Българска СуперЛига?

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Odessit
Мнения: 422
Регистриран на: 24 дек 2015 11:26
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот Odessit » 20 апр 2021 14:12

Косово? Има държави от региона като Румъния например, които не го признават поради унгарското си малцинство, което също иска да се отдели.
Имам насрещно предложение - да поразширим списъка и направо да си направим полуевропейско клубно първенство, като към горните без Косово добавим Молдавия, Приднестровската република, ДНР, ЛНР, Автономна република Крим, Украйна, Абхазия, Южна Осетия, Армения, Арцах, Грузия и Азербайджан, а в случай че Украйна се разпадне - Новорусия, Малорусия и Галичина.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот doktora25 » 20 апр 2021 15:25

Кипър и Молдова географски не са точно на Балканите, Кипър официално даже се води азиатска страна, но не така стоят нещата в културно-исторически и етнически план, тъй като балкански народи съставляват мнозинството от населението им. В този ред на мисли смятам че и те имат място в Балканската лига. Колкото до Косово въпросът е по-сложен, но така или иначе жребият трябва да разминава сърби и албанци, както и сърби и косовари ако бъдат включени.

Преди време имаше между другото идея за Източноевропейска футболна лига, която да включва балканските държави, както и бившите съветски републики, даже щяхме да бъдем и сред основателите заедно със сърбите и още някои, но какво стана с този проект нямам представа.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Вълчан
Мнения: 4273
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот Вълчан » 20 апр 2021 21:24

Онези големите Уефа няма да ги прасне.....ама Балканска лига или купа ще я разфасова на мига.... :mrgreen:

THE G.A.M.E
Мнения: 49958
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот THE G.A.M.E » 20 апр 2021 22:25

И аз съм си мислил за "Българска Елитна Лига" от 20 тима, като топ 10 от големите градове задължително да имат участник, обаче, да направим едни сметки ...
Какви финанси трябват за Клуб извън добре познатите "елитни" към момента... Нека смятаме в минимални размери.
25 човека спортно-технически екип - играчи и треньори по средно 3 000 лв. на месец = 75 бона + осигуровки, данъци и нам' си к'ви още простотии, отиват над 100 хилки, но да ги закръглим на 100 бона месечно, само за заплати и съответните налози върху тях.
Още 10-на служителя за подръжка, администрация, охрана, да ги сложим на "минимална заплата" 10х650 лв. = 6 500 лв. с налозите, да ги закръглим на 10 бона.
Следват съдийски такси, охрана от полицията, ангажиране на пожарна кола, мед. екип... Тука да речем 5 бона за всичките.
Сметки за ток, вода, отопление, да ги сложим 1 000 лв. ( кръгло )
До тук... 100 бона за заплати на играчи и треньорски щаб и съответните налози върху тях = 100 000 лв.
Заплати за подръжка и подържащ персонал = 10 000 лв.
Такси за рефери, полиция, пожарна и мед. екипи = 5 000 лв.
Режийни сметки = 1 000 лв.
До тук над 115 000 лв. като сметнем разходи за стадион, терен, топки, тренировачни уреди, екипи и т.н. нека бъдем скромни ( както посочих, да смятаме на абсолютният минимум ) ... Да ги кажем 120 хилки. Хубаво-кръгло число.
120 000 на месец, по 12 = 1 440 000 лв. на година.
И това е санитарният минимум... Не сме сметнали премии, трансфери, глоби, школа ....
Май-май отиваме към 1.7-2.0 млн. лв. на година.
Както и да го смятаме, без ежегодна помощ ( и то основна ) от Държавата, една такава "Супер Лига" в нашите условия би просъществувала максимум 1 сезон, и това е оптимистичната оценка.
След т'ва поне половината Клубове ще обявят фалит.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот doktora25 » 21 апр 2021 00:58

Те разходите са ясни. Оптимална приходна структура е интересното да направим, така че положението да се подобри за всички. Тогава всеки формат ще пасне.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5150
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот ogrizko » 21 апр 2021 15:31

добре ...може да заменим Косово с Кипър по политически причини тогава :roll: мен лично не ме бърка тая работа, не съм фен на Косово ...по-важното е идеята да бъде осъществена, а защо не?! освен това ние сами може да изискваме от УЕФА да направи подобен турнир... защо само големите да могат да изискват и да искат те да лапат и прибират всичко?! или поне да се получи одобрението на УЕФА, не е задължително турнира Балкан Къп да се прави без необходимото одобрение, важното е желание да има в тая насока :roll:

Да Гейм, принципно идеята ми беше поне да има някаква заплата от около 1000лв ....че повече е по-добре е ясно, но държавата примерно може да финансира 50 000лв ... а останалото вече да се търси от спонсори, телевизионни права, президенти на клубове и подобни... но да може да се подсигури поне съществуването на тия 30 отбора :roll:

то сигурно и 20 не е лош вариант ....но какво пречи да са 30 и да играят по 1 мач всеки срещу всеки, първите сезон-два може да е малко странно ...но съм сигурен, че отборите ще израстнат и ще се засили значително интереса след това... сега всичко се върти около София, а пък в тоя формат цяла България ще й бъде интересно като има отбор от доста градове ...учениците ще им се засили интереса към спорта като цяло и футбола, след това ще се берат дивиденти ...вярно е, че нивото на Лудогорец и ЦСКА може малко да падне..... но като изключим Лудогорец, то пък другите са се скъсали да играят в групите на ШЛ и ЛЕ ....да не говорим, че вече ще бъде по-трудно.... освен това при 30 отбора в групата си мисля, че трудно ще се изпада ....т.е. отборите ще имат предпоставка да намират стабилни спонсори, защото е много вероятно отборите да си останат в БГ Супер Лига... това ще ги мотивира да се развиват и да повишават нивото.... докато колкото са по-малко отборите, толкова по-лесно се изпада и толкова по-малко има смисъл отборите извън топ клубовете да инвестират ...защото е твърде вероятно все пак да изпаднат... честно, аз супер се вдъхнових да се пробва това нещо .... :oops:
Изображение

Потребителски аватар
Romanisto
Мнения: 182
Регистриран на: 06 сеп 2015 00:00
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот Romanisto » 21 апр 2021 17:46

ogrizko написа:Какво ви е мнението да се създаде подобна в България? Ясно е, че световната суперлига е пълен позор ....обаче в България може да се получи доста интересно всъщност :P

Ще има топ-отбори с гарантирано участие, които не могат да изпадат и други такива, които ще могат да изпадат. И в лигата ще се стремим да имаме представителство от различни градове.

Ето примерен модел:
1. Черно море
2. Спартак Варна
3. Лудогорец
4. Левски
5. ЦСКА
6. Славия
7. Локомотив Сф
8. Локо Пд
9. Ботев Пд
10. Нефтохимик Бс
11. Дунав Рс
12. Етър
13. Спартак Плевен
14. Шумен
15. Добруджа
16. Пирин Блг
17. Арда
18. Светкавица Тще
19. Ботев Вр
20. Монтана
21. Берое
22. Миньор Пк

Идеята е да има максимално представителство на отбори от различните градове и региони. Извинявам се, но на мен ми писна от софийски и околософийски отбори... 1948, Царско село, Витоша и подобни.... то 70% от лигата в момента е някъде там....

И така ....да си представим една Супер Лига от 26 до 30 отбора! Отборите играят по 1 път само помежду си! т.е. или гостуваме на даден отбор или домакинстваме.... и след това може да се играят примерно плейофи накрая кой да се спаси и кой да изпадне.

Разбира се, това е само първоначален вариант и идеен проект ....може да се доизмисли вероятно .... но би било доста интересно всъщност :oops:


Ами така би било много по интересно от сега. Ама няма кой да го одобри. :)

Потребителски аватар
Miami fc
Мнения: 31
Регистриран на: 03 сеп 2010 23:08
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот Miami fc » 21 апр 2021 18:44

Пропуснал си доста от сравнително по-големите градове: Хасково,Ямбол,Видин,Пазарджик,Ловеч

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5150
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот ogrizko » 21 апр 2021 19:06

Miami fc написа:Пропуснал си доста от сравнително по-големите градове: Хасково,Ямбол,Видин,Пазарджик,Ловеч

Да, но все още има къде да влязат, все пак лигата ще е от 30 отбора.... бая яко се получава :oops: :oops: :oops:
Изображение

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Българска СуперЛига?

Мнениеот doktora25 » 26 апр 2021 15:13

Като чета двете гледни точки с 14 или 16 отбора да ни бъде първенството, твоята идея все повече започва да ми харесва, защото хем е добре всеки да има за какво да играе, хем да има максимално представителство, хем да не се срещат отборите по много пъти да не си омръзват и да не омръзват сблъсъците на феновете. И заради ковид, и заради климатичните промени, и заради бедните клубове, които не могат да си позволят голяма бройка равностойни класни играчи и се задъхват повечето при цикъл сряда-събота смятам че броят шампионатни кръгове трябва да бъде максимално стегнат и редуциран, не повече от 31-32, така че само трябва да се помисли колко да са отборите, за да бъдат редовните + плейофните кръгове в този диапазон. Може примерно да стане с 24 отбора, които после да бъдат разделени на 3 8-ци, в които да изиграят по още 1 мач на разменено домакинство от първия им сблъсък.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта