Каква оценка бихте дали на Берба за престоя в Ман Ю ?

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

SkyQuest
Мнения: 391
Регистриран на: 23 дек 2019 16:39
Контакти:

Re: Каква оценка бихте дали на Берба за престоя в Ман Ю ?

Мнениеот SkyQuest » 07 дек 2021 16:41

То хубаво нещо головете, но общо взето САФ потвърждава това, което ние казваме: бавен, тромав, невписващ се в стила на игра на Юнайтед.

И в този въпросен голмайсторски сезон, изобщо не съм съгласен, че влизал като резерва. Изиграл е общо 25 мача игрови минути (от общо 32 мача). Това си е твърд титуляр за мен. С изключение на няколко мача, все си беше титуляр. И другото, което е: има 20 вкарани гола, като 11 от тях са вкарани в 3 мача!!!! В 3 мача от общо 25. В останалите 22 мача е вкарал 9 гола!!!! Имаше 9 мача поредни без нито един гол преди да вкара тези въпросни 5 гола срещу Блекбърн! ДЕВЕТ мача! Е това как е добър нападател, на когото можеш да разчиташ всеки мач да те вади от тинята!?

Докато да кажем, Чичаритко. Това си беше твърда резерва и влизаше от скамейката. За двойно по-малко игрови минути, имаше по 10 гола на сезон, вкарани в 8 мача при игрови минути като за 11 мача. Значи, в 8 от 11 си мача е вкарал поне един гол! Берба си е вкарал 20-те мача в 11 от общо 25-те изиграни. И отново казвам, ако не бяха тези 5 гола срещу Блекбърн, което се случва веднъж на десетилетие някой играч да вкара 5 гола в един мач, то цифрата при Бербо щеше дори да е по-ниска. Така де, може да се видят другите му сезони: 12 гола, 9 гола... Слаба ракия.

Така че не, Бербо не мога да го сложа на никаква топ позиция като нападател докато беше в Юнайтед. Ако трябва да използвам десетобална система, то бих го оценил на 6/10 с много преки усилия и то само заради този му "силен" сезон. Иначе просто си личеше, че не беше за Юнайтед.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19871
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Математика

Мнениеот Drunken_Master » 07 дек 2021 16:56

SkyQuest написа:И в този въпросен голмайсторски сезон, изобщо не съм съгласен, че влизал като резерва. Изиграл е общо 25 мача игрови минути (от общо 32 мача). Това си е твърд титуляр за мен.

Сериозно? Че то 25 е много по-близо до 19 (половин сезон), отколкото до 38 (цял сезон).
25 било твърд титуляр!? Тия, дето бухат по 35+ срещи, вероятно са легенди!?
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

SkyQuest
Мнения: 391
Регистриран на: 23 дек 2019 16:39
Контакти:

Re: Каква оценка бихте дали на Берба за престоя в Ман Ю ?

Мнениеот SkyQuest » 07 дек 2021 17:37

Колко играча правят 35+ мача на сезон игрови минути само в първенството!? Има контузии, има скамейки, има невключване в състав поради една или друга причина. Например, един Магуайър (който е твърд титуляр, предполагам ще се съгласиш!?) миналия сезон е изиграл 33 мача като игрови минути. Така че игрови минути като за 25 мача общо (или, ако не се лъжа, е е взел участие 32 мача). Ами не е като да е скамейка, нали така!?

Но както и да е де. Поискал си мнението на хората за Бербо и ти се отговаря. Дори и САФ е на всеобщото мнение защо на Бербо просто не му се получи в Юнайтед. Дали е бил титуляр, полу-титуляр, резерва, полу-резерва в случая не е много релевантно. Дадоха му се предостатъчно шансове, предостатъчно мачове, предостатъчно игрови минути. А това, в крайна сметка, е играч за 30 млн. паунда, май ни беше рекордна покупка по онова време, така че просто не успя човечецът!

Такъв човек, за такава цена, НЯМА КАК да ти е резерва. Все едно да сложиш резерва Погба (не че не трябва да е резерва). Пробваш го, налагаш го, пускаш го с надеждата да му оправдаеш парите и решението си. По онова време, обаче, който не отговаряше на стандартите и стилът излиташе след 2-3 сезона. Берба е пример. Верон също! И двамата са добри играчи, но просто не им се получи в Юнайтед.

Сега в момента изобщо не е така, но това е друг въпрос. То ние нямаме стил на игра, за да се вписват играчи в него. Погбату вече не знам колко години го търпим с простотиите му.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19871
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Математика

Мнениеот Drunken_Master » 07 дек 2021 19:48

Бербатов е 138-ми по изиграни минути през въпросният сезон... От там нататък всичките ти писаници олекват. Лейтън Бейнс и Шкъртел са на първа позиция, ако не броим вратарите Чех, Фридъл, Джо Харт и Пепе Рейна. Aко броим само нападателите, то Берба е 19-ти по минути.
https://www.premierleague.com/stats/top ... ins_played
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

SkyQuest
Мнения: 391
Регистриран на: 23 дек 2019 16:39
Контакти:

Re: Каква оценка бихте дали на Берба за престоя в Ман Ю ?

Мнениеот SkyQuest » 07 дек 2021 20:10

Приятел, "писаниците" ми не олекват понеже е 138-ми от 543 играча общо. Какво да ти кажа... ако използвам твои аналогии, той е в пъти по-близо до "твърдите титуляри" отколкото до "резервите".

Но дори и да кажем, че Бербо е бил резерва (което не е, но както и да е), то дори и резервите се справяха по-добре от него и се вписваха по-добре и бяха по-постоянни.

И било то резерва или не, "писаниците" ми пак не олекват понеже е факт, че просто не се вписваше в състава ни: било то с 10 изиграни минути, 2500 минути, 10 000 минути, влиза като титуляр, от скамейка, каквото и да е! Отвсякъде просто не се вписа, не оправда очакванията, беше непостоянен и, следователно, закономерно махнат.

Предполагам си му огромен фен и те жегва националната гордост, но това е действителността: Бербо за Юнайтед е много далеч от каквото е Стилиян Петров за Вила! И то съвсем закономерно.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19871
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Математика

Мнениеот Drunken_Master » 07 дек 2021 21:21

SkyQuest написа:Приятел, "писаниците" ми не олекват понеже е 138-ми от 543 играча общо. Какво да ти кажа... ако използвам твои аналогии, той е в пъти по-близо до "твърдите титуляри" отколкото до "резервите".

Приятел, не си ми, нито обратното. Аз такива приятели нямам.
Колкото до "аналогиите", използвай ги. Ама не, да ми плещиш глупости, че Берба с 25 пълни срещи бил твърд титуляр...
Относно фенството, не съм фен на Бербатов. Просто, когато желая да се отговори на даден въпрос е хубаво да сме обективни.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

SkyQuest
Мнения: 391
Регистриран на: 23 дек 2019 16:39
Контакти:

Re: Каква оценка бихте дали на Берба за престоя в Ман Ю ?

Мнениеот SkyQuest » 08 дек 2021 13:32

ОК, не съм ти приятел и ти не си ми приятел. Мерси за доуточнението понеже тъкмо си мислех, че сме приятелчета :)

Я гледай в този въпросен силен сезон, в който не бил твърд титуляр, какви минути прави мач по мач и после ми говори, че това не било твърд титуляр. Започваше като ТВЪРД титуляр. Ама го виж внимателно този линк! ЗАПОЧВАЛ е като ТВЪРД титуляр в първите 26 мача от сезона! Нормално е като се представяш слабо и непостоянно, то в последните мачове да те изкарват по-рано, да бъдеш резерва, извън състава, да получаваш по-малко игрови минути.

https://www.transfermarkt.com/dimitar-b ... rainer_id=

Но хайде, тъй като държиш на това, че не бил твърд титуляр (то вече не знам как да ти го покажа, че е бил) се съгласявам, че е бил резерва. Дълбока при това!

Хайде сега ми кажи, как това променя фактът, че просто не се вписа в стилът на игра на САФ и с всичките играчи като цяло? Как това променя всички други неща, които съм написал и как "олекват" моите "писаници"? С какво това променя факта, че в първият си сезон при нас изигра 28 мача игрови минути (и това е резервичка, знам) и вкара 9 гола? Как променя факта, че в най-силният си сезон имаше 9 поредни мача без нито един гол (цяла една асистенция), а започваше титуляр още от началото на сезона в тези мачове? Хайде, тъй като не е бил в състава два мача, да ги кажем седем поредни мача! Ето, от линка, който съм ти пратил: в два мача вкарва пет гола, след това 6 поредни мача пак тотална суша. Как така един Чичаритко (който играеше по 15-16 мача на сезон като игрови минути и ТОВА е резерва) имаше голове колкото Берба!?

Аз за тези неща ти говоря, а пък ти си искай по-обиктивно мнение от това. Че хубаво се гледат 20 гола, но както казах, добре че му беше чудото срещу Блекбърн и феноменалния мач срещу Пуул, за да вкара половината от головете си за сезона в два мача. От него се очакваше по гол в мач или през мач, а не 8 гола в два мача и 7 мача без гол. Надявам се разбираш разликата. Написал съм го, да не се повтарям.

Никой не казва, че Бербо беше слаб футболист! Само лаик може да го каже това понеже го видяхме как играе в Байер, Тотнъм и националният ни отбор. Заради което и се плати тази сума и дойде при нас. Но точно при нас не блесна изобщо и представянето (поне за мен) си беше доста посредствено и изобщо не оправда очакванията. Това, че не ти харесва мнението ми не го прави повече или по-малко обективно.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19871
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Математика

Мнениеот Drunken_Master » 08 дек 2021 14:03

Нищо не променя, бе, пич ? Ама не и да казваш, че с 25 пълни срещи бил "твърд титуляр". Ами това просто не е така...
Както и да е, уважавам мнението ти.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

SkyQuest
Мнения: 391
Регистриран на: 23 дек 2019 16:39
Контакти:

Re: Каква оценка бихте дали на Берба за престоя в Ман Ю ?

Мнениеот SkyQuest » 08 дек 2021 17:09

Виж сега, пичаха! И аз уважавам твоето мнение, но под твърд титуляр имам предвид не толкова много игровите минути (които също са важни, разбира се), а колко пъти е започвал с първите 11. А това е било в 26 от общо 32-те му мача! 4 мача извън състава, 2 пъти на скамейката! В 81% от изиграните си мачове е стартирал мача! Е как това да са глупости!? В 70% от всички мачове във ВЛ за сезона (броим пропуснати мачове поради контузии, скамейки, всичко).

Разбираш ли, не влиза в 10-тата минута и да запише 80 мин., а започва от секунда първа и го изкарват, да кажем, на 60-тата. Или 70-тата. Зависи колко се е влачил на терена. Значи, първи избор е бил! Избираш го да ти започне мача 26 пъти! Не е ли това идеята на титуляра, по дяволите!?

Във въпросният сезон, Рууни има записани 2200 миниути бе, пичага! Цели 8 пъти е бил извън състава дори! Резерва!?

За резерва разбирам Чичарито. Например, сезон 2010/2011. Записал е участие в 27 мача, но влиза яката от скамейката. 1472 записани минути, което са си преки усилия 16 цели мача сумарно! 13 гола, вкарани в 11 мача общо. Резервичка! Златна при това!

В първият му сезон при нас, първите му три мача са били за Тотнъм. Остават му 35 мача за нас. В два от тях има контузия! В три от тях е скамейка/извън състава! В останалите 30 е титуляр! Тък дори няма да споменавам процентите. Ами как пък да говоря глупости!? Изиграни 2543 минути! Вкарани цели... ДЕВЕТ ГОЛА!!!! Но това може би не е титуляр!?

Разбираш ли, Бербо си беше твърд титуляр откъдето и да го погледнеш. Или поне за такъв го гласяха докато просто не разочарова и доверието падна! Игровите минути в края на сезона са важни, но не разкриват абсолютно цялата картинка. Гледай и колко пъти е бил в стартовия състав. Гледай и представянето му и защо започнаха да го изкарват все по-рано и по-рано от терена, макар че е титуляр. Понеже като го гледат как се влачи, не се стърпяват и го сменят, за да може да се обърне мач/да се осигури комфортна преднина и пр.

Но както и да е! Така или иначе за мен това е без значение дали е бил титуляр или не, но се превърна в някаква главна тема :) В спорът се поражда истината :)


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта