Трансферно лято 2018/19

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

LM10
Мнения: 739
Регистриран на: 13 юли 2018 17:50
Контакти:

Re: Трансферно лято 2018/19

Мнениеот LM10 » 14 авг 2018 20:36

А дано, ама надали. Това се пише от зимата. По-вероятно е да се разделим с Модрич, отколкото да привлечем Икарди.

Ако наистина продадем Лука, ни очаква здрава битка за 4-то място :mrgreen:
Изображение

Real
Мнения: 2953
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: Трансферно лято 2018/19

Мнениеот Real » 14 авг 2018 21:15

Може да е безпочвен оптимизъм, но аз пък вярвам, че може да привлечем Икарди. След като твърдо пропаднаха спекулациите за Кейн, Лева и Неймар (за което съм много щастлив), Мбапе,Салах и Азар (за тях съм раздвоен), Дибала ( :cry: :cry: :cry: ), какво ни остана? Не вярвам н-ти пореден сезон да разчитаме само на младоци.
А за борбата за 4-ката - сериозно ли? С кого ще се борим? С какво сме по-слаби от миналата година? Роналдо? Да, топ-скорър за всички времена... ама през тия времена не беше на 34! Колко гола имаше до януари в Лигата? Сериозно ли разчитате играч, който 2/3 от сезона разхожда фланелката на празни обороти, да ни вкара в борбата за титлата? Сега Реал ще е много повече ОТБОР, няма да се играе за ЗТ и пичичита на един човек. Дори и без Икарди съм сигурен, че ще финишираме Ла Лига със приблизително същото количество отбелязани голове. А борбата за титлата (или за 4-ката) ще зависи много повече от Лопетеги. (...и може би от този, който ни поеме след Нова Година...).

Raul7Panev
Мнения: 854
Регистриран на: 31 юли 2018 11:46
Контакти:

Re: Трансферно лято 2018/19

Мнениеот Raul7Panev » 14 авг 2018 22:13

Real написа:Може да е безпочвен оптимизъм, но аз пък вярвам, че може да привлечем Икарди. След като твърдо пропаднаха спекулациите за Кейн, Лева и Неймар (за което съм много щастлив), Мбапе,Салах и Азар (за тях съм раздвоен), Дибала ( :cry: :cry: :cry: ), какво ни остана? Не вярвам н-ти пореден сезон да разчитаме само на младоци.
А за борбата за 4-ката - сериозно ли? С кого ще се борим? С какво сме по-слаби от миналата година? Роналдо? Да, топ-скорър за всички времена... ама през тия времена не беше на 34! Колко гола имаше до януари в Лигата? Сериозно ли разчитате играч, който 2/3 от сезона разхожда фланелката на празни обороти, да ни вкара в борбата за титлата? Сега Реал ще е много повече ОТБОР, няма да се играе за ЗТ и пичичита на един човек. Дори и без Икарди съм сигурен, че ще финишираме Ла Лига със приблизително същото количество отбелязани голове. А борбата за титлата (или за 4-ката) ще зависи много повече от Лопетеги. (...и може би от този, който ни поеме след Нова Година...).

+1
Споделям мнението ти за Роналдо. Иначе на Майорал му бяха дадени доста доста малко шансове от Зидан (заради любимеца му Бензо). Вкара доста приличен брой голове за минутите му на терена

LM10
Мнения: 739
Регистриран на: 13 юли 2018 17:50
Контакти:

Re: Трансферно лято 2018/19

Мнениеот LM10 » 14 авг 2018 22:16

Real написа:Може да е безпочвен оптимизъм, но аз пък вярвам, че може да привлечем Икарди. След като твърдо пропаднаха спекулациите за Кейн, Лева и Неймар (за което съм много щастлив), Мбапе,Салах и Азар (за тях съм раздвоен), Дибала ( :cry: :cry: :cry: ), какво ни остана? Не вярвам н-ти пореден сезон да разчитаме само на младоци.
А за борбата за 4-ката - сериозно ли? С кого ще се борим? С какво сме по-слаби от миналата година? Роналдо? Да, топ-скорър за всички времена... ама през тия времена не беше на 34! Колко гола имаше до януари в Лигата? Сериозно ли разчитате играч, който 2/3 от сезона разхожда фланелката на празни обороти, да ни вкара в борбата за титлата? Сега Реал ще е много повече ОТБОР, няма да се играе за ЗТ и пичичита на един човек. Дори и без Икарди съм сигурен, че ще финишираме Ла Лига със приблизително същото количество отбелязани голове. А борбата за титлата (или за 4-ката) ще зависи много повече от Лопетеги. (...и може би от този, който ни поеме след Нова Година...).

Още след продажбата на Мората се нуждаехме от таран, ама така и не купихме Икарди дори и през зимата, когато беше очевадна головата немощ на Карим и отбора като цяло ( Икарди можеше да играе и в ШЛ за нас).

Роналдо на 34 за миналия сезон е вкарал толкова голове колкото настоящия ни тризъбец . Единия е 2/3 от сезона е контузен, другия 3/3 разхожда фланелката, така че надеждите ми се опират на Асенсио и Лопетеги.

п.п. Не съм фен на Роналдо (даже след изказването му след 13-та много ми падна в очите), ама съм песимистично настроен - продаваш си голмайстора за последните 9 години и на негово място купуваш резервен десен бек и двама вратари :mrgreen: Сега като продадем и Модрич като нищо да купим Пикфорд :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23675
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Трансферно лято 2018/19

Мнениеот paceto » 14 авг 2018 22:24

Raul7Panev написа:
Real написа:Може да е безпочвен оптимизъм, но аз пък вярвам, че може да привлечем Икарди. След като твърдо пропаднаха спекулациите за Кейн, Лева и Неймар (за което съм много щастлив), Мбапе,Салах и Азар (за тях съм раздвоен), Дибала ( :cry: :cry: :cry: ), какво ни остана? Не вярвам н-ти пореден сезон да разчитаме само на младоци.
А за борбата за 4-ката - сериозно ли? С кого ще се борим? С какво сме по-слаби от миналата година? Роналдо? Да, топ-скорър за всички времена... ама през тия времена не беше на 34! Колко гола имаше до януари в Лигата? Сериозно ли разчитате играч, който 2/3 от сезона разхожда фланелката на празни обороти, да ни вкара в борбата за титлата? Сега Реал ще е много повече ОТБОР, няма да се играе за ЗТ и пичичита на един човек. Дори и без Икарди съм сигурен, че ще финишираме Ла Лига със приблизително същото количество отбелязани голове. А борбата за титлата (или за 4-ката) ще зависи много повече от Лопетеги. (...и може би от този, който ни поеме след Нова Година...).

+1
Споделям мнението ти за Роналдо. Иначе на Майорал му бяха дадени доста доста малко шансове от Зидан (заради любимеца му Бензо). Вкара доста приличен брой голове за минутите му на терена


7 гола вкара Борха - 3 в Ла Лига, 3 за Купата на Испания и един в ШЛ срещу Дортмунд в последният мач от групите. :)

LM10 написа:Още след продажбата на Мората се нуждаехме от таран, ама така и не купихме Икарди дори и през зимата, когато беше очевадна головата немощ на Карим и отбора като цяло ( Икарди можеше да играе и в ШЛ за нас).


Зимата почти не се правят трансфери понеже не всеки иска да се раздели с голямата си звезда насред сезона. Има и мърльовци като Коутиньо, който правеше номера само и само да си тръгне, ама това са малцина. По принцип през зимата се правят предимно трансфери от Южна Америка понеже и няма спънка да играят в ШЛ. Марсело така дойде, Игуаин, Гаго и те дойдоха по този начин.

LM10
Мнения: 739
Регистриран на: 13 юли 2018 17:50
Контакти:

Re: Трансферно лято 2018/19

Мнениеот LM10 » 14 авг 2018 22:33

paceto написа:
LM10 написа:Още след продажбата на Мората се нуждаехме от таран, ама така и не купихме Икарди дори и през зимата, когато беше очевадна головата немощ на Карим и отбора като цяло ( Икарди можеше да играе и в ШЛ за нас).


Зимата почти не се правят трансфери понеже не всеки иска да се раздели с голямата си звезда насред сезона. Има и мърльовци като Коутиньо, който правеше номера само и само да си тръгне, ама това са малцина. По принцип през зимата се правят предимно трансфери от Южна Америка понеже и няма спънка да играят в ШЛ. Марсело така дойде, Игуаин и той по този начин дойде.


Ама Икарди имаше освобождаваща клауза и подобен трансфер нямаше да има нищо общо със сагата Коутиньо.

п.п. Майорал е играч за Хетафе, но не и за Реал.
Изображение

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23675
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Трансферно лято 2018/19

Мнениеот paceto » 14 авг 2018 22:42

Не съм убеден, че ако беше дошъл януари месец щеше да се справи. Много е трудно да се нагласиш към нов отбор, ново първенство и особено за клуб като Реал да се нагласиш да играеш на 100%. Да не говорим, че такъв трансфер щеше да се заключи към края на януари и в най добрият случай щеше да играе чак през февруари, а от тогава насетне всяко първенство навлиза в решителната си част и нямаше кой да чакаш Икарди да се адаптирва. Отделно Роналдо след Нова година започна да ниже голове и в първенството и Икарди щеше да кисне на пейката и така адаптацията му нямаше да е на ниво и евентуално формата щеше да падне.

Да, сега щеше да е на 100% готов, ама това висене на пейката не се знае дали нямаше да му се отрази и в момента да не е това, което е бил в Интер. Погледнато и през друга призма не се знае дали ще е такава машина и при нас, защото едно е да играе в Интер и друго в Реал Мадрид. Дори и сега едно негово пристигане няма да се отрази добре понеже ще е вече при започнати сезони като Италия започва заедно с Испания от тази седмица и пак ще му е нужна адаптация и не малко тренировки с отбора, за да влезе в час.

Бейл дойде по същият начин при вече започнат сезон и представянето му беше на 2 септември, а дебюта му чак на 15 септември и влезе ударно като с първите си докосвания като резерва успя да вкара гол. Бързо се адаптира момчето и дори тогава имаше не малко бъзици с Неймар понеже нашият бележеше голове, а Неймар все още чакаше първият си гол с Барселона и то при проведена подготовка с тях и започнат сезон както си му трябва. :mrgreen:

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Трансферно лято 2018/19

Мнениеот Furious_Monk » 14 авг 2018 23:17

Клаузата на Икарди е активна само лятото и то до 15-20 юли. На някои места се споменава 15-ти, на други 20-ти.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

LM10
Мнения: 739
Регистриран на: 13 юли 2018 17:50
Контакти:

Re: Трансферно лято 2018/19

Мнениеот LM10 » 15 авг 2018 11:16

Furious_Monk написа:Клаузата на Икарди е активна само лятото и то до 15-20 юли. На някои места се споменава 15-ти, на други 20-ти.


Ако се доверим на медиите клауза от 100-110млн имаше зимния трансферен прозорец и това лято до 15-ти юли. Така че щом не сме я активирали, едва ли ще го купим .... ще залагаме на Майорал и РДТ :)

п.п. Паце, ако го бяхме купили зимата, предполагам, че нямаше да е резерва на Роналдо, а Карим щеше да търка скамейката.
Изображение

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32517
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Трансферно лято 2018/19

Мнениеот 1914.1902 » 15 авг 2018 12:25

Реал Мадрид даде под наем на Леганес полузащитника си Оскар Родригес. 20-годишният футболист ще играе с екип с №27 в новия си клуб.

Споразумението е за 12 месеца без опция за закупуване на правата на халфа.

Миналият сезон Оскар Родригес дебютира за първия тим на Реал в мач от турнира за Купата на Испания.


Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта