Извод от мача Черно море - ЦСКА: Готови ли сме за промените?

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Извод от мача Черно море - ЦСКА: ГОТОВИ ЛИ СМЕ ЗА ПРОМЕНИТЕ?

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 06 ное 2013 04:44

Всъщност автора в едно е прав: говори се само за съдията. А този мач макар да стана скандален.. не е бил само съдията. 10+ хиляди на стадиона във Варна да речем.. това не си струваше да се отбележи, нали? Ако ще 2/3 да са били ЦСКА-ри или дошли да погледат ЦСКА просто.. е нещо, което рядко гледаме на подобен мач.

Желанието и на двата отбора да вземат победата, дори единия да не е успявал да създаде сериозни положения, самото желание за борба от А до Я и то ли не трябва да се отбелязва?

В тоя ред на мисли съм съгласен с автора: не е редно да се акцентира САМО върху съдията.

И с още 1 нещо съм съгласен: когато има много оспорвани мачове съдийските грешки дори и по-малко да са ще имат по-голяма тежест.

Дали съдията е искал да закопае ЦСКА? Ба ли го, точно тоя чух че е излетял и от мачовете в ЕКТ, просто може да си е кьопав по рождение. Започнах и аз да се бъркам, тамън реша, че някой съдия нарочно свири за някого и той оака мача и за ДВАТА отбора и излиза, че просто е олеле майко. Друг път изглежда тотално дърво, дадат му мач в ЕКТ - безупречен. Често имам чуството, че те се пищисват като излязат да свирят. Може би защото от едната или от двете страни му е звъннал някой "тарикат" свързан със съответния клуб с разни намеци?!

Ако съдийте бъдат оставени на спокойствие, да е сигурно, че не се пищисват, че свирят хладнокръвно.. струва ми се доста по-бързо ще лъсне кой пари взима, кой е недъгав по принцип за тая работа.. и когато стане ясно трябва да ги отстраняват въобще от футбола. Но е нередно всеки съдия да излиза със страх, че ако сбърка, дори неволно да е ще стане меле, ще го изритат за мач, 2 или 10. Съдията не трябва да е недосегаем, но трябва да бъде наказван само ако има ВСИЧКИ нужни условия за нормална работа и пак се дъни редовно. А не след като още преди мача изсипват редица конспиративни теории на главата му, а за след мача е ясно, че ще го разкъсат и двете страни.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
needaweed
Мнения: 167
Регистриран на: 13 апр 2009 20:06
Контакти:

Re: Извод от мача Черно море - ЦСКА: ГОТОВИ ЛИ СМЕ ЗА ПРОМЕНИТЕ?

Мнениеот needaweed » 06 ное 2013 06:56

КАН написа:Ало, червените,гледахте ли юве и реал? Дуспата за юве ,същата като за ЧМ,жълтия картон на Пирло,същото нарушение,като за първия гол.Извода...съдията Уеб трябва да бъде заличен-според Ники Александров.


Точно затова се сетих вчера, като гледах мача. Общо-взето, идентично положение. Днес ЦСКА, Боби, Лоби и С-ие ще звънят на пожар в УЕФА за спиране правата на Уеб ?
Винаги, навсякъде !

iliyan
Мнения: 4237
Регистриран на: 03 юни 2012 19:36
Местоположение: София

Re: Извод от мача Черно море - ЦСКА: Готови ли сме за промените?

Мнениеот iliyan » 06 ное 2013 07:25

Защото като нямаше нищо наказаха 2 от съдиите а ?! И то на база видеозапис - какво ми коментирате тогава !!! Действията на съдийската комисия са показателни за съдийството !!!
Не ми говорете , че този съдия не беше поръчков ! Щом самите съдии още същата вечер се самосезираха и като гледам вече въпросният съдия няма изказвания по медии колко правилно е свирил !!!
Явно Тодоров много се надяваше БФС да го защити , но не би !!! Просто радвайте се на подаръка и толкоз !!!
[wrapimg=left]http://img819.imageshack.us/img819/3282/53oo.gif[/wrapimg]
"УМНИЯТ винаги отстъпва. Каква велика мисъл. Това обяснява господството на ГЛУПОСТТА в света" - Баронеса Мария фон Ебнер-Ешенбах
"Количеството на глупаците намалява, но качеството им нараства" - Михаил Генин

mtaraduda
Мнения: 1497
Регистриран на: 30 юли 2009 20:16
Контакти:

Re: Извод от мача Черно море - ЦСКА: Готови ли сме за промените?

Мнениеот mtaraduda » 06 ное 2013 07:50

Ми те розовите почнаха да реват от съдията 2 седмици преди мача, как няма да бърка човека ( друг е въпроса дали изобщо е сбъркал само в 1-та посока). То на всеки да му повтарят 2 седмици по медиите че е поръчков, ще направи същото. Интересно отбора на Хофенхайм, който получи гол след като топката излезе в аут как реагира? Сигурно и там имаше поръчка от маститите шефове на Леверкузен? Да сте чули някакъв коментар от тях, освен тези след мача?

Потребителски аватар
Lyubooo
Мнения: 1988
Регистриран на: 08 окт 2008 08:11
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Извод от мача Черно море - ЦСКА: Готови ли сме за промените?

Мнениеот Lyubooo » 06 ное 2013 07:53

iliyan написа:Защото като нямаше нищо наказаха 2 от съдиите а ?! И то на база видеозапис - какво ми коментирате тогава !!! Действията на съдийската комисия са показателни за съдийството !!!
Не ми говорете , че този съдия не беше поръчков ! Щом самите съдии още същата вечер се самосезираха и като гледам вече въпросният съдия няма изказвания по медии колко правилно е свирил !!!
Явно Тодоров много се надяваше БФС да го защити , но не би !!! Просто радвайте се на подаръка и толкоз !!!


ами точно това е най-интересното и точно затова всички казваме, че Левски и ЦСКА тровят футбола ни!!!
и фал си имаше, и дузпа си имаше, и застраховка на страничния съдия при засадата си имаше, но имаше и още куп недобри решения, които нормално би трябвало да доведът до ниска оценка на съдията, но пък чак наказание е малко пресилено! оох, да де, пресилено е, защото реве ЦСКА/Левски, а не някой от другите отбори! все пак да не забравяме че десетилетия наред ЦСКА/Левски са били редовни спонсори на съдиите и е някак нечестно някой от тях да свирни нещо против тях, та затова и съдийската комисия се самосезира и наказва бързо-бързо заблудения съдия. Традициите са си традиции!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Извод от мача Черно море - ЦСКА: Готови ли сме за промените?

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 06 ное 2013 07:59

iliyan написа:Защото като нямаше нищо наказаха 2 от съдиите а ?! И то на база видеозапис - какво ми коментирате тогава !!! Действията на съдийската комисия са показателни за съдийството !!!
Не ми говорете , че този съдия не беше поръчков ! Щом самите съдии още същата вечер се самосезираха и като гледам вече въпросният съдия няма изказвания по медии колко правилно е свирил !!!
Явно Тодоров много се надяваше БФС да го защити , но не би !!! Просто радвайте се на подаръка и толкоз !!!

Ами колега, ти май още не си разбрал, че Тодоров е наказан временно и че той и вашите хора трябва да цъфнат на първото заседание на СК, като вашите хора - начело с теоретика на световната конспирация от село Плоски "трябва да представят писмени документи и доказателства, за да аргументират обвиненията си към съдията" (цитирам по памет). Нали се сещаш какво ще стане, като единственият аргумент ще бъдат мънканията на теоретика (така както мънкаше и се сополевеше в "Пред банята")!?... :lol: Би трябвало да знаеш поне това, че в белите държави когато нещо се казва, се доказва. В противен случай може да се стигне и до съд. Иначе и аз мога да кажа, че на Женския пазар съм чул нещо за една твоя близка (не ме разбирай погрешно, не искам да те засегна по никакъв начин). 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Георг
Мнения: 303
Регистриран на: 27 фев 2013 17:12
Контакти:

Re: Извод от мача Черно море - ЦСКА: Готови ли сме за промените?

Мнениеот Георг » 06 ное 2013 08:35

Поздравления за статията!!!Важно е реферите да са честни и с еднакъв аршин да мерят!

iliyan
Мнения: 4237
Регистриран на: 03 юни 2012 19:36
Местоположение: София

Re: Извод от мача Черно море - ЦСКА: Готови ли сме за промените?

Мнениеот iliyan » 06 ное 2013 08:50

Captain Stottlemeyer написа:
iliyan написа:Защото като нямаше нищо наказаха 2 от съдиите а ?! И то на база видеозапис - какво ми коментирате тогава !!! Действията на съдийската комисия са показателни за съдийството !!!
Не ми говорете , че този съдия не беше поръчков ! Щом самите съдии още същата вечер се самосезираха и като гледам вече въпросният съдия няма изказвания по медии колко правилно е свирил !!!
Явно Тодоров много се надяваше БФС да го защити , но не би !!! Просто радвайте се на подаръка и толкоз !!!

Ами колега, ти май още не си разбрал, че Тодоров е наказан временно и че той и вашите хора трябва да цъфнат на първото заседание на СК, като вашите хора - начело с теоретика на световната конспирация от село Плоски "трябва да представят писмени документи и доказателства, за да аргументират обвиненията си към съдията" (цитирам по памет). Нали се сещаш какво ще стане, като единственият аргумент ще бъдат мънканията на теоретика (така както мънкаше и се сополевеше в "Пред банята")!?... :lol: Би трябвало да знаеш поне това, че в белите държави когато нещо се казва, се доказва. В противен случай може да се стигне и до съд. Иначе и аз мога да кажа, че на Женския пазар съм чул нещо за една твоя близка (не ме разбирай погрешно, не искам да те засегна по никакъв начин). 8-)

Самият факт , че СК се самосезира говори достатъчно ;) Ще се явят ! Няма да е за 1 нито за последен път ! Страничният вече го отнесе и Тодоров ще го отнесе ! Едно е да по жалба на клуб , а съвсем друго е самосезиране ;) Капитане усети ли разликата ;)
[wrapimg=left]http://img819.imageshack.us/img819/3282/53oo.gif[/wrapimg]
"УМНИЯТ винаги отстъпва. Каква велика мисъл. Това обяснява господството на ГЛУПОСТТА в света" - Баронеса Мария фон Ебнер-Ешенбах
"Количеството на глупаците намалява, но качеството им нараства" - Михаил Генин

samobotev
Мнения: 2247
Регистриран на: 20 май 2008 00:44
Контакти:

Re: Извод от мача Черно море - ЦСКА: Готови ли сме за промените?

Мнениеот samobotev » 06 ное 2013 09:19

То е ясно че ще го отнесат нали половината комисия е на хранилка при Лупи и компания и всеки рефер позволил си да свири 50-50 когато играе отбора на плачковците трябва да отнесе сериозно наказание за да знаят тези след него, че закъса ли ЦСКА свирката трябва да е поне 70-30 в тяхна полза. Все пак пари са давали и за титла се борят :)

Сега остава само да гледаме шоуто на Стойчо срещу Лудата гора там предполагам драмата ще е още по голяма и сълзите двойно по големи

Потребителски аватар
tsonpen
Мнения: 4642
Регистриран на: 20 ное 2011 13:36
Контакти:

Re: Извод от мача Черно море - ЦСКА: ГОТОВИ ЛИ СМЕ ЗА ПРОМЕНИТЕ?

Мнениеот tsonpen » 06 ное 2013 09:43

venom написа:
tsonpen написа:
venom написа:Ти като си бил на стадиона, не видя ли, че нито фала ви фал, нито дузпата ви дузпа, на всичко отгоре и чист гол ни отмениха. Радвай се на резултата, защо трябва да пишеш глупости?


Човекът какво ти пише, ти какво му отговаряш!
Много хубаво го е написал. Акцентът от мача е подменен. И да има съдийски грешки, не са само те. Имало е битка. ЦСКА отне на "Черно море" славата от победата, като я подмени с писъци и рев за неща, които могат да се гледат и от други ъгли.
На мен друго ми прави впечатление, че Съдийската комисия и БФС падат жертва на ревящите клубове. Аз съм напълно сигурен, че мачът във Варна не е мачът с най-лошо съдийство от този сезон. Други съдии са минали метър, правейки много по-големи грешки. Дори въобще не е сигурно, че съдиите са сгрешили във Варна. Снимката на засадата за мен показва, че наистина има засада. Единствената грешка там е на страничния, който е изостанал и засадата му изглежда още по-голяма. И затова ли го наказаха толкова сурово? Че е изостанал, макар и да е маркирал правилно засадата?

Къде искаш да падне акцента, след като единя отбор губи мача изцяло заради съдийски грешки? Това, че други съдии са свирили по-лошо, а са минали метър не е оправдание, това че страничния е изостанал означава, че не може да прецени ситуацията правилно, както се вижда и от последвалото отсъждане - отменя редовен гол, с което подарява победата на едния отбор. Наказанието даже му е малко.


Няма този мач да е загубен изцяло и само заради съдийски грешки.
Съдийството винаги, малко или много, е субективно, а понякога и тенденциозно. Симулациите ги има във всеки отбор, а някои играчи са много добри не само в тях, а и в това да принуждават други играчи да извършват груби нарушения. Засадите често са тънки или чисти положения приличат на засади. Всеки отбор, който иска победа, трябва да е над тези неща и да ги преодолява!
Не казвам да не се коментира съдийството, но не и само с него да се оправдава загуба и да се зачерква всичко друго, случило се в мача.
[center]Изображение[/center]


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта