Наказанието - " Мач без публика "

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Bate_Mitko
Мнения: 242
Регистриран на: 09 мар 2014 13:25
Skype: dimitar_sirakov1
Контакти:

Наказанието - " Мач без публика "

Мнениеот Bate_Mitko » 31 авг 2014 15:09

Здравейте колеги, искам да науча и вашето мнение за наказанието "Мач без публика" и по точно има ли това наказание желаният превъзпитателен ефект върху провинилата се публика и не е ли наистина по добре вместо него да се налага наказание "Лишаване от домакинство"?
Санкцията сама по себе си се налага заради невъздържаното поведение на феновете на даден отбор, но дава ли желаният резултат, очевидно не, а от това губят всички фенове на този отбор не само провинилите се. За мен това наказание е страшно несправедливо, защото то наказва и далеч по-умерените фенове на отборите, хората закупили си абонаментни карти за даден отбор и ако искате дори децата, които с нетърпение очакват да отидат да видят любимият си отбор! До кога това ще продължава, от това не печели никой. С времето българинът е доказал, че той разбира най-вече когато има финансови санкции срещу него, докато клубовете продължават да плащат наказанията за това, че феновете хвърлят предмети, бомбички, факли и нахлуват на терена, а не самите извършители нещата няма да се променят. Тук идва и мястото на самите футболни клубове, явно и те нямат особено голямо желание нещата да се променят, а това е неразбираемо за мен, та те търпят загуби от едната страна и плащат глоби от другата, а не правят нищо за да не допускат това. БФС от своя страна, като орган не може да накаже самите извършители, но при наличие на желание и видео контрол, клубовете много лесно могат да предават въпросните извършители и видео материал на компетентните органи, в случая МВР и да бъдат вземани мерки. Защо това не се прави, за мен е непонятно, също както и това защо на стадионите се допускат лица с маски и куп други неща които не смятам да изброявам. Никой не печели от празните стадиони и затова мисля, че това трябва да е наистина крайно наказание, след като например даден отбор е бил наказван един или два пъти да играе мач на чужд терен при това на разстояние да речем над 100 километра , според мен това ще има по-добър възпитателен ефект, така феновете ще се замислят дали искат в следващият мач да подкрепят любимият отбор у дома или да пътуват все едно са на гостуване, а и това пряко би се отразило на джоба им!
Последна промяна от Bate_Mitko на 31 авг 2014 16:48, променено общо 1 път.
Ако не можеш да подкрепяш любимият отбор когато губи, не го подкрепяй и когато печели!
Бъди толерантен, битката е долу на терена!
Само БОТЕВ ПЛОВДИВ !

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 246
Регистриран на: 15 мар 2014 18:19
Контакти:

Re: Малоумното наказание - " Мач без публика "

Мнениеот Бай Иван » 31 авг 2014 15:15

Много добро си е наказанието даже. За да не се стига до него, обаче трябва да се направи следното нещо - по време на футболен мач, когато нормалните фенове видят, че нещо нередно ще стане от 1-2 наркомани, просто да ги ошамарят и да ги изгонят от публиката. И няма да има зулуми и проблеми! ;)
Срамота е да слагате подписи, които заемат повече място от коментара Ви!

Потребителски аватар
wolf
Мнения: 12496
Регистриран на: 25 апр 2010 11:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Малоумното наказание - " Мач без публика "

Мнениеот wolf » 31 авг 2014 15:18

Както казваше Батето - футбола е изкуство и трябва да се играе без публика :mrgreen:
[offtopic][wrapimg=]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/84/bd/cb/84bdcb8b509ca90f1c3acf0481d00702.jpg[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: Малоумното наказание - " Мач без публика "

Мнениеот iliev72 » 31 авг 2014 15:21

Хулигани и наркомани нямат място на стадиона.
Крайно време е да се направи регистър с хората които нямат място на стадионите.
Стига само приказки. За това трябва закон и нещата да се нормализират и тогава няма да обсъждаме такива наказания.
Да сте чули в Англия да има такива наказания и да сте виждали празен стадион по време на предаване ?! НЕ !
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
Bate_Mitko
Мнения: 242
Регистриран на: 09 мар 2014 13:25
Skype: dimitar_sirakov1
Контакти:

Re: Малоумното наказание - " Мач без публика "

Мнениеот Bate_Mitko » 31 авг 2014 15:21

Бай Иван написа:Много добро си е наказанието даже. За да не се стига до него, обаче трябва да се направи следното нещо - по време на футболен мач, когато нормалните фенове видят, че нещо нередно ще стане от 1-2 наркомани, просто да ги ошамарят и да ги изгонят от публиката. И няма да има зулуми и проблеми! ;)

И кое му е доброто на наказанието? На теб ако ти харесва атмосферата която създават подвикващите треньори това е друг въпрос? Това за ошамарването дето си го написал е несериозно нали? Аз отивам на мач за да подкрепям отбора, а не за да се бия с когото и да е, а и това не е работа на феновете, а на полицията и футболните клубове според мен !!!
Ако не можеш да подкрепяш любимият отбор когато губи, не го подкрепяй и когато печели!
Бъди толерантен, битката е долу на терена!
Само БОТЕВ ПЛОВДИВ !

Вълчан
Мнения: 4317
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Малоумното наказание - " Мач без публика "

Мнениеот Вълчан » 31 авг 2014 15:23

Бай Иван написа:Много добро си е наказанието даже. За да не се стига до него, обаче трябва да се направи следното нещо - по време на футболен мач, когато нормалните фенове видят, че нещо нередно ще стане от 1-2 наркомани, просто да ги ошамарят и да ги изгонят от публиката. И няма да има зулуми и проблеми! ;)

Точно така трябва да се постъпва ама няма кои да го направи... Обаче какво са виновни гостуващите фенове че не ги допускат и тях.Относно Англия трябваше да станат тези трагедии със смъртните случаи за да ги накажат доста яко всички на куп и тогава нормалните фенове да изгонят рецидивите...

Потребителски аватар
nicromanser
Мнения: 962
Регистриран на: 27 юни 2013 08:31
Контакти:

Re: Малоумното наказание - " Мач без публика "

Мнениеот nicromanser » 31 авг 2014 15:31

наказанието е добро в края на крайщата футбола се играе за публиката и именно тая публика е сгафила за това наказание
[center]ЕДИН ГОСПОД БОГ И СИНА МУ ИСУС ХРИСТОС
ЕДНА РЕЛИГИЯ-ПРАВОСЛАВИЕ
ЕДНА МИЛА СТРАНА-БЪЛГАРИЯ
ЕДИН НАРОД-БЪЛГАРСКИ
ЕДИН ОТБОР
ЦСКА НИЩО ДРУГО НЯМА ЗНАЧЕНИЕ
[/center]

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Малоумното наказание - " Мач без публика "

Мнениеот Кашчей » 31 авг 2014 15:32

Bate_Mitko написа:
Бай Иван написа:Много добро си е наказанието даже. За да не се стига до него, обаче трябва да се направи следното нещо - по време на футболен мач, когато нормалните фенове видят, че нещо нередно ще стане от 1-2 наркомани, просто да ги ошамарят и да ги изгонят от публиката. И няма да има зулуми и проблеми! ;)

И кое му е доброто на наказанието? На теб ако ти харесва атмосферата която създават подвикващите треньори това е друг въпрос? Това за ошамарването дето си го написал е несериозно нали? Аз отивам на мач за да подкрепям отбора, а не за да се бия с когото и да е, а и това не е работа на феновете, а на полицията и футболните клубове според мен !!!


Първо беше мач на неутрален терен, ама викахте няколко години, че не било хуманно това. Всъщност наказанието е за публиката (лошо, че го отнасят и гостите), а и е само за домакинските мачове, но пък се приема, че тогава има повече публика, която трябва да е наказана.
Относно всички други идеи-това е повече работа на полицията, а не на БФС. БФС не може да принуди полицията да вземе мерки, но след като публиката, или мръсната част от нея, нарушава правилата, ще има наказание.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
Ботевъ Пловдивски
Мнения: 6156
Регистриран на: 10 юли 2013 21:10
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Малоумното наказание - " Мач без публика "

Мнениеот Ботевъ Пловдивски » 31 авг 2014 15:36

Мисля, че при нас имаше нужния "възпитатлен" ефект. Бяхме зажаднели да гледаме любимия отбор след тези три мача "на стената", а сега агитката е далеч по-съвестна и разумна. Мисля, че доста хора се научиха първо да мислят за отбора и след това за собствените си емоции и това, което им се иска да направят в момента. Доста ултраси станаха по-отговорни. Осъзнаха, че поведението им по трибуните може да има доста тежки последствия за отбора на сърцето и повече мислят, преди да направят нещо. Полезно е наказанието, но за по-дълъг период от време, както беше при нас - поне 3 мача :!:
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Малоумното наказание - " Мач без публика "

Мнениеот Кашчей » 31 авг 2014 15:42

Ботевъ Пловдивски написа:Мисля, че при нас имаше нужния "възпитатлен" ефект. Бяхме зажаднели да гледаме любимия отбор след тези три мача "на стената", а сега агитката е далеч по-съвестна и разумна. Мисля, че доста хора се научиха първо да мислят за отбора и след това за собствените си емоции и това, което им се иска да направят в момента. Доста ултраси станаха по-отговорни. Осъзнаха, че поведението им по трибуните може да има доста тежки последствия за отбора на сърцето и повече мислят, преди да направят нещо. Полезно е наказанието, но за по-дълъг период от време, както беше при нас - поне 3 мача :!:


+ 1 в София, за който не бяхте виновни вие, но така се случи и....4 мача, без да гледаш своите е доста тежко.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта