Трансферни спекулации - Зима 2024

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14713
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Лято 2021

Мнениеот smoothc » 01 сеп 2021 18:00

Стига с този песимизъм!
Няма пълно щастие, дори и при сър Алекс често имаше неща които да не са наред, но няма да ги изброявам сега.
А това че той умееше да закърпва дупките, къде с нюх, къде със "сешоара" е друг въпрос и в крайна сметка точно това му беше и едно от уникалните качества.

Искахме солиден човек до Хари - ето, купи се Варан.
Искахме вариативност в атака/фланга - взехме на хартия един от топ талантите Санчо.
Много фенове през годините си мечтаеха за завръщане на Роналдо(аз лично не) - Роналдо се завърна.
И държа да отбележа, че това се случва в точния момент и време!
Мъдростта на Роналдо е ключовият акцент за Ман Юнайтед.
Статистически наистина е сложно да се прогнозира колко ще вкара и асистира, но по-важното е, че неговата роля и влияние ще стимулират останалите футболисти и аз на този момент най-много се радвам като цяло.
Да, не е особено добър индикатор, че трябва човек Х да дойде(в случая най-голямата звезда в модерния футбол) и да разпалва останалите, но... какво да се прави, но пък е по-добре от нищо!
Вълнувам се да видя как влиянието на Роналдо ще зарази останалите да следват примера му и да се раздават още повече.
Това е и леко предизвикателство за Бруно-Диригента, който разбира се в положителен аспект леко ще остане в сянката на Роналдо(както е в Португалия), но пък от друга страна, това е още един повод "да го надиграе" образно казано в духа на конкуренцията и благото на Ман Юнайтед.
Казусът с дузпите и преките свободни наистина ще придобие любопитен аспект, но най-важното е да носи ефективност за отбора, той ще стимулира да се подобрят и в това направление, въпреки че и двамата са прекрасни изпълнители.
Да не забравяме и Погба, чието его също лекичко ще бъде боцнато от фигурата на Роналдо, което пак е плюс за нас, защото в крайна сметка Погба е най-добрият в спортно-технически аспект футболист в клуба(на този етап според мен има повече качества от Роналдо и Бруно) и дано силния му старт даде тон за нещо грандиозно от негова страна, откога чакаме този момент!
И да не забравяме 5-те малки шоколадови момченца, за които най-много се вълнувам по отношение на влиянието на Роналдо!
Нали им е идол на всичките, та ето най-накрая им дойде и то на крака, та хайде и те да се чукнат по кратуните и да извлекат най-доброто от потенциала си(Грийнууд вече даде заявка, че е променил фокуса).
Рашфорд, Грийнууд, Марсиал, Санчо и Лингард - ако ТЕ се разиграят на пълна пара, то титлата ни е вързана в кърпа, колкото и странно да звучи, защото дори и Джесито се превърна в стожер на Уест Хем и буквално им спечели едно 20+ точки откакто дойде.
Разбира се едно е Ман Юнайтед, друго Уест Хем, но визирам в случая импулса и ефективността, която може да се получи ако бъде използван адекватно под ръководството на Солскяер. Ясно е, че трудно ще се вреди за титуляр, но все пак сезонът е дълъг и всеки би трябвало да получи шансове. Тук вече е ролята на Оле - да балансира и управлява адекватно игровите минути на всеки, за да се поддържа положителна конкуренция и всеки да има хъс за игра, па макар и да не запише 30+ мача.
Той да ми изиграе 15 мача, но пък на силно ниво - ей това е номерът!

За мен титлата и другите успехи, много ще зависят от формата и играта главно на тези 5-та, защото сезонът е дълъг и ако има гаранция, че вездесъщите Кавани, Роналдо, Бруно и Погба могат да ни измъкнат титлата - ок, но... разликата е, че никой друг отбор няма толкова добра помощна 5-ца зад гърба на титулярите!
Тези 5 шоколадови момчета, ако се разиграят в пълния си блясък(ако не помните Грийнууд, Марсиал и Рашфорд преди 2 сезона имаха повече голове от Салах-Мане-Фирмино) - много големи неща могат да се случат за Ман Юнайтед.

Оле като бивш играч от нетитулярен тип за Ман Юнайтед, би трябвало най-добре да усеща тези неща, но да видим как ще съумее заедно с щаба да разпределят ресурсите във времето, това е акцентът!

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34782
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Лято 2021

Мнениеот MuFc1878 » 01 сеп 2021 18:40

Нямам вяра на негърщината в клуба. Това отговаря ли на въпроса защо съм песимист :roll:
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14713
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Лято 2021

Мнениеот smoothc » 02 сеп 2021 03:26

Кучето играе според тоягата!
Но също така е факт, че шоколадовите ни момчета не е като да нямат потенциал, напротив имат и то доста, за разлика от много други(и бели, и черни, и жълти и т.н.).
В един адекватен ритъм и управление на минутите Рашфорд, Погба, Грийнууд, Санчо, Марсиал и Лингард могат да доставят редица активи за Манчестър Юнайтед.

За сезон 2020-2021 Ман Юнайтед е вкарал 121 гола във всички турнири(61 мача).
With 121 goals scored in the 2020/21 season, it was the highest-scoring campaign for Manchester United in 14 years.

Хм, не звучи никак зле!
Сега в атаката влизат Роналдо и Санчо, което значително увеличава възможностите за голове.

Ще акцентирам върху Висшата лига и средното/за сезон за отделните атакуващи играчи през годините:
Бруно - 13 гола(и заради биенето на дузпи)
Рашфорд - 11 гола
Марсиал - 10 гола
Грийнууд - 10 гола
Кавани - 10 гола
Погба - 6 гола
Лингард - 5 гола
Мата - 5 гола
+ Роналдо и Санчо, от които можем да очакваме 20 гола.
----------------------
10 играчи - 90 гола.
Те могат да го постигнат и за да не се случва, значи има причини - слаб мениджмънт и ниски нива на мотивация.
Мен ме интересува да постигнат личния си минимум, останалото е бонус - колкото повече, толкова повече както се казва!

Между другото, технически могат да се постигат и по-икономични победи, за да не се "хабят" голове разпределени в големи резултати, т.е. играч Х може да вкара 15 гола разпределени в 5 мача, което не че е зле, но по-важното е да има балансираност и редовност във вкарването на голове.
Грийнууд към момента е перфектен пример-илюстрация - неговите 3 гола са ни спечелили 4+ точки, докато хеттрикът на Бруно беше страхотен срещу Лийдс, но срещу Сотън и Уулвс нищичко от него.
С удоволствие бих разменил един от головете му срещу Лийдс за победен гол срещу Светците, ама...

Знам много добре възможностите на всеки един наш играч, та поради тази причина задавам минимумът, който искам/трябва да изпълни като голове в случая!
Имаме играчи за 2 отбора, вярно, отбор А значително превъзхожда отбор Б, но... това е положението, важното е да се управляват всички целесъобразно, според формата, противниците, календара и т.н.

Едно е ясно, ако са здрави естествено - Хари, Варан, Шоу, Бисака, Погба, Бруно и Роналдо са 101% титулярно-ядро.
За останалите 4-позиции(като 2 от тях за момента са запълнени твърдо с Де Хеа и Грийнууд) - ще се борят няколко футболисти.
Рашфорд/Кавани/Санчо/Марсиал и Матич/Фред/Скот(който е контузен и засега Фред е DMC твърдо).
Честно казано, хем се радвам за конкуренцията, хем и леко ме притеснява факта, че Рашфорд/Кавани/Санчо + Грийнууд ще се борят за двете места до Роналдо.
Марсиал даже толкова не го и броя, защото на практика е последен избор в опциите.
Всеки обаче е толкова различен/специфичен, че понякога не знаеш как точно може да помогне в даден мач.
Чисто емоционално ме е най-много яд за Кавани, защото е доказан голмайстор, твърд характер и всички знаем на какво е способен и лошото е(разбира се в положителен аспект), че точно Роналдо един вид го дублира с разликата, че Кавани не може да бъде полезен по двете крила за разлика от Роналдо, който спокойно може да е леко вляво изнесен и да навлиза навътре, което ми събужда едни схеми свързани с двамата в атака, пък на дясното крило... честно казано много не ми пука кой ще е и дали ще е навлизащият с ляв крак Грийнууд(на практика най-добре е да е той де) или натуралния Санчо, та дори Рашфорд може да е.
Разбира се, Кавани предвид и някои други фактори няма и за самия него да е ок да бъде повече от 5 поредни мача титуляр примерно, много добре осъзнавам това.
Та, с други думи на този етап, пък и защо не в малко по-дългосрочен план искам следното:

-------Роналдо-----Кавани------Грийнууд---------
--------------Погба---------Бруно----------------
---------------------Фред------------------------------

Малкият Мейсън между "дядо" Рони и "дядо" Еди.
8-) :twisted:
Санчо до момента ме дразни много и изобщо не виждам как може да надскочи Грийнууд на този етап, който дори и при тих мач образно казано, с... този неговия коварен рейд и стремеж да опитва удари от специфични ъгли - значително увеличава вероятността да вкара гол, докато Санчо... нито рейд съм го видял да направи, нито му видях скоростта(уж много бърз бил), нито да опитва удар(ако е имал, съм го забравил или пропуснал, но мисля че няма точен удар до момента).
Абсолютна сянка! Срещу Уулвс забравих в един момент, че е на терена.... Даже по едно време си казах: "А, бе кой беше този с 25#?, А, да...Санчо"., у когото между другото виждам нотки от наглостта на черните му събратя Кевин-Принс Боатенг, Мемфис Депай и Джеси Лингард, което примерно един Рой Кийн едва ли би одобрил :? :oops:
Все си казвам, че ще е прекалено трети трансфер от Дортмунд да се издъни юнашката, ама... началото засега започва тревожно и ако при Кагава и Мики мениджърите имаха известна вина за провала им, то до момента Оле със сигурност му е дал пълен карт бланш, даже виждам нещо и като свободна роля и нашият... до момента е една плашлива сянка!
Че то Дало да пуснем да атакува я отдясно, я отляво и ще е 100 пъти по-добре на този етап, ако не друго поне е напорист, та дори Мата който да навлиза отдясно-наляво.
Честно казано изобщо няма да ми е жал, ако Санчо не влезе час по-скоро във форма и в резултат на това току виж изгуби титулярно място.
Да не кажа, че трябва и да го заслужи де факто, защото примерно Кавани и Грийнууд конкретно за Юнайтед са се доказали десетки пъти.
Да, ще ме е яд за благото на отбора, предвид това какво може да ни даде предвид потенциала, но...
дава му се шанс - не се възползва и следващият да влиза, няма време за губене, защото конкуренцията е сериозна!

Ще видим какво ще стане, но най-вероятно срещу Нюкасъл Санчо и Грийнууд ще започнат до Роналдо.
Останалите 8 са ясни, освен ако недай Боже се случи някоя извънредна ситуация.
Е, да, винаги бих предпочел Дийн Хендерсън пред Де Хеа, но в крайна сметка ако испанецът запази точно ей това си ниво което показва до момента, изобщо няма да се занимавам с него, ще съм доволен.
Дан Джеймс вече го няма(за добро или лошо... всъщност в някои отношения вършеше повече работа от едни други мързеливци), така че...

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7179
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Зима 2022

Мнениеот vasilnv » 25 яну 2022 16:49

Валенсия и Палас дават зор да вземат Дони под наем. Ние не искаме това да включва никаква опция за откупуване, тъй като сме решили да е в отбора за сезон 2022/2023. Идеята е, че от тогава ще сме с нов мениджър и евентуално той може да разчита на холандеца.
Нюкасъл предлагат 10 млн да вземат Лингард под наем сега. :shock: Което е оферта един път при положение, че става дума за футболист, който е с изтичащ договор след месец.
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.

Потребителски аватар
man_utd_
Мнения: 620
Регистриран на: 13 авг 2008 15:12
Местоположение: Град Варна
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Зима 2022

Мнениеот man_utd_ » 26 яну 2022 12:21

За мен е по-добре ДОни да си хваща пътя от тоя пробит отбор. Всеки с малко умствен капацитет знае, че Дони е трансфер на Кълвачев, а не на Оле и има конфликт на интереси между Глейзър и Кълвачев относно Дони. Това е и причината ДОни да не играе - просто ръководството няма да му позволи да цъка толкова, колкото му се иска.
Хубавото е, че Кълвачев си заминава, ама това в никакъв случай няма да реши казуса Дони.

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7179
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Зима 2022

Мнениеот vasilnv » 26 яну 2022 17:34

За Марсиалката е официално вече. Вземе, че тоя сезон стане шампион. :twisted: :lol:
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6038
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Зима 2022

Мнениеот MASTER_COOL » 27 яну 2022 10:49

Твърдо съм за наем на Дони в Палас.
Момчето се обезличи на резервната скамейка, време е да придобие практика във Висшата Лига и да си върне самочувствието. Не се съмнявам в качествата му.
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7179
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Зима 2022

Мнениеот vasilnv » 27 яну 2022 15:32

Амад Диало отива под наем в Рейнджърс с идеята да е титуляр там. :?
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7179
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Зима 2022

Мнениеот vasilnv » 30 яну 2022 11:23

Фил Джоунс май ще ходи в Бордо. Като цяло всичко уж е готово, чака се само Рангник да даде зелена светлина.
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.

Потребителски аватар
man_utd_
Мнения: 620
Регистриран на: 13 авг 2008 15:12
Местоположение: Град Варна
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Зима 2022

Мнениеот man_utd_ » 30 яну 2022 12:24

5 милиона ни деляли от потенциален трансфер на Невеш при нас


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта