Още от дете, запали моето сърце!

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Tatone
Мнения: 326
Регистриран на: 24 юли 2014 16:34
Контакти:

Още от дете, запали моето сърце!

Мнениеот Tatone » 14 май 2015 14:24

От няколко дни в главата ми се е забила, като пирон в чамова дъска, песента на сектор Г, "Още от дете ...... "
Да си призная с голяма доза срам, онзи ден на мача им с Разград и по-точно в репортажа от него защото и аз както и много други откакто направиха платени мачовете не гледам други освен на любимият ми Левски, я чух тази песен за първи път. Разрових се и се оказа, че тя се пее вече 5 години. Все тая. Срамът си е срам, а времето тече и не спира, затова ще продължа по същество. Та, пея си я аз тази песен вече няколко дни, като на някой определени фрази само си тананикам мелодийката без да казвам думичките щото ще излъжа ако ги изпея. Много хубава песничка. Отново в това отношение моите вечни (не)приятели показаха, че ни превъзхождат. Творци. Още от дете, запали моето сърце. Да. Колко е вярно това изречение. Запали го и то все още гори и едва ли ще изгасне някога, въпреки сълзите с които го обливам вече толкова години. Ето тук се замислих и ми стана толкова мъчно, че реших да ви го опиша. Да ви опиша мъката която ми къса пламтящото сърце на малки парченца. На мен сега ми е много тежко. Любимият отбор е пред колапс. Не играе добре а успехите вече не се помнят. Но какво да кажат истинските, онези непреправените, сто процентните цесекари с който за ме щастие успях да израсна в най-чорбарската част на София, София - Изток. Гледам ги от години но чак сега когато мен ме заболя толкова силно успях да ги видя. Видях ги с онзи тъжен поглед, с отчаянието, с недоверието. Видях ги страдащи. Видях ги непримирими но същевременно и отчаяни. Ако на мен ми е тежко на тях какво ли им е? Това се запитах. Ами онези хилядите спартаклий за които Спартак Варна е същото каквото е Левски за мен. Онези чиито сърца са били запалени като деца за синьо-бяла Варна. Спомних си, че когато бях малък имаше отбори като Спартак Пловдив, Спартак Плевен и Марица, Септември София, Хебър и Етър. Пирин Благоевград беше страшилище на Югозапад, Дунав Русе на Североизток. Няма ги вече тези отбори. Моето сърце плаче за отборът който от дете го запали заедно с милионите запалени и изоставени сърца на милионите излъгани деца. Няма по-лошо нещо от това да разбиеш детското сърце а нашите сърца завинаги ще останат детски запалени от любимият отбор. Не искам да намалявам в никаъв случай всичко което се направи в Ловеч и Разград но не беше ли по-добре да се даде нов живот на два големи отбора с хиляди привърженици отколкото да се строи от нулата. Спомням си Нефтохимик от ранните 90. Сега децата дори не знаят какво е това, отбор ли е или химик от нефтена рафинерия. Спомням си Олимпик и Велбъжд. Големи за малко и после пак в миманса, там където им е мястото. Да, Ловеч се закрепи и вече 20 години е фактор в футболът в България но колкото и да пали сърца, едва ли ще стигне големият Спартак Плевен. За Лудогорец има време да се отсъди защото те са отбор от скоро но и там паленето на детски сърца не минава по-план и за разлика от големият Дунав, този отбор едва ли ще има успехи в това начинание. То и видно от историята му, която за 70 години е показала, че отборът не може да се сравнява с големите.

Толкова ми е мъчно, че отново запявам чорбарската пессен и тананикам на гадните моменти от нея.

Още от дете,
запали моето сърце!

zaleza1234
Мнения: 196
Регистриран на: 01 сеп 2014 14:00
Контакти:

Re: Още от дете, запали моето сърце!

Мнениеот zaleza1234 » 14 май 2015 14:39

А на мен бате след като ти прочетох поста не ми стана мъчно дори напротив обнадеждих се. Дори и в този форум има нормални хора, БРАВО. Аз съм от ЦСКА и какво трябва да мразя всеки който е от Левски ли??? Ми не няма ще ходя с който си искам на мач ще се забавлявам с приятели ще се закачаме на футболна тема може и да се понапсуваме по време на мача но до там. Стига сме се делили на сини червени бели черни и тн. Разделят ни и ни владеят. Усмивки и любов желая на всички трезвомислещи хора във форума. А ти приятелю си пейй "Още от дете" пей си я и си мисли за своя любим отбор. А докато има фенове ще ги има и двата клуба. Колкото до тези отбори които си изброил ще кажа една стара максима ...където е текло пак ще тече.
Последна промяна от zaleza1234 на 14 май 2015 14:42, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
River Plate
Мнения: 1989
Регистриран на: 25 мар 2008 19:06
Местоположение: София
Контакти:

Re: Още от дете, запали моето сърце!

Мнениеот River Plate » 14 май 2015 14:41

Tatone, поздрави от един чорбар :idea:
Извън пуберите, тук имало и нормални хора.
[center]Не се гаси туй, що не гасне!
ЦСКА ЗАВИНАГИ
[/center]
[center]Чавдар (Етрополе) + Литекс (Ловеч) ЦСКА (София)[/center]
[center]МИКРЕ ВЪН![/center]

[center]
golemia написа:...Там в Софийското полЕ играе тим от ЕтрополЕ.На Ловеч с играчите и на ЦСКА припознавачите... :)
[/center]


Потребителски аватар
River Plate
Мнения: 1989
Регистриран на: 25 мар 2008 19:06
Местоположение: София
Контакти:

Re: Още от дете, запали моето сърце!

Мнениеот River Plate » 14 май 2015 14:53

Настина този текст може да натъжи феновете не всички агонизиращи наравно с държавата отбори в България... За съжаление, първо от България ще изчезнат любимите ни отборите, а после и ние самите, за да останат тук да живуркат малицаната оптимистично настроени българи в море от циганизация и гурпа тарикати, които да ги крадат.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0O63Tpikdy8[/youtube]
[center]Не се гаси туй, що не гасне!
ЦСКА ЗАВИНАГИ
[/center]
[center]Чавдар (Етрополе) + Литекс (Ловеч) ЦСКА (София)[/center]
[center]МИКРЕ ВЪН![/center]

[center]
golemia написа:...Там в Софийското полЕ играе тим от ЕтрополЕ.На Ловеч с играчите и на ЦСКА припознавачите... :)
[/center]

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: Още от дете, запали моето сърце!

Мнениеот dreben23 » 14 май 2015 14:54

Пълни глупости, изобщо не ми пука за такива дето не искат да вкарат гол! Не че не могат, те просто изобщо не искат! :) Пускам си музиката и да си страда който си иска! :mrgreen: И да е запалено сърцето от дете, не е запалено от тези, така че като не искат да играят аз ли да отида да им вкарам скъпоценния гол, за да не страдам? :mrgreen: :lol:
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)

Потребителски аватар
amoros
Мнения: 1707
Регистриран на: 15 мар 2010 14:03
Контакти:

Re: Още от дете, запали моето сърце!

Мнениеот amoros » 14 май 2015 14:57

Футболът стана много скъпо удоволствие.Превърна се в такова и за телевизионните фенове.Ролята на футбола като социален феномен е да бъде отдушник на напрежението в обществото и източник на положителни емоции или обратното при загуба ,но при всички случай отделяне от действителността.Не случайно в Англия се играе даже и на най големите празници.Примерът да станат като звездите е карал децата да ритат топка а не да стоят пред компютрите.Пари за силен футбол няма,на пръсти се броят големите компании в страната,които могат да издържат голям футболен отбор,защото дори и да се спечели първоначалната инвестиция е много голяма а и няма гаранции ,че ще се върне.Дано ЦСКА и Левски наистина да се върнат към славните си времена, а също така Лудогорец, Литекс,Локомотив,Ботев да стават все по силни с прекрасни детски школи.

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: Още от дете, запали моето сърце!

Мнениеот bobo_13 » 14 май 2015 15:00

Tatone написа: Спомних си, че когато бях малък имаше отбори като Спартак Пловдив, Спартак Плевен и Марица, Септември София, Хебър и Етър. Пирин Благоевград беше страшилище на Югозапад, Дунав Русе на Североизток.



Явно си живееш в спомените, тези отбори още съществуват както и Чумерна(Елена), Червено знаме (Павликени) и т.н.....Даже ако си пропуснал ето ти и запис от прякото излъчване от събота на Етър - Спартак Пл 1:1

[offtopic]http://kanal3.bg/news/sport/Vgroups/6690-%D0%95%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%92%D0%A2---%D0%A1%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BA-%D0%9F%D0%BB-1:0-(%D0%9F%D0%AA%D0%9B%D0%95%D0%9D-%D0%97%D0%90%D0%9F%D0%98%D0%A1)[/offtopic]
Интериорни врати - Врати хармоника

Потребителски аватар
Lyubooo
Мнения: 1988
Регистриран на: 08 окт 2008 08:11
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Още от дете, запали моето сърце!

Мнениеот Lyubooo » 14 май 2015 15:09

Много носталгично!
Но то пък щом не можеш или не искаш да се порадваш на настоящето, ти остава споменът за миналото!
Историята постоянно ни учи, че няма нищо вечно и че трябва да гледаме напред с поуките на миналото!
Сега се води война! Каква е ролята на Държавата и БФС в тази война е тема на друг разговор, но е факт, че множество клубове паднаха като жертви, тихомълком или геройски, други са тежко ранени чакайки да загинат или да бъдат реанимирани. Както на война, така и тука през последните две десетилетия изгряха нови герои, някои за малко, други засега за повече.
Ако ние като фенове се предадем на носталгията вместо да се хвърлим в неравната битка, то рискуваме да се окажем сред поредните лесно дадени жертви, което ще доведе до напълното опустяване на стадионите, обгръщайки ги е гробищна тишина!

Като сме в музей, тогава ще си спомняме, сега сме на стадиона и пеем с пълно гърло "Още от дете..."
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Morgause
Мнения: 1055
Регистриран на: 19 авг 2011 11:23
Местоположение: ЦСКА ИЛИ УМРИ!!!
Контакти:

Re: Още от дете, запали моето сърце!

Мнениеот Morgause » 14 май 2015 15:37

Сектор "Г" е мнооого напред, драги ми приятелю :) https://www.youtube.com/watch?v=wycifUn ... e=youtu.be

минута: 7:11, целият стадион пее все едно сме шампиони, а отбора ни в 10-ти мач неможе да вкара гол. Никой друг в България го няма това, бъдете сигурни!
Но остана неделим,
славният армейски тим.
Никой, никой досега,
не предаде ЦСКА


Чуйте, всички богаташи,
чуйте, западни търгаши,
чуйте, наши журналисти,
и вий, сини онанисти:


ЦСКА НЕ СЕ ПРОДАВА,
ЦСКА НЕ СЕ ПРЕДАВА
ЦСКА - ТОВА Е СЛАВА!


ОРИГИНАЛЪТ!


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта