ВЛ | 13-ти кръг | Манчестър Юнайтед - Уест Хям | 1:1

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Gary Shaw
Мнения: 1489
Регистриран на: 08 окт 2010 16:12
Контакти:

Re: ВЛ | 13-ти кръг | Манчестър Юнайтед - Уест Хям | 1:1

Мнениеот Gary Shaw » 27 ное 2016 23:06

Още по-неприятното за Юнайтед е ,че Моуриньо е до болка сигурен и непреклонен във методиката си и няма да я промени никога защото все пак е с голямо его и да промени нещо значи да преглътне егото си и да признае ,че прави нещо не както трябва ,а това от Моуроньо няма как да се случи . Миналата година беше уволнен поради същата причина ,че въпреки кошмарния старт той не промени абсолютно нищо кара си от първия кръг до уволнението си със една схема , със една тактика - и нормално го изпратиха пред Коледно . В Юнайтед някак нещата плашещо напомнят на това , няма никаква изненада в играта им от началото на сезона , няма нов приом нещо нещо да излезе примерно с трима защитници , да извади Ибрахимович да пусне Марсиал централен или нещо с което да изненада противника . Няма нищо такова, всеки мач една и съща тактика една и съща игра , поведе с 1:0 вади нападател вкарвал дефанзивен халф и после що мача свършил 1:1 както с Арсенал и Стоук .

Моуриньо от ината и егото си пати не ,че няма играчи или отбор , Юнайтед с тези играчи при всеки друг треньор или поне при определени би бил поне втори в момента с този състав . В атака имат изобилие Златан , Рууни , Марсиал , Мата , Рашфорд дори Сити и Челси нямат такъв избор в атака . Постоянно мести Погба ,ту зад нападателя ту назад го връща , извергна Швайнщайгер по-неясни причини и сега ще се мъчи с Фелайни . В защита излиза с трима леви бекове - пълен хаос . Много ключови и дребни неща които обаче с правилен подход можеха да се окажат в негов плюс ,ако ги беше направил по-друг начин сега нямаше може би да са на 11 точки от върха , Ноември месец ......
Тази изкуствена борба която създадоха медиите за Моуриньо и Гуардиола май от битка за титла ще се премести на битка за четворката защото и другите убавци от Манчестър са аха-аха всеки мач и бият с мъки и далеч не са фаворит и те за титлата в момента .

Потребителски аватар
UltraBlue
Мнения: 3984
Регистриран на: 29 авг 2008 15:53
Контакти:

Re: ВЛ | 13-ти кръг | Манчестър Юнайтед - Уест Хям | 1:1

Мнениеот UltraBlue » 27 ное 2016 23:18

Аз не виждам с какво Моуриньо е виновен, че Рашфорд не може да вкара сам срещу вратарят, или че Ибрахимович не може да направи същото. Да, оправданието с късмета е малко несериозно, но който е гледал последните 4 домакинства на Юнайтед може сам да види за какво става дума. Вчера гледахте ли мача на Сити с Бърнли... видяхте ли какви голове вкараха(с клизма и рикошети)? После си спомнете мача на Юнайтед със същият отбор и какво направи вратарят им. Днес същата история. Моуриньо със сигурност има вина за ситуацията- все пак той привлече Златан, той пусна денс Рашфорд и Лингард(грешки според мен), той извади Мата, но ако играчите му си бяха реализирали многобройните положения този мач, а и в тези преди него, Юнайтед сега щеше да е на максимум 2-3 точки от върха.

И по темата защо Челси и Сити са първи - вижте кой оглавява голмайсторкста класация и ще си отговорите на въпроса. На Юнайтед му трябва някой нападател, който да вкарва от нищото.

Не съм гледал как играеше Юнайтед последния сезон. Играта на отбора допреди месец също не блестеше, но определено последните мачове се забелязва прогрес. Създават се доста положения, отбора играе бърз и директен футбол, и лично мен това до някъде ме успокоява. Да, резултатите не са добри, но ако продължават да показват такава игра и да я подобряват още, резултатите ще започнат да идват.
Please don't call me arrogant, but I'm European champion and I think I'm a special one !

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14713
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ВЛ | 13-ти кръг | Манчестър Юнайтед - Уест Хям | 1:1

Мнениеот smoothc » 27 ное 2016 23:22

Статистиката от 2014-2015 до момента:
Отбелязани голове
0 – 21
1 – 31
2 – 16
3- 18
4 – 3
0-1 гола - 52 пъти
2 + гола - 37 пъти

Допуснати голове
0 – 33
1-36
2-12
3-6
4-1
5-1

0-1 гола - 69 пъти
2+ гола - 20 пъти

Извод:Манчестър Юнайтед има доста стабилна защита и нестабилно нападение.

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38915
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: ВЛ | 13-ти кръг | Манчестър Юнайтед - Уест Хям | 1:1

Мнениеот tevez » 27 ное 2016 23:33

Smoothc, не говоря дългосрочно, а за този сезон. Не мисля, че това е дългосрочно. За мен 2,3 години могат да се определят като дългосрочно.
Именно, че са нови ( Конте и Пеп), внасят нещо ново за отборите си, носят изненада, носят нещо, което не е познато на останалите. С това затрудняват противниците. При Моу е обратното - няма нищо ново, всичко го познават отлично, отбори, треньори, играчи. Има пари, взимат се играчи, които после са извън състава, или в лоша форма и пак не помагат с нищо. Примери колкото искаш - Шнайдерлин, Депай, Йънг, Марсиал, Дармиан, Швайнщайгер, Мхитарян и т.н. Какво като имаме дълга скамейка, след като на нея стоят играчи, които не са за Юнайтед?
Челси използват много по-малка бройка футболисти, но във форма, а и не играят в Европа, което допринася за по-голямата свежест и по-малкото контузии на играчите.
Сити са г/д по същия начин , само че те играят в ШЛ, но имат един Агуеро, който не спира да вкарва, както и Коста за Челси. Неслучайно те са двамата голмайстори засега в първенството с по 10 гола. Като добавиш и променения Азар, който е с 7 гола, а нашият Ибрахимович е с 6, а имаше период, в който 7,8 мача(забравих колко точно) поред нямаше гол. Както казваш ти, играта в атака ни изяжда главата. Или зимата трябва да се търси нападател, или Рашфорд и Марсиал да не се мъчат по крилата, а да играят като централни нападатели.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14713
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ВЛ | 13-ти кръг | Манчестър Юнайтед - Уест Хям | 1:1

Мнениеот smoothc » 28 ное 2016 00:28

Честно казано, Иво, не съм съгласен с някои твои точки, по простата причина, че са много лесно оборяеми и второ, така кардинално и със замах ги казваш, че чак не мога да повярвам, все пак не си някой неутрален фен и познаваш в дълбочина процесите в отбора, не от вчера или днес, а като чета какво пишеш...направо се учудвам!?
Знаеш ли, че на практика в Манчестър Юнайтед към момента има от всичко, буквално сме микс асорти, което мен лично много ме радва функционално, въпреки че някои играчи с кеф бих ги разкарал, но при положение че са тук към момента, то това не означава, че не трябва да се прибягва изобщо до техните услуги, напротив!
Аз ако съм мениджър, от раз ще разпределя на всеки един игровите минути, за да върви потока от играчи и форма, все пак отбора участва в няколко турнира.
Моуриньо към момента не разпределя адекватно широчината и това започва да се отразява.
Целта оправдава средствата, но в случая аз лично много се дразня, че в ЛЕ играем с 80-90% от титулярите. Дразня се не за друго, а защото мисля че е редно да се даде шанс на т.нар.резерви.
Мениджърът управлява играчите и ако един играч в дългосрочен план не му се получават нещата, особено когато е видимо, че има потенциал, то със сигурност означава, че мениджърът бърка някъде.
През ръцете на Ван Гаал и Моуриньо минаха десетки стойностни атакуващи играчи, класни имена + няколко солидни техни заместници/резерви.
Е, как искаш да ти повярвам на тезата, че видиш ли проблемът е в качеството на атакуващите?
За да изглежда един бутиков играч или такъв с огромен потенциал – зле, означава че мениджърът не подхожда адекватно към него. И обратно, висш пилотаж е да направиш от един привидно лимитиран футболист – стойностен елемент, ключов играч.
Към момента, с някои малки изключения, мисля че съставът ни е прекрасно балансиран, буквално във всяка една зона имаме по 2-3 играчи.
И на база това казвам, че за да не се получават нещата, особено в атакуващ план, то означава че нейде по трасето има проблем, който в дълбочина е заложен в указанията и тактиката.
Пък ако вече мениджърите не виждат някои очевадни проблеми, то няма какво да коментираме.
Това което се случва с Швайни също много ме гложди, просто не е правилно, не е нормално.
Какво толкова ще се случи, ако му дадеш минути?
Какво толкова ще се случи, ако Депай някога бъде титуляр?
Какво толкова ще се случи, ако Погба най-после седне на шибаната пейка?
Какво толкова ще се случи, ако дадеш на Ромеро мач във Висшата лига?
Това е! И Ван Гаал и Моуриньо до момента допускат серия от общи грешки – от управлението на състава и ротациите, до указанията и тактическите методи!
Играчите са изпълнителите, те също носят отговорност, но в крайна сметка като вижда мениджъра, че не се получават нещата, или прави промени или променя указанията им.

Например, понеже винаги ме е нервирало адски, не за друго, а защото ни носи проблеми тази негова страхлива-пасивност.
Как не се намери един човек, вече толкова време при това, да му втълпи/научи Де Хея:Момче, излизай при статичните, боксирай, мачкай вътре в наказателното, бъди господар!

Единствената кардинална и ключова причина, поради която приемам Моуриньо в Юнайтед е неговият огромен опит във Висшата лига и шампионски манталитет.
За всичко друго спрямо него, можете да видите в коментарите ми по негов адрес преди да стане наш мениджър. :)

Повечето от вас знаят, че още преди сър Алекс да се пенсионира, винаги съм искал Гуардиола да го наследи, но това както се казва...едва ли някога ще се случи.
Може да прозвучи тъпо, но ако ние не спечелим титлата, то бих искал точно Сити да станат шампиони, а не Челси, Ливърпул или Арсенал, първо, защото индивидуално най-малко ме дразнят и второ, имам симпатии към Пеп и най-малкото ще е интересно да затвори устите на критиците, ако стане шампион в дебютния си сезон в Англия, особено на фона на силната конкуренция и класни мениджъри.

На линия
CSKA69
Мнения: 4473
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: ВЛ | 13-ти кръг | Манчестър Юнайтед - Уест Хям | 1:1

Мнениеот CSKA69 » 28 ное 2016 09:24

smoothc написа:Честно казано, Иво, не съм съгласен с някои твои точки, по простата причина, че са много лесно оборяеми и второ, така кардинално и със замах ги казваш, че чак не мога да повярвам, все пак не си някой неутрален фен и познаваш в дълбочина процесите в отбора, не от вчера или днес, а като чета какво пишеш...направо се учудвам!?
Знаеш ли, че на практика в Манчестър Юнайтед към момента има от всичко, буквално сме микс асорти, което мен лично много ме радва функционално, въпреки че някои играчи с кеф бих ги разкарал, но при положение че са тук към момента, то това не означава, че не трябва да се прибягва изобщо до техните услуги, напротив!
Аз ако съм мениджър, от раз ще разпределя на всеки един игровите минути, за да върви потока от играчи и форма, все пак отбора участва в няколко турнира.
Моуриньо към момента не разпределя адекватно широчината и това започва да се отразява.
Целта оправдава средствата, но в случая аз лично много се дразня, че в ЛЕ играем с 80-90% от титулярите. Дразня се не за друго, а защото мисля че е редно да се даде шанс на т.нар.резерви.
Мениджърът управлява играчите и ако един играч в дългосрочен план не му се получават нещата, особено когато е видимо, че има потенциал, то със сигурност означава, че мениджърът бърка някъде.
През ръцете на Ван Гаал и Моуриньо минаха десетки стойностни атакуващи играчи, класни имена + няколко солидни техни заместници/резерви.
Е, как искаш да ти повярвам на тезата, че видиш ли проблемът е в качеството на атакуващите?
За да изглежда един бутиков играч или такъв с огромен потенциал – зле, означава че мениджърът не подхожда адекватно към него. И обратно, висш пилотаж е да направиш от един привидно лимитиран футболист – стойностен елемент, ключов играч.
Към момента, с някои малки изключения, мисля че съставът ни е прекрасно балансиран, буквално във всяка една зона имаме по 2-3 играчи.
И на база това казвам, че за да не се получават нещата, особено в атакуващ план, то означава че нейде по трасето има проблем, който в дълбочина е заложен в указанията и тактиката.
Пък ако вече мениджърите не виждат някои очевадни проблеми, то няма какво да коментираме.
Това което се случва с Швайни също много ме гложди, просто не е правилно, не е нормално.
Какво толкова ще се случи, ако му дадеш минути?
Какво толкова ще се случи, ако Депай някога бъде титуляр?
Какво толкова ще се случи, ако Погба най-после седне на шибаната пейка?
Какво толкова ще се случи, ако дадеш на Ромеро мач във Висшата лига?
Това е! И Ван Гаал и Моуриньо до момента допускат серия от общи грешки – от управлението на състава и ротациите, до указанията и тактическите методи!
Играчите са изпълнителите, те също носят отговорност, но в крайна сметка като вижда мениджъра, че не се получават нещата, или прави промени или променя указанията им.

Например, понеже винаги ме е нервирало адски, не за друго, а защото ни носи проблеми тази негова страхлива-пасивност.
Как не се намери един човек, вече толкова време при това, да му втълпи/научи Де Хея:Момче, излизай при статичните, боксирай, мачкай вътре в наказателното, бъди господар!

Единствената кардинална и ключова причина, поради която приемам Моуриньо в Юнайтед е неговият огромен опит във Висшата лига и шампионски манталитет.
За всичко друго спрямо него, можете да видите в коментарите ми по негов адрес преди да стане наш мениджър. :)

Повечето от вас знаят, че още преди сър Алекс да се пенсионира, винаги съм искал Гуардиола да го наследи, но това както се казва...едва ли някога ще се случи.
Може да прозвучи тъпо, но ако ние не спечелим титлата, то бих искал точно Сити да станат шампиони, а не Челси, Ливърпул или Арсенал, първо, защото индивидуално най-малко ме дразнят и второ, имам симпатии към Пеп и най-малкото ще е интересно да затвори устите на критиците, ако стане шампион в дебютния си сезон в Англия, особено на фона на силната конкуренция и класни мениджъри.


Хайдееее, затова чаках с любопитство мненията на смуути, който се беше покрил от началото на сезона :lol: След експериментално-апатичния Луис Ван Гаал имате за мениджър страхливо-пасивния Жозе Моуриньо :mrgreen: ЧЕСТИТО :twisted:
Иначе съм съгласен като цяло с това мнение, с разликата че се надявам Юрген Клоп да триумфира в края на сезона (очевидно).

Единственото, което остава на феновете на Юнайтед е да се надяват наистина втория сезон на Моуриньо (ако има такъв ;) ) да е като всички негови в другите клубове, които е водил..

Смуути, официално те каня в темата за Пеп Гуардиола, че е тежко сам да го браня като Матросов на амбразурата от атаките на мразещите го :lol:
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
redhooligan
Мнения: 1158
Регистриран на: 11 апр 2013 18:37
Skype: Какво е това животно?
Местоположение: София
Контакти:

Re: ВЛ | 13-ти кръг | Манчестър Юнайтед - Уест Хям | 1:1

Мнениеот redhooligan » 28 ное 2016 12:13

Рашфорд е трагедия от началото на сезона.
Погба е повече от трагичен. За какво се дадоха толкова пари за този палячо не знам. По добре да бяха взели Балотели!!!;)
Линград изиграва един силен мач и после 3 мача не знае къде се намира.
Да създават се положения, но не могат да се реализират! Ибрата е ясен той дойде без пари и се ползва само за реклама.
Един читав нападател нямаме.
ОЩЕ ОТ ДЕТЕ ЗАПАЛИ МОЕТО СЪРЦЕ, ВИНАГИ ЩЕ БЪДА ВЕРЕН, АЗ ОБИЧАМ ЦСКА!

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: ВЛ | 13-ти кръг | Манчестър Юнайтед - Уест Хям | 1:1

Мнениеот Jackxxx » 28 ное 2016 17:23

Аз също съм на мнение, че Моуриньо прави глупости. Когато играч от калибъра на Ибрахимович няколко пъти подред пропуска сам срещу вратаря, еми извади го. Какво му пречи на Моуриньо да пуска Рашфорд и Марсиал централни нападатели? Писна ми да гледам как Ибрахимович след 65-та минута вече едва ходи по терена. Писна ми и да гледам Рашфорд на крилото. Както ми омръзна и Погба да губи топки в центъра.

Всъщност съм на 80% съгласен със Смуут, че отбора ни е балансиран. Според мен ни трябва поне още едно ляво крило, защото там само Йънг може да играе ефективно. Рашфорд и Марсиал не могат да играят от ляво. Особено първият. Трябва и заместник на Карик. Аз все си мислех, че Блинд ще бъде новият ни дефанзивен полузащитник, но нито ЛВГ, нито сега Моуриньо го налагат там. А той има чудесни качества за тази позиция.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта