Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул - 3:1 FT

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 10975
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул , 26 май 2018

Мнениеот Furious_Monk » 17 май 2018 01:08

Мисля че най-лошото в този случай би било, че голът ще е на Ловрен. :oops:

Някак си голове в последните минути от отбори на Клоп трудно се очакват, но не е и невъзможно.
Но е доста вероятно Ливърпул да атакува през по-голямата част от мача. Реал в повечето време да е в глуха защита, чистене на топката от голлинията, мелета, спасявания на Навас и накрая Рамос да направи това което очакваш от Ловрен. 8-)
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Real
Мнения: 2953
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул , 26 май 2018

Мнениеот Real » 17 май 2018 01:21

Furious_Monk написа:Мисля че най-лошото в този случай би било, че голът ще е на Ловрен. :oops:

Някак си голове в последните минути от отбори на Клоп трудно се очакват, но не е и невъзможно.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LJV5xkj_3SA[/youtube]

Real
Мнения: 2953
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул , 26 май 2018

Мнениеот Real » 17 май 2018 01:26

Furious_Monk написа:...Реал в повечето време да е в глуха защита, чистене на топката от голлинията, мелета, спасявания на Навас и накрая Рамос да направи това което очакваш от Ловрен. 8-)

Ако Реал мине в глуха защита - мачът ще приключи до почивката. Нито Реал е Атлетико, нито Зизу - Чоло или Моу.
Аз се надявам на зрелищен мач и много голове. Тактики не ми се гледат, а футбол. 4:4 в редовното, 6:6 след продълженията и по 12 дузпи, примерно :mrgreen:

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 10975
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул , 26 май 2018

Мнениеот Furious_Monk » 17 май 2018 03:03

Абе и ако мине в атака няма да е особено приятно, особено в началото, когато са още свежи.

Затова и казах преди време, че от всички отбори в лигата, Ливърпул изглеждат най-опасни за испанските клубове. Играят страстно, бързо , със сериозна преса, и умеят да се възползват от празните пространства.

Може би само Атлетико биха се справили без прекалено големи затруднения със стила на Клоп, но и това е недоказуемо докато не се срещнат лице в лице.

А и честно казано, в един мач и на пределна концентрация, защитата може и да издържи.

По логично е да се остави топката на Хендерсън, Вайналдум, Милнър, което да накара или крайните им защитници да се включат по-смело в атака, или триото отпред да се връща доста назад за да гради атаките, което би трябвало поне теоретично да отслаби фланговете им към края на мача.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.


g3_ev2
Мнения: 894
Регистриран на: 14 май 2010 13:28
Skype: g3_ev2
Контакти:

Re: Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул , 26 май 2018

Мнениеот g3_ev2 » 17 май 2018 09:58

На голям финал обикновено напрежението е голямо, поради това единият от двата конкурента първи прави груба грешка и получава гол, който на нас, седящите пред ТВ, ни изглежда случаен, несправедлив, каръшки и т.н. Обикновено пръв греши по-малко участвалия в големи финали, дори да е започнал впечатляващо, в случая е ясно за кого намеквам. Оттам нататък има две възможности - първа, получилият гол бързо преодолява шока и нанася ответен удар - изходът - непредсказуем, най-вероятно продължения и дузпи, и втора - без да осъзнава негативността на ефекта на получения "случаен" гол върху нивото на играта му, получилият гола отбор юнашки се втурва да изравнява, хващат го на контри и губи с резултат.
Не знам дали, обаче, тази картина е в сила за отбор с треньор Юрген Клоп? Ако се случи с отбор на уважавания Зидан, много вероятно да е в сила!

Потребителски аватар
RedeviL
Мнения: 9021
Регистриран на: 08 сеп 2008 14:30
Контакти:

Re: Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул , 26 май 2018

Мнениеот RedeviL » 17 май 2018 10:34

Real написа:
Furious_Monk написа:...Реал в повечето време да е в глуха защита, чистене на топката от голлинията, мелета, спасявания на Навас и накрая Рамос да направи това което очакваш от Ловрен. 8-)

Ако Реал мине в глуха защита - мачът ще приключи до почивката. Нито Реал е Атлетико, нито Зизу - Чоло или Моу.
Аз се надявам на зрелищен мач и много голове. Тактики не ми се гледат, а футбол. 4:4 в редовното, 6:6 след продълженията и по 12 дузпи, примерно :mrgreen:

Според мен, ако Реал излезе да се надиграва с Ливърпул в двуостър мач, ще загуби. Най-голямата грешка ще е да се оставят свободни пространства на играчи като Фирминьо, Салах и Мане. Според мен правилната тактика за Реал в този мач е прибрани и на бързи контра атаки.

Потребителски аватар
Stones.66
Мнения: 910
Регистриран на: 10 окт 2012 09:44
Контакти:

Re: Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул , 26 май 2018

Мнениеот Stones.66 » 17 май 2018 10:45

Този мач ще се реши от качествата на халфовете. Който спечели центъра, той ще спечели и мача. Ако Клоп се изхитри да върне Фирмино или Лалана като халф за сметка на Хендерсън или Милнър, а отпред забие за център Ингс или Соланке - ще има някакъв шанс. Ако не рискува - Модрич, Кроос и Касемиро или Ковачич си знаят работата. Грешка е, ако си мислите, че Ливърпул точно в тоя мач ще се хвърлят са главата напред. Ливърите правят страхотни мачове в ШЛ, но . . . като домакини. Реал, както показва статистиката, е по-добър като гост. Киев не се намира в Англия (все пак). И фактора "домакин" не е същия, колкото и инглишмъни да се изсипят на стадиона. Опита на тези два отбора през последните години в турнира, вече е съвсем друга, отделна тема . . .

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13743
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул , 26 май 2018

Мнениеот Red_Neck » 17 май 2018 13:05

Поздравления за темата.

Ако защитата на Ливърпул не направи някоя мега глупост, победата ще е за тях.
Точно този отбор на Реал не заслужава трета поредна .... 1:2 от мен.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3185
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул , 26 май 2018

Мнениеот sirius123 » 17 май 2018 14:19

Английски отбор , няма да види купата още доста години. Ще бъдат разнищени.


Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта