Дискусия за бъдещето на А група

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6773
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: Дискусия за бъдещето на А група

Мнениеот icko65 » 06 апр 2016 17:09

Цялата работа е БФС да цоца не от 10 а от 16 отбора..
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: Дискусия за бъдещето на А група

Мнениеот bobo_13 » 06 апр 2016 17:12

Всички тези мерки ще доведат само до 2-3 неща

- ще се повиши интереса на феновете към А група (защото ще бъдат добавени още отбори)
- ще се подобрят малко терените и стадионите
- ще се увеличат хрантутниците наречени футболисти

Но това няма да доведе до подобряване на качеството на футбола ни и наличието на добри български играчи

- Как точно тази висша лига ще промени мисленето на Левски, Ботев, Берое, Славия и т.н, да не дават по 10-15 хиляди заплата на тъмнокожи играчи не играли по 1-2 години за сметка на юноши или наши играчи?
- Как ще подобри скаутските качества на Лц, да не дават по 1-2 млн за играчи, които ще играят в нашата Б група?
- Как ще се спре тотото?
- Как ще се подобри съдийството?
- Как ще се играе по-бързо и по-равностойно? Как няма да се заспива на мачовете?

Че нали ЦСКА беше в А група и тя беше по-интересна.....ама забравихте ли, че именно през този период най-добрите ни млади играчи бяха продадени в чужбина......Чочев, Славчев и Неделев.....айде Чочев играе сравнително редовно в мега слабия и изпадащ Палермо, а другите двама? А оная набедената звезда Бебето(Вутов)? Нали ЦСКА беше по това време в А група и А група беше по-интересна....защо тогава "звездите" на А група не могат да пробия години наред в посредствени отбори?

Никой не казва как осветлението и банковата гаранция ще подобри качеството на футбола ни? Че Левски излязоха с/у Лц с 8 чужденци, а Лц с 9.....

П.П. сега гледам Монтана-Литекс...че те 2 паса не могат да вържат, да спрат топка,.....похвалното е, че имат само по 2-ма чужденци в стартовите 11, ама...
Интериорни врати - Врати хармоника

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Дискусия за бъдещето на А група

Мнениеот kiril.a.d » 06 апр 2016 23:05

TristaNNN написа:
kiril.a.d написа:
TristaNNN написа:
kiril.a.d написа:Колега "лудогорски неутрален" да те питам - защо от как ЦСКА...да речем и Локо Сф, не са в А БФС тото-група, аз гледам БЕЗПЛАТНО - ОНЛАЙН, всички мачове на трагичната А БФС тото-група? .....................

Щото така ви е програмиран гена, затова. Все безплатно, все на далаверка и после зина голямата уста - "Дайте".
Докато всички ние не се научим да си плащаме за услугите, които ползваме, то нямаме никакво морално и всякакво друго право да изискваме нещо насреща!

:lol: .....
Виж сега, аз отдавна знам че си рядко глупав, но защо трябва и днес, ако не и ежедневно да го подчертаваш??? - докладвай!!! - разбирам те, че е ужасно да си глупав....
Та да те питам, глупако, кой е луд и на кой му е сбъркан гена, след като "Не е луд този който яде баницата, а този, който му я дава"? ;)....
Та що си глупак, та ми даваш баница и то безплатна? ;)....
И веднага да докладваш, другарю глупав ченгесаргибиджи, щото...ба мааму - не само задникът ти лъсва, ми и голата гладка глава!!! - апропо: дължиш ми 100 лв за поучението че си глупав и дай боже втори път да не ти се случва! - за всеки следващ, дай боже умен коментар, ми дължиш 20% !!! - да се научиш че безплатни неща...обеди няма ;)...
Само не разбрах от...дивотията ти - защо Домуса пусна безплатно излъчване на всички свои спортни канали? ;)....ще ти се скърши ли злобния и див хатър, да го изречеш, глупако?

Само толкова ли? Брей, брей ... много слабичко, мнооооого. Нищо, следващият път се постарай повече, пък аз дотогава ще се радвам и на малкото написано. Иначе гледам, че добре съм ти бръкнал, когато и където трябва.

Благодаря, че бръкна и изгреба...каквото трябва ;)...
Но гледам, изчезнала нашата "уговорка" да изгребеш...ямата, така че, спестявайки си истината за теб, няма да получиш и 1 лев за черната си работа ;)...
Другия път, като предварително си патиш за глупостта...ама вече 200 лв! ;) - така се натрупват разни задължения от глупост ;)...
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Дискусия за бъдещето на А група

Мнениеот kiril.a.d » 06 апр 2016 23:09

TristaNNN написа:Одеве с един колега дискутирахме, че сякаш един от най-интересните моменти при организацията на новото турнирно чудо остава бройката на отборите.
Добре де, как и на какво основание, аджеба, клубовете ще "гласуват" за 12, 14 или 16 на брой отбори-участници, при положение, че не се знае колко отбора ще успеят да се докопат до заветния лиценз. :roll:

Елементарно! - в Новата "А" Висша лига, ще са отбори които могат да играят футбол, а не да играят лиценз ;)
:lol: :mrgreen:
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Дискусия за бъдещето на А група

Мнениеот kiril.a.d » 06 апр 2016 23:14

krumeto написа:
W84me написа:10 отбора х 4 мача ! Това е положението, всичко друго е крачка назад!

По принцип съм за 16 отбора, но ще се съглася с теб, само и само да не вземат да вмъкнат "оня крадливия отбор" от В група. :)

Споко - Бойчо и Пеевски окрадоха всичко, така че или няма да има "крадлив отбор" или всички ще са...титанично крадливи отбори! ;) :lol: - дори окрадения отбор на Цецо Василев...на Гигов...на Марешки...на Мариците ;)...мааани-бегай! ;)
:lol: :lol: :lol:
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

pisna_mi
Мнения: 112
Регистриран на: 25 юни 2011 10:50
Контакти:

Re: Дискусия за бъдещето на А група

Мнениеот pisna_mi » 07 апр 2016 15:34

:lol:
Какво значение има името на елитната група ?
А-група, 1-ва дивизия, Висша лига и др.подобни имена са просто варианти за име на най-високата група в различни държави.
Съществените проблеми (финансово състояние на клубовете и от елитната група и в по-ниските групи, подходящи стадиони, обществен интерес, футболен бизнес - в добрия смисъл) не се решават с преименуване на някоя група.
...
Изпълкома на БФС (каква интересна дума "изпълком" - наследство от някогашния СССР) във вариант "Боби Михайлов § приятели, партньори и клиенти"-АД , не могат, не искат и няма да решат нито един проблем.
...
БФС просто трябва да се саморазпусне, всички желаещи ФК да направят учредително събрание за нова национална футболна федерация, с нови и ясни критерии за заемане на ръководни постове (образование, стаж, опит, резултати) , ясен регламент за влизане/отпадане, за професионален/аматьорски статут и т.н. и т.н. :idea:
Дотогава ... ще си преливаме от пусто в празно.

Потребителски аватар
dunavfc
Мнения: 7975
Регистриран на: 28 мар 2010 18:54
Контакти:

Re: Дискусия за бъдещето на А група

Мнениеот dunavfc » 08 апр 2016 02:23

Няма по-добро наименование на първенството ни от - "Селска лига".
Селски ни е футболът, селски са ни играчите, селски са ни треньорите, селска ни е публиката и селски са ни стадионите...


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: vasilnv и 41 госта