Суперкупа на Европа: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 2:2 FT (2:4 aet)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: Суперкупа на Европа: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 2:2 FT (2:4 aet)

Мнениеот Tiberius » 16 авг 2018 13:26

LM10 написа:
Tiberius написа:Отборът наистина имаше нужда от освежаване, но предвид обстановката на трансферния пазар на Флорентино не му се рискуваше. Лошото е, че момента за трансфери на играчи като Азар и Левандовски отдавна отмина и не се виждат други играчи, които биха си заслужавали инвестицията.


Ако даването на 90млн за две малолетни циганета не е риск, то не знам кое е и като съпоставим нежеланието да се дадат 100млн за Икарди, май че тези действия на Перес не са рисковани, а по-скоро глупави.

А защо си мислиш, че Икарди би искал да дойде при нас, защото това е важно условие, когато плащаш клаузата на даден играч? Нито Икарди иска да напуска Интер, нито Интер иска да продава Икарди. Аз много го харесвам като играч, но реалностите са такива, че иска да се докаже в Интер. Играчите, които бяха по реалистични: Азар и Левандовски. И двамата искаха да дойдат в Реал, но общо щяха да струват около 300 млн.. Челси искаха 200 млн. за Азар, Флорентино не иска да плати такава сума при положение че догодина, когато му остане една година от договора може да го купи по-евтино. От Левандовски се отказахме заради слабото Световно първенство, което е действително глупаво. Байерн бяха склонни да го продадат за 100 млн. в началото на трансферния прозорец, но сега ситуацията е коренно различна и едва ли ще го продадат.
Винисиус и Родриго са инвестиция в бъдещето. От тях зависи дали след време ще определяме покупката им като гениална или глупава. Имат талант и потенциал да се развият, но това ще е недостатъчно, ако нямат трудова етика.
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Суперкупа на Европа: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 2:2 FT (2:4 aet)

Мнениеот SilentKiller » 16 авг 2018 18:43

Ако си спомняте при Рафа Бенитес (макар аз лично да имам високо мнение за него за работата му във Валенсия и Ливърпул) вкарахте 10 гола на Райо Валекано ако не се лъжа, тупахте и други дънни риби с много голове, но срещу топ отборите бяхте зле. 0-4 от Барса на Бернабеу, загуби и от Севиля и Виляреал и равни с Валенсия и Атлетико. Та нещо такова виждам и с Лопетеги ! Погледнете престоят му в Порто, особено мачовете с Байерн след като ги би с 3-1 в Португалия, после в Мюнхен последва 1-6... :roll:
Другото основно за мен нещо е наистина почти нулевия му авторитет и това, което направиха с него дни преди Световното. Ако погледнете един от първите ми постове в темата ще видите и сравнението със Зидан в една подобна имагинерна ситуация - Зидан треньор на Франция - класира ги за Световно - Седмица преди Световното обявява да кажем, че поема Ювентус след турнира или др. отбор - Дали някой от френската федерация ще посмее да го уволни заради това ? Ей тука най-ясно се вижда разликата в нивата на авторитетите. За мен дори това е по-големия проблем при Лопетеги, че играчите не го бръснат за нищо и ще си играят като в махалата, а чисто треньорските му качества са вторичен фактор - Тоя човек няма дори 1 спечелен трофей в кариерата си - в Порто за 2 години - нищо - ни титла, ни купа при все че там има два отбора Порто и Бенфика, които обират трофеите и от време на време се вмъква Спортинг Лисабон. :roll:
Мачът с Хетафе едва ли ще е проблем - те са един от почти сигурните изпадащи, вероятно ще им мушнете 4-5 гола, както и на следващите слабаци, понеже програмата ви в началото е лесна, но после идват гостуванията на Атлетик Билбао и Севиля и домакинство на Атлетико - там ще се види реално накъде отива сезона. ;)

Потребителски аватар
LaRgO
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 фев 2010 20:26
Контакти:

Re: Суперкупа на Европа: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 2:2 FT (2:4 aet)

Мнениеот LaRgO » 16 авг 2018 18:51

Няма да уволнят Зидан, защото е една от най-великите футболни легенди за всички времена, а не защото е великият треньор. Ако нямаше тази кариера и него щяха да уволнят.

LM10
Мнения: 739
Регистриран на: 13 юли 2018 17:50
Контакти:

Re: Суперкупа на Европа: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 2:2 FT (2:4 aet)

Мнениеот LM10 » 17 авг 2018 00:24

Tiberius написа:
LM10 написа:
Tiberius написа:Отборът наистина имаше нужда от освежаване, но предвид обстановката на трансферния пазар на Флорентино не му се рискуваше. Лошото е, че момента за трансфери на играчи като Азар и Левандовски отдавна отмина и не се виждат други играчи, които биха си заслужавали инвестицията.


Ако даването на 90млн за две малолетни циганета не е риск, то не знам кое е и като съпоставим нежеланието да се дадат 100млн за Икарди, май че тези действия на Перес не са рисковани, а по-скоро глупави.

А защо си мислиш, че Икарди би искал да дойде при нас, защото това е важно условие, когато плащаш клаузата на даден играч? Нито Икарди иска да напуска Интер, нито Интер иска да продава Икарди. Аз много го харесвам като играч, но реалностите са такива, че иска да се докаже в Интер. Играчите, които бяха по реалистични: Азар и Левандовски. И двамата искаха да дойдат в Реал, но общо щяха да струват около 300 млн.. Челси искаха 200 млн. за Азар, Флорентино не иска да плати такава сума при положение че догодина, когато му остане една година от договора може да го купи по-евтино. От Левандовски се отказахме заради слабото Световно първенство, което е действително глупаво. Байерн бяха склонни да го продадат за 100 млн. в началото на трансферния прозорец, но сега ситуацията е коренно различна и едва ли ще го продадат.
Винисиус и Родриго са инвестиция в бъдещето. От тях зависи дали след време ще определяме покупката им като гениална или глупава. Имат талант и потенциал да се развият, но това ще е недостатъчно, ако нямат трудова етика.


Как пък другите отбори си намират играчи, а при нас или ние не ги искаме, или те не искат да играят за нас :)

2009 купихме двама носители на ЗТ (Кака и Роналдо), Алонсо, Арбеола, Бензема и др., а сега не можем да купим Икарди, който дори не е играл в ШЛ :)

Цяло лято вярвах, че Перес е направи две галактически покупки, но вече съм на друго мнение.... най-много да ни замаже очите с Яго Аспас :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 10975
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Суперкупа на Европа: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 2:2 FT (2:4 aet)

Мнениеот Furious_Monk » 17 авг 2018 00:45

Прави впечатление, че при позиционния футбол се изисква повече енергия и обикновено отборите, които го практикуват, навлизат сравнително бавно в ритъм. Първите 35-40 минути бяха много добри, особено имайки предвид качеството на съперника. Може би и самата подготовка е била по-тежка и ангажирана с повече движение... не знам.

След 65-тата минута, ключовите разиграващи халфове Иско и Кроос бяха почти изключени от играта. Атлетико изнесе цялата защитна линия към центъра(след изравняването пак я върнаха в предишното и състояние) защото просто нямаше достатъчно съпротива при изнасянето на топката.

Не знам дали физически не бяха способни да дадат сериозен отпор или Лопетеги бе решил да го кара по италиански, но играчите седяха около зоната пред наказателното поле, което създаде предпоставки за повече грешки от страна на тези футболисти, които сравнително трудно издържат на темпото повече от 60 минути(Бензема) или на тези, които имат нужда от повече време при работата си с топката(Бейл).

За беда, това се основните нападатели и дори и да стигне топката до тях, някъде в този период по време на един двубой започват да я губят често, което прехвърля натиска скоростно и директно върху защитата, а понякога тя няма нужното време да реагира адекватно.

Бейл има скоростта да прониже противниковата отбрана, но предимно когато топката е подадена в някоя свободна зона и той вече е набрал скорост. В другите случаи, твърде често я губи и това го виждаме година след година.

Все още трудно се защитават като отбор, пресата на моменти не е толкова добре синхронизирана. Силно се надявам, че се работи много сериозно и върху статичните положения. Иначе се поддържа добро темпо(поне според мен) и стилът на Лопетеги, поне до този момент, не представлява онзи библейски ад, който предоставиха испанците на световното.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
rebelheartous
Мнения: 3490
Регистриран на: 13 сеп 2008 21:27
Местоположение: София
Контакти:

Re: Суперкупа на Европа: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 2:2 FT (2:4 aet)

Мнениеот rebelheartous » 17 авг 2018 09:27

LM10 написа:а сега не можем да купим Икарди, който дори не е играл в ШЛ :)


Е за какво ви е тогава да го взимате? :lol:

CSKA69
Мнения: 4441
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Суперкупа на Европа: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 2:2 FT (2:4 aet)

Мнениеот CSKA69 » 17 авг 2018 19:11

Толкова много крайни и абсурдни мнения изчетох в темата, че просто се чудя да пиша ли коментар :lol: Изгледах днес целия мач на спокойствие и мога да кажа, че слуховете за смъртта на Краля са силно преувеличени :P ;) Дори напротив - аз лично съм обнадежден от видяното, защото за разлика от ерата на Зидан, когато тимът печелеше въпреки всичко, дори и въпреки собствените си глупости, които правеше по време на мач, сега Лопетеги бавно и постепенно започва да придава структура на този организиран хаос, която скоро ще доведе до необходимата устойчивост в играта и в резултатите :!: А класата в тима е в изобилие, така че противниците изобщо не трябва да бързат да отписват Реал ;)
Изображение

Изображение


Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта