Въпрос: Съществуват ли ЦСКА и Литекс?

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

hant
Мнения: 19
Регистриран на: 07 ное 2015 06:41
Контакти:

Re: Въпрос: Съществуват ли ЦСКА и Литекс?

Мнениеот hant » 30 май 2016 17:30

Мисля, че генералната прокуратура не си върши работата. Имаше обръщение на част от акционерите на ЦСКА да се провери механизма на провала на отбора, защо той не получи лицензия миналата година и се оказа във
"В" група. Имаше и иск на сума 22 милиона лева. Мина половин година и... нищо. Аз съм убеден, че на пари на Лудогорец или Левски (или близки до тях бизнес и политически сили дойдоха Манджуковци и Инджовци, наобещаха златни планини и не намериха даже 800 хиляди лева за лицензия, макар, че не един път пред камерите обещаха да платят тази сума. След това не платиха заплатите и разпуснаха отбора, който ако беше разпродаден щеше да донесе най-малкото 30 милиона лева.След това, непонятно защо отидоха на играят във "В" група, вместо в "А" окръжна. Сега се оказва, че не могат да отидат в "Б" републиканска, да не говорим, че висшата лига не можем да я видим и през крив макарон. За това трябва да отговори и Перуката. За всички е видно, че за Левски всичко е възможно, за Литекс и ЦСКА - не. За бандитските варварски "геройства" на сините фенове отбора още преди мача с Литекс, на който резенно търпението на оранжевите се изчерпа, Левски трябваше да "излети" в "Б"група. И разпотрошинени трибуни, и ранени полицаи, и побоища по улиците на градовете, където Левски гостуава - и това не един или два пъти. Перукане и Боко! Не ви ли ек срам пред хилядите фенове на стадионите, когато играеше ЦСКА. Какъв футбол може да имаме при такива Премиер-министър и Президент на футболния съюз. На предишните избори гласувах за ГЕРБ. Сега - за нищо на света. На такива дебелоочи лъжци доверието си не давам.
Гриша! Не губи Литекс. Тези мошенници те провокират да угробиш Литекс и пак ще те изпързалят с "А" група за ЦСКА. Нека догодина да инграят и двата в "Б" групв, ама след година дупе да е здраво у лудите и сините. Ние изтърпяхме година във "В2 група. Ще издържим с гордо вдигнати глави още една. Но след това - душа да ви е яка подуянска и делиорманска паплач.
Гриша, не пипай Литекс! Нека ЦСКА започне в А" окръжна, но нито тая калпава държава, нито тези които остригаха наголо армейския отбор не получат и стотинка. А феновете ще припознаят този ЦСКА, който носи духа и традициите на армейците. Оставете им Панчарево - ще си построим друго за тези пари, които НАП се кани да получи от нас. Никакви компромиси с Перуката и Боко.
Само и навеки ЦСКА.

phd
Мнения: 1058
Регистриран на: 29 дек 2008 12:51
Контакти:

Re: Въпрос: Съществуват ли ЦСКА и Литекс?

Мнениеот phd » 30 май 2016 17:35

goro_man написа:Отново старата максима Чукча писател Чукча не читател....ако беше проверил поне в google щеше да видиш че в момента има 7 пиша го за по сигурно СЕДЕМ търговски дружества с абревиатура ЦСКА в името си.Така че да може но кое ще бъде с лиценз не се знае, а кое ще припознаят феновете се знае , това с най голям бюджет


Благодаря за отговора! Това знам, че е така със седемте дружества, питам зали е законно.
И не питам дали се спазват законите у нас. А дали е законно.

phd
Мнения: 1058
Регистриран на: 29 дек 2008 12:51
Контакти:

Re: Въпрос: Съществуват ли ЦСКА и Литекс?

Мнениеот phd » 30 май 2016 17:39

Captain Stottlemeyer написа:
phd написа:...Нормално ли е да има две фирми с еднакво име да бъдат регистрирани? Ако някой основе "Найк 1936", твърдейки, че това е автентичният "Найк", това нормално ли е да бъде разрешено от съда или институциите?...

С чл.33, ал.2 от ЗЗК се забранява използването на фирма, марки или отличителен знак, идентични или близки до тези на други лица, по начин, който може да доведе до увреждане интересите на конкурентите и/или на потребителите. Тълкуванието на тази норма показва, че тя касае случаите, в които се използват идентични или сходни търговски фирми, с което обхватът на нормата е по-широк от този на чл.11, ал.2 от ТЗ. За реализиране на отговорността по ЗЗК не е необходимо доказването на настъпили вреди, а само на възможността за тяхното настъпване. Процедурата за установяване на нарушението и за налагане на санкция се открива по молба до Комисията за защита на конкуренцията от засегнатото лице. Реализирането на административно-наказателната отговорност за нарушението по чл.33, ал.2 е обусловено от доказване на осъществяването на елементите на чл.30 от ЗЗК, който забранява всяко действие или бездействие при осъществяване на стопанска дейност, което е в противоречие с добросъвестната търговска практика и уврежда или може да увреди интересите на конкурентите в отношенията помежду им или в отношенията им с потребителите.


Защо ли отново само Капитана е по темата.............. :mrgreen:
Надявам се и други колеги да се включат в този дух.

Потребителски аватар
soilwork
Мнения: 6756
Регистриран на: 15 авг 2008 08:48
Местоположение: Höhr-Grenzhausen
Контакти:

Re: Въпрос: Съществуват ли ЦСКА и Литекс?

Мнениеот soilwork » 30 май 2016 17:45

Всичко е законно колеги,юристите на Ганчев и БФС уточняват последните детайли. Както каза Заместник-изпълнителният директор на централата Павел Колев : " Нека да видим какво ще ни предложат юристите . Дяволът е в детайлите” Всичко ще бъде законно и легално-преобразувания,придобивания ,история и автентичност

Потребителски аватар
Teo
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 юли 2011 23:22
Местоположение: София, кв. Овча купел
Контакти:

Re: Въпрос: Съществуват ли ЦСКА и Литекс?

Мнениеот Teo » 30 май 2016 20:27

Въпрос:
Ад-то на Христолов съществува ли още?
Отговор: Да, съществува!
Въпрос:
Ботев играе ли в А група?
Отговор: Да, играе!
Въпрос:
Ама как така?
Отговор: Е така лесно!

Потребителски аватар
veselinsk
Мнения: 1809
Регистриран на: 17 дек 2011 09:28
Контакти:

Re: Въпрос: Съществуват ли ЦСКА и Литекс?

Мнениеот veselinsk » 30 май 2016 20:29

Страхотна логика ..... за 5 годишно дете :lol:
Изображение

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: Въпрос: Съществуват ли ЦСКА и Литекс?

Мнениеот dreben23 » 30 май 2016 20:48

Не, днес се разпаднахме! :( Край! :cry: Три дни яли, пили и се веселили.. Лошите да започват с празненствата!
[offtopic]Поне си отидохме с купа! 8-)[/offtopic]
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)

Потребителски аватар
HekakaB
Мнения: 1377
Регистриран на: 30 ное 2012 18:04
Контакти:

Re: Въпрос: Съществуват ли ЦСКА и Литекс?

Мнениеот HekakaB » 30 май 2016 21:50

Тео ти какво ще лъжеш подрастващите?Че ЦСКА не е Литекс купен от прекръстения Чавдар ли?
golemia написа:...Там в Софийското полЕ играе тим от ЕтрополЕ.На Ловеч с играчите и на ЦСКА припознавачите... :)

g3_ev2
Мнения: 894
Регистриран на: 14 май 2010 13:28
Skype: g3_ev2
Контакти:

Re: Въпрос: Съществуват ли ЦСКА и Литекс?

Мнениеот g3_ev2 » 30 май 2016 22:00

Работата с имената и разпознаването е много проста. Аз съм Майк Тайсън, да речем, и има хора, които са ми опитвали юмрука, та покрай това се държат подобаващо, отдалеч. От това, обаче, не следва, че всеки сульо, който се прекръсти на Майк Тайсън, ще предизвика респекта, който предизвиквам аз! От друга страна, аз съм наплашил света в екип с Иванчо и Драганчо и съм създал велика история на моето млатене в компанията на Иванчо и Драганчо. Добре, ама по ред обстоятелства съм направил ортаклък с Пешко и Нешко и съм се прекръстил от Майк Тайсън на Станишко (Сергеев). При това положение ще се опитате ли да си загасите фаса на физиономията ми, защото вече нямам нищо общо с Майк Тайсън само защото съм си сменил името?

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: Въпрос: Съществуват ли ЦСКА и Литекс?

Мнениеот Живко6461 » 30 май 2016 22:24

soilwork написа:...Нека да видим какво ще ни предложат юристите . Дяволът е в детайлите” Всичко ще бъде законно и легално-преобразувания,придобивания ,история и автентичност

Естествено, че всичко ще бъде законно и легално. Дори не е необходимо да се търсят вратички. В България законът е врáта у пóле. Дяволът е в едни пари, които няма да се платят от собствениците. А "преобразувания, придобивания, история и автентичност" ... По тях нека се палят наричащите се фенове. Те ще платят дълговете. Плащали ли са и ще плащат.


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта