Ла Лига / Реал Мадрид - Ейбар - 2:0 FT

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13294
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Ла Лига / Реал Мадрид - Ейбар / Събота

Мнениеот sapio0o » 03 апр 2021 17:55

Това е един от моментите, (а те са много) в които може да се хванеш и да оспорваш правилото за засада. Просто отнема от красотата и атакуващия футбол, особено, ако говорим за някаква малка разлика между голаджията и последния в защитата. Никой не може да ме убеди, че ако Асенсио бе малко назад щяха да го покрият по-добре. Правилото трябва да се преразгледа за доброто на играта.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32504
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Ла Лига / Реал Мадрид - Ейбар / Събота

Мнениеот 1914.1902 » 03 апр 2021 17:56

Този път всичко е редовно - 1:0 :!:

DimitarStoychev
Мнения: 216
Регистриран на: 13 фев 2019 23:01
Контакти:

Re: Ла Лига / Реал Мадрид - Ейбар / Събота

Мнениеот DimitarStoychev » 03 апр 2021 18:11

Не играем лошо, схемата е най-добрата за състава, с който разполагаме. Просто си личи, че 4-5 момчета от този състав не стават и всички знаем кои са те. Иначе тази схема много би ни помогнала срещу Ливърпул, късмета също ще е много от значение. Дано поне Кроос се възстанови за мача, иначе Марсело и Иско в момента са на терена, колкото да пречат на съперника да си подава по-лесно топката.

Dani Kiki
Мнения: 770
Регистриран на: 13 дек 2009 13:57
Контакти:

Re: Ла Лига / Реал Мадрид - Ейбар / Събота

Мнениеот Dani Kiki » 03 апр 2021 18:25

sapio0o написа:Това е един от моментите, (а те са много) в които може да се хванеш и да оспорваш правилото за засада. Просто отнема от красотата и атакуващия футбол, особено, ако говорим за някаква малка разлика между голаджията и последния в защитата. Никой не може да ме убеди, че ако Асенсио бе малко назад щяха да го покрият по-добре. Правилото трябва да се преразгледа за доброто на играта.


Ако гола беше за друг отбор сигурно нямаше да разсъждаваш така. Вече с ВАР-а и за милиметри се хващат доста често, а тук си беше очевидно разстоянието зад защитата. Все пак въпроса за линията на засадата е принципен и няма как да тълкуваш дали ще го покрият по-добре или не.
realno: Бройчо сега се оплаква като клиент изпуснал евтино олио? :)

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13294
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Ла Лига / Реал Мадрид - Ейбар / Събота

Мнениеот sapio0o » 03 апр 2021 18:28

Dani Kiki написа:
sapio0o написа:Това е един от моментите, (а те са много) в които може да се хванеш и да оспорваш правилото за засада. Просто отнема от красотата и атакуващия футбол, особено, ако говорим за някаква малка разлика между голаджията и последния в защитата. Никой не може да ме убеди, че ако Асенсио бе малко назад щяха да го покрият по-добре. Правилото трябва да се преразгледа за доброто на играта.


Ако гола беше за друг отбор сигурно нямаше да разсъждаваш така. Вече с ВАР-а и за милиметри се хващат доста често, а тук си беше очевидно разстоянието зад защитата. Все пак въпроса за линията на засадата е принципен и няма как да тълкуваш дали ще го покрият по-добре или не.


Бих разсъждавал по същия начин. Разбирам да е адската засада от рода на 2-3 футболисти разлика, но когато говорим за такива малки разлики е редно да се дава предимство на атакуващия футбол. Сега за игра с ръка или нарушения тяло в тяло съм съгласен да няма толеранс, но засадата за доброто на играта трябва да се преразгледа като правило.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32504
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Ла Лига / Реал Мадрид - Ейбар / Събота

Мнениеот 1914.1902 » 03 апр 2021 19:06

Хубава и заслужена победа!
Сега предстоят три изключително трудни и важни срещи, които могат да завършат по всякакъв начин.

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32504
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Ла Лига / Реал Мадрид - Ейбар / Събота

Мнениеот 1914.1902 » 03 апр 2021 19:14


Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23675
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Ла Лига / Реал Мадрид - Ейбар / Събота

Мнениеот paceto » 03 апр 2021 19:21

sapio0o написа:
Dani Kiki написа:
sapio0o написа:Това е един от моментите, (а те са много) в които може да се хванеш и да оспорваш правилото за засада. Просто отнема от красотата и атакуващия футбол, особено, ако говорим за някаква малка разлика между голаджията и последния в защитата. Никой не може да ме убеди, че ако Асенсио бе малко назад щяха да го покрият по-добре. Правилото трябва да се преразгледа за доброто на играта.


Ако гола беше за друг отбор сигурно нямаше да разсъждаваш така. Вече с ВАР-а и за милиметри се хващат доста често, а тук си беше очевидно разстоянието зад защитата. Все пак въпроса за линията на засадата е принципен и няма как да тълкуваш дали ще го покрият по-добре или не.


Бих разсъждавал по същия начин. Разбирам да е адската засада от рода на 2-3 футболисти разлика, но когато говорим за такива малки разлики е редно да се дава предимство на атакуващия футбол. Сега за игра с ръка или нарушения тяло в тяло съм съгласен да няма толеранс, но засадата за доброто на играта трябва да се преразгледа като правило.


И аз съм на това мнение и трябва да се дава предимство в подобни случаи на нападателите. Просто за някакви милиметри, сантиметри не бива да се отменят голове понеже звучи нелепо да се "вдига" флага за подобно нещо. От друга страна обаче с тази система сега няма да е хубаво голът да се преразглежда, да се вижда, че е в засада макар и с много малко и голът да се признае. :mrgreen:

Иначе с тези ранни мачове този сезон няма да се разберем. :roll: Прекалено много мачове този сезон имахме в този част и на мен лично хич не ми е удобно, но какво да се прави.

Хубава победа, която можеше и да е още по изразителна и дори разгромна. Важното е да се взимат мачовете този сезон пък накрая каквото стане. :mrgreen:


Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта