Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот smoothc » 20 мар 2018 02:48

е да трансформира защитата и да престане да пуска глупави голове.


В кръга на шегата - а има ли неглупави голове? С крак или с глава, на празна врата или от дузпа, голът си е гол, нали?
Или по-скоро се опитваш да кажеш, че защитата действа/ е действала глупаво, за да се стигне до гола?
Но все пак, този който реално пуска или не пуска гола е вратарят, защитата(на хартия) е предпоследната бариера.
Защитата може да направи ужасна групова или индивидуална грешка, но чрез своето спасяване вратарят да предовтрати гола и обратното - примерно Роналдиньо срещу Англия 2002, грешна преценка на вратаря и гол. Какво е виновна в случая защитата?
Понятието грешка във футбола е много комплексно първо и второ, клишето, че голът е плод на грешка...кардинално не е вярно!
Ако беше така, то по тази логика всяко неспасяване от страна на вратаря/респективно гол = грешка.
Неслучайно вече има и измервания между вероятността за гол при дадена ситуация и сложността на изпълнението.
Ако знаеш...колко ситуации не предвещават гол или да речем вероятността за гол е под 10%, а той се случва и обратното, от буквално 100%-во положение...няма гол. Футболът е игра на ситуации, това е!
Между другото, по-важното нещо е синхронът/взаимовръзките между защитата, а не толкова нейната индивидуална класа.
А вече най-важното и явяващо се факт, който буквално слага точка на всеки спор - количеството допуснати голове за брой мачове!

Кратък преглед на средното допускане на голове за Юнайтед, всъщност най-важното за мен значение:
2010 - 0,74
2011 - 0,97
2012 - 0,86
2013 - 1,13
2014 - 1,13
2015 - 0,97
2016 - 0,92
2017 - 0,76
2018 - 0,77


Четири поредни години отборът допуска под 1 гол средно, нещо с което доста малко отбори могат да се похвалят, не само в Англия, но и в Европа.
Ситуационно Манчестър Юнайтед допуска между 0-1 гола, това е!
В контекста на ТОП отборите: 0-1 гола - обичайното за тях, 1 гол - леко тревожно, но като има редовно вкарваща атака, не е кой знае какъв проблем, 1,5-2+ гола - крайно неприемливо и опасно.
Както се вижда, в нито един момент от извадката, и реално никога в ерата на Висшата лига, Манчестър Юнайтед не е завършвал в третата графа.

Е, какъв ти е проблемът, Смити, или просто си си навил на пръста едно нещо и край??

трябва да подобри играта на контра атака.

Съгласен съм!

за резервния нападател

Времената от края на 90-те отминаха, когато сър Алекс управляваше перфектно 4-ма топ нападатели - Коул, Йорк, Шерингам и Солскяер, та в този ред на мисли, в модерния футбол аз винаги съм считал, че един 30+ годишен (таран-ветеран) би бил отлична опция за такъв жокер! Номерът е, за да се получи и нужният ефект, въпросният нападател Х да е бил в подобна роля(доскоро) или както казах да е на годинки, но естествено да си е запазил головия нюх/инстинкт, което косвено да го направи и перфектния коз.
Другият вариант е да си върнем Чичарито, всъщност, най-лесният и сравнително възможен вариант, колко му е, дето се вика, на една ръка разстояние е момчето, предполагам би се върнал и на драго сърце. Пък може и да дадем в замяна туй-онуй на Уест Хем.

Един цитат на Моуриньо от април 2017:
Давам прост пример - по начина, по който играем на "Олд Трафорд", по начина, по който доминираме срещу съперниците ни, по начина, по който играем в наказателното поле, мисля, че Чичарито щеше да вкара с лекота 20 гола", заяви Моуриньо, цитиран от Goal.com. "Дори да влиза от пейката в последните 10 или 20 минути, той пак щеше да има 20 гола. Той е от този тип момчета, при които топката идва по естествен начин, рикошет тук, рикошет там, бум, гол. Вратарят спасява, той (Чичарито) е там, бум, гол. Центриране, той дебне след първото отиграване с глава, гол", продължи интересния си коментар Моуриньо.

Всъщност Чичарито вече кара 30 години, на 1-ви юни ще ги навърши(бре, как младее само), поигра няколко годинки като титуляр, време е отново да се завърне към старата си практика.

Ти какви трансфери би искал да видиш лятото? Много ми е интересно.


Че аз вече няколко години ги въртя едни и същи имена, не си ли ги запомнил, те даже вече ще влязат и в групата на 30+, ама карай, това изобщо не ми убива желанието да ги видя с червения екип.
Ето, на, започвам с Чичарито, идва ни като точния човек за нашите цели - хем има опит като златна резерва, хем натрупа и опит като титуляр. Знам, че вероятността не е голяма, но нищо не ни пречи да се пробваме.

Иначе, повечето знаят, че голямата ми мечта от години е Гарет Бейл, това е!

На прима виста(при определени обстоятелства и гаранция, че ще се използват правилно) - Дани Роуз(той в последно време е резерва мисля в Тотнъм).
Дочух новината, че Райън Сесеньон от Фулъм(17 годишен ляв бек) вкарвал много голове и естествено нямаше как да остана незаинтересован, защото естествено в главата ми светват асоциации с младия Гарет Бейл и ролята на Патрис Евра от Монако, още като го видях в Шампионската лига през 2003-2004 тайно се надявах, че един ден ще дойде при нас.
Импулсивно, попаднах преди месец на мач между Страсбург-Монако и ми падна шапката от гола на Фабиньо(самото включване и изпълнение) и си казах, why not?
Но проблемът е, че Антонио Валенсия има още много което да даде на Юнайтед, пък и онези от Монако вероятно ще искат бая кинти за бразилчето, така че се спирам на среден вариант - завръщане на Фосу-Менса.

Това е на този етап, ако знам със сигурност кои ще напускат и кои не, вече мога и по-подробен списък да направя, но като изключим Бейл и Роуз, нямам други мечтани трансфери от години, което означава, че трябва да разгледам детайли и статистики от този или миналия сезон, за да проследя подробно развитието на някои играчи, било то от Англия или Европа.
Голям любимец ми е Кавани, но вече взехме Лукаку, така че...вовеки забравям за уругваеца, за съжаление.
Малко се опасявам някой от конкуренцията(с оглед на ситуацията Сити или Ливърпул) да не направи опит да го прилапа, но да видим...
Като цяло моите виждания по отношение на трансферите и изобщо търсенето на нови играчи/потенциални таланти(имам набито око за млади таланти) са малко по-различни, в сравнение с тези на масата от феновете.
Както се казва, въпрос на гледна точка, всеки има вкус и предпочитания.
Най-лесно ми е, на прима виста да направя един списък с играчи, които по един или друг начин са ми хванали окото, разбира се, изключая т.нар. НЕвезможни за трансфер(например, Салах да дойде в Юнайтед или Агуеро).
Например, леко съжалявам, че Ливърпул взеха Мане и Ван Дайк, играчи които от 2-3 години така да се каже съм/бях си заплюл за Юнайтед(не че зависи нещо от мен) и тайно се надявах да погледнем към тях, но...
Ментално съм си ги заплюл, хаха :)

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23111
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Thsmith » 20 мар 2018 04:58

smoothc написа:
е да трансформира защитата и да престане да пуска глупави голове.


В кръга на шегата - а има ли неглупави голове? С крак или с глава, на празна врата или от дузпа, голът си е гол, нали?
Или по-скоро се опитваш да кажеш, че защитата действа/ е действала глупаво, за да се стигне до гола?
Но все пак, този който реално пуска или не пуска гола е вратарят, защитата(на хартия) е предпоследната бариера.



Ей... не се научи да пишеш по сбито. Признавам, че основно го склонах, но поне беше в началото.
Да, има. Пусни си примерно мача с Хъдърсфилд и головете, особено този дето прехвърли Линдельоф.
Огромно количество от головете ви са плод на индивидуални грешки на някой във фаза защита.
Всичко това поражда страшна несигурност в целия отбор и влияе на всички фази от играта. Нещо което Де Хеа няма как да компенсира.


----

Кво си се заинатил с тоя Бейл? Кажи ми точно за чий ти е играч, който ще е контузен 70% от времето и още 15-20 % ще си търси формата?

От мен ако зависеха нещата, бих се насочил към някаква ограничена версия на това. Естествено няма как да се вземат всички, но базово нещо подобно. Все пак това не е ФМ и просто си чешем езиците де.

Двама централни:
Шкринияр
Ленгле/Бонучи (ако се появи такава възможност предвид слуховете за финансовото положение на Милан)
Бек
Сидибе - основно десен, но при нужда може и в ляво да го завреш.
Хектор също може да е опция ако Кьон изпадне. Сигурно ще е на промоция в такъв случай.
Халфове
Савич
Матуиди(може и ляв бек при нужда)
Коко от Атлетико

Дасно и ляво крило и нямам никаква идея кои да бъдат. Може би Дъглас Коща за левия тъч, но за другия?

Ако успеят да завъртят някакъв бизнес с ПСЖ или Юве за Погба и Санчес ще е много хубаво.

И аут

Линдельоф, Рохо, Дермиян, Шоу*наем, Блинд, Ибра, Погба и Санчез

--
Бих се огледал и в играчите с изтичащи договори. Де Врах, Майер, Емре Кан и етк.


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

Потребителски аватар
Scholesy93
Мнения: 1049
Регистриран на: 09 май 2015 22:03
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Scholesy93 » 20 мар 2018 18:20

Като гледам кои си ги писал аут, явно и ти си на мнение, че всеки, докаран от Моуриньо, е пълен провал.Само Байи и Лукаку оставяш.
Погба ни е рекордната покупка, Санчез ни е рекордьор по заплати.И двамата са докарани от Моуриньо.Кажи ми от какъв зор ръководството пак да изхарчи пари за нови трансфери?По-рано си питал защо предпочитам постигане на нулева година пред 2-4 място.Ще ти отговоря-защото искам в дългосрочен план отборът пак да е класа.А Моуриньо не е човек за дългосрочни планове. А краткосрочните планове ги оцапа яко.С тази игра, с тези футболни разбирания и с тази трансферна политика с Моуриньо това е максимумът.Защо са ни нови защитници?Отпред сме цъфнали та вързали, та отзад да поправяме нещата.Погба-100 милиона, Матич-40 милиона, Михтарян-40 милиона, Санчез-35 милиона, Лукаку-75 милиона.300 милиона за трансфери напред, а и Ибрата докарахме.И какъв беше ефектът?Никакъв.Защо пак да му се дават пари?Заслужава един ритник и толкова.В Челси тези номера може и да са минавали, но да излиза пред медиите, да атакува ръководството, съдиите, феновете, собствените си играчи, а след това да очаква подкрепа-не е познал.Да си ходи в ПСЖ-там Неймар, шейховете, феновете сто на сто ще го поготворят и ще му хвърлят рози в краката.
А ти нещо атакуваше Почетино, защото отпаднал от Ювентус.А Моуриньо и отпадането от Севиля-това как да го приемем? Явно нямаме нужната класа да спрем бомбастичното дуо Бен Йедер и Мюриел.
от suareshampion на 15 Авг 2014 13:29 Ти казваш,че ще сме извън 4та ,както и миналата година го твърдяхте ...но аз казвам ,че ще спечелим 19тата.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23111
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Thsmith » 20 мар 2018 18:33

Ама аз това не съм го крил. Смисъл... много пъти съм казвал, че за мен най големия провал (като изключим срамното представяне със Севиля) е селекцията. Смятам, че е много слаба и прогнозите ми за представянето им се потвърди напълно. Аз не го критикувам за това как ръководи настоящите играчи, а за избора им.
Ок, ти говориш за дългосрочен план. Аз виждам нещо друго. Единствената опция да не влезете в коловоза на Арсенал и Венгер е именно харчене и някой като Моуриньо. Поне аз смятам така. Те и Пул опитаха 90 те години някакво голямо харчене за онова време, не се получи веднага и спряха. Кво се получи след това е видно.

За разлика от Смути, които смята, че играчите ви са супер, аз съм на обратното мнение. Смятам, че издишате жестоко и селекцията ви е под всякаква критика. Лично аз виждам само Хайнкес и Капело като алтернатива на Моуриньо. И двамата обаче няма да ги вземете. Да почвате с някой от рода на Почетино е същото като с Мойс и ще са поредните загубени години. Хванали сте се на хорото и би било нормално да го завършите. Според мен лъкатушенията във начина на игра са страшно пагубни. Само се замисли колко коренно различни идеи залагате при всеки от последните 4 мениджъра. Естествено играчите нужни за всеки един от тях са коренно различни и се получава страшна каша.


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот smoothc » 20 мар 2018 22:32

че за мен най големия провал е селекцията. Смятам, че е много слаба


Погба, Мики, Бейли, Златан, Лукаку, Матич, Линдельоф, Санчес

Шкринияр
Ленгле/Бонучи
Сидибе
Хектор също може да е опция ако Кьон изпадне.
Савич
Матуиди(може и ляв бек при нужда)
Коко от Атлетико
Бих се огледал и в играчите с изтичащи договори. Де Врах, Майер, Емре Кан


Казваш, че 8-те трансфера на Моуриньо са слаба селекция за теб, всъщност, не слаба, а много слаба.
И успоредно с това ни предлагаш тези алтернативи... адмирации за скаутския ти нюх, Смити!
А за финалните щрихи(тези с изтичащите договори)...извинявай, че ще те разочаровам, но мисля, че няма да успеем да се преборим за тях.

p.s.
Смити, уважавам мнението ти, но по-добре си цъкай някой футболен симулатор и не си ври носа където не ти е работа.
С такива креативни идеи за селекция, мисля че ще убиеш конкуренцията на всички нива, дерзай!
Селекцията на Манчестър Юнайтед е буквално черешката на тортата(комплексно), но вече коренно различен е въпросът, че мениджърът ни не може да управлява адекватно...своите избори на играчи.
Погба като се разиграе е фантастичен, Лукаку е истински звяр, Санчес е хищник и водещ голмайстор на Арсенал за последните години, Златан е феномен, Матич е канара, Мики бе топ играчът на 2016 в Германия и невероятен асистент, а също и голмайстор, Линдельоф има добър потенциал, Бейли е нинджа.

А ти ми даваш като контра-примери едва ли не...титаните Хектор, Мектор, Майер, Де Врах и пр.,
Айде, моля! Дано се шегуваш, защото в противен случай...хич не е добре работата, ама хич.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23111
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Thsmith » 20 мар 2018 23:31

Да, определено не е добре. Понеже ментално сте в Киев с Линдельоф дето има "голям потенциал" (да стане смесица между Джуру, Сиган и Сендерос, но за Ютд). Само за справка, Хекторите и Мекторите са национали на световния шампион и при това титуляри, но какво ли разбират немците.

И къде ми е работа на носа? Смятам, че мога да споделя мнението си с разумен тон и да потърся дискусия във всяка тема в този публичен форум. Ако не ти харесва може да напишеш един роман в отговор и да натиснеш Х са. : )

пп Споменатите от мен футболисти са такива, които по мое мнение могат да изпълнят игровия ви план, така както би искал мениджъра Ви. Естествено, че мога да греша, както и Моуриньо и всички ние. Просто изказвам собственото си мнение.


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7160
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот vasilnv » 20 мар 2018 23:33

Аз викам да вземем пример от Байерн и да си върнем сър Алекс. Като нищо може и титлата да спечели. :lol:
Колкото до селекцията, аз съм съгласен, че трябват подобрения в защита. Нуждаем се от бекове и централни защитници. Не може да имаме петима централни защитници и едвам да събираме понякога двама.
Понеже видях и че се е разразил спор за младите в отбора - ще си кажа мнението. Перейра се представя отлично във Валенсия, ама позицията, на която играе я няма в нашите схеми. Моу беше решил да го върне малко по-назад и да го пуска като разиграващ халф и според мен ще му се получат нещата. Гомес е може би най-перспективният футболист в нашата школа в момента. Точно заради него и не трябва да търсим други крила. Аз ако съм на Моу ще почна да го пускам по-често, колкото и зле да играе в началото. Много талант има и само от него зависи до какво ниво ще стигне. И Фосу-Менса е добър футболист, ама не е за титуляр при нас. Може да играе на много позиции централен защитник, десен бек + дефанзивните позиции в полузащита, така че може да се окаже ценен футболист.
Напълно нормално тръгнаха слухове за Белерин. Това няма да е единствения бек, с който ще ни свържат това лято.
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Jackxxx » 21 мар 2018 11:54

Фосу-Менса ако го натиснат да се развие на десния бек ще е чудесен. Има добър дрибъл и добри пасове, дори по-добри от на Валенсия. Само трябва да се научи на позициониране и покриване на свободните зони зад централните защитници.

Гомез за мен е супер-талант. Ако сте гледали Меси на годините на Гомез, ще откриете страхотна прилика. И Гомез освен това е водеща фигура при U18, както и при младежите на Англия.

Моуриньо е дебил, който говори глупости и дните му са преброени. Очаквам скоро да започне да се заяжда и с Алексис.
The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23111
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Thsmith » 21 мар 2018 17:30

Еми да почне да играе и няма се "заяжда" : )


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот smoothc » 21 мар 2018 21:00

Споменатите от мен футболисти са такива, които по мое мнение могат да изпълнят игровия ви план, така както би искал мениджъра Ви.


Противоречиш си, Смити, не се прави на разсеян.
Като сме дискутирали тези въпроси, ти винаги си акцентирал върху т.нар. липса на класа(според теб) в отбора и как трябвало Юнайтед да се насочи към топ класни играчи(помня, че даваше като контра-пример - кои от текущите ни играчи влизат в ТОП 5 на поста си и пр.,), за да имаме успехи.
Сега ми изброяваш един куп играчи, които първо, че са доста далече от категорията ТОП и второ, разликите +/- в спортно-техническите качества изобщо не надвишават(в най-лошия случай са равни) тези на т.нар. потенциални напускащи от Юнайтед, а вече какво да кажем за основното ни ядро, на които по презумпция трябва да се търсят равни или по-добри конкуренти/партньори.

Игровият план...то самият Моуриньо няма ясна концепция за него, а нашият Смити вече сложил рибата в тигана, оплел кошницата, че дори и консултант-продавач го играе, готов да прави алъш-вериша,..А бре, байно, къде си вреш гагата дето не ти е работа!? :P


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта