Трансферни спекулации - Зима 2024

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7163
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Зима 2018

Мнениеот vasilnv » 25 яну 2018 22:33

Честит ни Алексис! :twisted: На лято взимаме Йозил като свободен агент и всичко заспива :twisted:
Трябва ни и подсилване в защита. Йънг е дърт и не е толкова добър във фаза защита, а Шоу не е достатъчно постоянен. Отдясно също е добре да се вземе някой, щото и Валенсия няма да е вечен. Централен защитник вече ще е лукс, но ако имаме шанс за Лапорт, то трябва да се възползваме.
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23197
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Зима 2018

Мнениеот Thsmith » 25 яну 2018 23:21

Централен ви е по нужен от ляв, поне според мен.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Зима 2018

Мнениеот Jackxxx » 26 яну 2018 09:05

Жозе каза, че няма да има повече трансфери този прозорец. Можем да правим планове за лятото. :mrgreen:
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
t0bl3ro_bg
Мнения: 5929
Регистриран на: 06 сеп 2010 20:35

Re: Трансферни спекулации - Зима 2018

Мнениеот t0bl3ro_bg » 26 яну 2018 11:35

Thsmith написа:Централен ви е по нужен от ляв, поне според мен.



Има цели 4(5) налични на тази позиция, макар че Смолинг и Джоунс не са много за Юнайтед, но са опции.
Бейи и Линдельоф трябваше да са оформили двойка вече, но вижадме какво се случва - дърварите пак са в центъра на защитата.

Трябва да се изкара един талант за тая' защита от Академията вече, не да се дават по 40-50 милиона и да стоят резерви

Шоу го харесвам, но истината е, че е далеч от нивото, на което трябва да бъде - не е изобщо постоянен, а и тези контузии яко го объркаха.
По-скоро бих взел десен бек, защото Валенсия може да е любимец на шефчето, но отпред нищо не прави, само се върти и се чуди как да я пусне по земя тая топка, за отзад малко повечко става, но и той някак не ми се връзва толкова време в този отбор, въпреки лидерските качества, трябва да има и технически такива..

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23197
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Зима 2018

Мнениеот Thsmith » 26 яну 2018 12:51

То може и 10 да имате, но един нямате като хората :lol: Бейли ти е контузен 1/2 вината сезон, шведа мяза на Джуру :lol: Смолинг и Фил са идеални, но за 2 резерви :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Зима 2018

Мнениеот smoothc » 27 яну 2018 20:20

Любопитното е, че точно в дефанзивен план имаме и най-много опции - натурални и преквалифицирани.
Йънг-Шоу-Блинд-Рохо-Дармиан
Джоунс-Смолинг-Бейли-Линдельоф-Валенсия
10 човека, от които единствено Валенсия е 10/10 сигурен титуляр.
Маркирал съм Йънг и Валенсия в черно(каква ирония), защото реално те са крила, но през годините минаха една позиция назад и се преквалифицираха в бекове. И като цяло тази трансформация, започнала като лек експеримент при сър Алекс, впоследствие утвърдена при Ван Гаал, мисля че се оказа едно доста целесъобразно решение, не само заради колективното благо, но и поради тяхната напредваща футболна възраст(30+).
Да, нито един не е профил world class, но какво от това, след като съвкупно вършат страхотна работа!?
Наистина няма как всеки да е титуляр при това положение, много е вероятно всеки от тях да бъде титуляр(не че повечето не го заслужават де) в друг отбор, но това е положението. Редно е Моуриньо да управлява адекватно игровите им минути, въпреки че в случая е сложно, защото турнирите не са безброй, едно на ръка, че е важно или по-скоро препоръчително да се установи една перманентна 4-ка, което и понякога се превръща в сложна мисия поради най-различни фактори - контузии основно, но така или иначе има едно пренасищане в тази зона, което в тежки моменти е добре дошло, но на практика влияе върху развитието на футболистите, които играят по-рядко от колегите си. Това е разбира се в идеалния случай, но като цяло при този престиж и огромни възнаграждения, едва ли някой би бил чак толкова нещастен, но все пак...
А и повечето са на такава възраст(не са нито под 20, нито към пенсия) че точно сега им е времето да играят, а не да търкат пейката и е нормално, ако поради една или друга причина не играят, в един момент да потърсят другаде късмета си, независимо че парите и престижа ще са доста по-малки.
Например за Серхио Ромеро е абсолютно неприемливо да е резерва, едно че е първо качество и на перфектна вратарска възраст, но по-важното е, че той е титулярен вратар на Аржентина и предвид високите очаквания към тях и СП той трябва да играе редовно, за да бъде във форма и увереност.
Аз лично винаги съм бил на мнение, че когато имаш класен титулярен вратар, то т.нар. резерва трябва да е някой ветеран(тип Шварцер) или най-добре младок от академията, който да попива опит.
В това отношение ние сме привилегировани, защото сме единственият отбор с топ вратари - практически титулярите на Испания и Аржентина, но при положение че Де Хеа е избор номер 1, то не е редно Ромеро да стои и да гледа, та колкото и да го харесвам и уважавам, мисля че за него е най-добре да си намери нов отбор, където да е титуляр.


Що се отнася до футболистите 10/10 титуляри, това са:
Де Хеа, Валенсия, Погба, Матич, Лукаку и Санчес + Златан до 2016-2017 разбира се.
Останалите 5-места са "плаващи" и на практика там играе конкуренцията, поне от това което виждаме.

Всяка една централна двойка има своите предимства и недостатъци(прекалена дума в случая).
Някои са тествани десетки пъти и в интерес на истината, като изключим леко неориентираната игра на Линдельоф(отдавайки го по-скоро на стреса и адаптацията да речем), мисля че всички останали са на едно доста стабилно ниво, с известни възходи и спадове(нещо нормално).
Честно казано(за мен) няма особено значение кои ще бъдат, особено ако играем и срещу по-скромен противник/на Олд Трафорд.
Срещу по-силен такъв да, там вече от специфично значение са взаимовръзките и комуникацията между партньорите, което в случая дава и най-висок рейтинг на Джоунс-Смолинг(към момента), защото са от най-дълго време заедно, а също така са и англичани.
Отделно, че двамата се явяват и т.нар. ветерани пред всички останали и наистина е трудно да ги извадиш извън сметките, което чисто-индивидуално се явява и леко неприятна новина за Рохо, Бейли и Линдельоф, пък и за отбора е положително/вид застраховка, че при евентуални контузии(нещо до болка познато в Юнайтед) веднага се реагира, но монетата има и обратна страна.
Като цяло най-странно(логично е като добавяш нещо към някакво изобилие, да премахнеш нещо от старото) е присъствието на Линдельоф към карето Смолинг-Джоунс-Рохо-Бейли + Блинд(който дори и при Моуриньо игра през 2016-2017 като централен защитник, не толкова често като при Ван Гаал, но все пак имаше такива моменти).
Не знам какво си мисли или си е мислел Моуриньо, но за момента шведът нито е доказал, че може да бъде твърд титуляр с партньор Х, нито Моуриньо от своя страна прави някакви компромиси с цел налагане, независимо от играта му.
Той дори рядко попада сред резервите! Та в този смисъл да, играчът има дотолкова вина, че не показва най-вече високи нива на мотивация, желание да се докажеш, но от друга страна и Моуриньо сякаш го е "отсвирил в трета глуха", което към този момент създава огромна въпросителна относно - какъв беше смисълът от този трансфер и какво ще бъде бъдещето?
Най-близък паралел можем да правим с Ерик Бейли, който още в първите си 2-3 мача показа невероятен хъс, хладнокръвие и качества, с които се превърна във всеобщ любимец и гаранция, че неговото присъствие е важно за отбора.
Ясно е, че шведът не е престарял, има доста добри качества които могат да се развият във времето, но като цяло до момента е абсолютно безгласна буква в отбора, което принципно не говори добре за чисто лидерските и мотивационни качества на човека, а още по-лошо когато става дума за защитник или вратар.
Кого и какво ще браниш бе ***** майна, след като си се насрал още преди началото на мача, и лъхаш на несигурност?
Мики, Дармиан и Линдельоф са герои от една порода - та...такъв-онакъв, но Моуриньо явно в процеса на работа ги е надушил що за мишоци са и в крайна сметка резултатите са видими за тях - двама от тях търкат пейката, а другият излетя без време.
Като цяло най-близко до моите възприятия е двойката Рохо и Бейли - като естествен наследник на британското дуо Джоунс-Смолинг.
Много е важно или поне за мен е важно, едни защитник да е безстрашен, т.е. да бъде безкомпромисен и луда глава в добрия смисъл. Видич и Рио се допълваха отлично, защото единият беше такъв тип, а другият имаше природен интелект/дарба, но като цяло ги обединяваше и лидерската им натура. И всичко това под перфектното диригентство на Едвин ван дер Саар.
Ако направим паралел то - Рохо и Джоунс са Видич, а Смолинг и Бейли са Рио.
Та тук е моментът да кажа, че сме гледали всички възможни формации и честно казано аз не си спомням нещо негативно, напротив, всички бяха изключително стабилни.
Рохо и Джоунс играха известно време заедно и бяха оформили прекрасна сплав, помните го?
Защо? Защото са луди глави и горе долу на принципа - топка минава-човек не, та какво лошо да кажеш за подобни характери, които в интерес на истината се контузваха главно за благото на отбора, само респект за тях!!
Неслучайно и двамата бяха в агитката на Юнайтед при гостуването на Анфилд, така че...
Отдаденост, майка, Рохо и Джоунс, че и Смолинг, Валенсия, Ерера, Фелайни също така - що кръв се ля от тях, що контузии изкараха, рамена си вадеха, ребра се пукаха...играят с хъс, не мрънкат, работохилици, това е!
А Погба - Черния всеки мач с нова прическа, жалко,...иначе е огромна класа, но му трябва шут в задника, за да го показва по-често.
Примирил съм се, че докато не промени нагласата си, едва ли ще виждаме перманентно най-доброто от него, което е зле хем за Юнайтед, хем за самия него.
Странно, защото и Скоулс веднъж също реторично запита - Къде е онзи Погба от Ювентус?


На левия бряг при нас е най- интересно - що човек се изреди там :)
И парадоксалното е, че Ашли Йънг се оказа/доказа като най-целесъобразния вариант.
Така или иначе, за мен лично трябва да се вземе твърдо дългосрочно решение лятото и то се казва Дани Роуз(аз лично го искам от 2-3 години, друго че в последно време се спекулира че и Моуриньо го иска), също така може и Аке от Борнемут.
И двамцата са профил ала-Евра, човекът който остави и най-ярка следа в последното десетилетие, че дори и повече в тази зона.
30-40 милиона и край!

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Зима 2018

Мнениеот Jackxxx » 28 яну 2018 19:23

Е*аси, толкова приказки изписа, за да кажеш накрая, че искаш Аке... :lol:
Виж за Дани Роуз съм по-съгласен. Но за мен Шоу е по-добрият вариант от Дани Роуз. Демек, трябва да се купи някой който да има добър пас, да играе с десният крак и да тича бързо. Забиваме го от дясно и сме готови за следващият сезон.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23197
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Зима 2018

Мнениеот Thsmith » 28 яну 2018 23:11

Такъв топ вратар е Ромеро, че само обикаля резервните скамейки и то на доста по скромни отбори от вас. Кога е бил титуляр някъде?
Я се върни и виж какво сте писали като трябваше да играе малко титуляр при Ван Гаал, когато Де Хеа беше пред трансфер в Реал :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Зима 2018

Мнениеот Jackxxx » 29 яну 2018 22:24

Много усилено се говори, че Златан заминава за САЩ.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Зима 2018

Мнениеот Jackxxx » 31 яну 2018 09:50

Играчи с изтичащи договори.

Summer 2018
Daley Blind* -
Michael Carrick - потвърдено е, че ще се пенсионира и се присъединява към екипа на Жозе.
Marouane Fellaini
Ander Herrera* -
Zlatan Ibrahimovic
Sam Johnstone* -
Juan Mata* - потвърдено е, че е получил удължение на договора с една година
Luke Shaw* -
Ashley Young* -

Summer 2019
Matteo Darmian*
David de Gea*
Phil Jones*
Anthony Martial*
Andreas Pereira*
Marcos Rojo
Chris Smalling*
Antonio Valencia*
James Wilson*

*клауза с опция за още една година.

Според мен нови договори трябва да получат: Ерера, Шоу, Де Хеа, Марсиал, Перейра.
Клаузата за още една година трябва да бъде активирана на: Блинд, Валенсия, Йънг.
Всички останали са под въпрос. Разбира се след като Жозе също получи удължение на договора, то трябва да помисли сериозно кой ще запази и кой ще продаде. Говори се, че Рома искали Блинд.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта