ВЛ | 21/22 | Манчестър Юнайтед - Лийдс | 14.08 | 5-1

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

4x4
Мнения: 1467
Регистриран на: 23 май 2014 00:57
Контакти:

Re: ВЛ | 21/22 | Манчестър Юнайтед - Лийдс | 14.08 | 5-1

Мнениеот 4x4 » 14 авг 2021 17:10

Шампионски старт на сезона 8-)
Наздраве! Погба е изкарал мотивационни летни курсове при Сър Алекс;-)
CSKA SOFIA - THE EUROCHAMPIONS KILLER

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14726
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ВЛ | 21/22 | Манчестър Юнайтед - Лийдс | 14.08 | 5-1

Мнениеот smoothc » 14 авг 2021 17:37

Фантастично начало на сезона! Пътят е много дълъг, но това е начинът.
Някой може и да каже, че видиш ли Лийдс не са някакво мерило, стилът им на игра(с тази висока преса) е удобен за нас и т.н.
Да, има го този елемент, но в крайна сметка Ман Юнайтед е единственият отбор който е вкарвал до момента 5+(и общо 11) гола на хората на Биелса!
Бруно, Погба и Грийнууд бяха над всички, МакФред със солидно представяне в центъра, защитата/бековете стабилни, Джеймс ако не друго то поне игра старателно и свърши някои полезни неща в двете фази.

Към момента има два "проблема" - Ако Линдельоф запази този модел на игра, то предвид и факта, че с Магуайър имат и известна стиковка, то Варан ще трябва много бързо да покаже/докаже класата си, за да няма и непредвидени проблеми в тази зона.
МакФред "изяждат" мястото на един атакуващ играч, но синхронът/енергията на двамата изобщо не може да се мери с апатията на Марсиал или изблиците на безумие при Джеймс примерно.
От друга страна, МакФред дават и възможност за свобода/импровизация на Погба и Бруно, което видимо и дава резултати.
И да се надяваме, че Санчо час по-скоро ще покаже своя потенциал и роля на значимост, защото няма време за губене!

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: ВЛ | 21/22 | Манчестър Юнайтед - Лийдс | 14.08 | 5-1

Мнениеот Jackxxx » 15 авг 2021 13:17

Аз съм голям почитател на Скот и смятам, че това момче напълно си е заслужил мястото в центъра на терена. На обратният полюс съм с Фред. За мен бразилеца има слаб контрол над топката, пасовете му са без никаква визия, не може да се пребори лесно за първа топка, позиционирането му куца, а при изнасянето често е рисков и му пресичат лесни пасове. Компенсира всичко това с огромно себераздаване, което достойно за уважение, но няма качествата да бъде титуляр. Скот прави всичко, което прави Фред но без посочените минуси и на го прави по-добре. За съжаление Скот няма визията и усещането за играта на Скоулс/Карик, за да бъде оставен сам пред защитата и да диктува темпото на игра и да разпределя. Но за това пък свободна роля на Бруно и Погба (когато му се играе) допълват чудесно минусите на дефанзивните халфове.

Аз лично съм на мнение, че имаме нужда халф, който да може да разпределя добре и да бъде връзката между защитата и нападението, който да играе заедно със Скот. Това ще помогне доста в офанзивен план на Погба/Бруно и останалите в нападение. Отделно от това имаме нужда от такъв играч, когато отбора срещу нас се затвори. Тогава Скот и Фред само седят отзад и дебнат да спрат евентуални контра атаки. Я се получи, я не.

Иначе в защита Линдата си го знаем. Според мен това му е максималното ниво на него. Срещу отбори като Лийдс, които не залагат високи топки изсипани към нападателя му се получава играта. Вчера ми направи много добре впечатление на няколко пъти, когато противника контраатакуваше, Линдата не изпускаше от поглед Банфорд или някой друг ако влиза зад него. Явно си е взел поуки от миналият сезон.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38932
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: ВЛ | 21/22 | Манчестър Юнайтед - Лийдс | 14.08 | 5-1

Мнениеот tevez » 17 авг 2021 15:58

Бях на работа и изтървах мача, очаквах да бием с повече голове, но чак 5... не съм си представял.
Супер представяне на Погба и Бруно. Погба преди нов договор или трансфер винаги играе силно и да видим какво ще е неговото бъдеще.
Ако вземем централен нападател до края на прозореца, ще съм много доволен. Ако не, трябва да се молим Кавани да е здрав през сезона и Марсиал да влезе в някаква нормална форма. За толкова мачове през сезона единствено там виждам, че може да издишаме сериозно през кампанията. Рашорд и Грийнууд ги смятам по-скоро крила, въпреки че може да играят и като нападател.

Потребителски аватар
Beloev
Мнения: 665
Регистриран на: 17 юли 2017 11:21
Контакти:

Re: ВЛ | 21/22 | Манчестър Юнайтед - Лийдс | 14.08 | 5-1

Мнениеот Beloev » 17 авг 2021 16:07

tevez написа:Бях на работа и изтървах мача...
Ако вземем централен нападател до края на прозореца, ще съм много доволен. Ако не, трябва да се молим Кавани да е здрав през сезона и Марсиал да влезе в някаква нормална форма. За толкова мачове през сезона единствено там виждам, че може да издишаме сериозно през кампанията. Рашорд и Грийнууд ги смятам по-скоро крила, въпреки че може да играят и като нападател.

Личи си,че не си гледал мача ;) Грийнууд направи уникален мач и беше навсякъде по терена! Супер раздвижен и перфектен ц нападател! Дано се развива на тази позиция и мисля,че ще се бетонираме за години напред в тази зона.

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: ВЛ | 21/22 | Манчестър Юнайтед - Лийдс | 14.08 | 5-1

Мнениеот Jackxxx » 18 авг 2021 09:43

Грийнууд и друг път сме го виждали да играе на върха на атаката, но винаги му е било трудно да си намери точната позиция, да овладява топката с гръб, да се бори със защитниците. В мача срещу Лийдс беше съвсем друг ирач. Личеше си, че се опитва да си играе неговата игра, а влиянието на Марсиал/Рашфорд не се забелязваше. Момчето се раздаде чудесно и вкара гол в типично негов стил и като цяло гол от класата на всеки топ нападател. За справка Рашфорд миналият сезон изтърваше постоянно подобни и дори по-добри положения.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта