ВЛ | 29-ти кръг | Кристъл Палас - Манчестър Юнайтед | 2-3

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7163
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: ВЛ | 29-ти кръг | Кристъл Палас - Манчестър Юнайтед | 05.03

Мнениеот vasilnv » 06 мар 2018 00:13

Толкова се ядосвах на Моу че пуска Йънг вместо Шоу и днес разбрах защо... Добре, че не ни вкараха за 3-2 точно от грешки на Шоу.
Колкото до мача... смятам че такова чувство не сме изпитвали от бая време насам. От 2-0 до 3-2 :shock: Но честно казано, въпреки играта през второто полувреме, не очаквам чудеса срещу Ливърпул :cry:
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ВЛ | 29-ти кръг | Кристъл Палас - Манчестър Юнайтед | 05.03

Мнениеот smoothc » 06 мар 2018 00:15

Страхотен обрат, втори поред в рамките на седмица.
Дядо Рой имаше 3 победи и 3 равни след като е вкарал първи гол, но днес имаше насреща Манчестър Юнайтед!
Моуриньо промени някои неща, освежи играта и с много дух в последните минути съдбата ни удари рамо, с това уникално изпълнение на Матич, който сякаш се и превръща в основен фаворит за Играч на годината(поне според мен).

Ключова победа преди дербито с Ливърпул и предстоящите четири домакинства!
ГГМЮ!

Потребителски аватар
Scholesy93
Мнения: 1051
Регистриран на: 09 май 2015 22:03
Контакти:

Re: ВЛ | 29-ти кръг | Кристъл Палас - Манчестър Юнайтед | 05.03

Мнениеот Scholesy93 » 06 мар 2018 00:25

Излезе Мактомини и играхме футбол.Кой ли можеше да го очаква, освен всеки?
А, да.Йънг повече да не подуши терен.Имаме си ляв бек, ама седи на скамейката.
И Погба не искам да го виждам с екипа ни повече.Мактомини е бездарен, ама тича.Стомилионния е лакомия и го мързи да играе в защита.Щом и Лукаку почна да му се кара....Погба играе по начина, по който играеше и Ди Мария в последните си месеци.
от suareshampion на 15 Авг 2014 13:29 Ти казваш,че ще сме извън 4та ,както и миналата година го твърдяхте ...но аз казвам ,че ще спечелим 19тата.

ЦСКА _завинаги
Мнения: 1890
Регистриран на: 26 май 2013 16:27
Местоположение: Ст. "Българска армия"-сектор "Г".
Контакти:

Re: ВЛ | 29-ти кръг | Кристъл Палас - Манчестър Юнайтед | 05.03

Мнениеот ЦСКА _завинаги » 06 мар 2018 08:05

След почивката бяхте преобразени и заслужено направихте обрата!
8-)
ЦСКА, Арсенал, Валенсия и Юве са номер 1!

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: ВЛ | 29-ти кръг | Кристъл Палас - Манчестър Юнайтед | 2-3

Мнениеот Jackxxx » 06 мар 2018 13:18

Браво на Жозе! Страхотно второ полувреме. Не се сещам друг мач в който да сме атакували с толкова много футболисти. Моуриньо рискува и спечели. Нещо, което сър Алекс правеше редовно. И напълно закономерно. Аз лично нямам нищо против МакТомини, просто ме дразни факта, че когато играем с него сме страшно дефанзивно настроение. Реално първото полувреме 4 човека изнасяха топката към Погба и Алексис. Което е безумие. Защо толкова дефанзивно? След излизането на МакТомини и Валенсия, Жозе даде указания и на Матич да ходи по-напред и хората, които започнаха да изнасят бяха Смолинг и Линдельоф. Всеки нормален топ отбор изнася топката чрез централните бранители. А при нас обикновено Матич и МакТомини се връщат на една линия със защитниците да вземат топката, да потичат малко с нея и да пуснат пас. Шоу не направи много добро включване, ама аз не съм го виждал той да влиза от пейката и да играе добре. На него играта му върви, когато започва мача титуляр. Иначе страхотно впечатление ми направи Лингард, който след излизането на Валенсия, трябваше да поеме целият десен фланг. И се справи страхотно. Искаше постоянно топката, отваряше пространства и тичаше като луд да покрива назад.

Много хубаво, че направихме два обрата един след друг. Но срещу Ливърпул очаквам типичният Моуриньо.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
Scholesy93
Мнения: 1051
Регистриран на: 09 май 2015 22:03
Контакти:

Re: ВЛ | 29-ти кръг | Кристъл Палас - Манчестър Юнайтед | 2-3

Мнениеот Scholesy93 » 06 мар 2018 13:49

Jackxxx написа:Браво на Жозе! Страхотно второ полувреме. Не се сещам друг мач в който да сме атакували с толкова много футболисти. Моуриньо рискува и спечели. Нещо, което сър Алекс правеше редовно. И напълно закономерно. Аз лично нямам нищо против МакТомини, просто ме дразни факта, че когато играем с него сме страшно дефанзивно настроение. Реално първото полувреме 4 човека изнасяха топката към Погба и Алексис. Което е безумие. Защо толкова дефанзивно? След излизането на МакТомини и Валенсия, Жозе даде указания и на Матич да ходи по-напред и хората, които започнаха да изнасят бяха Смолинг и Линдельоф. Всеки нормален топ отбор изнася топката чрез централните бранители. А при нас обикновено Матич и МакТомини се връщат на една линия със защитниците да вземат топката, да потичат малко с нея и да пуснат пас. Шоу не направи много добро включване, ама аз не съм го виждал той да влиза от пейката и да играе добре. На него играта му върви, когато започва мача титуляр. Иначе страхотно впечатление ми направи Лингард, който след излизането на Валенсия, трябваше да поеме целият десен фланг. И се справи страхотно. Искаше постоянно топката, отваряше пространства и тичаше като луд да покрива назад.

Много хубаво, че направихме два обрата един след друг. Но срещу Ливърпул очаквам типичният Моуриньо.

За мен няма логика едновременно да играем с Мактомини и Матич срещу Палас.И двамата са дефанзивно настроени, а този мач нищо не направиха в защита.Срещу Челси има логика-Вилиян и Азар често минават към центъра и са нужни двама разбивача, но Таунзенд и Шлуп не са чак толкова страшни.Пак казвам-първото полувреме липсваше халфовата линия.Никакво покритие на защитата, никакви качествени пасове напред.От тримата халфове вчера срещу Ливърпул искам да остане само Матич-Мактомини продължава да не ме впечатлява, нов Клевърли не искам.А Погба вече не демонстрира интерес към мачовете.Второто полувреме имахме десет играча, които не спряха да бягат и да играят за емблемата на гърдите си, а в центъра на терена имаше една стомилионна фръцла, дето явно много го яд, че Санчез взима повече пари от него.А Моуриньо тоя го идентифицира като бъдещия капитан на Юнайтед.Махнахме Михтарян, който разхождаше фланелката.Сега ако може да махнем и Погба и да убедим Лукаку да си смени агента, ще изрежем тумора наречен Мино Райола от клуба.
Няма как да изнасят защитниците топката-нямаме качествени подавачи там.Реално само Линдельоф, но той почна много зле мача, а оттам и увереността в пасовете му си отиде.Блинд е единственият друг, който от дълбочина дава хубави пасове. А аз от доста време искам такъв защитник-Сити имат Стоунс, а и Компани, Челси имат Луиз и Аспиликуета, Пуул докараха ван Дайк.
Искам някой, дето хем да може да подава, хем да не се огъва при най-малкия натиск като Блинд и Линдата.Чудя се дали лятото Бонучи няма да си търси нов отбор.Мина тридесет, но сто на сто има още 2-3 добри сезона.Висок е , бори се, дава пасове по конец.А ще изпусне ШЛ с Милан.Те пак натрупаха дългове, може да са склонни да го пуснат.Пасовете и опитът му могат да бъдат безценни в нашата защита.А и за пръв път Де Хея ще има пред себе си истински качествен защитник.
от suareshampion на 15 Авг 2014 13:29 Ти казваш,че ще сме извън 4та ,както и миналата година го твърдяхте ...но аз казвам ,че ще спечелим 19тата.

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: ВЛ | 29-ти кръг | Кристъл Палас - Манчестър Юнайтед | 2-3

Мнениеот Jackxxx » 06 мар 2018 16:32

Бонучи не е лоша опция. Знам, че нямаме добри подавачи в защитата. Като видя Смолинг как се засилва към топката дори, когато ще прави къс пас и знам 5 минути по-рано къде ще я прати. :lol: Но все пак Моуриньо трябва да ги понаучи малко или много да раздават. Не го гледах много-много Погба вчера, но си мисля, че Алексис е по-голям проблем. За мен Лукаку е много под нивото на Юнайтед. Все си мисля, че Моуриньо се е надявал да вземе една горила, да я бодне отпред и да сваля топки наляво и надясно към бързаците по крилата. Само дето Лукаку е адски слаб във въздушните двубои. Постоянно го избутват, не успява да се пласира добре, а в редките случаи когато играе с глава праща топката някъде на майната си, а не я сваля на свой съотборник. И за това се чудя, защо играе изолиран отпред. Той трябва да играе с играч като Алексис/Погба/Марсиал/Мата/Лингард зад него, които допълнително да ангажират футболисти, да задържат топката и да комбинират ниски топки с Лукаку. Съвсем ясно се вижда в моментите, когато някой влиза зад Лукаку как той получава по-спокойно топката от дясно и успява да я задържи, да финтира, да стреля и като цяло така му е по-лесно.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
Scholesy93
Мнения: 1051
Регистриран на: 09 май 2015 22:03
Контакти:

Re: ВЛ | 29-ти кръг | Кристъл Палас - Манчестър Юнайтед | 2-3

Мнениеот Scholesy93 » 06 мар 2018 16:51

Jackxxx написа:Бонучи не е лоша опция. Знам, че нямаме добри подавачи в защитата. Като видя Смолинг как се засилва към топката дори, когато ще прави къс пас и знам 5 минути по-рано къде ще я прати. :lol: Но все пак Моуриньо трябва да ги понаучи малко или много да раздават. Не го гледах много-много Погба вчера, но си мисля, че Алексис е по-голям проблем. За мен Лукаку е много под нивото на Юнайтед. Все си мисля, че Моуриньо се е надявал да вземе една горила, да я бодне отпред и да сваля топки наляво и надясно към бързаците по крилата. Само дето Лукаку е адски слаб във въздушните двубои. Постоянно го избутват, не успява да се пласира добре, а в редките случаи когато играе с глава праща топката някъде на майната си, а не я сваля на свой съотборник. И за това се чудя, защо играе изолиран отпред. Той трябва да играе с играч като Алексис/Погба/Марсиал/Мата/Лингард зад него, които допълнително да ангажират футболисти, да задържат топката и да комбинират ниски топки с Лукаку. Съвсем ясно се вижда в моментите, когато някой влиза зад Лукаку как той получава по-спокойно топката от дясно и успява да я задържи, да финтира, да стреля и като цяло така му е по-лесно.

Аз си харесвам Лукаку.В Англия само Кейн и Агуеро са по-добри. Както сам каза, Моуриньо не го ползва като хората.Първата половина на сезона игра всеки мач и прегоря.Сега си възвръща формата.И далеч не е дърво, както другите го описват.Сред нападателите във ВЛ има най-много асистенции.Миналия мач в последната минута навърза трима защитника на Челси.Но не може да седи сам напред изолиран.Заради това е слаб срещу големите отбори-там само му изсипваме топката и той трябва да се чуди как между трима да я поеме и задържи.
А това за пасовете с глава...Те пасовете с крака не ни се получават.Не е негова вината. Погба, плеймейкърчето, по половин минута задържа топката и се чуди какво да прави. Бековете и крилата бъркат елементарни пасове.Това си е до тренировки- не се тренира как да играем в атака.
от suareshampion на 15 Авг 2014 13:29 Ти казваш,че ще сме извън 4та ,както и миналата година го твърдяхте ...но аз казвам ,че ще спечелим 19тата.

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: ВЛ | 29-ти кръг | Кристъл Палас - Манчестър Юнайтед | 2-3

Мнениеот Jackxxx » 07 мар 2018 08:57

То, човек като гледа Юнайтед и едва ли си мисли, че на тренировки някой тренира пасове. Тренира се разцъкване между защитниците и Матич, а в офанзивен план си мисля, че Моуриньо ги е оставил на самотек. Алексис колко мача вече явно си личи, че не се е адаптирал. Все едно е изолиран. Да не говорим, че Погба явно не го харесва, защото обикновено Алексис като му иска топката и той обръща поглед настрани да търси друг играч. Съгласен съм, че Погба е леке и явно не иска да се превърне в стабилен и класен играч, какъвто може да е. Ще си остане талантливо леке и след време ще се окаже, че сър Алекс е бил прав за Погба, когато го изгони. Надявам се да греша, но ще видим. Въпреки всичко Погба е по-полезен от Алексис. Това, че Алексис тича повече от Погба назад не означава, че прави нещо. Общо взето Алексис не създава положения и не реализира положения. Изолиран е и си играе сам някаква си негова игра. И за това не е виновен той, а Моуриньо.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта