ВЛ | 21-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Ливърпул | 1:1

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14727
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ВЛ | 21-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Ливърпул | 1:1

Мнениеот smoothc » 15 яну 2017 22:15

Закономерен резултат предвид показаното на терена.
За съжаление не успяхме да спечелим(поради една или друга причина), а Ливърпул си изиграха доста добре картите, за което пряка вина имаме и ние. Първо, че не успяхме да осъществим начален домакински натиск, с който да ги респектираме и второ, за пореден път пропуснахме чисти положения, които косвено им донесоха доза увереност.
След гола за 1-1 се получи емоцията, която трябваше и да съпъства целия двубой, но като цяло играта беше под стандартите и за двата отбора.

Кардиналните проблеми дойдоха от нестабилността в центъра не терена, където Погба-Карик-Ерера имаха сериозни разминавания, грешни пасове и нерядко се получаваше "яма" в центъра, през която Ливърпул главно организираха атаките си.
Друг ключов въпрос е, че Моуриньо не смее да извади един измежду Златан/Погба, особено когато играят под нивото си, бъркат играта и изиграват лежерно доста ситуации.
В този ред на мисли особено много ме е яд, че не пусна Рашфорд в този двубой! Дали щеше да направи разликата - въпрос с повишена трудност, но със сигурност щеше да внесе напрежение в последните минути по фланга, който на практика ние изгубихме след връщането на Мики като ляв бек.
Валенсия с пореден силен двубой, може би най-добре представилият се наш играч, заедно с Де Хеа и Фелайни.
Вратар, бек-крило, резерва - това ни бяха най-адекватните играчи днес, които наистина се опитваха да променят нещо.
Друго много дразнещо нещо е, че имаше немалко моменти, в които нашите просто не знаеха какво да направят с топката, че връщаха 100 пъти назад, че разиграваха на центъра, а междувременно Валенсия спринтира сам на фланга, ей такива дребни, но важни детайли в случая.
Ерера също беше ужасяващ, въпреки че показваше борбеност, но напоследък е в слаба форма, явно има нужда от почивка.

Е, серията ни от победи приключи, но не и тази без загуба. :)
Да, определено е супер неприятно, че все още нямаме дерби-победа, но както знаем, 70-80% от мачовете във Висшата лига(от гледна точка на топ отборите) се играят срещу т.нар."малки" отбори, което означава, че трябва да се мобилизираме и да спечелим 100% активи в следващите си 4 мача(до дербито със Сити).

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38941
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: ВЛ | 21-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Ливърпул | 1:1

Мнениеот tevez » 15 яну 2017 22:17

smoothc, доволен ли си от Рууни?

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14727
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ВЛ | 21-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Ливърпул | 1:1

Мнениеот smoothc » 15 яну 2017 22:23

Иво, това ли е най-важният въпрос?
Не, не съм доволен, но влизането му със сигурност е повлияло(психологически) на Скаузърите.
По-добре с Рууни, отколкото без Рууни, особено в дерби мач и като цяло мисля, че беше вътрешно ядосан, че не започна като титуляр, а трябваше, въпреки че го казвам при свършен факт в случая, но и знаеш, колко много исках той да стартира.
Липсваше психологическият натиск(момент) в този мач или поне на мен ми липсваше, като започнеш с избора на титулярен състав, до апатичността, която беше обхванала и футболистите, и щаба, и феновете през по-голямата част от мача(за огромно съжаление).
Знаете за кого иде реч като напиша тази дума, но пък мамка му, той беше дяволски успешен срещу Ливърпул. :)
Събудихме се твърде късно, това е!

p.s.
Но и както неведнъж съм казвал - мачовете срещу топ отборите са грубо казано 12 на сезон, т.е.максимум 36 точки.
Оставащите 26 мача(са срещу т.нар.скромни отбори) дават 78 точки.
Да, определено трябва да има известен баланс, но аз винаги съм предпочитал да трупаме активите си тук, а не както Ван Гаал например - на челните позиции по спечелени точки в дербитата, средняк срещу "малките" отбори.
Така че...аз доста рядко се ядосвам, когато губим точки в дербитата или най-малкото не правя драми.
Ядосвам се, когато се прецакваме срещу останалите отбори, особено пък на Олд Трафорд!
Бърнли, Уест Хем, Стоук - вместо 9 точки, ние спечелихме 3.
А, добавете ги към текущия актив и колко се получават?
46 точки.
Последна промяна от smoothc на 15 яну 2017 22:37, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14727
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ВЛ | 21-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Ливърпул | 1:1

Мнениеот smoothc » 15 яну 2017 22:39

plmar написа:Как ни повлия, с гола от засада ли? Апатични сте били! С Моу, в такива мачове- толкова!

Да, засада имаше, но в кръга на шегата виж това:
т Red_Neck на 15 Яну 2017 17:01
0:1.... от засада

Пожеланието му се "обърна" срещу него :)

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7196
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: ВЛ | 21-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Ливърпул | 1:1

Мнениеот vasilnv » 15 яну 2017 23:07

iliev72 написа:Василе ако не бяха подаръците първото полувреме къде щяхте да сте второто а ?!
Погба си беше загонене.Все пак това е футбол , а не кеч.При дузпата жълтият картно си беше задължителен.
И тогава накъде отиваше мача а ?! Хайде да си признаете , че без авантите от съдията нямаше как и 1т да спечелите.
И тази 1т пак ви я подари съдията - гол от засада !

Оф, ма така не ми се спори ся. :lol: Съгласен съм, че съдиите ни помогнаха днес, но като цяло през този сезон достатъчно си ни орязаха, мисля че това е мнението на всеки един наш фен. Ся за другото, хуу смазали сте ни, ако не беше съдията ние просто нямахме шанс. Преди гола ни с нищо не бяхме показали, че заслужаваме поне равенството в тоя мач, бяхме потресаващо зле, на терена имаше само един отбор. Така по-добре ли е?
Това мнение е и отговор на слаш, понеже не ми се занимава да цитирам и него.
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14727
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ВЛ | 21-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Ливърпул | 1:1

Мнениеот smoothc » 15 яну 2017 23:11

Не че нещо, но Оливър(този сезон) колкото мача ни свири, толкова и дузпи против нас отсъди. :)

Потребителски аватар
Klzrdz
Мнения: 1265
Регистриран на: 10 сеп 2013 02:50
Контакти:

Re: ВЛ | 21-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Ливърпул | 1:1

Мнениеот Klzrdz » 15 яну 2017 23:51

slash1912 написа:Точката си я спечелихте вие,ние загубихме две!

Моля, ако може продължавай... Още 5,6 странички, че ме развеселяваш :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17409
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: ВЛ | 21-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Ливърпул | 1:1

Мнениеот slash1912 » 16 яну 2017 00:03

Klzrdz написа:
slash1912 написа:Точката си я спечелихте вие,ние загубихме две!

Моля, ако може продължавай... Още 5,6 странички, че ме развеселяваш :lol: :lol: :lol:

Част от чара на дербито са заяжданията преди и след мача.Аз мисля да спра дотук,повече другия мач.
Живи и здрави,лека нощ.
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

binevout
Мнения: 355
Регистриран на: 23 ное 2014 13:02
Контакти:

Re: ВЛ | 21-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Ливърпул | 1:1

Мнениеот binevout » 16 яну 2017 00:14

Не знам за какво някои фенове драматизират толкова.
Напълно резонен Х в най-големия мач в Англия!
Аз съм доволен от продукцията , която изнесоха и двата отбора!
Нали това искахме - искахме играчите да си съдират гъзовете и да си оставят сърцата на терена - ей го днес беше така!
Само може да ни ласкае , нагласата с която започнаха Ливърпул!
Осъкатен отбор , излязъл с резервите , но хората си оставиха дробовете на Олда , после ние отговорихме подобаващо второто полувреме!
Много отдавна не ми се бе случвало да стоя клекнал на 30 сантиметра от телевизора от напрежение и очакване!
Точно такъв заряд се изисква от този мач и си го получихме!
Щеше да бъде перфектно да ги бием , но така стоят нещата към този момент , нашите момчета просто прегоряха , което говори добре за настроението и желанието в отбора!Само вижте Фелайни какво представяне направи :o
Колкото до Погба ....
Никой не е застрахован от подобни левашки грешки и всеки има лоши дни в които нищо не се получава!
Тук идва ролята на мениджъра - защо Моу не го извади , а ни остави с човек по-малко цяло второ полувреме , само той си знае.
Когато видиш че на терена имаш неадекватен играч , който е гузен заради глупава грешка и е прегорял от напрежение , просто го вадиш , няма смисъл да го мъчиш 90мин.
Както ще да е , закономерен Х ,

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34832
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: ВЛ | 21-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Ливърпул | 1:1

Мнениеот MuFc1878 » 16 яну 2017 08:44

Както си и знаех, никога нищо не е наред, когато дойде този мач! Почти винаги Ливърпул ни бият по два показателя - нагласа и мотивация. Обяснение за това така и не намирам. И при Сър Алекс беше същото.

Относно първото полувреме и незадоволителната продукция на Карик-Ерера-Погба. Ливърпул е вторият отбор, който гостува на Олд Трафорд (след Сити) и прилага подобна чудовищна преса. Разиграванията бяха предимно между Рохо, Джоунс и Де Хея, а се вижда, че става паника, когато те играят толкова често с топката. Друг парадокс е, че по-чистите ни положения бяха през първите 45 минути. Познах, че ако не вкараме първи, ще берем сериозни ядове. Финишинга отново ни е трагично ниво - Погба и Мхитарян бяха длъжни да отбележат.

Друго, което ми направи силно впечатление бе, че срещу наш играч имаше по трима от гостите, страхотна игра без топка!!! Малкият новобранец на десния бек, бе сериозно подмомаган и така Марсиал просто бе неутрализиран. Крилата пак не работеха.

Второто логично Клоп ги върна, но пък тогава имаха добри положения на контра. Бих казал, че без Коу, Мане и Стъридж това им бе максимума на възможностите.

Ключовият момент за изравнителния гол.....появата на така хуленият Фелайни! Ловрен не спря цял мач да бие за първа топка Ибрахимович, но белгиеца веднага вся смут в тяхното поле. Рашфорд вместо Рууни щеше да има по-голям ефект. Жозе игра ва банк, поставяйки Мики на левия бег.

Определено спечелена точка за нас и загубени две за гостите.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта