Обща тема за LFC

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

an4o_321
Мнения: 1411
Регистриран на: 19 ное 2010 11:40
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот an4o_321 » 22 мар 2024 04:05

:lol: :lol: :lol: :mrgreen:

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13760
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот Red_Neck » 22 мар 2024 15:14

Liverpool_EC написа:....

Виж сега, от едно известно време футболът е много повече бизнес отколкото спорт и това, че явно нямаш нужното между ушите за да го проумееш, не означава, че някой друг не го разбира ;))
Какъв съм аз няма значение. По-важното е, че през годините не съм си въртял задника според ситуацията. Преди мнооого години съм си казал мнението за бостънските, казвал съм си го за МЕ и за Юрген и стоя зад думите си.
По същество ...
1. 6-700 милки годишно не е баш като "пари нЕма".
2. Тиаго не му се "взе", а Той си го взе! Това съм го писал 2020! Тиаго на 29, който за последните (тогава) 3 сезона в Бундеслигата имаше общо едноцифрен брой асистенции, нямаше сезон без контузии и който за капак в края на последния си сезон там беше опериран и стоя месец-два извън терена, дойде за 4 г. със заплата над 10М на сезон - най-високата в отбора. Това беше абсолютно антисистемен трансфер и не ми излизай с лакърдиите, че "му взели" Тиаго! Тиаго, който трябваше да е Хфактор, едва ли изигра и 100 мача за тези 4 години при нас, асистенции колкото пръстите на едната ръка и 1-2 гола за цвят. 60+ милки за 4 години в канала и след 2 месеца си тръгва без пари! По-голям греда от него беше само Наби!
3. Онзи ден ти казах да си направиш лека равносметка колко стойност в играчи е загубил клуба след и около прелома (трансферът на Тиаго и задържането на Джини), ама ти отново се направи на улав, защото темата е болезнена и леко неудобна - Джини, Ориги, Мане, Кейта, Боби, Окса ...... и ако не бяха арабеските щеше да добавим и Фаб (Хендо и Милни не ги броя по разбираеми причини). Смятай ги както искаш, ..... но когато говориш за "успешно обновяване", "наследство" и т.н., не забравяй, че то се направи И с известна сума пари - една част заети, друга от лудото, арабско лято ;)) Когато/ако заетите пари започната да се връщат, ... да не забравиш на благодариш на който трябва :))))
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

zdravkos
Мнения: 1926
Регистриран на: 30 сеп 2019 01:00
Skype: LFC
Местоположение: EU
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот zdravkos » 22 мар 2024 19:25

an4o_321 написа:Aко си мислиш, че компания за милиарди, каквато е FSG няма един взвод счетоводители натоварени с тая цел - сульо и пульо да не им знае разпределението на парите и къде и как изтичат, значи ти си лайк.
А тва за Анди в Байерн, още щом го излезе ми се видя пълен т@шак! То не се знае нито на единия, нито на другия клуб, кой ще им е мениджър другия сезин... и спортен нямахме още тогава. Oсвен това биха си търсили по-млад играч.
Байерн си имат по-млад играч, няма какво да го търсят - Алфонсо Дейвис. Проблемът им май е че, той заминава в посока Мадрид и ще им трябва друг за тази позиция. Анди се явява като чудесна алтернатива. Ще видим какъв т@ш@к ще излезе накрая.

Дано попаднем на добър мениджър, а не на добър счетоводител, че тогава ще трява да гледаме курса на акциите, а не играчите на терена ;-)
ИзображениеИзображение

zdravkos
Мнения: 1926
Регистриран на: 30 сеп 2019 01:00
Skype: LFC
Местоположение: EU
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот zdravkos » 22 мар 2024 19:36

На ФСГ може да благодарим за много неща - базата, титлата, извадиха ни от посредственоста, в която бяхме изпаднали! Върнаха ни там, където ни е мястото - в чепните места.
В същото време време от Ливърпул изкараха милиарди,така че може да се смята за изгодна сделка и за двете страни.

Едно неприятно чувство ме глождае от вътре - преди време се опитаха да продадат клуба и сега имам чувството,че вече е любов по сметка.... за наша сметка - на феновете. Ще гледат да са на чиста печалба само, спортните успехи у лево!
Дано не се окажа прав.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3780
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот Liverpool_EC » 23 мар 2024 03:10

Red_Neck написа:
Liverpool_EC написа:....

Виж сега, от едно известно време футболът е много повече бизнес отколкото спорт и това, че явно нямаш нужното между ушите за да го проумееш, не означава, че някой друг не го разбира ;))
Какъв съм аз няма значение. По-важното е, че през годините не съм си въртял задника според ситуацията. Преди мнооого години съм си казал мнението за бостънските, казвал съм си го за МЕ и за Юрген и стоя зад думите си.
По същество ...
1. 6-700 милки годишно не е баш като "пари нЕма".
2. Тиаго не му се "взе", а Той си го взе! Това съм го писал 2020! Тиаго на 29, който за последните (тогава) 3 сезона в Бундеслигата имаше общо едноцифрен брой асистенции, нямаше сезон без контузии и който за капак в края на последния си сезон там беше опериран и стоя месец-два извън терена, дойде за 4 г. със заплата над 10М на сезон - най-високата в отбора. Това беше абсолютно антисистемен трансфер и не ми излизай с лакърдиите, че "му взели" Тиаго! Тиаго, който трябваше да е Хфактор, едва ли изигра и 100 мача за тези 4 години при нас, асистенции колкото пръстите на едната ръка и 1-2 гола за цвят. 60+ милки за 4 години в канала и след 2 месеца си тръгва без пари! По-голям греда от него беше само Наби!
3. Онзи ден ти казах да си направиш лека равносметка колко стойност в играчи е загубил клуба след и около прелома (трансферът на Тиаго и задържането на Джини), ама ти отново се направи на улав, защото темата е болезнена и леко неудобна - Джини, Ориги, Мане, Кейта, Боби, Окса ...... и ако не бяха арабеските щеше да добавим и Фаб (Хендо и Милни не ги броя по разбираеми причини). Смятай ги както искаш, ..... но когато говориш за "успешно обновяване", "наследство" и т.н., не забравяй, че то се направи И с известна сума пари - една част заети, друга от лудото, арабско лято ;)) Когато/ако заетите пари започната да се връщат, ... да не забравиш на благодариш на който трябва :))))


Абе ти преди 2 дена не помниш какво писа, че си тръгнал да се биеш в гърдите за преди години.
А аз за кой си смених мнението през годините, извъртач?
Какво е това 6-700 милки? На Хенри спестяванията ли? Кво ми я пишеш тази подвеждаща цифра, да не мислиш, че някой ще ти се върже, че пак са инвестиции от ФСГто. Кажи какво са тия 6-700 милки, не ми мънкай с половин уста ;) Ние говорехме, че пари за трансфери няма, но Клоп и Едуардс трябваше да действат. Ти за какво точно ги пробутваш тези 6-700 млн годишно :))))))))))))))
Спокойно, Тиаго като написах, че му се взе нямах предвид, че са му го натресли, а че след цяло лято циганене, най-накрая му го взеха (привлякоха) Викаш доказан халф на 29 години е противосистемен трансфер :))))))))) Еми да ти таковам на системата тогава. Обаче преди 2 дена написа "21/22 имахме може би най-завършения комплексно отбор" Ми то това беше най-силния сезон на Тиаго при нас. Пролетта като играеше всеки мач, нямахме загуба до финала с Реал. Аз тогава писах, че при тези Тиаго и Фабиньо не ме интересува, кой ще е третия халф щото ще мачкаме. За съжаление и двамата бяха контузени за финала. Тогава си трайкаше и се надяваше на квадрупъл до последните 2 мача, щото Клоп знаеше защо му беше "счупен играч с две асистенции", сещаш ли се? Викаш Клоп трябваше да знае през 2020, че след 4 години Тиаго няма да може да запише мач за цял сезон? Майкъл Едуардс като ги знае тези работи защо привлече Чембърлейн? 2 пъти повече пари от Тиаго струваше и записа 100тина мача с асистенции на пръстите на 2те ръце . Заради по-ниската му заплата ли е по-успешен от Тиаго? За него си трайкаш, че беше над 70 млн инвестиции... Пишеш Тиаго на 29 е набутвация за 20 млн, а по надолу ни разказваш, че Мането на 31г за 30 млн е изпуснат без пари? Я пак? Обясни подробно как точно ги пресмятате тия пари в Бостън...Само дето ти не си в Бостън, а май си на бостАна :)
Тези всичките къде си ги изредил за продан, кога точно трябваше да бъдат продадени, като не им се купуваха заместници? Оригито нали не спираше да го легендосваш, а сега изведнъж трябвало да бъде продаден. Аз като пишех, че си седи на мързеливия задник и чака да стане свободен агент, за да прибере парата той, спортния директор все още се казваше М.Едуардс. И кво направи Едуардс? Пръдна му на черния, щото такива играчи и с топ не можеш ги мръдна от кой да е отбор. Вайналдум ако беше продаден, как точно щяхме да хванем топ 4 през 20/21 ? Даже и той игра 2 мача ЦЗ ( гости на Брайтън и Тотнъм мисля) и извъртя всеки мач щото другите хлафове се редуваха в лазаре. "Най-комплексният ти отбор" щеше да е в Лига Европа, продавачо. Фирмино кога си си правил сметки да го продаваш? Всичко ще си кажеш ти :mrgreen: Ей, тия играчи ги продаваш, като пъпеши на пазара в Харманли. Изпечен търговец си, щеше да им вземеш парите и да сцепваш ВЛ с тогавашните попълнения - Ван Дер Берг, Харви Елиът и Бен Дейвис :)))))))))
Футболът е бизнес за Хенри,а за милионите фенове е страст и емоция. За някои дори религия. Ти като имаш между ушите си гъзът на Хенри, може да се радваш на "нетните шампиони Ливърпул" и да се надъхваш, че един ден ще излезеш от бостАна за да станеш виден лаптопаджия в Бостън, който ще реди трансферите на Юрген Клоп :))))))))
Щом в Ливърпул трябва да благодарим на Саудитска Арабия, а не на собствениците ни...ми да ти еба и собствениците !!!!!
Преди два дена написа " отбора се обнови сравнително безболезнено". Днес ревеш, че било с кредит. Последно? Боли ли те, сърби ли те? Кредита типично по охлювски, беше изтеглен с 3 години закъснение. Ако беше на време за да се надгради когато трябва с качествени играчи, сега нямаше да си скубеш косите от пропуснатите продажби и цикличността в отбора(пак отпреди 2 дена)!
А тази 5% лихва сигурно те кара да откачаш :)
П.П. Само да те питам, ама това сериозно: Чувстваш ли се като част от бизнеса на ФСГ и "организацията Ливърпул" или се чувстваш, като фен на футболния отбор Ливърпул? Ама кажи си честно и от сърце, не се сдържай :mrgreen:

zdravkos
Мнения: 1926
Регистриран на: 30 сеп 2019 01:00
Skype: LFC
Местоположение: EU
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот zdravkos » 23 мар 2024 14:45

Отново обеден мач Изображение и 4 гостувания в рамките на 10 дни ...

за повече информациа цък на снимката ...
Изображение

Един огромен к0р за ФА и Х.Уеб
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Има ли още вярвящи, че ще ни оставят да спечелим титлата?
ИзображениеИзображение

john barnes
Мнения: 6422
Регистриран на: 17 мар 2011 17:16
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот john barnes » 23 мар 2024 19:07

Охлювите докато се натуткат от ноември месец,май май Алонсо ще отиде във байерн...голям смях ще падне с новия мениджър,усещам го. Взехме спортния директор и главния скаут на борнемут,да не стане накрая да вземем и треньора им...
Имало едно време един Манчестър Юнайтед, който играел с малък успех в Англия и абсолютно никакъв в Европа. Далеч от надмощието си днес в Премиър Лийг и отсъстващ от големите международни сцени, той се люшкал между анонимността и посредствеността.

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13760
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот Red_Neck » 23 мар 2024 19:14

Изображение
РЕСПЕКТ!
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.


kadett1
Мнения: 1660
Регистриран на: 25 авг 2010 11:22
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот kadett1 » 23 мар 2024 23:19

john barnes написа:Охлювите докато се натуткат от ноември месец,май май Алонсо ще отиде във байерн...голям смях ще падне с новия мениджър,усещам го. Взехме спортния директор и главния скаут на борнемут,да не стане накрая да вземем и треньора им...

Ако Байерн или Реал решат да го вземат , по добре да не се надяваме - просто ще отиде в отбор с осигурени финанси. Ние сме му някакъв дълбок резервен вариант, а след като спечели Бундеслигата може да се замисли и да остане в Байер.


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта