ВЛ | 27-ми кръг | Нюкасъл - Манчестър Юнайтед | 1-0

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

binevout
Мнения: 355
Регистриран на: 23 ное 2014 13:02
Контакти:

Re: ВЛ | 27-ми кръг | Нюкасъл - Манчестър Юнайтед | 11.02

Мнениеот binevout » 11 фев 2018 17:58

Няма нищо лошо някой да ти натика един гол , въпросът е :
Защо нямами воля са го върнем !

Потребителски аватар
MapTo_D
Мнения: 1012
Регистриран на: 21 апр 2011 14:36
Skype: mapto_d
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: ВЛ | 27-ми кръг | Нюкасъл - Манчестър Юнайтед | 11.02

Мнениеот MapTo_D » 11 фев 2018 18:16

Не съм гледал, но напълно очакван за мен резултат. Жалко, че му е подновен договора на преводача.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ВЛ | 27-ми кръг | Нюкасъл - Манчестър Юнайтед | 11.02

Мнениеот smoothc » 11 фев 2018 18:44

Предвид ситуацията и стратегията на Моуриньо с този отбор на Манчестър Юнайтед, определено ще е много трудно да се постигне дългосрочен прогрес в маратона наречен Висша лига.
Ще кажеш, че за първи път се сблъсква с реалността в Англия!

С времето придобиваме т.нар. турнирен облик и предвид стила на игра, желанията на Моуриньо и резултатите, то е много по-вероятно да имаме успехи в турнирните битки(то 2016-2017 си го и показа), защото на практика там и 0-0 може да ти свърши работа.

Изключително неприятно е, че буквално зацикляме, когато ни поведат в резултата и това вече няколко сезона се е утвърдило като симптом-тенденция.
При Моуриньо за 65 мача във Висшата лига, резултатите които са се получили след като са ни повеждали са:
2-7-10
Никой не отрича, че е лесно да правиш обрати, но от 19 случая само 2 победи е крайно недостатъчно и буквално престъпно, предвид славата на отбора като "Крал на обратите" и най-вече на качеството в състава.
Всеки иска да повежда в резултата и след това да му е по-спокойно, вярно че Моуриньо никога не е губил, когато сме повеждали, но все пак трябва да излезе от зоната си на комфорт и да мотивира отбора, нещо в което сър Алекс беше майстор и огромна част от успехите се дължаха именно на тези два фактора, а не толкова на някаква свръх тактическа гъвкавост.
Че дори при Дейвид Мойс имахме няколко пълни обрата, дори от 0-2 до 3-2, а не от 0-1 до 2-1.

Предстоят ни 3 изключително коварни и важни за развитието на сезона мачове, които след тази загуба покачват двойно напрежението.

Челси - домакинство
Палас - гостуване
Ливърпул - домакинство

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38893
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: ВЛ | 27-ми кръг | Нюкасъл - Манчестър Юнайтед | 11.02

Мнениеот tevez » 11 фев 2018 19:03

Още ми е пред очите ситуацията на Марсиал сам срещу вратаря, при която вместо да скъса мрежата, той би анемичен удар по земя и направи вратарят герой. Тогава, ако бяхме повели в резултата, щяхме да бием. Ключова ситуация.
А още по-малоумно решение на Смолинг доведе до пряк свободния удар, след който Нюкясъл поведоха. Изиграха го по чудесен начин, а нашите всички до един проспаха атаката.
Погба изключително слаб днес, погледът му след смяната казваше всичко. Лингард също не направи нищо, той е на моменти избухвания, а Марсиал може да има много талант, но ще си остане само с него, без да го развива, защото в такива ситуации трябва да се доказва като завършен играч. А той все още показва едно средно ниво.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ВЛ | 27-ми кръг | Нюкасъл - Манчестър Юнайтед | 11.02

Мнениеот smoothc » 11 фев 2018 19:42

При положение, че тези привили-отливи на атакуващите ни футболисти продължават вече няколко сезона, то няма как да не се замислим за вината на мениджъра/те, защото в немалко клубове в лигата, които и разполагат с по-скромни възможности от нас, успяват да балансират дори над нивото си, но затова пряка заслуга имат и мениджърите.

Почти всички грешни стъпки до момента през сезона, бяха по-скоро плод на наша вина, липса на агресия и мотивация, отколкото че противниците ни са били нещо свръх и са ни размазали.

Стоук 2-2 - гост
Ливърпул 0-0 - гост
Хъдърсфилд 1-2 - гост
Челси 0-1 - гост
Сити 1-2 - домакин
Лестър 2-2 - гост
Бърлни 2-2 - домакин
Сотън 0-0 - домакин
Тотнъм 0-2 - гост
Нюкасъл 0-1 - гост

1-во ниво - Ливърпул, Челси, Сити, Тотнъм ------ 1 от 12 точки
2-ро ниво и 3-то ниво - Стоук, Лестър, Хъдърсфилд, Бърнли, Сотън, Нюкасъл ------ 4 от 18 точки

За първата графа честно казано не ме е яд чак толкова, но вече за втората графа...
В най-лошият случай трябваше да имаме 4 победи, като план-график и като отбор с много по-високо качество и мениджърски опит!
От въпросните отбори единствено Бърнли демонстрират някакъв по-сериозен прогрес през сезона, останалите са даже в нещо като регрес.
6 провала срещу подобен род отбори са доста, особено след като си и ялов срещу тези от първо ниво.
Честно казано, не знам какво оправдание-причина може да се изведе и още повече ме е яд, че Моуриньо не изглежда особено ядосан и притеснен от въпросните провали.
Ван Гаал също следваше подобен модел след като се проваляхме с десетките равенства и загуби срещу отборите от 2-ро и 3-то ниво.
Така че, играчите със сигурност имат своята вина, но не може едно и също нещо да се повтаря вече няколко сезона!

Не вкарваме достатъчно голове, не атакуваме с честотата отъждествена с качеството на отбора, с нуждите да си решаваме с 2+ гола мачовете, че то Уотфорд и не само те де, играят по-агресивно и офанзивно от нас, но при тях има други бариери, като по-ниско качество на играчите, по-малко напрежение, по-слаби защити и вратари, липса на шампионски манталитет у мениджърите и пр.
Докато при нас очевидно липсват атакуващите атрибути и режим на игра, но най-вече честотата на головете.
Да, колегата по-назад е прав - какво толкова, че са ни вкарали 1 гол, нима нямаме потенциала и възможностите не само да го върнем, но и да постигнем пълен обрат?


p.s.
Започвам да изпитвам леко съжаление към Алексис Санчес.

Потребителски аватар
Scholesy93
Мнения: 1051
Регистриран на: 09 май 2015 22:03
Контакти:

Re: ВЛ | 27-ми кръг | Нюкасъл - Манчестър Юнайтед | 1-0

Мнениеот Scholesy93 » 11 фев 2018 20:04

То аз верно редовно критикувам сетубалския за юношите, ама Мактомини, с всичкото ми уважение, е зверски бездарен.Много се раздава, много тича, бори се, ама дотам.Страхливо играе напред, подава на сигурно, не може да мине играч един на един. Най-много да стигне Клевърли.Вече е и на 21 години, не е чак толкова млад.Естествено Моуриньо такива бездарни послушковци ги харесва.А Анхел Гомес, който е страхотно да го гледаш как играе, получава 5 минути срещу Йеовил при 3-0.
Марсиал много хубави положения изпусна, но и Санчез се прочу-на празна врата да направиш залъгващ удар, та да дадеш шанс на защитниците да се върнат и да ти изчистят истинския, е скандално.Повтарям-до една година за Санчез ще говорим същото, което си говорихме и за Михтарян-няма да се раздава, няма да е ефективен, няма да е идеен.На селянин да му дадеш Ферари, той пак ще натъпче на задната седалка сеното, ще оцапа тапицерията с квасено мляко, от аудиото ще гърми Наско Ментата, а по селските пътища ще кара с 30км/час.Трябваше да му върнем Уелбек-послушко, който няма талант за съсипване.Поне нямаше да ме е яд. Идеално щяха да се напаснат с Мактомини, Смоулинг, Фил Джоунс, Йънг, Матич и Лингард.
от suareshampion на 15 Авг 2014 13:29 Ти казваш,че ще сме извън 4та ,както и миналата година го твърдяхте ...но аз казвам ,че ще спечелим 19тата.

ЦСКА _завинаги
Мнения: 1890
Регистриран на: 26 май 2013 16:27
Местоположение: Ст. "Българска армия"-сектор "Г".
Контакти:

Re: ВЛ | 27-ми кръг | Нюкасъл - Манчестър Юнайтед | 1-0

Мнениеот ЦСКА _завинаги » 11 фев 2018 20:26

Доста изненадваща загуба!
:shock:
ЦСКА, Арсенал, Валенсия и Юве са номер 1!

Plovdiv_1926
Мнения: 1213
Регистриран на: 05 май 2013 12:05
Контакти:

Re: ВЛ | 27-ми кръг | Нюкасъл - Манчестър Юнайтед | 11.02

Мнениеот Plovdiv_1926 » 11 фев 2018 21:42

smoothc написа:С времето придобиваме т.нар. турнирен облик и предвид стила на игра, желанията на Моуриньо и резултатите, то е много по-вероятно да имаме успехи в турнирните битки(то 2016-2017 си го и показа), защото на практика там и 0-0 може да ти свърши работа.


Не че нещо, ама как се говори за турнирен облик, когато в мачове с големи отбори си почти пълен валат :lol: :lol: И това като домакин, за гост и дума да не става. Турнирен облик може да има Реал, ама този Юнайтед със сигурност не.
Един света, един света и черно-бяла е любовта...

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: ВЛ | 27-ми кръг | Нюкасъл - Манчестър Юнайтед | 1-0

Мнениеот Jackxxx » 12 фев 2018 11:33

Между другото съм съгласен, че МакТомини не се отличава с някакъв особен талант. Макар, че той е играч за позицията на Матич и има някакви надежди да го видим да се реализира.
Моуриньо убива креативността на футболистите. Имам чувството, че всички под негово ръководство ги е страх да сбъркат. Всички искат да играят на сигурно и от всички се изисква, когато сбъркат да търчат в защита да си поправят грешките. По принцип няма лошо. Но трябва да се даде свобода на офанзивните играчи да играят бърз и креативен футбол. Да опитват трудни пасове и да се опитват да се надиграват със съперника. Имам чувството, че на тренировките тренират само бързо връщане от нападение в защита. Ама индивидуални грешки в защитата винаги ще има. И тогава като нищо ще ни вкарват голове както вчера? И какъв е отговора на Моуриньо? Трима защитници на пейката и пенсионера Карик, който не е играл цял сезон влиза да обръща мача. Или скопения Мата? Или съмнителният талант МакТомини.
Продължавам да твърдя, че Моуриньо прави глупост след глупост. Като ще обръщаш мача пусни Карик на мястото на Смолинг. Пусни Шоу на мястото на Лингард и прати Йънг да сипва постоянно топки от ляво. Дай свобода на тези офанзивни играчи. Два мача Моуриньо вади Погба, демонстрирайки какъв голям мениджър е, ама когато бихме Нюкясъл при завръщането на Погба преди Нова Година, Моуриньо разправяше колко е важен французина за отбора. Ех, голям мъж този Моуриньо.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
Scholesy93
Мнения: 1051
Регистриран на: 09 май 2015 22:03
Контакти:

Re: ВЛ | 27-ми кръг | Нюкасъл - Манчестър Юнайтед | 1-0

Мнениеот Scholesy93 » 13 фев 2018 12:52

Jackxxx написа:Между другото съм съгласен, че МакТомини не се отличава с някакъв особен талант. Макар, че той е играч за позицията на Матич и има някакви надежди да го видим да се реализира.
Моуриньо убива креативността на футболистите. Имам чувството, че всички под негово ръководство ги е страх да сбъркат. Всички искат да играят на сигурно и от всички се изисква, когато сбъркат да търчат в защита да си поправят грешките. По принцип няма лошо. Но трябва да се даде свобода на офанзивните играчи да играят бърз и креативен футбол. Да опитват трудни пасове и да се опитват да се надиграват със съперника. Имам чувството, че на тренировките тренират само бързо връщане от нападение в защита. Ама индивидуални грешки в защитата винаги ще има. И тогава като нищо ще ни вкарват голове както вчера? И какъв е отговора на Моуриньо? Трима защитници на пейката и пенсионера Карик, който не е играл цял сезон влиза да обръща мача. Или скопения Мата? Или съмнителният талант МакТомини.
Продължавам да твърдя, че Моуриньо прави глупост след глупост. Като ще обръщаш мача пусни Карик на мястото на Смолинг. Пусни Шоу на мястото на Лингард и прати Йънг да сипва постоянно топки от ляво. Дай свобода на тези офанзивни играчи. Два мача Моуриньо вади Погба, демонстрирайки какъв голям мениджър е, ама когато бихме Нюкясъл при завръщането на Погба преди Нова Година, Моуриньо разправяше колко е важен французина за отбора. Ех, голям мъж този Моуриньо.

1.Само дето Мактомини често играе с Матич, а това е просто пагубно за атаката ни.
2.Не убива креативността им.Клоп и Моуриньо имат един сходен проблем-игнорират 50% от играта на тренировките.Защитниците на Клоп си нямат идея от това как да се подредят при центриране, нашите офанзивни футболисти си нямат хал хабер как да я разиграят тази топка и как да комбинират.
3.А за Шоу най се ядосвам-излезе и го похвали, че бил световна класа, а го закотви на скамейката.Каква точно е идеята с Йънг? И Йънг, а и Санчез, не са особено бързи.По лявото крило имаме едновременно двама не особено бързи играчи, които само влизат навътре с десния крак и я подават или центрират.Поне Шоу ако беше там, винаги щеше да бяга зад гърба на Санчез, да увлича защитника и да му отваря пространства.
от suareshampion на 15 Авг 2014 13:29 Ти казваш,че ще сме извън 4та ,както и миналата година го твърдяхте ...но аз казвам ,че ще спечелим 19тата.


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта