Играчи до 21 години в отбора-е такова чудо няма...

Модератори: paceto, modor, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Играчи до 21 години в отбора-е такова чудо няма...

Мнениеот Warped » 27 апр 2016 14:02

Serafim написа:Тва правило не е изпипано, защото футболиста може да бъде сменен и в 1-та минута. И така това става една наредба, която просто може да бъде заобиколена. Ако много се натискат за това правило, да го направят така през целия мач да трябва да има футболист под 21 години. Или поне едно полувреме.

Съгласен съм, че трябва да им се дава шанс, защото иначе виждаме Лудогорец. От друга страна те спечелиха над 20 млн. от участия в ЛЕ и ШЛ през последните години и могат да си позволят да похарчат 5-6 от тях през един трансферен прозорец, което за нашите стандарти си е доста.

И съм съгласен, че с такива забрани и налагания не стават нещата... В повечето западни страни, където имат силни клубни и национални отбори също има ограничения, но са по-либерални. При едни е ограничен броя на трансферите на играчи извън ЕС за един трансферен прозорец (което е безсмислено, според мен. Какво значение има дали е от Франция или от Швейцария, Китай или Монгола?), при други пък трябва да има определ брои момчета от школата в групата за мача и тн.

Ми като го заменят в 1-ва мин. отива една смена на кино майната им. Тва е много добро правило 8-)
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
sirakov77
Мнения: 272
Регистриран на: 04 ное 2014 12:11
Контакти:

Re: Играчи до 21 години в отбора-е такова чудо няма...

Мнениеот sirakov77 » 27 апр 2016 14:07

Винаги съм бил за това да се дава повече шанс на младите играчи да се докоснат до футболът в първият отбор, но като гледам в каква пародия го обърнаха това правило повечето отбори и се замислям дали не беше по-добър вариантът с дублиращата група до 21 години където можеха да играят и определен брой над тази възраст! Трябва много да се мисли по въпросът и не мисля, че с правила и рестрикции ще се подобри нивото на националният ни отбор, колко от тези до 21 които играят в момента получават повиквателни за мъжкият национален отбор?
ivo77 написа:Защо удрят черното тото?! Благодарение на него все още имаме футбол.. :lol:


Потребителски аватар
hd29
Мнения: 2480
Регистриран на: 26 мар 2013 17:56
Контакти:

Re: Играчи до 21 години в отбора-е такова чудо няма...

Мнениеот hd29 » 27 апр 2016 19:54

Пълна глупост е това правило и дано скоро им светне,на "законотворците'' в БФС и го махнат.

bluesupport
Мнения: 260
Регистриран на: 16 май 2008 15:56
Контакти:

Re: Играчи до 21 години в отбора-е такова чудо няма...

Мнениеот bluesupport » 27 апр 2016 21:26

Разбира се, че е пълна глупост това правило. Който му се тренира и иска да се развива, винаги ще си извоюва място. Който осъмва по чалгаджийниците стига най-много до средняк в Турция. Просто школите ни бълват дърводелци, които не само, че не стават, ами ги и мързи. Всеки сам може да проследи историята на нашите "таланти" в последните 15 години. Отскоро даже и разни полицаи, бармани и сервитьори, които си ритат за здраве, ги сгъват редовно.

las_kapacitetos
Мнения: 22
Регистриран на: 28 апр 2016 00:12

Re: Играчи до 21 години в отбора-е такова чудо няма...

Мнениеот las_kapacitetos » 28 апр 2016 01:47

Правилото трябва да е по трима играчи до 21 години в стартовия състав 90 минути! Иначе откъде ще има играчи за националния отбор?

Потребителски аватар
Pragmatichen
Мнения: 953
Регистриран на: 12 май 2014 06:43

Re: Играчи до 21 години в отбора-е такова чудо няма...

Мнениеот Pragmatichen » 28 апр 2016 03:54

Против съм това правило, доводи много, но главният е този, ако вие сте шеф на фирма и можете да наемете добър специалист чужденец, а някой ви задължава да назначите със заповед местен НЕКАДЪРЕН млад българин, дали ще го послушате?
Вие бизнеса и успехите ли ще си гледате(след като плащате и го издържате) или опитите на някой по втория начин да ви каже КОЙ да назначите, на КАКВА длъжност и т.н.
БФС с това правило страшно се излагат!
Нито Керчев ще стане футболист, нито Цоневите близнаци и Краев ще станат футболисти, нито другите от другите клубове - С ПРАВИЛО НЕ СТАВА!
Трябва талант, труд, яки тренировки, ДОКАЗВАНЕ, че ставаш за ТИТУЛЯР и тогава треньорът сам ще те пусне в игра.
А така, да играеш, само защото някой е задължил треньора да те пусне, въпреки, че има по-добър от теб в отбора на твоя пост, е пълна ПРОСТОТИЯ!
С това правило силен национален отбор няма да имаме, сбъркали сме рецептата.
Нито един велик футболист не е станал велик с пускане в игра чрез правило.
Всеки велик играч сам си е извоювал и мястото, и славата и парите.
Аман от български простотии, в стил Б.Михайлов :(
Представям си утре как Берлускони купува Левски, Шейха на ПСЖ купува Литекс, Абрамович купува Локо Пд, а Флорентино Перес купува ЦСКА, и СЪОТВЕТНО, РАЗБИРА СЕ, с милиардите си, купуват в нашата А група Роналдо, Меси, Мюлер, Левандовски и т.н.(ВСЕ ПАК ТЕ МОГАТ ДА СИ ГО ПОЗВОЛЯТ)
И изведнъж БФС им НАРЕЖДА С ПРАВИЛО "Без значение, че в отборите ви играят чужденци за по 1-2 млрд евро, сте задължени в игра да пускате в стартовия състав Краев, Керчев и т.н."
Ми то е смешно, алкохолика некадърник Б. Михайлов, да казва на милиардерите кой да играе в собствените им Локо Пд, ЦСКА, Левски и Литекс...при ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ ТЕ ДАВАТ ПАРИТЕ И ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ ТЯХ! :lol:
Това правило е точно това - една глупост!
Разбира се, примерите с изброените милиардери по-скоро звучи като фантастика, но не е невъзможен сценарий, нали? Не са рекли, не са си изкупили цялата А група и кво, вместо да пускат Кевин Де Бруин и Левандовски, ще играе Керчев ПО ПРАВИЛОТО на БФС ли?
Чудно, как западните отбори имат по 9-10 чужденци титуляри, пък от това не страдат националните им отбори, нито испанския, нито френския, нито немския, че даже и една Исландия ще играе на ЕП 2016 след 2 мес, само ние не можем да се класираме.
И все някой ни е виновен...
Стоичков за едно е прав "Само с татуировки, гел и обеци не става, иска се труд!"
Държава, в която пациентите бият лекарите, не е държава.

Потребителски аватар
7 е добро число
Мнения: 797
Регистриран на: 26 юли 2014 23:03
Skype: Припознавач от 9 сеп. 2016 г.
Местоположение: село Микре

Re: Играчи до 21 години в отбора-е такова чудо няма...

Мнениеот 7 е добро число » 28 апр 2016 04:44

las_kapacitetos написа:Правилото трябва да е по трима играчи до 21 години в стартовия състав 90 минути! .....


Е нали тогава трябва Гриийн Лайдис отборчето да бъде закрито .
[center]През 1921 год. е основан отборът „Хисаря“, докато не бива прекръстен на :
„Христо Кърпачев“- 1957 г.
ФК „Осъм“- 1979 г.
Лекс и Ловеч- 1994/95 г.
Литекс - 1996 г.
Цска тире София (София) - 2016 г .

Изображение[/center]

Потребителски аватар
Alex
Мнения: 3469
Регистриран на: 06 юни 2009 19:43
Контакти:

Re: Играчи до 21 години в отбора-е такова чудо няма...

Мнениеот Alex » 04 юни 2016 16:24

vratar4eto написа:Аз сигурно съм един от малкото, които мислят, че е наложително да има такова правило. Поне засега. Иначе виждате - 5 африканци, 6-ма бразилци (все с европейски паспорти) във всеки отбор и дотам. По-лесно е. и после ревем, че национала пада. Същите, които са против това правило поле обвиняват Петев, Мъри, Стоичков... а тяхното оправдание е "с тези играчи - толкова". И така от 15 години. Да, само това правило не е достатъчно, а и е временно като мярка, но поне малко от малко клубовете да погледнат към млади български играчи.

Не си един от малкото. Много ясно, че е наложително... просто по-голямата част от тези, които пишат, са тийнейджъри и все още им е малко трудно да осмислят, че не винаги има такава директна взаимовръзка емжду отделни неща каквато те си мислят... като свършат по няколко неща в живота ще разберат какво и защо трябва да го има (казвам го без снизхождение... на онези години сигурно и аз съм щял да мисля така)
[center]Изображение[/center]


Върни се в “Gong.bg и Спортно шоу Гонг”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта