Играчи до 21 години в отбора-е такова чудо няма...

Модератори: paceto, modor, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
haripotyr11
Мнения: 4
Регистриран на: 17 юни 2015 21:36
Контакти:

Играчи до 21 години в отбора-е такова чудо няма...

Мнениеот haripotyr11 » 26 апр 2016 18:38

Обръщам се към г-н Томислав Русев, с голямо уважение към него. Той е голям защитник на задължително включване на млади играчи в отборите. Умишлено не казвам футболисти, а играчи, защото това е интересно за всяка една фирма, организация или нещо такова.
Мисля, че времената на комунизма отдавна и безвъзвратно отминаха! Стига задължителни неща, стига наредби и административен произвол.
Сега сме в света на свободната пазарна икономика, на свободната конкуренция. Нека най-кадърните, най-талантливите, най-образованите, на-трудолюбивите и всеотдайните да играят и работят, а не заради това , че били под 21 години.Искам да попитам колко човека под 21 години има в неговия екип-на предаването Спортно шоу ГОНГ???. Ще му помогна- ЕДНА ГОЛЯМА и КРЪГЛА НУЛА, защото в Гонг работят страхотни професионалисти, които много уважавам, но не защото са млади или стари, а защото са компетентни и емоционални-работят с ум и сърце за спорта, защото са честни към нас слушателите-искрени са и имат смелост и ярка гражданска позиция!!! Хайде да видим как уважаемия г-н Русев ще накара шефа на една фирма да назначава "млади" вместо "кадърни" и да им плаща заплата. Много се съмнявам, че и самият той ще го направи, за да намали средната възраст на екипа си, а не от необходимост и професионализъм...
Това просто е невъзможно. Затова такова недоразумение да се пускат слаби , но млади футболисти е смешно и е крайно време да отпадне. Няма такова чудо по белия цивилизован свят. Разберете го веднъж завинаги-успяват само най-добрите или както пеят Щурците-" някой чупи рекорда, някой пада зад борда"-такава е логиката на живота!!! В големите отбори влизат млади играчи, но те са супер таланти и са по-добри от другите-заслужават да играят!!!
Аз мисля така-не знам,може и да не съм прав!
По тази логика дайте да пускаме и един над 35 години, един от Северна и един от Южна България, един от Европа и по един от всеки континент-да няма сърдити-смешна история!
Но "някои хора", които всъщност дълбоко уважавам, явно много харесват популизма и обичат да се харесват на всички слушатели -пред ЛОГИКАТА и ЗДРАВИЯ РАЗУМ!!! Е, да така е по лесно- да се правим на велики!

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13720
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Играчи до 21 години в отбора-е такова чудо няма...

Мнениеот Red_Neck » 26 апр 2016 20:17

Аз съм на абсолютно същото мнение.
Ако ще има административно вмешателство в определяне състава за даден мач, то това може да бъде единствено максималната бройка чужденци на терена.

За развитието на младите футболисти, много по-добра идея е връщането на дублиращите отбори.
За съжаление, повечето клубове в момента едва издържат представителните си отбори, та камо ли да ги задължат да имат и дубъл ....

Правилото за футболист до 21 години е евтин ПР трик на перуките .... нищо повече!
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
vratar4eto
Мнения: 835
Регистриран на: 28 юни 2010 21:52
Контакти:

Re: Играчи до 21 години в отбора-е такова чудо няма...

Мнениеот vratar4eto » 26 апр 2016 21:04

Аз сигурно съм един от малкото, които мислят, че е наложително да има такова правило. Поне засега. Иначе виждате - 5 африканци, 6-ма бразилци (все с европейски паспорти) във всеки отбор и дотам. По-лесно е. и после ревем, че национала пада. Същите, които са против това правило поле обвиняват Петев, Мъри, Стоичков... а тяхното оправдание е "с тези играчи - толкова". И така от 15 години. Да, само това правило не е достатъчно, а и е временно като мярка, но поне малко от малко клубовете да погледнат към млади български играчи.

гражданин от село
Мнения: 9609
Регистриран на: 29 сеп 2011 13:02

Re: Играчи до 21 години в отбора-е такова чудо няма...

Мнениеот гражданин от село » 26 апр 2016 23:30

Red_Neck написа:Аз съм на абсолютно същото мнение.
Ако ще има административно вмешателство в определяне състава за даден мач, то това може да бъде единствено максималната бройка чужденци на терена.

За развитието на младите футболисти, много по-добра идея е връщането на дублиращите отбори.
За съжаление, повечето клубове в момента едва издържат представителните си отбори, та камо ли да ги задължат да имат и дубъл ....

Правилото за футболист до 21 години е евтин ПР трик на перуките .... нищо повече!

Всеки с паспорт на ЕС не се брои за чужденец.Малко ли такива карикатури минаха.Сега не знам каква е ситуацията, отборите от пародията А група не ги следя много.

krumeto
Мнения: 3596
Регистриран на: 25 сеп 2015 16:18
Контакти:

Re: Играчи до 21 години в отбора-е такова чудо няма...

Мнениеот krumeto » 27 апр 2016 06:51

haripotyr11 написа:...Мисля, че времената на комунизма отдавна и безвъзвратно отминаха! Стига задължителни неща, стига наредби и административен произвол. ...

Колкото и да мислиш, нищо не е отминало.
Някои се водят(на "тефтер"), че са умни глави, ама ме задължават да гласувам. Да, ама не! Понякога гласувах, сега като ме изтрият от "тефтерите" хич и не мисля да гласувам.
Някои умни глави задължават един "играч" под 21 години да "присъства" на терена. Да, ама не! Ще издадем паспорт на Бербатов(да ме извини, той се оказа на езика ми), че е на 20 години и ще сложи всички в малкия си джоб!
haripotyr, съгласен съм с разсъжденията ти. Комунизма си е тука, никога не можа да си замине, но хайде да не посягаме към комунизЪма, нека да е без задължения!
Ако ни направят шпалир, на следващата година ще им отстъпим една титла на ония!

Потребителски аватар
atanas7510
Мнения: 556
Регистриран на: 19 ное 2008 09:58
Местоположение: ВАРНА БЪЛГАРИЯ
Контакти:

Re: Играчи до 21 години в отбора-е такова чудо няма...

Мнениеот atanas7510 » 27 апр 2016 07:56

Изключително правилно решение даже трябва да са трима задължително. В Ботев играят по пет и не виждам да са по лоши от разни свободни агенти в другите отбори. Прекалено много с нищо не доказали свободни агенти изядоха хляба на много млади Бг играчи, само защото имаше тлъсти комисионни.Примери колкото искаш.

Потребителски аватар
ЕМИЛ
Мнения: 51313
Регистриран на: 20 юни 2009 16:17
Местоположение: У некоя кръчма
Контакти:

Re: Играчи до 21 години в отбора-е такова чудо няма...

Мнениеот ЕМИЛ » 27 апр 2016 09:10

Одобрявам го това правило .Даже да ги увеличат играчите .

Serafim
Мнения: 5165
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Играчи до 21 години в отбора-е такова чудо няма...

Мнениеот Serafim » 27 апр 2016 09:35

Тва правило не е изпипано, защото футболиста може да бъде сменен и в 1-та минута. И така това става една наредба, която просто може да бъде заобиколена. Ако много се натискат за това правило, да го направят така през целия мач да трябва да има футболист под 21 години. Или поне едно полувреме.

Съгласен съм, че трябва да им се дава шанс, защото иначе виждаме Лудогорец. От друга страна те спечелиха над 20 млн. от участия в ЛЕ и ШЛ през последните години и могат да си позволят да похарчат 5-6 от тях през един трансферен прозорец, което за нашите стандарти си е доста.

И съм съгласен, че с такива забрани и налагания не стават нещата... В повечето западни страни, където имат силни клубни и национални отбори също има ограничения, но са по-либерални. При едни е ограничен броя на трансферите на играчи извън ЕС за един трансферен прозорец (което е безсмислено, според мен. Какво значение има дали е от Франция или от Швейцария, Китай или Монгола?), при други пък трябва да има определ брои момчета от школата в групата за мача и тн.

Киро Пора
Мнения: 292
Регистриран на: 10 окт 2013 18:59
Контакти:

Re: Играчи до 21 години в отбора-е такова чудо няма...

Мнениеот Киро Пора » 27 апр 2016 10:28

Правилото е за доброто на БГ Футбола. Разбира се трябва да се прецизира, за да се избегне селския тарикатлък на Гошо Шубата и Хубчев. Особено ако влезе в сила правилото за 2-ма U19 играчи, тогава вече на всички отбори ще им се наложи да обърнат внимание на школите си. Не като сега - много по-лесно им е да вземат някой черничък "французин" и готово. Онзи ден чичо Гошо смени Керчев за пореден мач в 20-тата минута и после се обяснява, че нямал готов U19 играч. Е, как да има като всеки път играе по 10 минути? Кога да се подготви? На всичкото отгоре, Лудогорец У19 е на първо място в У19 първенството, със сигурност има поне 1-2 играчи, които могат да свършат работа в кирливата ни "А" група. Ама, никога няма да разберем, ако няма такова правило - ще играят 7-8 бразилци и това е.

Потребителски аватар
1palq4o1
Мнения: 1620
Регистриран на: 03 фев 2011 13:19
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:

Re: Играчи до 21 години в отбора-е такова чудо няма...

Мнениеот 1palq4o1 » 27 апр 2016 12:39

Към Хари Потър-ако го няма това правило съвсем няма да виждаш футболисти родени в България и какво ще стане-ще почнеш, ти и още много други да ревете, че няма да стъпите на "Васил Левски" защото нямало кой да гледате! Националите ни не ставали и да лъскат обувките на тези отпреди 20 години!!!
Ами как да стават като не им се дава шанс да играят в официални мачове с повече напрежение отколкото на тренировка?!?
"...в България има два отбора-"Левски" и юношите на "Левски..." Рихард Езра :) :) :)


Изображение ИзображениеИзображение


Върни се в “Gong.bg и Спортно шоу Гонг”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта