Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

SkyQuest
Мнения: 391
Регистриран на: 23 дек 2019 16:39
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот SkyQuest » 14 яну 2022 10:57

О да, убеден съм, че ще има симулация и без Де Хеа: изпадащи!

Тези симулации са ми ясни! Но не се ли замисляш, че БЕЗ Роналдо може би щяхме да сме вкарали повече голове!? Например, Санчо да се развихри, Бруно да си е същият голов звяр, Кавани да има повече положения и да вкарва? А не, като сега, всичко да върви през Роналдо, да обира всички топки и който е вкарал 8 гола във ВЛ. Вместо целият отбор да играе ЗА Роналдо, отборът да играеше... като ОТБОР?

Ама само как го каза... ТОЧКА ПО ТЕМАТА! Брей дебиш! Ще се осмеля да не сложа точка по темата, макар и твоето желание. Тъй като обичаш да четеш статистики, Бруно, до мач 21 миналият сезон във ВЛ (колкото и Роналдо сега), беше вкарал 11 гола и направил 8 асистенции! Твоят кумир е с 8 гола и 3 асистенции! Де му се вика, головете и асистенциите на Роналдо са само головете на Бруно! Този сезон, Брунo е с 5 гола и 3 асистенции! Наполовина по-малко!

Реално, може би, ако Бруно беше запазил формата си, без Роналдо сега, щяхме да сме вкарали 19 гола (заради Бруно, голове + асистенции), а не 11 (заради Роналдо). Може би тези 8 гола разлика щяха да доведат до... 15 точки повече? Защото това са 8 гола... теоретично, 8 мача спечелени или 8 загуби по-малко (и равни от тях, което означава 8 точки повече)! Да сме на второ място и да сме в борбата за титлата?

Разбираш ли, за ТОВА няма статистики! Или поне не се правят, но тук човек трябва малко да помисли какво влияние има този човек върху състава. И тук вече не трябва да се слага ТОЧКА ПО ТЕМАТА, а да се ПОМИСЛИ (не сме овце, в крайна сметка, нали така!?)

А и Роналдичко вече е на (почти) 37 години. Не е като да е на 27. Не може всички атаки да минават през такъв играч. Просто НЕ МОЖЕ и неговото влияние, реално, е пагубно за нашият отбор към този момент. За съжаление, не го виждате сега, защото сте заети да крещите СУУУУУУ след негов гол, но да видим кога и за това ще си отворите очите. Сега съм жалък и тъжен човек, но ще видим кога ще се окажа прав. А може и да не съм, знам ли... Но поне към момента виждам повече негативи върху другите играчИ на Юнайтед отколкото позитиви.

Знае ли човек: може би Рашко няма хъс да играе понеже всичко се обира от Роналдо? Бруно беше втори капитан, вече не е той, следователно няма и той мотивацията щом някакъв новопристигнал ти взима лентата, която си си я спечелил с добра игра!? Може би Санчо е твърда скамейка понеже Роналдичка трябва да играе и да вика и той (в синхрон с вас) СУУУУУ? Мнооого "може би"-та, както виждаш. Всичките, свързани с Роналдо.

А и все пак, този кумир ако толкова много му пукаше за отбора и феновете, нямаше изобщо да ни напуска. Или да ни напусне сега, когато вече е на 30+ години (както Меси направи, както и много други играчи, отдадени на един отбор), а не да търси "кариерно развитие" и "ново предизвикателство". Направил силен сезон за нас и вече е обявен за ЛЕГЕНДА на Юнайтед! Луди ли сте бе, хора!? Абе пълен тъшак!

Потребителски аватар
Beloev
Мнения: 661
Регистриран на: 17 юли 2017 11:21
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Beloev » 14 яну 2022 11:47

Мисля,че видяхме преди броени дни как е без Роналдо и нещата са плачевни,жалки и ако не си болен фен на Юнайтед би им теглил една и до там!
А само до попитам,ако не бяхме правили толкова много обрати миналия сезон(на няколко пъти с изключителен късмет) и Ливърпул,Челси(до идването на Тухел) не бяха толкова слаби ние каква ШЛ щяхме да видим?? А и не мислиш ли,че е нормално когато пред теб играе човек с +800 гола в кариерата и сиг 50 трофея,като нямаш никаква идея как да играеш,по какъв начин да градиш атаките и т.н. да търсиш него с надеждата той да искара каруцата от калта по някакъв начин. За трагичната ни защита и бекове пак ли той е виновен,сигурно,защото не се връща да играе зад магареуър...
8 години гледахме как е без Роналдо и той ни е най-малкия проблем в момента!

SkyQuest
Мнения: 391
Регистриран на: 23 дек 2019 16:39
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот SkyQuest » 14 яну 2022 12:17

Ако не сме правили обрати (но правихме), ако Пуул били такива, а не онакива, ако Челси такова, а не онакова... Много "ако"-та станаха вече. Все едно феновете на Пуул този сезон да кажат, "Ако Сити не бяха толкова силни, щяхме да сме шампиони". :) Или пък, "Ако Юнайтед, Челси и Арсенал не бяха толкова слаби, щяхме да сме извън топ 4"

Роналдо бил с 800+ гола. Така е, да! В златните си години вкарваше като луд! Търчи, бори се за топки, отнема топки, подава, асистенции, голове, ала-бала. Сега, на 37 години, доста неща вече ги няма.

И аз не говоря за допуснатите ни голове: той няма вина там. Там се търсят други виновници. Аз говоря за халфова линия и, най-вече, атаката ни, където той има пряко влияние. Аз говоря за ВКАРАНИ голове. Аз говоря за изграждане на атака, за завършване на атака. Както беше отбелзяно тук, гледаш как Бруно е на добра позиция за шут и/или гол или да подаде на някой друг открит играч, той подава на Роналдо... От какъв зор!?

За такива неща говоря аз. Роналдо за 2-3 спринта в мача става, но да поддържа високо темпо цял мач не става вече. И не, тази концентрация на всичкото внимание, игра, положения и пр. в един играч не е никак малък проблем понеже това има пряко влияние върху отборният дух, мотивацията на другите играчи и предвидимостта ни на терена.

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6038
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот MASTER_COOL » 15 яну 2022 09:39

Sky Quest,

Аз лично спирам да ти отговарям...Окей пиши си, анализирай си, но ще го правиш основно сам.
С глупостите за Роналдо, губиш уважение
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7179
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот vasilnv » 15 яну 2022 18:39

Еланга започва!
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7179
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот vasilnv » 15 яну 2022 21:14

Няма такива балъци като нас просто :/
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.

Потребителски аватар
Beloev
Мнения: 661
Регистриран на: 17 юли 2017 11:21
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Beloev » 15 яну 2022 21:26

Ехх тоя Роналдо...пак ни съсипа мача:D
Жалка работа е всичко! Няма какво да се каже вече!!!

SkyQuest
Мнения: 391
Регистриран на: 23 дек 2019 16:39
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот SkyQuest » 16 яну 2022 16:34

Beloev написа:Ехх тоя Роналдо...пак ни съсипа мача:D
Жалка работа е всичко! Няма какво да се каже вече!!!

Не бре! Ако бяхме с него, щяхме и да паднем дори :) Поне точка взехме от гранда Вила.

Бруно с два гола, какво да си говорим... Роналдо играе, всичко към него, тук-таме голче, но главно без голче, предвидима игра, мъка.

Както и да е де! Преставам на тема Роналдичка понеже някои фенове се сърдят и няма да си говорят с мен :)

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14713
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот smoothc » 17 яну 2022 04:19

Може да е твърде рано за критика, но вината за равенството(усещането за което е като загуба) срещу Вила е изцяло на Рангинк, още повече че идва и след загубата от Уулвс!
И това апатично седене с ръце в джобовете нещо започва да ме дразни честно казано.
И вместо да вземем в най-лошия случай 4 точки от тези два мача, ние взехме 1 точка.
Да, на фона на играта 1-1 изобщо нямаше да е несправедлив резултат, няма как с едни 20-30 силни минути да ламтиш за успех, но все пак това е футболът и съдбата ни погали с гола на Бруно за 2-0, и след това трябваше да се действа мигновено, с доза висок прагматизъм в името на голямата цел!
Вадиш Кавани, Грийнууд и Матич(който се спаси от втори жълт като цяло, но такъв тип играч като получи ранен картон често му се изменя цялата настройка, още повече че вече не е първа младост и да изиграе 90 минути при 2-0 бе по-скоро грешка) и насищаш с по-енергични играчи, визирайки Дони, Джесито/Санчо!
Пък в случая аз дори бих пуснал и Харито да играе в малко по-нетипична зона - CDM, ако не друго поне да ги среща и зад него като са Линдельоф и Варан - за такъв мач и ситуация нещата са напълно оправдани.

Ясно е, че някои промени не стават от днес за утре, но в крайна сметка тук говорим за базисни решения в хода на мачовете, които са недопустими за мениджър с неговия опит най-малкото.
Изравняват те в 80-та минута и правиш двойна смяна в 89-та(която трябваше да е станала най-рано преди 20 минути), с която изобщо не се и разбра целта де - идея за задържане на Х-а или идея за някакъв щурм , с който да се опиташ да спечелиш в продълженията...
Не знам какво прави Дони на тренировките, но продължавам да се учудвам, че и новия мениджър го третира като стария.

2 точки от Нюкасъл, Улвс и Вила са абсолютен провал, още повече че сме и в ролята на преследвачи за 4-то място!
Ние не водим са 10+ точки пред останалите, за да кажем "случва се, някаква мини-криза ни обхвана, какво толкова все пак продължаваме да водим пред преследвачите и т.н."
Едно на ръка, че чисто игрово за общо 280 минути е срамота да си бил по-слабия отбор/надиграният по повечето параграфи предвид и факта, че става дума за отбори от 2-ро и 3-то ниво, а не за грандове!
Моите уважения, но все пак сме Ман Юнайтед и НЕ е нормално все да си бил по-слабия отбор в такъв тип мачове.
В действителност започва да се прокрадва някакво дежа вю ала Ван Гаал - сладки приказки, на теория всичко се знае, но като дойде мачът и особено ако не тръгнат нещата... Ван Гаал помните стоеше и пишеше цял мач в тефтера, Рангинк си слага ръцете в джобовете като някой дядо дошъл да гледа внука си на мач(въпреки че не съм сигурен, че дядото ще е така статичен както Рангинк),... изобщо приказките за процеси и как всичко е ясно на теория изведнъж нямат никакво покритие когато дойде моментът на практиката и най-лошото е, че не се виждат признаци на яд, реакция и т.н. или казано просто план Б.
Не че да се подкача цял мач ала Чоло или Клоп, та дори и Гуардиола е гаранция за нещо, но все пак езикът на тялото не е без значение, и за футболистите, а и за феновете също така.

Предстои гостуване срещу новака Брентфорд.
На хартия такъв тип гостувания рядко минават гладко, практиката през годините го е показвала десетки пъти.
И това се дължи главно на голямата мотивация и страст, която влагат новаците когато им дойде на гости някой от грандовете.
Те няма и с какво друго да се противопоставят, предвид огромните разлики във всяко едно отношение.
Да видим какво ще стане, в момента ситуацията при нас е такава, че най-малкото е вид надценяване ако кажем - ще излезем и ще ги размажем, но в крайна сметка трябва да се изиграе мача със самочувствие, хъс и контрол!
Но предвид, че на този етап точките са ни най-важната цел, то всякакъв игрови сценарий би бил "оправдан".
Дори да ни смажат цял мач и да бием с дузпа в края - просто на всяка цена трябва в таблицата да изпише +3 точки за нас!
Ясно е, че ще валят критики при такъв сценарий, но по-добре победа и критики, отколкото издънка и критики.

До края на януари имаме мачове с Брентфорд и Уест Хем.
Ман Юнайтед 20 мача - 32 точки
Уест Хем 22 мача - 37 точки(мач до края на януари с Ман Юнайтед)
Арсенал 20 мача - 35 точки(мач до края на януари домакини на Бърнли)
Тотнъм 18 мача - 33 точки(мач до края на януари гости на Лестър и Челси)

Ясно се вижда, че с тези 6 точки(ако ги спечелим) малко от малко ще се уравновесят нещата, поне да се започне месец февруари на чисто и заредени с нов фокус.

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7179
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот vasilnv » 18 яну 2022 08:04

Рангник е казал, че няма да налага повече 4-2-2-2, понеже футболистите не са свикнали с тази схема и ще играем с 4-3-3. Жалко, схема с двама нападатели според мен ни пасваше идеално.
Погба е подновил тренировки, така че може да очакваме и той да се завърне скоро. Надявам се и Рашфорд да избухне, говори се че е започнал сериозно да обръща внимание на физическото си състояние. Като цяло в следващите седмици ще стане ясно дали можем да спасим сезона, или догодина ще цъкаме в Лигата на Конференциите.
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта