Кирилицата и българският футбол

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

willann
Мнения: 1
Регистриран на: 01 авг 2009 20:41
Skype: willann
Контакти:

Кирилицата и българският футбол

Мнениеот willann » 01 авг 2009 20:58

Здравейте.

Първо да се представя с няколко думи. Казвам се Ани, от София съм и съм на 22. Следя много видове спорт, но любимият ми е Цар Футбол. Подкрепям Левски и Манчестър Юнайтед.

Сега към причината да пиша във форума. От няколко месеца си мисля по един въпрос. Защо имената върху фланелките на футболистите в бългасрките първенства (шампионат, купа и суперкупа) много често са изписани на ЛАТИНИЦА? В момента се играе мачът за Суперкупата на БЪЛГАРИЯ!!! Не е ли нормално имената да са на български език? Като единствената държава с кирилица в ЕС не трябвали да я защитим? Съвсем скоро гледах мач от руското първенство и имената на футболистите бяха на руски. Интересно ми е да разбера и вашето мнение по въпроса за кирилицата и футбола ни. Любопитно ми е да не би пък от УЕФА да изискват латиница!? И ако е така, отново изниква въпросът дали не трябва да защитим кирилицата?

Знам, че това е най-малкият проблем на футбола и спорта ни, но ми се струва, че си заслужава вниманието ни като фенова. :-)))

Oliver
Мнения: 31
Регистриран на: 23 апр 2009 20:03
Контакти:

Re: Кирилицата и българският футбол

Мнениеот Oliver » 01 авг 2009 21:07

трябва да са на български, аз подкрепям, ама за съжаление всички са г*золизци :)

Hq-team
Мнения: 211
Регистриран на: 20 авг 2008 02:11
Контакти:

Re: Кирилицата и българският футбол

Мнениеот Hq-team » 01 авг 2009 21:09

И аз подкрепям да са на български език, но просто сме в такава държава, че не ни пука за нищо, поне не и докато го загубим напълно

Oliver
Мнения: 31
Регистриран на: 23 апр 2009 20:03
Контакти:

Re: Кирилицата и българският футбол

Мнениеот Oliver » 01 авг 2009 21:11

да, и после започваме да се сещаме и да се вайкаме, а то "ако"-то цапа, мирише и не се яде :!:

Потребителски аватар
Corwin
Мнения: 2733
Регистриран на: 02 дек 2008 09:36
Контакти:

Re: Кирилицата и българският футбол

Мнениеот Corwin » 01 авг 2009 21:23

И да имаме по 10 вида екипи за всяко различно състезание? Каква кирилица ви гони в евротурнирите, как ще четат имената там. Ако славянските страни(и Монголия) не бяха спали през последните 110 години, а бяха попурялизирали кирилицата като език за работа с компютри, програмиране и т.н., вместо да строят оръжия и да се чепкат помежду си и в борбата срещу световния империализъм, това нямаше да е така. Но тъй като 95% от хората на Запад не могат да четат кирилицата, сега имената ще са на латиница. Това е.

Потребителски аватар
friday
Мнения: 188
Регистриран на: 10 май 2009 17:28
Контакти:

Re: Кирилицата и българският футбол

Мнениеот friday » 01 авг 2009 21:28

Има и бг отбори, които ползват кирилицата, даже има един, на който и рекламата отпред е на кирилица, снимката е от финала за купата тази година

http://store.picbg.net/pubpic/FD/EF/03e ... 47fdef.PNG

cvetan
Мнения: 698
Регистриран на: 17 авг 2008 22:40
Контакти:

Re: Кирилицата и българският футбол

Мнениеот cvetan » 01 авг 2009 21:34

НЕ СТАВА
- щото кирилицата , както се знае от съветските учебници е измислена от Ленин, значи е комунистическа
- щото новото поколение няма да си познае играчите - ако всички пишат "4ILIKOV" ще се питат кои е този "ЧИЛИКОВ"
- щото когато пишеш на нещо друго освен на "методиевица" ще ти лъсне неграмотноста
- щото руснаците и беларусите си пишат имената на кирилица - а ние трябва да се отличаваме от тях - все пак сме европейци. Как иначе да обясним факта , че ЦСКА Москва си пише имената на кирилица дори и в международните мачове
Последна промяна от cvetan на 01 авг 2009 22:32, променено общо 1 път.

cvetan
Мнения: 698
Регистриран на: 17 авг 2008 22:40
Контакти:

Re: Кирилицата и българският футбол

Мнениеот cvetan » 01 авг 2009 21:38

willann написа:Здравейте.

Първо да се представя с няколко думи. Казвам се Ани, от София съм и съм на 22. Следя много видове спорт, но любимият ми е Цар Футбол. Подкрепям Левски и Манчестър Юнайтед.


Знам, че това е най-малкият проблем на футбола и спорта ни, но ми се струва, че си заслужава вниманието ни като фенова. :-)))


направо ме шашна ;)
три неща които не се връзват едновременно в едно лице : жена, Левски и МЮ.
Остана да си признаеш че си фен на Бербатов - тогава колегите от форума -щете изпапкат ;) ;)
но иначе ме кефиш -. и ти ставам фен веднага :oops:

ZARAA
Мнения: 829
Регистриран на: 17 авг 2008 18:55
Контакти:

Re: Кирилицата и българският футбол

Мнениеот ZARAA » 01 авг 2009 21:42

Мисля че от тази година в първенството е задължително имената на играчите да са на кирилица.

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Кирилицата и българският футбол

Мнениеот Кашчей » 01 авг 2009 21:45

Corwin написа:И да имаме по 10 вида екипи за всяко различно състезание? Каква кирилица ви гони в евротурнирите, как ще четат имената там. Ако славянските страни(и Монголия) не бяха спали през последните 110 години, а бяха попурялизирали кирилицата като език за работа с компютри, програмиране и т.н., вместо да строят оръжия и да се чепкат помежду си и в борбата срещу световния империализъм, това нямаше да е така. Но тъй като 95% от хората на Запад не могат да четат кирилицата, сега имената ще са на латиница. Това е.


Много съм любопитен, преди 50 години(примерно) как можеше да се популяризира кирилицата за работа с компютри и.. въобще, какво общо има компютърът с надписите по фланелките.

Между другото, ако си мислиш, че на ЦСКА и Левски им перат екипите преди всеки мач, си много далеко от истината ;) А и не само техните :mrgreen: :mrgreen:
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта