Новини за Литекс !

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23801
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Новини за Литекс !

Мнениеот paceto » 26 авг 2015 22:10

Литекс с ново попълнение, привлече Елтон Дос Рейс

Изображение

Литекс привлече в редиците си Елтон Дос Рейс. Бившият играч на Локомотив Сф се обвърза с оранжевите официално днес и веднага започна подготовка с новите си съотборници. Въпрос на време е кога наставникът Лауренциу Регекампф ще реши да го използва. Елтон идва като свободен агент и няма проблем да бъде картотекиран в БФС. Той ще играе занапред при ловчанлии с №69.

Поливалентният футболист бе основна фигура през последните два сезона в състава на столичните „железничари“, но след разпадането на тима се прибра в родината си. През кариерата си 27 годишният французин е играл още в Гьоньон, Сент Етиен, Гренобъл, Аполон Лимасол и Лион Дюшер.В крайна сметка Елтон реши да се завърне отново в родната „А“ група с екипа на оранжевите.

“След прибирането ми във Франция се подготвях досега с един отбор, но очаквах развитие на нещата и оферта именно от такъв клуб. Хареса ми проекта на Литекс и амбицията, която всички в клуба имат винаги да се борят за високи цели. Това бе и моето желание-да играя в отбор, който се бори за нещо голямо. Разбира се, добре познавам клуба от двегодишния си престой в България и смятам,че той е пример за много неща. Сега целта ми е да възвърна по-бързо формата си и да съм от полза в предстоящите двубои“, сподели Дос Рейс.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23801
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Новини за Литекс !

Мнениеот paceto » 05 сеп 2015 18:37

Нов човек влиза в екипа на Регекампф в Литекс

Изображение

Бившият футболист на Литекс Валериу Ракита може да се завърне на работа в клуба. Новината бе разкрита именно от него. 45-годишният румънец призна, че е получил покана от старши треньора на ловешкия клуб Лауренциу Регекампф да влезе в екипа му.

Ракита обяви, че в следващите две седмици трябва да обяви своето решение на Регекампф.

„Дълго време говорихме с Регекампф. Той ми се обади в сряда и ми каза да си стягам багажа, че ме иска в Литекс от четвъртък. Казах му, че срокът е твърде кратък и ми трябват няколко дни, за да взема решение“, сподели Ракита.

„Трябва да реша в следващите две седмици дали ще приема отправеното ми предложение. Литекс е амбициран да спечели титлата през този сезон“, добави бившият играч на „оранжевите“.

„Собственикът Гриша Ганчев ме иска, мениджърът на отбора също ме иска, иска ме и Регекампф. Ще се грижа за проучването на играчите. Ще имам и скаутски задължения. Всичко това е част от спорта“, каза още Валериу Ракита.

Семейна връзка може да доведе румънски ас в Литекс

Изображение

Румънският ас Лучан Сънмъртян може да се озове в Литекс през зимния трансферен прозорец. Това намекна неговият агент Ана Мария Продан. Интересното е, че сексбомбата е съпруга на наставника на ловчанлии Лауренциу Регекампф.

Името на 35-годишния плеймейкър беше свързвано с "оранжевите", но преди румънецът да ги поеме. Преди това беше спряган и за Лудогорец, но в крайна сметка остана в арабския Итихад, за който играе от зимата.

"Дали Лучан може да дойде в Литекс? Защо не, кой знае какво ще му хрумне на мъжа ми през зимата. Във футбола винаги трябва да си със стегнат багаж и да си готов да тръгнеш при правилното повикване. Вратата е отворена за Лучан по всяко време", сподели Продан пред медиите в родината си.

Сънмъртян е национал на родината си след силните изяви за Стяуа, преди да замине за арабския свят. Той е смятан за един от най-техничните играчи в северната ни съседка, а възрастта не му пречи да показва високо ниво.

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Новини за Литекс !

Мнениеот PFC Litex » 14 сеп 2015 16:16

Като толкова ти пука за червените, що не палиш с 200 за Борисовата градина http://gong.bg/bg-football/a-grupa/stoj ... ska-344791
Пък и такива мрънкания хич не са ми по вкуса.
Изображение

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23801
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Новини за Литекс !

Мнениеот paceto » 14 сеп 2015 19:25

Къде е казал, че му пука за ЦСКА :roll:

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Новини за Литекс !

Мнениеот PFC Litex » 14 сеп 2015 21:13

"Използва се същият метод срещу нас сега, като този срещу ЦСКА миналата година. ЦСКА беше разбит до селски отбор, а тенденцията е в полза на Лудогорец, всичко се прави от БФС."

Що трябва да ми пука за чорбата и да дава примери с тях нападайки друг отбор?
Толкова ли не може да и гледа само и единствено Литекс и да коментира само и единствено нас.
Изображение

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23801
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Новини за Литекс !

Мнениеот paceto » 14 сеп 2015 22:35

Мисля, че преиначаваш думите му и просто прави съпоставка с тях и ако не са били те ще даде пример с някой друг.
Той си го каза много добре по-долу:

"ЦСКА си има свои цели и проблеми, ние си имаме свои. Мен лично ме интересува какво става в Литекс”, добави главният мениджър на ловчанлии.

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Новини за Литекс !

Мнениеот PFC Litex » 14 сеп 2015 23:35

БФС умишлено тикали ЦСКА към фалит заради Лудогорец, само по себе си това е адски идиотско изказване, че да се оприличаваш с него.
Изображение

Потребителски аватар
Michael Carrick
Мнения: 55
Регистриран на: 31 май 2009 02:22
Контакти:

Re: Новини за Литекс !

Мнениеот Michael Carrick » 18 сеп 2015 16:42

Този вашия шеф сериозен ли е че съдията на мача ви с Берое е изпълнявал поръчка? Та съдията ви спести 2 червени картона! Тоя Бумал направи 20 фаула, единствения му картон беше в 5 минута и то не за грубото нарушение, а за това че стой пред топката и забавя изпълнението на пряк свободния удар. Другия чврвен картон на Асприля за удар без топка в края на мача, също пропуснат. Жалка история!
Изображение

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Новини за Литекс !

Мнениеот PFC Litex » 22 сеп 2015 18:01

Локомотив Мездра 0:3 Литекс

58' Йонсен
78' Тонислав Йорданов (асистенция Диого Виана)
83' Диого Виана (асистенция Тонислав Йорданов)

Състав: Евгени Александров, Стойчо Атанасов (45' Милчо Ангелов), Илия Миланов, Пламен Гълъбов, Иван Горанов, Никола Колев, Александър Цветков, Хенри Рохас Делгадо, Кирил Десподов (45' Тонислав Йорданов), Александър Георгиев (71' Диого Виана), Бьорн Маарс Йонсен

Чакаме следващите.
Изображение

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23801
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Новини за Литекс !

Мнениеот paceto » 22 сеп 2015 19:20

Литекс мина през Локо Мездра за осминафинал на Купата

Отборът на Литекс се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България след успех с 3:0 като гост над Локомотив Мездра в 1/16-финалите на състезанието. След нулево първо полувреме ловчанлии увеличиха оборотите с три попадения – на Бьорн Йонсен в 52-ата, Тонислав Йорданов в 78-ата и Диого Виана в 83-ата минута пречупиха съпротивата на домакините.

Литекс очаквано бе по-активният отбор и още в 5-ата минута след центриране на Александър Георгиев, Десподов опита да засече топката, но не успя. В 9-ата при нова атака за Литекс Горанов намери Йонсен, който стреля с глава, но неточно.

Нелоша комбинация на Литекс през центъра завърши с удар на Хенри Рохас над гредата в 21-ата минута, а в 33-ата Хенри Рохас изведе хитро Иван Горанов зад гърба на отбраната на домакините, но левият бек на Литекс бе в засада. Две минути по-късно след лошо изчистена топка от страна на "оранжевите", тя попадна в Иван Мишев, който отправи коварен удар, но вратарят на Литекс Евгени Александров показа добри рефлекси и изби в корнер.

След почивката Литекс предприе още по-офанзивни действия и в 48-ата минута Иван Горанов центрира при атака за Литекс, но нито Йорданов, нито Йонсен не успяха да нанесат добър удар с глава от точката на дузпата. Три по-късно Александър Цветков изведе технично Тонислав Йорданов. Юношата се опита да прехвърли вратаря на домакините Иван Иванов, но стражът се намеси навреме.

Литекс откри резултата в 52-ата минута след уникално попадение на Бьорн Йонсен за 1:0. Йонсен заби неспасяемо топката във вратата на Локомотив Мездра с топовен удар от около 40 метра. Само две минути по-късно Бьорн Йонсен стреля диагонално, но вратарят на Локомотив Мездра Иван Иванов хладнокръвно спаси.

Португалецът Диого Виана се заърна в игра за Литекс след двумесечно отсъствие заради контузия, като в 71-ата минута замени Александър Георгиев и само 4 минути по-късно негов удар мина над напречната греда на домакините.

Литекс увеличи преднината си в 78-ата минута, когато Диого Виана подаде към Тонислав Йорданов и юношеският национал с премерен удар вкара за 2:0 в полза на Литекс. А пет минути по-късно, в 83-ата Диого Виана се възползва по най-добрия начин от пас на Тонислав Йорданов и реализира за 3:0.

В рамките на няколко секунди Литекс изпусна три чисти възможности за нов гол в 88-ата минута на двубоя. Първо Иван Горанов стреля право в лявата греда на домакините. При добавката вратарят на Локо спаси шут на Никола Колев, а впоследствие Иван Иванов отрази и удар на Горанов, а резултатът остана 3:0 за ловчанлии.

Литекс: Евгени Александров, Стойчо Атанасов, Илия Миланов, Пламен Гълъбов, Илия Горанов, Никола Колев, Александър Цветков, Хенри Рохас Делгадо, Кирил Десподов, Александър Георгиев, Бьорн Маарс Йонсен /Милчо Ангелов, Тонислав Йорданов, Диого Виана/

Локомотив Мездра: Иван Иванов, Иван Скерлев, Николай Христозов, Петър Василев, Георги Павлов, Николай Ганчев, Денил Селимински, Ивайло Цветанов, Георги Какалов, Тодор Чаворски, Иван Мишев /Кирил Георгиев, Александър Михайлов, Даниел Стефанов/

Локомотив Горна Оряховица и Дунав Русе продължават напред в турнира за Купата на България след победи съответно над Черноморец Балчик с 3:0 и Ботев Гълъбово с 4:0.


Върни се в “Литекс”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта