Денят за отбора

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23298
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Thsmith » 11 юли 2016 17:49

Това с величието може да се определи по скоро от дистанцията на времето, но като цяло аз не забелязвам някой лидер да е изпъкнал чак толкова.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13295
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот sapio0o » 11 юли 2016 17:53

kingofpop написа:
sapio0o написа:
kingofpop написа:
sapio0o написа:Досега, ако е имало съмнение кой е най-великият футболист на това поколение, вече няма.


:lol:

Тук не става въпрос за най-добър, а за най-велик. Освен ако смяташ, че да спечелиш всичко с Барселона е повече от това да спечелиш всичко с Юнайтед, с Реал и сега трофей с националния отбор. В интерес на истината Иниеста, Шави и Пуйол също са по-велики от Меси. Не за Барселона, а за футболната история. :)


не мисля, че купите определят това ама карай...по тая логика Шави е най-велик дето има 4 ШЛ, 2 европейски, 1 световно и 5-6 титли на Испания + не знам колко купи/суперкупи :mrgreen:

Ясно е, че купите не са единствения фактор, но при все че и Роналдо, и Меси имат всичко на индивидуално ниво, то опираме до отборните трофеи.

Шави има 8 титли, не 5-6.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Hohohoho
Мнения: 2012
Регистриран на: 12 мар 2014 18:26

Re: Денят за отбора

Мнениеот Hohohoho » 11 юли 2016 18:19

sapio0o написа:Абе на тоя Погба дали не му падна цената с 50-60 милиона, а? :lol:

Tц. Поне половин милиард евро+ Тони Кроос.

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Furious_Monk » 11 юли 2016 18:47

sapio0o написа:Прекрасно е да видиш как всички поставят Пепе в 11-те на турнира и дори често за играч на европейското и само наш монк си държи на мнението и не поддава. :lol:

Абе на тоя Погба дали не му падна цената с 50-60 милиона, а? :lol:


Камил Глик е велик, докрай и с мощен вик. :mrgreen: А за Погба според мен цената му дори се е качила с толкова. Райола е такъв хищник, че ще каже видиш французинът бил европейски вицешампион, нормално е и цената да му скочи. Така работят агентите:twisted:

Иначе е много добър футболист, но е факт че направи слабо европейско първенство.

Thsmith написа:

Furious_Monk написа:Може и да не е било умишлено нарушението(да приемем по-добрият вариант), но е факт че Пайе така и не отиде да провери какво е състоянието на Роналдо. Значи колкото и дребнаво да прозвучи, това е естествен начин да се реагира при подобна ситуация, а другото часове сред края на мача си е една позьорщина.

Смит, абе да те питам, французите толкова ли нямат някакви млади бекове, бе човек? Нали гледаше първенството им... Саня на колко е... на 34, а Евра на 35. Ясно е че на тази позиция си трябва младост, скорост, издръжливост. Общо взето както ти спомена, липсата на флангови заплахи им изяде главата, и докато срещу атакуващ отбор това не е особен проблем и не си личи много, то със сигурност се превръща в такъв срещу затворен и добре подреден в своята половина състав.

Имат Лука Дин и Курзава от лявата страна, но ПСЖ малко стъпка и двамата. От другата страна - Не. Аз към бековете нямам толкова забележки, предпочитам да си седят в зоните и само да съпортват крилата, но няма какво да съпортваш като крилото ти отиде на центъра на терена и целия тъч е празен. Не ми допада това да иде бека до флагчето и да остави цялата зона свободна.
Просто състава и начина на игра на Франция е много сбъркан (ако изключим мача със швабите). Аз това още от преди да почне първенството го говорех и изразявах много силно съмнение към този състав.
В Q и контролите, Франция играеше срещу сгъстена отбрана с много статични и много центирания, но тогава бяха със Сако и Варан, a след това и със Зума (2-3) преди да се контузи, а не с Лоран и тоя Сами. Разликата е огромна.
Още повече, че и постройката на отбора в подготовката беше друга. Играеше се с 3 ма големи черни в средата. Муса, Погба и Блес + някоя променя си правеха класическа тройка. Две крила и нападател. Погба беше по свободен в средата, а Блес нахлуваше постоянно към левия тъч, но имаха човек зад тях.




Дин не играе особено стабилно в Рома, а и той е далеч по-стабилен в атака. Курзава все го хващах резерва на Максуел, поне миналият сезон.

М то като нямаш крила, освен от бековете не знам откъде другаде може да се търси ширина на терена. А с правилен дефанзивен полузащитник, реално си играеш с трима такива. Не знам какво не ти харесва крайният защитник да бяга от край до край, но като изключим Марсело, повечето офанзивни бранители си имат и своите прилични дефанзивни умения.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Madridist » 11 юли 2016 19:09

Стоичков трябва да го направим талисман на отбора. Досега всеки път, когато дава прогнози за наши финали ги взимаме. Е снощи не беше Реал Мадрид, но беше плюл против Роналдо и беше пожелал успех на Гризман. Браво на Ицо, да иляди :)
[center]BE PART OF THE CLUB, BECOME MADRIDISTA[/center][center][wrapimg=]http://195.149.248.189:8080/2014-05-26/d48b90caf472bee6fc097d8d4682d398[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Furious_Monk » 11 юли 2016 19:43

Стои си Ицето пред университета Климент Охридски и си мисли: "ей такава къща искам и аз".
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23298
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Thsmith » 11 юли 2016 23:03

Furious_Monk написа:
Дин не играе особено стабилно в Рома, а и той е далеч по-стабилен в атака. Курзава все го хващах резерва на Максуел, поне миналият сезон.

М то като нямаш крила, освен от бековете не знам откъде другаде може да се търси ширина на терена. А с правилен дефанзивен полузащитник, реално си играеш с трима такива. Не знам какво не ти харесва крайният защитник да бяга от край до край, но като изключим Марсело, повечето офанзивни бранители си имат и своите прилични дефанзивни умения.

И Курзава и Дин играеха значително по-добре в Монако и Лил. Ако изключим, че Курзава е голям циганин и направи голямо насиране подобно на Мвила с младежите. Курзава на мен много ми напомняше Евра от периода му в Монако (имам предвид периода и на двамата в монако).
Просто крилата се залепват на тъча и тичат под права линия към флага, а не набират към средата...
Нямам нищо против бека да се включва, но пред него трябва да има външен халф, който веднага да мине зад него при такова включване и да се върне ако топката се загуби и бъде избита. Не външния халф да отиде на дъгата и бека да трябва да покрива 100 метра празно място :lol:
Иначе е вярно, че съм фен повече на бекове от типа на Лий Диксън, Тюрам (когато играеше като бек), Лизаразу, Абидал ако искаш, а не на играчи от рода на Роберто Карлош. Не че не е атрактивно, но смятам за по полезно за отборите по консервативните бекове.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Furious_Monk » 12 юли 2016 01:20

Тюрам,Санети,Кафу, Панучи и Малдини са най-комплексните бекове които някога съм гледал. Всичко си имат и офанзивни и дефанзивни скилове, но такива се раждат много малко.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Madridist » 12 юли 2016 18:52

Ро ерто Карлуш схщо бих добавил ;)
[center]BE PART OF THE CLUB, BECOME MADRIDISTA[/center][center][wrapimg=]http://195.149.248.189:8080/2014-05-26/d48b90caf472bee6fc097d8d4682d398[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Furious_Monk » 12 юли 2016 18:59

Отвори се дума за крайни защитници, които са балансирани в уменията си. Показателен е самият факт, че половината от изброените доиграха кариерите си като централни бранители.

Според мен Салгадо се защитаваше по-добре от Карлуш, докато вторият беше фурия когато се пускаше в атака. За разлика от Марсело доста по-остър, по-резултатен и като че ли по-бърз( поне с такива впечатления съм останал).
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.


Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта