Защо станах от ...?

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
boys85
Мнения: 4182
Регистриран на: 03 дек 2008 16:42
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот boys85 » 06 авг 2016 18:00

Заслужава си да се цитира още един път този пост :!:

КироВарна написа:Израснах на 300 метра от стадион ТИЧА,който тогава беше само тренировъчно игрище на ЧЕРНО МОРЕ!!!Официалните мачове се играеха на ЮРИЙ ГАГАРИН,а публиката която се събираше там е като от нереално измерение....сравнена с днешните мачове!!!По бул 8-ми приморски полк(тогава Д.Благоев),два часа след приключването на мача вървеше нескончаема тълпа!!!Футболът заемаше много по голям дял от емоциите на хората,в това число и в моето семейство!!!От няколко поколения всички сме от ЧЕРНО МОРЕ!!!Не съм си и представял,че мога да предам паметта на дядовците си и да стана фен на някой отбор,който е галено дете на комунистическата пропаганда!!!И тогава,както сега медиите тръбяха за измислените от тях "грандове" Левски и ЦСКА!!!Внушаваха на хората,че половин БЪЛГАРИЯ е синя,а другата половина е червена!!!По тази причина много хора,предимно от по малките населени места се обяваваха за привърженици на един от тези два отбора!!!Комунистическата пропаганда беше нещо страшно и хората се поддаваха!!!Какъв фен си,ако виждаш отбора си сегиз-тогиз по телевизията?Аз съм живял с проблемите и успехите на МОРЕТО!!!Познавам историята на клуба си и се възхищавам на тези,които са основали най стария футболен клуб в милата ни Родина!!!Известно е на всички,че футболът е влязъл в БЪЛГАРИЯ през ВАРНА и това ме прави горд,че съм наследник на подобна история!!!Титли и купи спечелени под протекцията на Милко Балев и Ангел Солаков,не ме блазнят!!!Футболът е игра и всичко трябва да се решава само на терена!!!Моят отбор има малко титли и купи,но всички до една са истински!!!Гордея се с това и поздравявам,всички привърженици,които не са се повели по акъла на ангажирани с пропаганда журналисти,а са останали верни на района в който живеят,верни на традициите и на предците си!!!Моите мисли и разсъждения най-вероятно няма да се харесат на мнозина,но бих искал да им обясня своята логика!!!Не съм против никого,но мисля,че изкуственото фаворизиране на два отбора вреди на футбола ни!!!Най потърпевши,според мен са Славия и Локомотив Сф,защото упоритото повтаряне,че трябва да си син или червен,съвсем опразни техните стадиони!!!Аз като дете си спомням,че като съм ходил в София на мачове с баща си,тези отбори имаха многобройни привърженици и стадионите им бяха пълни!!!Отборите от другите градове,запазиха своите фенове,благодарение на своите традиции и на местния шовинизъм,но съблазънта за софийските подрастващи беше по голяма и по близка!!!Затова мисля,че журналистиката трябва да служи на българския футбол и на неговото развитие,а не да слугува на пристрастия!!!Ако имаме шампионат с повече равностойни отбори,ще имаме и по добър спорт!!!Това не зависи само от журналята,но на всички е известна ролята на медиите!!!Изписах всичко това,за да подчертая,че според мен истинския фен се е родил с фланелка на отбора си!!!Не се става привърженик,защото си видял във вестника,кой е на първо място!!!Видях доста хора да пишат,че първо им харесал този и станали от неговия отбор!!!После им харесал онзи,че взели и заобичали и втори отбор!!!Фланелката се облича не на тялото,а на душата!!!Ако не я чувстваш така,значи си просто зрител!!!Което също не е лошо!!!Нали футболът е за хората!!!

Потребителски аватар
Emmanuel
Мнения: 172
Регистриран на: 03 юли 2014 22:29
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот Emmanuel » 06 авг 2016 21:53

Страхотна тема, поздравления за автора. Защо станах от...
Манчестър Юнайтед: годината бе 1989, аз бях на 13-ет годинки и купих първата книга в живота си - футболна енциклопедия посветена на Евро 88 с шампион златните лалета на Холандия. Там попаднах на статия за катастрофата от Мюнхен на Юнайтед пред 1958г. и отбора някак ми легна на сърцето. Четвърт век не бяха печелили нищо, не се предаваха мачове по телевизията и само по радиото слушах как се развива първенството. След това... успехите заваляха!
Лудогорец: Отидох на един мач от Европа с Динамо Загреб(1:1 и последвало отпадане с 4:3 там) и срещата ми с Кайсара бе любов от пръв поглед. Бързината, техничността и класата му ме заплениха, след което станах част от зелената магия. След това... успехите заваляха!
Възможността да гледам качествен футбол наживо надделя и Лудогорец е преди Юнайтед в сърцето ми, но все още хвърлям по едно око към острова :)
Последна промяна от Emmanuel на 07 авг 2016 22:31, променено общо 1 път.

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот КироВарна » 07 авг 2016 08:54

Emmanuel написа:Страхотна тема, поздравления за автора. Защо станах от...
Манчестър Юнайтед: годината бе 1989, аз бях на 13-ет годинки и купих първата книга в живота си - футболна енциклопедия посветена на Евро 88 с шампион златните лалета на Холандия. Там попаднах на статия за катастрофата от Мюнхен на Юнайтед пред 1958г. и отбора някак ми легна на сърцето. Четвърт век не бяха печелили нищо, не се предаваха мачове по телевизията и само по радиото слушах как се развива първенството. След това... успехите заваляха!
Лудогорец: Отидох на един мач от Европа с Динамо Загреб(1:1 и последвало отпадане с 4:3 там) и срещата ми с Кайсара ба любов от пръв поглед. Бързината, техничността и класата му ме заплениха, след което станах част от зелената магия. След това... успехите заваляха!
Възможността да гледам качествен футбол наживо надделя и Лудогорец е преди Юнайтед в сърцето ми, но все още хвърлям по едно око към острова :)

Щом отборите на които ставаш привърженик,започват да трупат успехи.....стани фен и българския национален отбор,че да завалят успехи там!!!Здравата са я окъсали националите,без магии няма да се оправят!!! :mrgreen:

Потребителски аватар
Emmanuel
Мнения: 172
Регистриран на: 03 юли 2014 22:29
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот Emmanuel » 07 авг 2016 22:30

КироВарна написа:Щом отборите на които ставаш привърженик,започват да трупат успехи.....стани фен и българския национален отбор,че да завалят успехи там!!!Здравата са я окъсали националите,без магии няма да се оправят!!! :mrgreen:

Фен съм на Англия и както разбираш... магията ми не сработва на национално ниво :) Не че и Спартак Варна (който уви вече не съществува) на чийто стадион съм израстнал, захапа от късмета ми, но това е друга тъжна тема :(
ПП: Ходих на един мач на Уотфорд с Блекпул миналия януари и при 0:2 на полувремето си купих шапка за 7паунда/ Мачът завърши 7:2 карайки ме да се замисля колко ли щеше да свърши ако си бях купил шал за 14 паунда. Това в кръга на шегата разбира се, но... лудите мачове ми се лепят, като мухи на.... медец :)

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот bobo_13 » 09 авг 2016 16:57

kiril.a.d написа:[offtopic]
bobo_13 написа:
kiril.a.d написа:Знам за един куп отбори, които не са това, което са - като совите от "Туин Пийкс" ;) но хората в съответния град, квартал, стоят зад тези отбори!!! - може би, защото няма зад кои други да застанат?...
Не искам да изреждам отново, тези "несъщи" отбори - те си знаят...дори Антон Югов знаеше ;)...



Тук всички цесекари пропускате един основен факт при тези отбори, които давате все за пример....или нарочно все забравяте.
Да, те всички вземат друг лиценз, но при тях има отбор от съответния град и създаден от хората обичащи този отбор, и той се обединява с друг заради лиценза

Берое - през 1999 г. в Стара Загора се създава ПФК Берое Стара Загора, който се обединява с ФК Олимпик Тетевен
Локо Пд - През 2001 г.собственикът на "Велбъжд" Георги Илиев закупува акциите на Локомотив 1936 (Пловдив)
Ботев Пд - управителният съвет на Металик (Сопот) прие клубът да се обедини с възродения Ботев Пд

и т.н. докато при ЦСКА-София, няма отбор с името ЦСКА, който да се обединява с някой друг отбор за лиценз, нито има отбор от София. При ЦСКА-София ситуацията е следната:

През 2013 Чавдар Етрополе се разформира и спира да съществува, но е въстановен през 2014 и играе в „А“ ОФГ.

Преструкториран е на "ПФК ЦСКА - 1948" АД на 1 юни 2016 и е слят с ПФК Литекс Ловеч 1921, който пък се е преструктурирал на "ПФК ЦСКА - София" ЕАД. Новосформираният отбор се мести в София и ще играе в ППЛ под името ЦСКА-София.
[/offtopic]
[offtopic]Човече, не си по темата, но щом подемаш този спор, да ти отговоря:
Казваш, възродени отбори? - а къде е автентичния отбор, на "възродения отбор", на който всички не цесекари, много акцентирате? - дори днешното Локо Сф, което ще участва в Втора лига, не е автентичното Локо Сф, тъй като автентичното още съществува!!!
Та какво означава това, "възроден отбор"?...Нещо малко ми звучи като "мижи да те лажем" ;)
Апропо - Локо Пд си е чистия Велбъжд, защото тогава целия отбор се мести в Пловдив: администрация и футболисти...
И много моля, всички не цесекари, да не се изказват за ЦСКА, тъй като явно са далеч от нещата - просто толкови ги интересува ЦСКА, колкото...да кажат нещо лошо и за повече подробности, хич не се интересуват!
Та, дъщерното дружество на ПФК ЦСКА АД, създадено миналата година, за да може отбора да функционира и във В група, тъй като сметките на ПФК-то са блокирани и всичко е запорирано - ФК ЦСКА, което съществуваше юридически, но не беше вписано от БФС, това лято, изкупува Литекс, заради редовния лиценз (друг е въпроса, какво купува Гришата от себе си ;)), после се обединява с Чавдар, заради Софийска област и влиза в Първа лига, играейки на стадиона на ЦСКА!- е-е, дъщерното дружество на ПФК ЦСКА, няма ли право да играе на собствения си стадион? ;)
Обаче, тази врътка с Литекс, продължава да ви заблуждава, че това е Литекс, а тя беше необходима ИМЕННО ЗАЩОТО ФК ЦСКА, НЕ Е ВПИСАН В БФС!!! И като така, би се явил нововписан отбор, който няма правото да играе в Първа лига, както се писа, че Локо Сф и да спечели Втора лига, няма правото да играе още 1 година в Първа лига!!!
Разбра ли сега врътката? - още повече, както пишеш "има отбор от съответния град и създаден от хората обичащи този отбор, и той се обединява с друг заради лиценза", основата и на новия ЦСКА са 6-7 постоянно играещи футболисти от миналогодишния отбор, плюс двама португалци, плюс различни други влизащи в игра!
Е-е, какъв ти е проблема, че от Литекс дошли 16 футболисти, след като основата на отбора са миналогодишните играчи на ЦСКА??? - и слава богу, щото тия от Литекс...освен португалците, другите просто не стават! За това се взеха добри играчи и от други 3-4 отбора - ЧМ, Ботев Пд, Черноморец...[/offtopic]


[offtopic]Аз не пиша по темата, а ти отговарям на твоята вметка НЕ ПО ТЕМАТА, че знаеш много отбори, които не са това, което са.

Чудесно, много добре си го описал и сега не разбрах с какво си несъгласен с мен? В момента в ЦСКА-София е преместен целият Литекс Ловеч барабар с ръководството ии юношите. Врътката с Чавдар беше направена казваш заради Софийска Област, ама София се намира в област София-град....съвсем различна област от Софийска....капиш? Чисто нарушение на правилниците на БФС, в които изрично е написано, че отбори от 2 различни области не могат да се обединява/изкупуват/вливат или каквото там искаш го наричай(Литекс и Чавдар). Същото нарушение има и с обединяването/изкупуването на Пирин Разлог от Септември.
Не виждам къде е тази основа от ЦСКА - Чорбаджийски, Галчев и Преслав....кой друг е титуляр от миналия сезон?
Да не говорим, че професионален лиценз не може да се прехвърля пак според правилниците на БФС. Щом отборът Литекс има лиценз и то за Б група, то с този лиценз може да играе само отбор с името Литекс. След като ЦСКА-София играе в А група, то този отбор трябва да кандидатства с името си за нов лиценз и да отговаря на следите изисквания
едното от които е:
- ЦСКА-София трябва да е бил член на БФС с името ЦСКА-София поне 3 години, и да е играл в неговите турниори за да играе в ППЛ.

Само един пример ти давам. Преди 3 години, когато Любимец влезе в А група, а вторият отбор на Велико Търново- Етър 1924 беше изхвърлен във В група, се зароди идеята да се премести Любимец във ВТ, да си смени името и да играе в А група под името Етър(имаше го като вариант и да играят в ХАсково), стадиона им не отоваряше за А група, а и собственика им има завод във ВТ. Беше измислена и схемата с АД-тата, само че тогава БФС отсече, че няма как да стане именно порари тези 2 причини
1.1. с лиценза на Любимец може да играе само клуб с името Любимец, който да е бил поне 3 години член на БФС и играл в неговите турнири
1.2. отбор не може да се мести в друга област. Ако си смени името и/или седалището и/или цвета на екипити, то това автоматично означава създаване на нов отбор и автоматично професионалния лиценз отпада.

Сега по юридическите въпроси, щом ЦСКА не е вписано в БФС, то няма право да участва поне 2 години в Б група и 3 в А група. Много добре знаем за тази врътка и не е нужно да ни я обясняваш, нали пак по милост го разрешиха това в БФС миналия сезон..както и да е.
Та понеже споменаваш Локо Сф, знаеш ли че тази година Локо Сф не може да влезе в ППЛ дори и да спечели промоция, именно защото само 1 година е бил член на БФС.
И къде е приемствеността не я виждам? Защото ако я имаше тази приемственост то и това в момента е дъщерното дружество на ЦСКА как така:

- ЦСКА-София регистрира нови играчи, след като ЦСКА има забрана до 01.01.2017 за входящи трансфери(а от носителя на КБ за 2016 са останали 5-6 човека). Как така направиха тази селекция?
- Защо се разтрогна договора им за наем на Армията щом като са ЦСКА, че сега да го обявяват за търг? Щом е дъжерно дружество на ЦСКА можеше едно анексче към договора и готово.
- Зашо в УЕФА не могат да им регистрират на акаунта на ЦСКА играчите?

По начинът по който си го описал, пак е в нарушение с правилника на БФС. И какво оазначав ФК ЦСКА, което съществуваше юридически, но не беше вписано от БФС....такъв ФК няма никъде. Щом не е бил вписан в БФС занчи не е съшествувал. АД-то има право да изкупи Литекс Ловеч по ТЗ, но не и според правилниците на БФС, пак заради 2-те области. Тук няма никаква приемственост, кокото и да се опитваш да изкараш.
Миналата година ГГ създал едно АД, дето да храни ЦСКА, ама вече не храни ЦСКА, защото е изоставил отбора, който спечели купата на България за 2016. Нали сега няма да ме убеждаваш, че АД-то е носител на купата, а не клуба ЦСКА :)
Та по какво съдя, че е изоставил ЦСКА? Ами просто ЦСКА не играе за Суперкупата; ЦСКА не играе в А група; ЦСКА няма играчи.

Та ГГ създал едно дръжество, дето не е вписано в БФС и това дружество изкупува Литекс и го трансформира на ПФК ЦСКА София ЕАД. В същото време ГГ влиза в Управителния съвет на Чавдар Етрополе и го преструктурира на "ПФК ЦСКА - 1948" АД на 01.06.2016. На следващия ден 02.06.2016 двата клуба са сляти, като в търговският регистър на ЕИК-а на Литекс Ловеч 1921 вече грейва новия учредителен акт и новото име ЦСКА-София. Така в момента ЦСКА-София е с ЕИК-а на Литекс Ловеч отпреди 2 месеца. Ето това е доказателството, че това което играе в момента на Армията е Литекс Ловеч.Това е цялата операция, която вече ти описах, че е в разрез с правилниците на БФС.

Какво значи възроден отбор? Ами ръководители, фенове и деятели на автентичния клуб(който е закрит или в ликвидация) създават нов отбор, който всички приемат за наследник на предният. разбира се този нов отбор няма успехите на предния, но е създаден и от феновете; и то в града на предшественика си.[/offtopic]
Интериорни врати - Врати хармоника

donchovt
Мнения: 84
Регистриран на: 04 юни 2013 15:49
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот donchovt » 15 авг 2016 13:42

Едно болярско есе, което преди години спечели награда на конкурс в Англия:
"Всички фенове по света си приличат. Те са обединени както от любовта към футбола, така и от мисълта, че ВСЕКИ един от тях е най-големият. Не правя изключение и аз. Живея в България, моят отбор се казва Етър, а най-силното доказателство, че съм най-големият фен, е, че искам да разкажа на света не за себе си, а за любимия си отбор.
Ходех на неговите мачове заедно с още 20 000 души през 1991, когато стана шампион. Етър е отборът, дал на футбола Красимир Балъков, Бончо Генчев, Трифон Иванов.
Бях сред тези 1000 фена, които не изоставиха тима си през 1997, когато изпадна в “Б” група. Гордея се, че съм там и днес, сред стотината зрители на Етър в трета дивизия. Аз ще бъда винаги до него, защото за мен е важно моят тим да оцелее. Защото всеки футболист е започнал кариерата си в малък отбор като Етър, който е част от световната футболна общност.
Много по-приятно е да си фен на богат клуб като Реал (Мадрид), събрал световните звезди. Трудно е да живееш с проблемите на малък отбор като Етър. Но това ме кара да се чувствам горд. А дали един клуб се казва Арсенал, Тотнъм или Етър, не е толкова важно – той е голям заради своите фенове. Те са тези, които го правят велик.
Ето защо започнах с думите, че ВСЕКИ фен е най-големият в света. Аз просто съм един от тях."


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта