Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23197
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Thsmith » 21 мар 2018 23:19

Моуриньо съм убеден, че има много ясен игрови план още от първата минута. Друг въпрос е дали може да го осъществи и дали има подходящите играчи за това. Той е последния човек, който ще се нагоди към даден играч, а няма да настоява за обратното.

И не, не си противореча изобщо. Едното ми твърдение няма общо с другите. Естествено, че сте много далече от необходимата класа. Ако обаче нямаш 2 млрд за да купиш топ играча на всяка една позиция, трябва да направиш отбор от подходящи за игровата ти концепция играчи и след това да започнеш персонално подобряване позиция по позиция. Ясно, че няма как да го направиш от веднъж.

И споменатите от мен играчи не само, че не са от едно ниво, а са в многократно по-добро състояние. Не говоря за попълненията, които визирах за ширина от към свободни агенти.

Ако желаеш съм готов да говорим конкретно, но стегнато.
Бонучи (вероятно най-добрия централен защитник в последните 3-4 години), Шкриняр и Ленгле - Линдельоф. Сериозно ли искаш да правим сравнение?
Хектор - титулярен бек на световния шампион - Люк Шоу? Тук ще се обадиш ли?
Савич/Матуиди/Коко - С кой ще сравняваме тук? Блинд ли или отказващия се Карик?

Нещо друго за нивото им? Или друг виц?


--
пп Ако бях консултант щях да съм на опашката за комисионна. Сега просто изразявам мнението си в даден форум и се майтапя с теб за поредния роман. Нищо повече.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Jackxxx » 22 мар 2018 13:46

Какво да започне да играе Алексис? Очевидно е, че не му върви изобщо. Губи по 20-30 пъти на мач топката, не създава положения, не асистира, не вкарва. Причините за това са както при самият Алексис, така и при мениджъра. Не съм го докарал аз Алексис в Юнайтед, ама ако го бях докарал нямаше да го оставя цял мач срещу Севиля.

Аз не мога да разбера защо изобщо го водите този спор. Влезте в чуждестранните форуми на Юнайтед и прочетете какви са настроенията. Има много хора, които вярват, че Моуриньо трябва да остане, защото ще спечелим ВЛ и/или ШЛ с него. Но масово, повтарям, масово феновете не харесват стила на игра на Моуриньо и общото схващане е, че Моуриньо потъпква стила и традициите в Юнайтед. Който и да докара Моуриньо, Юнайтед ще излиза срещу Сити, Ливърпул, Байерн, Арсенал, Тотнъм, Челси, Барса, Реал, Севиля в дефанзивна постройка, всички наредени отзад и стила на игра ще е изсипани топки към Лукаку. И точно поради тази причина е основното недоволство към него.

И това само като изводи от играта на отбора. Ами неговото его, което влияе ужасно както на играчите, така и цялостно върху репутацията на отбора? А като добавим и безумните му коментари, мрънкането за още пари, публичните обвинения към футболистите и постоянната им ротация на принципа "тука има - тука няма", става ясно, че Жозе вече е изтървал юздите и се носи по течението на неговата арогантност и старите му постижения.

Не знам какво се бие по гърдите, че е спечелил ЛЕ с Юнайтед, ама нека си припомни пътя му до финала, който беше изигран срещу мега неопитният отбор на Аякс пълен с тинейджъри.
1/8-финал - Ростов - 1:1 - 1:0
1/4-финал - Андерлехт - 1:1 - 1:2 - с гол в продълженията на Рашфорд
1/2-финал - Селта - 0:1 - 1:1 - Селта изпуснаха чист гол в последната минута

Най-лошото ще е да се дадат още стотици милиони за нови играчи, да изгоним играчи като Марсиал, Перейра, Шоу, Погба и да се издъним и следващият сезон нищо да не спечелим. Като под нищо имам предвид ВЛ и/или ШЛ. Това са целите, които гоним. Ако това се случи се надявам поне и най-върлите привърженици на португалеца да спрат да го подкрепят.

За мен обратното броене до момента, в който Моуриньо ще бъде уволнен, е започнало. Остава да видим, колко време ще изкара още.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот smoothc » 22 мар 2018 16:42

Малко статистически данни 2014-2015/2017-2018*
Първите 5-ма голмайстори за сезона - сбор голове
Ефективност на всеки един от 5-та голмайстори.

[offtopic]2014-2015
43 гола
---------------------
Рууни - 0,36
РВП - 0,37
Мата - 0,27
Ерера - 0,23
Фелайни - 0,22
----------------------
Общо: 0,29
----------------------

2015-2016
34 гола
----------------------
Марсиал - 0,35
Рууни - 0,29
Мата - 0,16
Рашфорд - 0,45
Лингард - 0,16
----------------------
Общо: 0,28
----------------------

2016-2017
38 гола
----------------------
Златан - 0,60
Мата - 0,24
Рашфорд - 0,16
Рууни - 0,20
Погба - 0,17
----------------------
Общо: 0,27
----------------------
2017-2018*
40 гола
-------------------
Лукаку - 0,49
Марсиал - 0,35
Лингард - 0,30
Рашфорд - 0,22
Фелайни - 0,23
--------------------
Общо: 0,32[/offtopic]

Анализ на трансферите след сър Алекс(22 играчи)

Утвърдени-класа
Мата-Ди Мария-Фалкао-Ромеро-Швайнщайгер-Погба-Мики-Златан-Лукаку-Матич-Санчес

С потенциал за развиване
Шоу-Депай-Марсиал

Колективен статус
Фелайни-Ерера-Рохо-Блинд-Дармиан-Шнайдерлин-Бейли-Линдельоф

Грубо казано, като наистина най-добрите транфери за клуба(разбира се, от тези които все още са в клуба) и принос(на фона на цена/очаквания) се очертават:
Ромеро-Златан-Лукаку-Матич + с някои условности(за съжаление, често са/бяха в лазарета)Рохо-Ерера-Фелайни-Блинд-Бейли

За провалите и/или тотално незадоволителната форма на изброените играчи, вината в проценти(по оста играч-мениджър) се разпределя така:
Мата - 40:60
Ди Мария - 30:70
Фалкао - 20:80
Швайни ------
Погба - 60:40
Мики - 30:70
Санчес - 10:90(за момента)
Шоу - 30:70
Депай - 50:50
Марсиал - 30:70
Дармиан - Толкова си може, но ако го инструктираш както трябва си е доста изпълнителен., все пак е италианец.
Шнайдерлин - Лимитиран играч, тип ренде-разбивач, но и него...ако го инсткруктираш както трябва, може да ти свърши работа.
Линдельоф - Понатрупа игрова практика, но като цяло си остава играч, на когото все още не може да се има пълно доверие.

Както се вижда, единствено при Погба и Депай има най-високи нива на лична вина(шоуменщина), която им влияе за НЕизвличане на качествата!
[offtopic][wrapimg=]https://static.independent.co.uk/s3fs-public/styles/article_small/public/thumbnails/image/2015/06/18/13/Depay3.jpg[/wrapimg][/offtopic]

Но все пак, при положение, че единият бе брилянтен в Ювентус, а другият бе буквално двигателят на ПСВ, със сигурност означава, че има високи нива на спортно-технически данни и за да не се проявляват или да има само едни проблясъци, няма как да елиминираме и персоналната вина на мениджъра/те, чиято задача е да сложат ред и дисциплина в съзнанието на играч Х и Y, а не да правят едно и също по отношение на мотивация/указания, или по-лесното - да ги забият на пейката, което в крайна сметка и води до отрицателен ефект. На практика няма печеливш в подобни истории, единствено губи отборът, защото все пак Погба и Депай са играчи с високи нива на футболни качества, което всъщност е най-жалкото, да гледаш или да не можеш да извлечеш този потенциал.

При Мата-Ди Мария-Марсиал-Шоу-Мики - както се вижда има завишени проценти на лична вина, което в генезис се дължи на тяхната вродена примиренческа натура, езикът им на тялото буквално казва - "аз не съм боец, нямам лидерски качества".
Мениджърите инстинктивно надушват това и нерядко ги третират, кога заслужено, кога не - като последни дупки на кавала.
Но конкретно за тяхната вина - определено е голяма, защото първо, че ги въртяха на всевъзможни позиции и второ, конкретно при Мата, Ди Мария и Мики всички знаем на какво са способни и какви чудеса правеха в бившите си отбори, така че...нали се сещате, че няма как за толкова кратко време да се принизиш от 10 до 5, което отваря въпроса за нецелесъобразните им указания и управление на минутите.

Санчес и Фалкао - Двамата южноамерикански събратя(индианци) са убийствени реализатори, но както се вижда чилиецът тръгва по стъпките на колумбиеца, което категорично означава, че Моуриньо го третира така както Ван Гаал Фалкао.
Пуска го по задължение, с едни и същи указания, пък вече какво ще прави на терена...сякаш не му пука!
Много се стараят двамата, това никога не съм го отричал, но не може както казах и по-назад от 10 да се свлечеш на 5 за отрицателно време, което категорично означава, че мениджърите бъркат доста сериозно нейде по трасето.
А, я си представете да се съберат на едно Фалкао-Санчес-Ди Мария-Мата-Погба - перфектна амалгама от супер качество.
Тази 5-ца където и да отиде, ще кърти здраво с голове и асистенции, само в Манчестър Юнайтед те изглеждат като...сбирщина, за огромно наше съжаление.

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38889
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот tevez » 22 мар 2018 19:49

Манчестър Юнайтед официално обяви раздялата със Златан Ибрахимович. Договорът на футболиста се прекратява по взаимно съгласие, с което той може да продължи кариерата си като свободен агент. Според информациите шведът ще подпише с Лос Анджелис Галакси от Мейджър лийгата на САЩ.

“Всеки в клуба благодари на Златан за неговия принос и му пожелава всичко най-хубаво за в бъдеще”, се казва в обръщението на Юнайтед.

Потребителски аватар
Scholesy93
Мнения: 1051
Регистриран на: 09 май 2015 22:03
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Scholesy93 » 23 мар 2018 10:11

Jackxxx написа:Какво да започне да играе Алексис? Очевидно е, че не му върви изобщо. Губи по 20-30 пъти на мач топката, не създава положения, не асистира, не вкарва. Причините за това са както при самият Алексис, така и при мениджъра. Не съм го докарал аз Алексис в Юнайтед, ама ако го бях докарал нямаше да го оставя цял мач срещу Севиля.

Аз не мога да разбера защо изобщо го водите този спор. Влезте в чуждестранните форуми на Юнайтед и прочетете какви са настроенията. Има много хора, които вярват, че Моуриньо трябва да остане, защото ще спечелим ВЛ и/или ШЛ с него. Но масово, повтарям, масово феновете не харесват стила на игра на Моуриньо и общото схващане е, че Моуриньо потъпква стила и традициите в Юнайтед. Който и да докара Моуриньо, Юнайтед ще излиза срещу Сити, Ливърпул, Байерн, Арсенал, Тотнъм, Челси, Барса, Реал, Севиля в дефанзивна постройка, всички наредени отзад и стила на игра ще е изсипани топки към Лукаку. И точно поради тази причина е основното недоволство към него.

И това само като изводи от играта на отбора. Ами неговото его, което влияе ужасно както на играчите, така и цялостно върху репутацията на отбора? А като добавим и безумните му коментари, мрънкането за още пари, публичните обвинения към футболистите и постоянната им ротация на принципа "тука има - тука няма", става ясно, че Жозе вече е изтървал юздите и се носи по течението на неговата арогантност и старите му постижения.

Не знам какво се бие по гърдите, че е спечелил ЛЕ с Юнайтед, ама нека си припомни пътя му до финала, който беше изигран срещу мега неопитният отбор на Аякс пълен с тинейджъри.
1/8-финал - Ростов - 1:1 - 1:0
1/4-финал - Андерлехт - 1:1 - 1:2 - с гол в продълженията на Рашфорд
1/2-финал - Селта - 0:1 - 1:1 - Селта изпуснаха чист гол в последната минута

Най-лошото ще е да се дадат още стотици милиони за нови играчи, да изгоним играчи като Марсиал, Перейра, Шоу, Погба и да се издъним и следващият сезон нищо да не спечелим. Като под нищо имам предвид ВЛ и/или ШЛ. Това са целите, които гоним. Ако това се случи се надявам поне и най-върлите привърженици на португалеца да спрат да го подкрепят.

За мен обратното броене до момента, в който Моуриньо ще бъде уволнен, е започнало. Остава да видим, колко време ще изкара още.

Абсолютно съм съгласен.Има един сезон, дето Реал вкараха 120 гола в лигата, и оттогава той и неговите привърженици само това повтарят като се повдигне въпроса за отвратителния стил на игра.Но мен хич не ми дреме, че е излязъл срещу отбори като Гранада, Валядолид или Депортиво, които в онзи момент имаха същия бюджет като Витоша Бистрица, и Роналдо им е вкарал хеттрик.Във всеки по-голям мач излиза с отвратителна тактика.Пари не заслужава.Време не заслужава.Кога е имал силен трети сезон с даден клуб?Винаги вторият му сезон е най-силен.Аз заради това твърдя, че това, което виждаме, му е максимумът.Топ 4 и евентуално ФА Къп.А купата е доста спорна-тоя път май ще трябва да минем през Тотнъм и Челси, не през Селта и тийнейджърите на Аякс.Повече пари да не му се дават-Михтарян играе по-добре от Алексис към момента, което можеше да се очаква.На татко Карло, който докара титла на Челси, му изтърсиха Торес на сила, дадоха му половин сезон, а като видяха, че Анчелоти не знае как да го ползва, го изгониха.А аз какво да кажа за Погба-двойно повече струваше, Моуриньо настояваше да го има, вече две години е при нас, а тоя португалски дебил налага Мактомини титуляр, а Погба чопли семки на скамейката?Само заради тази лоша инвестиция Жозенцето заслужава един шут отзад.
Играчи имаме, Челси с по-слаб състав миналия сезон взеха титлата.Пари имаме.Трябва ни човек, който да наложи атрактивен стил на игра, да може да използва наличното, а и малко да пооправи репутацията пред медиите, че ме хваща срам да чета интервютата на сетубалеца.Чао на Моуриньо, докарваме Анчелоти, даваме му едни 200 милиона да си докара който му трябва, назначаваме и един футболен директор, че Ед нищо не разбира от футбол.Уудуърд да си се занимава със спонсорите, в това отношение бива.Но ни е нужен и човек в клубът, който да разбира традициите на МЮ, да натиска треньорът да уважава тези традиции и дългосрочните планове.Някой, който като чуе:"Докарайте ми Фелайни" или "Изсипете 100 милиона за Погба" да накара треньора да духне в дрегера, та да се види с колко промила е в кръвта.Анчелоти и Мончи могат да бъдат двата най-добри трансфера, осъществени от клуба, откакто САФ си тръгна.
от suareshampion на 15 Авг 2014 13:29 Ти казваш,че ще сме извън 4та ,както и миналата година го твърдяхте ...но аз казвам ,че ще спечелим 19тата.

Потребителски аватар
Beloev
Мнения: 648
Регистриран на: 17 юли 2017 11:21
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Beloev » 23 мар 2018 11:01

Португалската свиня никога не е бил голям треньор за мен! Когато игра с Порто с у нас спечели с голяма доза шанс и леко подценяване...след това в Челси ни хвана точно когато правихме промени в отбора! В Интер спечели с изключителен късмет ШЛ и не малка доза подпиране от страна на съдийте особенно в мачовете с Барселона,а в Италия нито Юве бяха отбор,а Милан се разпадаше! В Испания помним какво унижение им причини Барса на Бернабеу и целия сезон в който ако не беше Роналдо щяха да са още по назад! Втория престой в Челси се запомни с това,че връчи титлата на Сити и то защото Джерард забрави да си преобуе маратонките преди да излезе на терена и втория изключително слаб сезон на нас,Сити и Ливърпул! Да обобщя...почти всичките му успехи идвали с огромна доза шанс и късмет! Лично аз не помня да е преборвал някой за титла с постоянство в период на времето...напр както сега Сити са на топ ниво и да може да се задържи до тях и към края на сезона да атакува титлата...

Потребителски аватар
MapTo_D
Мнения: 1012
Регистриран на: 21 апр 2011 14:36
Skype: mapto_d
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот MapTo_D » 29 мар 2018 16:21

Как ви се струват тия клюки - Роналдо обратно на Олд Трафорд? Ще получавал по 30млн на година? Хахаха, не мога да повярвам, че ще има такива глупаци, които да платят трансферна сума и да дават такива пари за играч на 33 години. 99% съм убеден, че са някакви партенки, но все пак нашите директори са 'гениални' и общо взето нищо не би ме учудило. :lol: :)

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Jackxxx » 29 мар 2018 17:51

Абе няма лошо Роналдо да се върне. Според мен може да направи поне 2 сезона 30+ гола. Освен това и влиянието му в съблекалнята ще е голямо. А пък ако ще и 1 милиард на седмица да му дават, на мен ми е все едно. Той така или иначе ще ги избие тези пари от маркетинг.

По-интересни са ми слуховете че ще разменяме Погба за Верати. И много ме притесняват слуховете, че Фелайни ще преподпише. Като цяло Юнайтед и Реал се очаква да са най-активни през лятото. Все пак ние ще освободим бая играчи. Но не мисля че ще направим повече от 4 трансфера.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34752
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот MuFc1878 » 30 мар 2018 13:05

Спряганите входящи трансфери са 6 на брой, а за изходящите се спекулират 8-9. Пак ли се натрупа бая мъртва гора или доведените играчи от Сержанта са тотален флоп? До момента трагедия са Погба, Линдельоф, Мхитарян и Санчес. Ибрахимович и той вече напусна. Само Матич и Лукоки се наложиха. Други, които взехме след САФ - Шоу, Марсиал и Рохо са с неясен статут. Като теглим чертата то пак сме с DJ Йънг, Тони Ви, Майк и Жиката :| Феле вече 4 години, че и отгоре е при нас, трагедия! Много грешна трансферна политика, много.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Scholesy93
Мнения: 1051
Регистриран на: 09 май 2015 22:03
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Scholesy93 » 30 мар 2018 14:28

Докато бусаджията е треньор, все съставът ни ще е слаб.Това лято иска 300 милиона, следващото ще е четиристотин.Само не знам кой ще се излъже да дойде, поне откъм офанзивни играчи-Михтарян, Погба и Санчез си съсипаха кариерите под ръководството на Моуриньо, нещо не виждам как Кроос или Дибала, с които уж ни свързват, ще се излъжат да дойдат.Реално само Матич и Лукаку се утвърдиха-единият е дефанзивен халф, другият е типичен таран, чакащ центрирания.
А в центърът ми е най-смешно-100 милиона за играч, който уж щеше да е капитан, да печели златни топки и да е лидер на халфовата ни линия за години напред, по думите на португалския Нострадамус, а вече е ненужен и ще му търсим заместник.А като прочета 75 милиона за Сергей Милинкович-Савич ми става още по-смешно.Махнахме Михтарян, докарахме Санчез, а арменецът вече има 3-4 пъти повече принос в атакуващ план за Арсенал отколкото чилиеца за нас.Сега сигурно ще продадем Марсиал за жълти стотинки, ще докараме Бейл за БВП на една малка държава, та да гледам как Марсиал ниже гол след гол в друг отбор, а Бейл седи с патерици зад скамейката ни.
от suareshampion на 15 Авг 2014 13:29 Ти казваш,че ще сме извън 4та ,както и миналата година го твърдяхте ...но аз казвам ,че ще спечелим 19тата.


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта