Какви хора стават БГ журналисти

Модератори: paceto, modor, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот Живко6461 » 22 фев 2014 10:28

bastuna2003 написа:По принцип журналистиката не е образование! Трябва да си завършил някакво друго висше образование, например Икономика, или филология, или например политология, тогава да се специализира 1-2 години журналистика. Така имаш основната подготовка в дадена сфера, а специализацията журналистика ти помага да концентрираш знанията си. Сега журналистика се влиза с есета ( :o ), което не е никакво реално оценяване. Учат се безсмислени предмети, които и 10 годишно дете няма да има проблем да си вземе изпита и излизат едни надути подлизурковци с неразбиваемата теза "Ти на мен нищо не може да ми кажеш - аз съм журналист!" :mrgreen:
Основните емисии на всички телевизии вместо фактите от деня ни предлагат по 2-3 човешки трагедии с призив помогнете на фона на музика от Виенската филхармония, оплюват се политиците, които не са си платили и се излъчва някакъв репортаж с продуктово позициониране. Трагична работа. Затова си заслужаваме "журналисти" като миролюба :idea:

В СУ се извършва обучение по специалност "Журналистика" във Факултет по журналистика и масова комуникация. Друг е въпросът за критериите, по които се извършва подборът на журналисти във вестници, радиостанции и телевизии. Респ. за оценка на културата, в частност езиковата, нивото на компетентност и т.н. на журналистите при отразяване на събития.
P.S. В предаванията от Сочи един коментатор от БНТ 1 непрекъснато ни обяснява за карачи. Не искам да цитирам многобройните други примери. Не е трудно, но и не е необходимо.

Потребителски аватар
Red_Pride
Мнения: 4047
Регистриран на: 24 юли 2009 11:04
Контакти:

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот Red_Pride » 22 фев 2014 10:48

Напоследък пък доста често използват гръмки заглавия от типа "Велик Байерн унищожи еди кой си" "Хитър Майнц победи Хановер" " еди кой си съсипа..." :shock: :shock:
[rimg]https://dl.dropboxusercontent.com/u/31972793/androidbg/10628155_946991171983886_3440970175867167846_n.jpg[/rimg]

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот CTAHKO » 22 фев 2014 10:56

Red_Pride написа:Напоследък пък доста често използват гръмки заглавия от типа "Велик Байерн унищожи еди кой си" "Хитър Майнц победи Хановер" " еди кой си съсипа..." :shock: :shock:

...или пък "еди какво си взриви социалните мрежи/фейсбук" :lol: Вече имам алергия към това заглавие :)
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

каппрестъпници
Мнения: 34
Регистриран на: 14 фев 2014 12:21

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот каппрестъпници » 22 фев 2014 11:01

за да си журнале в БГ трябва да си покорен слуга на капиталистическата върхушка и да смяташ народа за плява ,ткива са 99 % от журналята в радиата и телевизийте

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14083
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот damyanov1963 » 22 фев 2014 11:04

McLovin написа:Петък вечер, 12 без нещо, дежурният не е бил много в час с математиката(основно заради последния половин час в който се бил появил Бербо) :P Но остави това, за мен продължава да е необяснимо как лицето Крум Савов е толкова време в спортната(а и каквато и да било) журналистика. Сега дори и го направиха шеф в Бтв. Непонятно ми е кой го налага толкова този човек? Нямаше и все още няма новина свързана с него или негов сайт, която да е възприемана от по-запознатата аудитория без съмнение и дори насмешка. Партенки, измислици, интригантстване - все неща присъщи за този индивид с откровено аграрен манталитет. И сега той отговаря за ефирното излъчване на ШЛ в България. До къде я докарахме :|

Бих добавил - един от най-големите гъ*облизци и манипулатори, изобщо човек без достойнство! Достоен ученик на Сашко Диков!
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
Red_Pride
Мнения: 4047
Регистриран на: 24 юли 2009 11:04
Контакти:

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот Red_Pride » 22 фев 2014 11:09

най-добре да взимат пример от бат Санди може да научат някой урок що е това животинче футболчето :lol: "Барсичката се разправи с футболните лаици от Еспаньол,Меси отново вкара няколко голчета.Факт" :mrgreen: :lol:
[rimg]https://dl.dropboxusercontent.com/u/31972793/androidbg/10628155_946991171983886_3440970175867167846_n.jpg[/rimg]

Laetitia
Мнения: 5461
Регистриран на: 09 май 2012 11:15
Контакти:

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот Laetitia » 22 фев 2014 11:15

Въпросният гаф е плод на недоглеждане, а не на незнание. ;)
Мен лично много повече ме дразнят неграмотните хора (не само журналисти), които имат огромни претенции и самочувствие, а не могат да ползват правилно дори родния си език. И в този форум се намират подобни индивиди.
Иначе съм работила с не едно и две известни имена и мога да потвърдя, че са доволно неграмотни. Един плешив спортен журналист, например, рядко ползва препинателни знаци, а една популярна журналистка бе убедена, че съществува дума "круше".
Неграмотността нараства главоломно и тази тъжна тенденция е факт.
Вижте господина два поста над мен как образува мн.ч. и ще ви се прииска да ревнете с глас.
"Свестните у нас считат за луди, глупеца вредом всеки почита".

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот Живко6461 » 22 фев 2014 11:39

Laetitia написа:Въпросният гаф е плод на недоглеждане, а не на незнание. ;)
Мен лично много повече ме дразнят неграмотните хора (не само журналисти), които имат огромни претенции и самочувствие, а не могат да ползват правилно дори родния си език. И в този форум се намират подобни индивиди.
Иначе съм работила с не едно и две известни имена и мога да потвърдя, че са доволно неграмотни. Един плешив спортен журналист, например, рядко ползва препинателни знаци, а една популярна журналистка бе убедена, че съществува дума "круше".
Неграмотността нараства главоломно и тази тъжна тенденция е факт.
Вижте господина два поста над мен как образува мн.ч. и ще ви се прииска да ревнете с глас.

Наистина тъжна констатация. Много често отправена забележка за проявена неграмотност, включително и когато е необходимо покриване на определен минимум, предизвиква груби реакции и напомняния от сорта, че не сме в час по граматика. Или не предизвиква реакция, тъй като потенциалните опоненти не разбират забележката. И естествено не виждат смисъл да "ревнат с глас". Уви, ползването на език, близък до българския, а понякога и не съвсем близък, не е рядкост.
Примери, предизвикващи и съответни комплексни оценки за българите и България. За съжаление.

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 22992
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот W84me » 22 фев 2014 11:48

Пълни олигофрени стават журналисти! Най-големия тъпак от моята група в университета стана спортен журналист! Пълен селянин!
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
ehh
Мнения: 7838
Регистриран на: 20 окт 2008 12:06
Контакти:

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот ehh » 22 фев 2014 12:13

Син до гроб_ написа: "Големият" журналист му отговори по следният начин: мисли си каквото си искаш, като не ти харесва сайтът, не влизаш и точка! Тоя е уникален срам изобщо за журналистиката!!!

Ами голям е. Вече е някакъв шеф на спорта в бТВ 8-)
Sisi 1914 написа:Посветих 1 кючек, на футболистите на Левски!

Sisi 1914 написа:Кашчей, не ми лази по-нервичките!


Върни се в “Gong.bg и Спортно шоу Гонг”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта