ВЛ | 21/22 | Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити | 06.11 | 0-2

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7163
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: ВЛ | 21/22 | Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити | 06.11 | 14:30

Мнениеот vasilnv » 06 ное 2021 21:56

smoothc написа:Време е за нов мениджър!

Алекс, ти кой смяташ, че е подходящ в момента? Като цяло само Зидан е свободен, говори се и за Тен Хаг след края на сезона.
Вторият вариант е доста некоректен спрямо Оле и Аякс, особено ако има някаква договорка.
Името на Ралф Рагник също се завъртя последните часове, уж бил навит да ни поеме.
Има и вариант да вадим Гигс от затвора, временен мениджър, да бием драматично някой мач в ШЛ и почваме да градим отбор за 2025. :lol:
[offtopic]Някъде четох, че Мойс щеше да бъде фаворит за треньор в Манчестър Юнайтед, ако не е бил треньор на Манчестър Юнайтед и като цяло не е далеч от истината това твърдение. :?[/offtopic]
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ВЛ | 21/22 | Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити | 06.11 | 0-2

Мнениеот smoothc » 07 ное 2021 06:52

Както казах на този етап Оле показва, че уменията му достигнаха едно ниво и не може да надгради.
Това негово ниво със сигурност е ок, за изпълнение на няколко цели, но в крайна сметка Ман Юнайтед би следвало да гони повече и по-големи цели!
На този етап, въпреки че са изминали грубо казано едва 30% от сезона Ман Юнайтед се представя доста под очакваното.
Днес трябваше да видим един надъхан отбор, който главно да играе за честта и измиване на случилото се срещу Ливърпул.
А дори и да паднеш, когато поне се е видяло че си направил всичко възможно, то съвсем друг фокус придобиват нещата, но...
Затова коментирах, че главно заради липсата на яд, агресия и хъс през почти целия мач, Оле загуби идеята, че може да прескочи следващото ниво.

Даже предвид точките, вече на дневен ред идва и дозата прагматизъм, т.е., който и да е мениджър просто ни трябва бърза реанимация за сметка на фактори като шоу, директен стил, красота и пр., които в случая ще са бонус.
Все пак и програмата в следващите мачове до НГ е благоприятна за своеобразна стабилизация.
Предстоят дербита с Челси и Арсенал, като някои детайли задължават да вземем 1 т. от Челси минимум и 3 т. от Арсенал.
Обратното пак е 4 т. но все пак ако бием Челси, които са и по-силен отбор от Арсенал... ще е доста тъпо да не спечелим поредно дерби на Олд Трафорд след загубите от Пуул и Сити.
Всичко останало трябва да 7-0-0 или 6-1-0 в най-лошия случай, за който и да мениджър.

Ако Оле го уволнят и следващият за зла участ запише колебливи резултати, то в един момент и към него ще се породят неизвестни, ще започнат и чуденки "с Оле пък можеше и да ги вземем" и т.н.,
Идеята е, че новият мениджър наистина трябва да започне ударно, точно както Оле започна в първите си мачове, което към днешна дата е без особено значение де.
Никога няма гаранция като цяло, сър Алекс например е христоматиен пример, защото към 1987 година едва ли някой е сънувал дори титла, а какво остава за всичко онова което се случи в следващите 26 години.

Като сравнение уволненията на Ван Гаал и Моу бяха много по-належащи в сравнение с това на Оле към момента.
Може би и това че под някаква форма е свързан с Ман Юнайтед... дава и една зелена светлина, сантимент, но... не знам, в крайна сметка може би за последно трябва да опитаме и ако няма промяна вече край!
В ШЛ е ключово да се вземат минимум 1 т. от Виляреал и 3 т. от ЙБ.
Каквото и да стане де, Ман Юнайтед е над всичко!

Целите до НГ са следните:
* Класиране в ШЛ
* Приемаме, че Сити, Пуул и Челси към момента са "Отровното трио", та нашата цел минимум е да сме 4-ти, на поне 6+ точки разлика от тези под нас и максимум 8 точки от лидера.


p.s.
Васко, не знам кой е най-подходящ, твърде много условности, неизвестни, отделно че аз като фен имам свои идеи за състава и ако ще и Вили Вуцов да дойде, ако ги изпълни и естествено дадат резултат... разбира се, това в кръга на шегата, но както знаете аз имам 2-3 фундаментални желания, които искам да видя в дългосрочен план, т.е.вярвам, че те ще променят много неща в положителен аспект, но естествено първо трябва да се случат и после докажат.

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6024
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: ВЛ | 21/22 | Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити | 06.11 | 0-2

Мнениеот MASTER_COOL » 07 ное 2021 08:11

Лошото е, че изпуснахме според мен единственият "пожарен" вариант , който да ни измъкне сезона. Конте искаше работата и беше напълно способен да обърне посоката на движение. Не виждам никаква алтернатива в момента.
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7163
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: ВЛ | 21/22 | Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити | 06.11 | 0-2

Мнениеот vasilnv » 07 ное 2021 10:29

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=v8baDewFgV4[/youtube]
Не споменава нищо за Рагник, за който почнах да се надявам.
Иначе част от играчите не били доволни от нивото на тренировките. Оле мисля няма да изкара до следващия мач. Говори се, че вече търсим нов мениджър и Оле ще бъде уволнен в момента, в който намерим подходящ такъв.
Последна промяна от vasilnv на 07 ное 2021 11:29, променено общо 1 път.
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.

Потребителски аватар
Beloev
Мнения: 648
Регистриран на: 17 юли 2017 11:21
Контакти:

Re: ВЛ | 21/22 | Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити | 06.11 | 0-2

Мнениеот Beloev » 07 ное 2021 11:15

Молим се! Сега е момента дакъто е паузата за националите! Въпросът е,че сега наистина не се вижда кой би го сменил качествено както Конте например!

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6024
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: ВЛ | 21/22 | Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити | 06.11 | 0-2

Мнениеот MASTER_COOL » 07 ное 2021 11:45

Дори вариант с Роналдо играещ треньор е подходящ пред това свободното падане да продължава.
Изгледах внимателно мача тази сутрин. Не е възможно да го наречем с дума различна от Бойкот!
Всичко е изпуснато !!!!
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: ВЛ | 21/22 | Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити | 06.11 | 0-2

Мнениеот Jackxxx » 07 ное 2021 13:28

Безобразна игра в защита за пореден път. Приказките, че трябва да работим, за да се подобрим са напълно излишни. От началото на сезона допускаме леки голове. Няма промяна. Оле е изтървал контрола абсолютно. Играчите не показват никакъв хъс. Дали бойкотират не знам, но заслужават да останат без заплати до следващата победа във ВЛ на Олд Трафорд.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ВЛ | 21/22 | Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити | 06.11 | 0-2

Мнениеот smoothc » 07 ное 2021 13:55

В момента има разделение - едни считат, че играчите имат кардинална вина(например някои наши бивши играчи), други че Оле и щабът са изцяло виновни.
Може би истината е някъде по средата, но клоняща много повече към втория вариант, защото в крайна сметка кучето скача според тоягата, да не говорим че и като цяло много от играчите могат много повече, което навежда на идеята че персоналният мениджмънт и указанията са нецелесъобразни до някаква степен, липсва гъвкавост и план Б.
Тук някъде трябва да кажем, че щабът има не по-малка вина, защото Оле не е сам нито на тренировките, нито на мачовете и като цяло изглежда на човек, който не би игнорирал мнението колегите си.
Специфична е ролята в случая на Филън, който като най-старши и дясна ръка на сър Алекс със сигурност има респекта на останалите, но за съжаление ако човек не знае този факт, то едва ли би предположил че изобщо имаме такава фигура в щаба.
На хартия предвид някои детайли подборът на щаба изглежда много удачен, но явно някъде нещо се пропуква или просто не им стигат акъла и разбиранията, за да надграждат.
Някои тенденции, действия и статистически показатели са абсурдни на фона на всичко,
дори и за начинаещ треньор.
Между другото, понякога ми липсват експериментите на Ван Гаал, които бяха главно за спорта де, защото реално той не променяше основата, а само изпълнителите, но в някои моменти Ман Юнайтед има нужда точно от това, защото предоверяването нерядко ни играе лоша шега, то се и вижда.
После как очакваш резервите да скочат и да дадат максимума(въпреки че като работна етика са задължени) след като знаят, че в следващия мач пак ще са на пейката?
От друга страна също е дразнещо, че като се сменят понякога титулярите, някои от тях започват да се цупят, да демонстрират и пр., което мен лично винаги ме е изкарвало извън нерви!
То даже е косвено и обида към колегата ти, който те заменя е****и!

Аз лично искам да видя нещо подобно като промени:
Хендерсън
-АУБ-Линдрльоф-Хари-Телеш-
------Матич---
----Бруно--Погба---
---Санчо/Джеси--Роналдо--Рашфорд--


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта