Джани Ривера

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, slavia_forever, Madridist

georgi bancov
Мнения: 350
Регистриран на: 01 апр 2008 13:33
Местоположение: ТроЯн4е съм си аз
Контакти:

Джани Ривера

Мнениеот georgi bancov » 21 юли 2008 13:23

ДЖАНИ РИВЕРА

Изображение

Като пръв носител на “Златната топка” от редиците на Милан той никога не е предизвиквал безразличие. Талантът му процъфтява твърде рано: роден е 1943 г. в покрайнините на Алесандрия, дебютира в серия "А" с отбора на родния си град ненавършил 16 години. По-късно предизвиква безброй противоречиви страсти и настроения. Според някои журналисти и треньори той представлява излишен лукс за всеки отбор. Никой не отрича, че Джани е свръхнадарен играч - но играч, който спира да играе, когато неговият тим загуби топката. Въпреки всичко Нерео Роко не се поколебава да създаде в Милан отбор по неговата мярка и кройка. Знаменосец и капитан на "росонерите", Ривера играе до 1979-а, спечелвайки по този начин десетото Скудето на клуба, титлата, която Италия дава право на златна звезда върху фланелката. В продължение на двайсет години Джани очарова зрителите на "Сан Сиро" и всички поклонници на красивата игра, като непрекъснато се опитва да прокара и наложи своите идеи. Защото Ривера никога не допуска някой да му се налага и не пести критиките си към съдиите, федерацията, медиите. Изключителен с фланелка номер 10, той е първият футболист, който успява да направи голяма кариера в политиката.
Трофеи

4 купи на Италия
3 титли на Италия
2 спечелени КНК
2 спечелени КЕШ
1 Златна топка на Европа
1 Сребърна топка на Европа
1 второ място в Световна купа
1 голмайсторска титла в италианското първенство
1 спечелена Интерконтинентална купа
1 спeчелено Европейско първенство

Потребителски аватар
stefani
Мнения: 8101
Регистриран на: 01 юни 2008 15:37

Re: Джани Ривера

Мнениеот stefani » 25 юли 2008 23:13

Казвали са ми ,че на мача с Академик принудил трима студенти да си сблъскат главите с един финт
Изчезнали са динозаврите и неандерталците, сега идва ред на комунистите, фашистите и расистите !


Върни се в “Милан”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта