стоичков в ЦСКА, помня малко от втория период преди световното във Франция. Но точно Стоичков е главния виновник да съм Фен на Барселона и ще си продължавам да съм "каталунче" :) Помня като вкара гол номер 100 и 101 за Барса, нашите не ми даваха да гледам мача, но тайно се бях настанил до вратата и надничах :D Както и виновник любимото ми число да е 8 ;) Идол ми беше по онова време в детската възраст :)
Не на последно място и любимо отборче Дунав Русе, радвам се да видя родния град в А група този сезон, за жалост едва ли скоро в Русе ще има мач от А група, но това друг въпрос. Помня Раковски Русе 96та мисля, че беше само 1 равен от 30 мача, но като пичове си завършиха сезона, а не се отказаха от първенството :)

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот bobo_13 » 03 авг 2016 13:25

damyanov1963 написа:Щом, като не искаш да се лъжеме - за нащо първенство с тези отбори и тази публика е много. Видя на мача с Марибор истинската публика на Левски, дори след отстраняването стадиона остана пълен и извика любимците си да ги поздрави.
И нещо друго - любовта към даден отбор не се изразява в омразата към друг и в непрекъснати писания против него. Като сте толкова верни феновете на Етър(останалите според теб), организирайте се и направете нещо за възраждането на отбора, ти като най-активен поне се опитай да ги убедиш и вложи там енергията си, която непрекъснато хабиш за омразата си към Левски - уверявам те, че ще имаш по-голям успех.


Това ти казвам, колко вярна е тази публика след като отива в сряда на мач и са 20000, а след 3 дена има-няма 3000. Сам си прави извода колко е вярна.
Етър ли? Аз не съм най-активния. Най-активните са момчетата от фен клуба, които не спират да следват отбора навсякъде, даправят хореографии. Сегашният клуб е създаден с помощта на феновете, в Управата му има фенове. Благодарение на непрестанния натиск от страна на феновете тази година спечелихме промоция за Б група(защо ли се напъвахме при положение,че вече канят всеки, дори 13-ия от В група го поканиха). Моята любов си е моята любов. Правя каквото мога купил съм 3 сезонни карти + като отида на мач си плащам и по 2 билета(не ползвам картите); плащам си и членския внос. В града няма големи фирми, всеки помага по-малко, аз се опитвам чрез контактите си в София и партньорите с които работим да привлека някой лев за отбора. Успявам чат пат да убедя някой да даде лев за някое пано.

Ти пак не си разбрал нито аз, нито колегата от Варна мразим Левски или ЦСКА. Аз не харесвам цялото това медийно и интернет натякване, пропаганда, че това са "върха на сладоледа"; за ЦСКА не се говореше толкова много дори когато бяха в А група, колкото като бяха във В. Сега отвсякъде се опитват да ни убедят, че този отбор, който играел на Армията бил 31-кратен шампион.
Аз не харесвам, как нас за една снежна топка ни наказаха 3 мача да играем в Попово, докато Левски и ЦСКА за къде-къде по-големи изцепления им се разминава.
Аз не харесвам когато се мери с двоен аршин, как цялата власт се впряга да се спасява един отбор, как Левски трябваше да бъде изхърлен миналия сезон и той след изцепките в Благоеград и как комисията решава, че било извън стадиона(при положение, че всички снимки в медиите показват точно къде се е случило); как Пирин, Пирин ГД, Етър, Ботев; Хасково, Марек и т.н. бяха изхвърлени от професионални фубол за 500000 лв дългове, а Левски и ЦСКА се надцакват кой бил по-голям длъжник на държавата.
Как Пирин толкова време чакаше едни пари от ЦСКА за Иван Иванов, Делев, Пиетробон и накрая фалира, а БФС дори не се намеси в този казус

И още и още. Аз дори самият ходя на някой и друг мач на Левски ии ЦСКА в София, ей тъй...имамме фирмени карти. И ми е кеф да ходя и на двата стадиона....имам достатъчно познати и от едните и другите. Не мога да мразя даден отбор..:) Само Локо ГО, но сега им стискам палци в ППЛ, защото са комшии и в Горна Оряховица съм си вадил хляба преди години
Интериорни врати - Врати хармоника

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14194
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот damyanov1963 » 03 авг 2016 13:51

bobo_13 написа:

Ти пак не си разбрал нито аз, нито колегата от Варна мразим Левски или ЦСКА. Аз не харесвам цялото това медийно и интернет натякване, пропаганда, че това са "върха на сладоледа"; за ЦСКА не се говореше толкова много дори когато бяха в А група, колкото като бяха във В. Сега отвсякъде се опитват да ни убедят, че този отбор, който играел на Армията бил 31-кратен шампион.
Аз не харесвам, как нас за една снежна топка ни наказаха 3 мача да играем в Попово, докато Левски и ЦСКА за къде-къде по-големи изцепления им се разминава.
Аз не харесвам когато се мери с двоен аршин, как цялата власт се впряга да се спасява един отбор, как Левски трябваше да бъде изхърлен миналия сезон и той след изцепките в Благоеград и как комисията решава, че било извън стадиона(при положение, че всички снимки в медиите показват точно къде се е случило); как Пирин, Пирин ГД, Етър, Ботев; Хасково, Марек и т.н. бяха изхвърлени от професионални фубол за 500000 лв дългове, а Левски и ЦСКА се надцакват кой бил по-голям длъжник на държавата.
Как Пирин толкова време чакаше едни пари от ЦСКА за Иван Иванов, Делев, Пиетробон и накрая фалира, а БФС дори не се намеси в този казус

И още и още. Аз дори самият ходя на някой и друг мач на Левски ии ЦСКА в София, ей тъй...имамме фирмени карти. И ми е кеф да ходя и на двата стадиона....имам достатъчно познати и от едните и другите. Не мога да мразя даден отбор..:) Само Локо ГО, но сега им стискам палци в ППЛ, защото са комшии и в Горна Оряховица съм си вадил хляба преди години

Темата може да я направим безкрайна, за това мисля с този коментар да я приключа, щото разбираемо си имам и друга работа. Излиза, че от твоите съотборници ти си най-активния в писането против Левски, докато другите си подкрепят отбора. Защо се пише и говори по медиите само за Левски и ЦСКА ли? - Защото това са най-популярните отбори в България с най-много привърженици, следователно най-много хора се интересуват от тях, защото имат най-много отличия и защото въпреки изцепките си в ЕКТ са постигали и това, което другите ни отбори на са(изкл. Лудогорец, затова сега вече за него се говори повече).
За дълговете - знаеш ли колко са дълговете на Реал и Барселона(ЦСКА и Левски за България са нещо, като тях), но да са ги изхвърлили някога от Примера Дивисион, или ЕКТ?
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

bellamy_99
Мнения: 288
Регистриран на: 22 юли 2015 16:03

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот bellamy_99 » 03 авг 2016 14:24

КироВарна написа:Е това имах пред вид и аз,че ако си кажеш мнението ще получиш комунистическо-милиционерски определения като "сволоч"!!!Значи този,който ви припомня,че когато изхвърлиха Берое за това,че искаха да ви бият и да ви спрат по пътя към поредния трофей,Ангел Солаков беше на трибуните....и съсипа симпатичния старозагорски тим за непослушанието,е сволоч!!!А казваш,че аз ви обиждам!!!Който ви припомня,че и преди и сега обикаляте всички стадиони със съдиите си е комплексар!!!Ами иди някой път на мач...и се опитай да гледаш!!!Пусни си радио или телевизор....и се опитай да слушаш!!!Защото ние "сволочите" и "комплексарите",не сме длъжни да слушаме лигавщините на вашите журналисти и да гледаме безочията на вашите съдии!!!Може да не ви харесва,но в БЪЛГАРИЯ има хора,които си обичат родните градове и своите отбори!!!И това не е грях,макар вие да си въобразявате съвсем друго!!!Имам мнение и си го казвам,а кой е "сволоч" се вижда!!!Между другото думата "сволоч" е руска,влязла е в нашата Родина през комунистическо време и ясно показва,който я употребява с какво мислене е!!!

Я сега бързо се върни назад и си прочети мнението пак.. Осмисли го... Прочети го пак... Пак го осмисли и тогава коментирай... Загатна медиите, че видиш ли те направили ЦСКА и Левски грандове.. Че Левски и ЦСКА не са играли в Европа, не са постигали успехи в Европа, не е важно... Ами по твоята логика Барса, Реал, Ювентус са медиини грандове... Марка, Мундо Депортиво, Газета са ги направили грандове,а? Можеше да си издразиш мнението без да намесваш Левски и/или ЦСКА... Това имах предвид под сволоч... И какво ти бърка ЦСКА и Левски? Нали си "истински фен" подкрепяй си ТИМ Варна и не гледай в чуждата паничка.. И имам въпрос, ако някой е роден в Цалапица, трябва да е фен/привърженик на ФК Цалапица, въпреки, че отбор няма... Що за глупости си написал, ако прочетеш отново ще се хванеш за главата....
Проблемът е, че правата на сегашните модератори са безсрочни и те блокират всякакви опити да организираме избор на нови. Моля, отнесете това оплакване до някое отговорно лице, което да осигури възможност да проведем избори на нови модератори.

Потребителски аватар
Raid
Мнения: 1001
Регистриран на: 16 юли 2012 14:36
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот Raid » 03 авг 2016 14:34

Фен съм на Етър, защото съм роден и израснал във Велико Търново. Играх и 4 години в различни юношески формации, после ми откриха болест на Шлатер в колената и спрях с футбола (сега чета, че Деян Иванов е опериран успешно от същото), но сърцето ми остана с любимия отбор.

Може би еднакво с Етър обичам и Левски. Тази любов ми е предадена от баща ми и ще съм му благодарен винаги за това. Чета тук, как един "търновец" твърди, че това ставало по задължение - лъже ви, освен ако не е подведен. Никой никога не е казвал нито на баща ми, нито на мен кого да подкрепяме и обичаме. А най-големите празници за нас бяха, когато на "Ивайло" идваше Левски! В тези мачове винаги сме подкрепяли Етър, но и никога не сме забравяли любовта си към синия отбор.

Също баща ми ме облъчи с подкрепа за Манчестър Юнайтед. Слушах много за "най-добрия футболист в света", на когото и името му било такова (Джордж Бест). В четвърти клас малките фенчета на Ливърпул и Нотингам ме сочеха с пръст,че бях фен на втородивизионен отбор - после се обърнаха нещата :) Щастлив съм,че съм привърженик на Ман Юнайтед. Е, тръпката не е съвсем същата, както при Етър и Левски, но пък радостите, които са ми донесли червените дяволи са много повече.

И накрая - да обичаш един отбор не те задължава да мразиш опонентите му. Не забравяйте това.
lans22 написа:АКО НАВЕДНЪЖ 20 ОТБОРА С ИМЕТО ЦСКА ПОБЕДЪТ ЛЕВСКИ В ЕНА И СЪЩА ГРУПА В ЕДИН И СЪЩИ СЕЗОН - ШЕ ГИ ПРИПОЗНАЕМ СИЧКИТЕ!


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта