Ла Лига: Реал Мадрид - Хетафе - 2:0 FT

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist


Потребителски аватар
rmfan5
Мнения: 2563
Регистриран на: 19 авг 2012 22:19
Контакти:

Re: Ла Лига: Реал Мадрид - Хетафе - 2:0 FT

Мнениеот rmfan5 » 20 авг 2018 13:09

It looks like a team that cherishes the ball and in last night's match against Getafe, Los Blancos boasted 78% of possession - a figure only bettered twice by a Real side since 2009.


Не съм фен на 10000-те хиляди паса,но така поне може да допускаме по-малко голове.
Иска ми се да пуска Виниус по-често.
Добро начало на лигата,която трябва да е основна цел този сезон.
[wrapimg=]http://prikachi.com/images/523/7021523v.jpg[/wrapimg]

acetinko
Мнения: 38
Регистриран на: 23 мар 2016 12:52
Контакти:

Re: Ла Лига: Реал Мадрид - Хетафе - 2:0 FT

Мнениеот acetinko » 20 авг 2018 14:08

Мача беше типичен, като за начало на сезона. Добре е че го взехме, другото ще се подобрява. Хетафе са корав отбор, който направи супер втори полусезон в последния шампионат.
Иначе, ми хареса играта на Марсело (в нападение) и безпогрешния Кроос. Другите общо взето си играха рутинно. Проблема, който виждам е че поне засега нямаме футболиста в нападение, който да внася "fear factor"-а в противника. Дано някой измежду Асенсио, Бейл, Бенз... (няма шанс) да донесе това.

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Ла Лига: Реал Мадрид - Хетафе - 2:0 FT

Мнениеот Furious_Monk » 20 авг 2018 20:19

В този мач, трима от полевите футболисти на Хетафе не са получили картон... мисля че е ясно кого са хокали останалите в съблекалнята.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23675
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Ла Лига: Реал Мадрид - Хетафе - 2:0 FT

Мнениеот paceto » 21 авг 2018 05:34

Едно мнение, което забелязах под една статия и си струва да се постне.

Покрай глупостите с броя на феновете, хилядата продадени по-малко фланелки и загубените триста хиляди малолетни фена в социалните мрежи почти никой не гледа реално играта на отбора. За мен Лопатеги си върши добре работата и вече се виждат някои промени -

1. Бензема вече е ЦЕНТРАЛЕН НАПАДАТЕЛ, а не суфльор на Роналдо - пробиви, търсене на удар, много повече движение, аз лично толкова остър не съм го виждал от първите му един-два сезона в Реал.

2. Бейл е основната фигура в момента - играе на много високо ниво - с гол и в основата на другия, греда, страхотно движение и скорост, много повече смелост в отиграванията.

3. Много повече тичане и повече търсене на скорост и в отиграванията, и в движението без топка, плюс добра преса. Вчера не личеше толкова, защото Хетафе рядко опитваше нещо опасно - да не забравя толкова груб отбор на Бернабеу от няколко сезона не съм гледал, първото бяха за поне пет картона.

4. Лопатеги да стегне малко Иско и Асенсио - видимо не са в топ форма, а вече изглежда, че се чувстват абонирани титуляри. Един Винисиус с малко повече време ще е добър ход - повече самочуствие за него самия и малко натиск върху тях двамата. Себайос ми изглежда добре. Изобщо - да, пестелива победа на хартия, но Лопатеги движи нещата в правилната посока.

Raul7Panev
Мнения: 854
Регистриран на: 31 юли 2018 11:46
Контакти:

Re: Ла Лига: Реал Мадрид - Хетафе - 2:0 FT

Мнениеот Raul7Panev » 21 авг 2018 10:21

Само аз ли съм на мнение, че оптималната позиция на Бейл е на левия фланг? С малкото си включвания днес през него създаваше опасности. Така падна и първият гол. Разбирам , че Роналдо играеше там и нямаше как да го измести , но нещата вече са различни , с тази с скорост няма кой да го спре на фланга на удобния му крак и с това убийствено центриране , което притежава може да е далеч далеч по-полезен. Най-силните му изяви в Тотнъм бяха именно на левия фланг. Надявах се още Карло да го забележи това ,но уви... никой не го направи. С Марсело ще са страшна двойка на фланга.
Играч на мача - Начо - Кроос също беше невероятен , но за мен "Бат Начо" бе над всички. Просто показа на тренера кой трябваше да е титуляр срешу Атлети за сметка на Варан , който беше явно , че не е готов за такъв мач след дългото световно.

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Ла Лига: Реал Мадрид - Хетафе - 2:0 FT

Мнениеот Furious_Monk » 21 авг 2018 15:39

Когато играе в дясно, има по-голям шанс да си нагласи топката на удобния крак и да стреля.
В ляво е по-труден за опазване, почти не се забелязва това че няма десен крак, по-лесно преодолява съперников играч, по-бързо работи с топката, по-добре се справя и в защита, освен това центриранията са му по-хубави и точни, а и може да даде ширина характерна за типичните крила от близкото минало, но явно никой треньор не иска да се лишава от удара му, който е един от най-добрите към момента в световния футбол.


Освен това, от ляво ширината я дава Марсело, който влиза доста навътре в противниковото поле. В един момент ролите им на терена ще започнат да се препокриват.

А и май му е по-лесно от дясно да нахлува в центъра на противниковата защита, отколкото да го прави като ляво крило.
.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Raul7Panev
Мнения: 854
Регистриран на: 31 юли 2018 11:46
Контакти:

Re: Ла Лига: Реал Мадрид - Хетафе - 2:0 FT

Мнениеот Raul7Panev » 21 авг 2018 15:56

Съласен съм за ударите , но има разлика в бройката , което е ключовото. Колко влизания навътре ще направи на мач? Колко ще са успешни? А в ляво от 5 включвания създава 4 положения.. представете си да играе 80% от мача в ляво и 20% от дясно където да пробва тези няколко удара. Просто мисля , че би бил по-ефективен.

RMCF
Мнения: 2163
Регистриран на: 28 апр 2016 17:59
Контакти:

Re: Ла Лига: Реал Мадрид - Хетафе - 2:0 FT

Мнениеот RMCF » 21 авг 2018 18:12

Raul7Panev написа:Само аз ли съм на мнение, че оптималната позиция на Бейл е на левия фланг? С малкото си включвания днес през него създаваше опасности. Така падна и първият гол. Разбирам , че Роналдо играеше там и нямаше как да го измести , но нещата вече са различни , с тази с скорост няма кой да го спре на фланга на удобния му крак и с това убийствено центриране , което притежава може да е далеч далеч по-полезен. Най-силните му изяви в Тотнъм бяха именно на левия фланг. Надявах се още Карло да го забележи това ,но уви... никой не го направи. С Марсело ще са страшна двойка на фланга.
Играч на мача - Начо - Кроос също беше невероятен , но за мен "Бат Начо" бе над всички. Просто показа на тренера кой трябваше да е титуляр срешу Атлети за сметка на Варан , който беше явно , че не е готов за такъв мач след дългото световно.


Само искам да допълня, че през по-голямата част от най-силния му сезон 2012/13 в Тотнъм, Вилаш Боаш пускаше Бейл зад централния им нападател, а не като крило. Иначе съм съгласен, че е по-ефективен като ляво крило и ще създава доста повече опасности за противниковата врата.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23675
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Ла Лига: Реал Мадрид - Хетафе - 2:0 FT

Мнениеот paceto » 21 авг 2018 18:51

Какво ни предложи Реал в първия си мач в Ла Лига без Кристиано?

Изображение

В двубоя с Хетафе се забеляза отстъплението на Реал от зоната вътре в полето на противника и почти цялостното отдаване на усилията на тима при работата по крайните зони.

Бензема най-често минаваше вляво, а Бейл отваряше атаката вдясно. Асенсио също бе в зоната пред Марсело по левия фланг.

В първия кръг на Пример Реал бе отборът, който атакува най-малко през центъра на терена. 54,1% от атаките на „лос меренгес“ са се осъществили или по лявото крило, където Марсело и Асенсио бяха умело подпомагани от много раздвижения Бензема. Играта в централната зона пък е била в едва 17,7% от цялостното представяне на тима в предни позиции.

През миналия сезон срещу същия съперник, Реал атакува през центъра в 21,08% от случаите, 45,59% по левия фланг и 33,33% по дясното крило.

Карим Бензема търси фланговете, за да увлече защитници по флангове, в опит да отвори празни пространства през центъра. Присъствието на играч в наказателното поле обаче липсваше. Именно французинът бе в тази роля, когато Роналдо все още бе с „бялата фланелка“.

Кристиано работеше умело по левия фланг и пробиваше скоростно към центъра, освобождавайки зоната зад себе си за Марсело. В наказателното поле обаче винаги имаше един номер „9“, който сякаш в момента липсва.


Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта