Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32566
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Мнениеот 1914.1902 » 11 яну 2022 20:28

[center]Анчелоти: Този млад Барселона ми харесва, не се смятаме за фаворити

Старши треньорът на Реал Мадрид говори пред медиите преди мача за Суперкупата на Испания срещу Барселона. Ел Класико е в сряда, като ще се изиграе в Рияд, Саудитска Арабия. Италианският специалист сподели, че младият състав на Барса му е симпатичен, а играчите му не се смятат за фаворити.

„Щях да се притесня, ако играчите ми смятаха, че сме фаворити в Ел Класико, но те не го мислят. Знаят, че трябва да направим всичко, за да спечелим. Тези мачове винаги са много равностойни, независимо от разликата в класирането. Така, както беше и дербито за първенство", започна Анчелоти.

„Този отбор на Барселона ми харесва, защото има идентичност и следва стила на отбора. Имат и много млади футболисти, като Гави и Нико, които могат да имат голямо бъдеще", продължи италианският специалист.

„Карвахал е под въпрос. Има съмнение и за дясното крило, ако сменим Асенсио с Родриго, за да имаме повече свежест. Това са единствените въпросителни", каза още той.[/center]

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32566
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Мнениеот 1914.1902 » 15 яну 2022 15:17

[center]Анчелоти: Няма нищо лесно в това да играем на контраатака

Старши треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти заяви, че е доволен от представянето на тима на контраатака в навечерието на финала за Суперкупата на Испания срещу Атлетик Билбао утре вечер в Рияд, Саудитска Арабия. На полуфиналите мадридчани се справиха с големия си съперник Барселона с 3:2 след продължения.

“Ако някой смята, че владението на топката е най-важното оръжие, добре. Но пък срещу Кадис (0:0) ние притежавахме кълбото в повечето време, но това не ни улесни. Няма перфектна схема, няма перфектен стил. Ако залагаме само на директен футбол, няма да спечелим всички срещи. Няма да ги спечелим и ако разчитаме на владението на топката", коментира Анчелоти.

"Ако някой път предимно се отбраняваме, това не означава, че играем дефанзивно. Ние сме отборът с най-много реализирани голове. Не е лесно да се играе по начина, по който ние го правим. Не разчитаме на дълги пасове, но когато контраатакуваме, се стремим шестима човека да влизат в наказателното поле”, добави той.

“Очевидно е, че планът ни за финала за Суперкупата срещу Атлетик Билбао ще е различен в сравнение с предишния. Това е така, защото Атлетик е по-различен съперник. Билбао е тим, който никога не се предава. Това се видя на полуфинала срещу Атлетико Мадрид. Статичните положения ще са от голямо значение.”

“Щастлив съм, че отново съм на финал с Реал. Не вярвах, че някога пак ще имам този шанс. Този клуб е свикнал да играе финали.”

“Спокоен съм, защото знам на какво са способни момчетата. Моята работа е лесна, защото не се налага кой знае колко да ги мотивирам, защото те самите са достатъчно мотивирани. Колкото по-малко неща пипаш, толкова по-добре.”

За пореден път Анчелоти похвали Карим Бензема и Винисиус Жуниор, които досега през сезона общо са реализирали 38 попадения: “Бензема вече е лидер и останалите играчи гледат на него по различен начин. Карим обаче си е все същият скромен човек. Той не спира да се раздава. Винисиус пък трябва да поработи върху влизанията си от тъча към наказателното поле с топка в крака, за да може по-често да помага на Бензема. Той е футболист, който обича да има пространство пред себе си, но срещу Атлетик сега такива няма да има.”[/center]


Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32566
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Мнениеот 1914.1902 » 21 яну 2022 00:22


Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23681
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Мнениеот paceto » 21 яну 2022 00:26

Да видим дали може да направи требъл, а за четвърта купа мисля, че нямаме шанс т.е. тази в ШЛ. Всичко може да стане ако отстраним ПСЖ, ама рано или късно ще се сблъскаме после с Байерн и ще ни спрат. :mrgreen:

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23681
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Мнениеот paceto » 23 яну 2022 08:33

Голям. :lol:

"Ако съм уморен, тогава спя. Щом съм буден, значи не съм уморен." :lol:

На пресконференцията преди мача с Елче от Ла Лига

“Да, Азар попада в плановете ми за следващия сезон. Съгласен съм, че утре е подходящ ден за него да бъде титуляр. Дано денят да бъде добър. Отнасям се с всички по един и същ начин. Иско не е имал травми, а Гарет Бейл и Азар - да. Ситуацията с всеки е различна. Ето например Гарет, който сега се завръща, но се намира в добра физическа кондиция. Той се чувства все по-добре. Дали съм уморен да ме питате всеки път за Азар и Бейл? Ако съм уморен, тогава спя. Щом съм буден, значи не съм уморен. Тези въпроси не ме изтощават и проявявам перфектно разбиране. Опитвам се да бъда възможно най-искрен.

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32566
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Мнениеот 1914.1902 » 02 фев 2022 17:58

[center]Няма да рискуваме с Бензема, призна Анчелоти

Наставникът на Реал Мадрид Карло Анчелоти призна, че все още не знае дали ще може да разчита на възстановяващия се от контузия Карим Бензема за утрешното гостуване на Атлетик Билбао за Купата на краля.

“Това е много важен мач - четвъртфинал на турнир, който ни вълнува. Атмосферата ще бъде изключителна и ще трябва да покажем най-доброто. Играли сме много пъти срещу тях, като двубоят ще бъде оспорван. Все още не знаем дали ще можем да използваме Карим Бензема. Той тренира индивидуално и се чувства добре, така че днес ще се включи в отборното занимание. След това ще решим дали ще пътува и ще играе. Няма да рискуваме, все пак не става въпрос за финал на Шампионската лига. Не искаме да предприемем риск контузията му да се влоши и той знае това. Ако няма да играе, причината е, че няма да може, а не, че ще го пазим за Пари Сен Жермен.

Трябва да решим за южноамериканските национали и да видим в какво състояние ще се приберат. Ако са добре и са само уморени, те ще играят. Може и да не стартират мача, но ще имам нужда от тях. Все още не съм решил кой ще бъде на вратата, но може Тибо Куртоа да играе. Не съм казвал, че Андрий Лунин е само за Купата на краля, той може да играе и в Ла Лига. Ще реша утре. Треньорския ми лиценз? Опитвам се да спазвам законите и правилата. Става въпрос за недоразумение. Лицензът ми изтичаше, но местната федерация ми помогна да премина курс през октомври, така че става въпрос за липса на комуникация. Благодаря на федерацията за оказаната помощ”, коментира Анчелоти на днешната си пресконференция.[/center]

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32566
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Мнениеот 1914.1902 » 05 фев 2022 15:04

[center]Анчелоти: Благодаря за критиките, те ме държат буден

Наставникът на Реал Мадрид Карло Анчелоти се надява тимът му веднага да покаже доброто си лице, след като в четвъртък отпадна от Купата на Испания след 0:1 от Атлетик Билбао. В неделя вечер “лос меренгес” приемат Гранада. Карим Бензема обаче пак няма да е на разположение, защото не е в оптимална форма, а Винисиус Жуниор е наказан заради натрупани картони. Ето и акцентите от пресконференцията на италианеца.

Можете ли да използвате играчите по по-добър начин?

Вярно е, че често разчитах на една група футболисти. Истината е, че други не играха толкова много. Но трябва да отбележим, че януари беше доста сложен период заради Суперкупата, Купата на Испания и пътуването на бразилските национали. Но това вече е минало и сега вече ще работим по различен начин. Мисля, че като цяло се справям добре. Преценявам качествата на всеки, наблюдавам ги в тренировките и избирам. Тимът ми е “свеж” и мисля, че занапред ще става по-силен. Ротации ще има, когато нямам доверие на даден футболист, или той е изморен или с травма.

Очакванията за сблъсъка с Гранада?

Трябва да реагираме веднага на случилото се в Билбао. Съперникът ще дойде на нашия стадион, за да покаже своята си игра и да се опита да намери слабости в нашата игра. Съжаляваме за отпадането от Купата на краля, но сега вече се насочваме само към следващите ни две цели - Ла Лига и преминаването на 1/8-финалите в Шампионската лига.

Критиките?

Свикнал съм на такова нещо. Треньор съм на Реал Мадрид и се налага да взимам решения - били те добри или лоши. Благодаря за критиките, защото те ме държат буден.

Бензема?

Той е аут, защото през последните няколко дни не можеше да тренира нормално и като цяло не че чувства много добре. Но за следващия мач вече ще е на линия.

Зависим ли е Реал от него?

Той е голмайсторът на първенството. Всеки тим би усетил липсата на Карим в състава си. Но сме побеждавали и без него - Интер, Реал Сосиедад, Елче. Той може да бъде заменен.

Ще има ли промени в състава?

Надявам се да подбера точните 11. Виниус е наказан, а контузените Бензема, Мариано Диас и Ферлан Менди ще са на разположение през следващата седмица.

Еден Азар?

Ако той не играе, не е защото имам нещо лично срещу него, а защото съм предпочел други. Но не може да казвате, че Азар не играе, защото това не е така.

Случката с Гарет Бейл?

Не знам какво се с случило между него и Азар, но не мисля, че е важно. Не разбрах защо се изсмя. Исках Еден и Дани Себайос да влязат в игра за продълженията.

Умората на Винисиус?

Знам, че поех риск с него. Наясно бях, че той е изморен, но реших, че би могъл да ни помогне.[/center]

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32566
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Мнениеот 1914.1902 » 11 фев 2022 16:58

[center]Анчелоти разкри при какво условие Бензема ще играе срещу ПСЖ

Наставникът на Реал Мадрид Карло Анчелоти разкри, че голмйсторът на тима Карим Бензема ще играе срещу Пари Сен Жермен във вторник само ако е напълно възстановен от своята контузия и няма риск за неговото здраве.

“Имаме добри усещания за Бензема и очакваме в неделя или понеделник да тренира с отбора. Тогава ще вземем решението за него. Усещанията са позитивни. Най-важното е здравето на играча, винаги съм го твърдял. Ако има дори и минимален риск, Бензема няма да играе. Ако Карим играе във вторник, това означава, че няма никакъв риск. Ще преценим добре, остават ни още четири дни. Лука Йович е много по-добре, възстановява се след прекарания коронавирус. Той влезе в игра срещу Гранада и се справи добре. Той има шансове да играе утре. Ферлан Менди няма да е готов за утре, но би трябвало да бъде за вторник.

Взаимоотношенията ми с Гарет Бейл са доста добри, той е отдаден. Според мен той е готов за игра. Когато го пусна на терена, той ще се справи. Някой може да ме попита защо не го пускам по-често и аз разбирам това. В последните 15 дни обаче видях как тренира интензивно и е готов. Винисиус Жуниор ми се струва мотивиран. Януари беше много взискателен месец за него и затова му дадох още един почивен ден. Според мен той е готов отново да бъде този Винисиус, който наблюдавахме доскоро. Все още не сме си говорили за мача във вторник. Нашите мисли са изцяло насочени към мача ни с Виляреал, които ни затрудниха през първия полусезон. Най-важен е утрешният мач. Ла Лига е много оспорвана и затова ще заложа на най-силния възможен състав. Също така ще имаме време да си починем. Дано във вторник да играят най-добрите, включително и Неймар”, коментира Анчелоти на пресконференциятa си преди двубоя с Виляреал.[/center]

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32566
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Мнениеот 1914.1902 » 14 фев 2022 21:40

[center]Анчелоти: Този мач е достоен за финал, искаме да елиминираме един от фаворитите за трофея

Наставникът на Реал Мадрид Карло Анчелоти коментира предстоящия сблъсък между “лос бланкос” и Пари Сен Жермен в Шампионската лига. Във вторник вечерта ПСЖ приема испанския гранд в първа осминафинална среща от престижния турнир.

“Уверени сме за утре. Този мач е достатъчно добър, за да бъде финал на Шампионската лига. Искаме да елиминираме съперник, който е сред големите претенденти за трофея”, сподели Анчелоти.

“Имам прекрасни спомени от времето си в ПСЖ. Харесваше ми да работя там, имах силна връзка с феновете, това е един от най-добрите клубове. Не е лесно да се справиш с напрежението в този клуб, Почетино върши прекрасна работа. Не усещаме сериозно напрежение преди мача, по-скоро сме мотивирани, че ще се изправим срещу един страхотен тим на ПСЖ. Играчите ни са много мотивирани”, продължи италианецът, който засегна и темата за физическото състояние на френския нападател Карим Бензема и възможността ветеранът да се появи на терена утре: “Аз ще имам последната дума за Бензема. Ако той се чувства ОК, е ясно, че трябва да играе”.

По темата за уелсеца Гарет Бейл, който и този сезон има проблеми с контузии и рядко се появява в официални срещи с бялата фланелка, опитният италиански специалист заяви: “Доста често говоря с него. Опитвам се да се вслушвам в проблемите му, отношенията ни са много добри. Той се държи сериозно и професионално, уважаван е в клуба. Контузиите му пречат да играе повече този сезон, сега се чувства добре. Бейл иска да завърши кариерата си в Реал Мадрид по най-добрия начин, помогнал е на клуба да спечели много ценни трофеи. Той заслужава най-доброто”.

62-годишният специалист отговори и на въпроса дали е трудно да бъдеш треньор на най-високо ниво. “Треньорството не е трудно, удоволствие е да го практикуваш. Дали си треньор на ПСЖ или на Реал Мадрид - невероятно е”, каза Анчелоти.[/center]


Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта