ВЛ | 24-ти кръг | Бърнли - Манчестър Юнайтед | 0-1

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: ВЛ | 24-ти кръг | Бърнли - Манчестър Юнайтед | 0-1

Мнениеот Jackxxx » 22 яну 2018 10:23

Какви са тези фермани, дето ги пишете...
Смит, гледай малко мачовете на Юнайтед. Имам чувството, че ги следиш само през Livescore и после коментираш. Първо казваш, че Ливърпул играели много по-добре от нас, сега ми разправяш, че трябвало да сменяме защитата. Единственият мач този сезон, през който защитата ни беше тотално надиграна беше победата срещу Арсенал, когато Де Хеа извади мача. Иначе гарантирам, че ако погледнеш головете, които сме допуснали този сезон, 80-90% са от индивидуални грешки, които Видиш и Рио са допускали не един път. Даже ми изниква в съзнанието един много глупав автогол на Рио срещу Ливърпул. Нещо, което Джоунс не е правил никога.
От друга страна ясно се видяха мачовете в, които играхме подчертано офанзивно през целия мач, че противника нямаше шанс за нищо. Сега този мач срещу Бърнли беше голяма мъка, ама такива мачове имат всички. Ама виж например мача срещу Стоук. Вкарахме гол, продължихме да натискаме за втори, вкарахме втори гол. Продължихме да натискаме за трети, вкарахме 3-ти гол. Ето така играят Сити в момента. А в мача срещу тях играхме точно 15 минути офанзивно и създадохме няколко последователни доста добри положения и точно тогава падна гола. През останалото време се бяхме прибрали плътно пред вратата, а Сити почти нищо не създадоха цял мач. А докато ги бяхме натиснали чистиха топката толкова панически, че все едно цялата им защита ги беше обхванала фобия от игра с топката. Ами мача на Ливърпъл със Сити доказва напълно, че Сити нямат нищо кой знае какво в защита. Даже напротив, супер зле са в защита. Но в повечето си мачове успяват да вкарат първи гол, после вкарват втори и от там нататък е лесно, да вкараш 3-ти и 4-ти, когато противника ти се отвори тотално. Но всичко в Сити се дължи на офанзивният начин на игра. Или ще ми кажеш че Отаменди е някакъв мега защитник? Или Стоунс или Уолкър? Изглеждат добре, просто защото всички играчи пред тях контролират топката 75% от времето.

Смити, Моуриньо може да ти е любимец, но не може да хвърляш вината на футболистите толкова лесно, защото да не изкарваме сега от архивите на сър Алекс с какви футболисти е печелил мачове. И всъщност няма смисъл. Ясно се вижда през тези два сезона на Моуриньо, че той е спечелил с лекота всички мачове в които отбора е играл подчертано офанзивно. Дори с риск да се допусне по-лесно гол, пак офанзивните играчи са имали много свобода и са вкарвали голове. А сега Лукаку, Марсиал, Мата, Лингард ще си потрошат краката да тичат назад да покрият някой човек, който вече са го покрили други 2-ма. Ама нали след мача шефчето ще каже "Ей, на такива футболисти искам, дето колективно играят в защита." Само дето много ще искам Жозе да каже, някой ден че иска футболисти, които и колективно да играят в нападение.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23193
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: ВЛ | 24-ти кръг | Бърнли - Манчестър Юнайтед | 0-1

Мнениеот Thsmith » 22 яну 2018 15:42

Никога не съм казвал, че Ливърпул са играели по-добре от вас. Може да са правили по динамични мачове, но по-добре не съм го казвал от как Ван Гаал не е в отбора.
И между другото не съм пропуснал нито един мач и на Ливърпул и на Ютд през сезона. Дори купите :lol:

smoothc написа:Прекалено "разтягаш" и излишно усложняваш въпроса, а нещата са много по-прости отколкото изглеждат, а именно:
Погрешно тълкуваш/мислиш, че липсата на отпускане на каишката в офанзивен план, има пряка връзка с играта в защитата/качествата на защитниците ни, което видиш ли, от своя страна "налага" и един прагматичен/дефанзивен подход.


Ти шегуваш ли се или си като македонците? Аз разтягам? Ти пишеш постове от по 100 и кусур реда с идеята никой да не ги прочете и да не те репликира, а обвиняваш мен в разтягане? :lol: :lol:

Естествено, че има връзка, що за глупост би било обратното? :lol:

*
Признавам, че спрях да чета надолу. Очаквам по стегната теза, ако имаш такава.
И ако си измислил вече указанията за Болт и Тайсън де. :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: ВЛ | 24-ти кръг | Бърнли - Манчестър Юнайтед | 0-1

Мнениеот Jackxxx » 22 яну 2018 16:05

Thsmith написа:Никога не съм казвал, че Ливърпул са играели по-добре от вас. Може да са правили по динамични мачове, но по-добре не съм го казвал от как Ван Гаал не е в отбора.

Прави си, объркал съм се. Боабчо го беше казал в темата за трансферите. :)
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ВЛ | 24-ти кръг | Бърнли - Манчестър Юнайтед | 0-1

Мнениеот smoothc » 22 яну 2018 22:59

Адмирации за коментара, Jackxxx!

Thsmith, с 2-3 изречения няма как да се анализират подобни казуси, съжалявам.
Не си от вчера или днес тук, за да не знаеш как процедирам аз и какъв стил използвам при коментарите по футболните(и не само) въпроси.


И ако си измислил вече указанията за Болт и Тайсън де.

Аз съм ги измислил, но няма да ти ги кажа. :P

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23193
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: ВЛ | 24-ти кръг | Бърнли - Манчестър Юнайтед | 0-1

Мнениеот Thsmith » 23 яну 2018 00:33

Напротив, може да изложиш тезата си без да пишеш км пост. Просто трябва да обмислиш какво искаш да кажеш и да го резюмираш стегнато и без излишни подробности. Така, че да може да се чете и да може да се отговори не особено трудно. Ще извиняваш, но да тръгне някой да ти отговаря на всеки абзац е кошмарно при такъв обем. Все пак не пишем реферати по даден въпрос.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта