Обща тема за LFC

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13762
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот Red_Neck » 18 мар 2024 15:33

И каква стана тя, ... МЕ се връща на заплата в клуба и отново ще бъде "кучката" на бостънските :)))
Това очаквам да е основният тезис на сектата следващите сезони :)))
Язък, че някои колеги за 3-4 години 10 пъти въртяха гъз около неговата персона (с единствена, елементарна и прозрачна причина, разбира се) и за много от нас не стана ясно, МЕ за тях "очилат лаптопаджия" ли беше или гений, на който му писнало да работи за изкукали скрънзи.
Доволно потребители станаха за смях и мисля, че не е лошо всеки, който е имал да казва нещо по казуса през годините, да заяви открито сега своята позиция, а не да чака пост на Ф. Романо за да свърши в гащите ;))

Аз никога не съм крил, че харесвах и уважавах работата на МЕ в клуба преди да напусне и бях много доволен, че показа огромна лоялност към Ливърпул, като отказа работа за големи клубове с далеч по свободна финансова политика. Поради тази причина оценявам положително неговото назначение.
Единствено е жалко, че трябваше да си тръгне Юрген за да се върне той, но в живота няма пълно щастие.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Ponko
Мнения: 4054
Регистриран на: 22 окт 2008 18:30
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот Ponko » 18 мар 2024 17:48

Red_Neck написа:И каква стана тя, ... МЕ се връща на заплата в клуба и отново ще бъде "кучката" на бостънските :)))
Това очаквам да е основният тезис на сектата следващите сезони :)))
Язък, че някои колеги за 3-4 години 10 пъти въртяха гъз около неговата персона (с единствена, елементарна и прозрачна причина, разбира се) и за много от нас не стана ясно, МЕ за тях "очилат лаптопаджия" ли беше или гений, на който му писнало да работи за изкукали скрънзи.
Доволно потребители станаха за смях и мисля, че не е лошо всеки, който е имал да казва нещо по казуса през годините, да заяви открито сега своята позиция, а не да чака пост на Ф. Романо за да свърши в гащите ;))

Аз никога не съм крил, че харесвах и уважавах работата на МЕ в клуба преди да напусне и бях много доволен, че показа огромна лоялност към Ливърпул, като отказа работа за големи клубове с далеч по свободна финансова политика. Поради тази причина оценявам положително неговото назначение.
Единствено е жалко, че трябваше да си тръгне Юрген за да се върне той, но в живота няма пълно щастие.

Няма ли някаква вероятност с назначаването на Едуардс да остане и Клоп или да го обеди да остане? Имам подобна надежда.

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13762
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот Red_Neck » 18 мар 2024 18:14

Според мен, абсолютно никаква.
Клопо си е заслужил огромно уважение във футболните среди и едва ли ще си позволи да се отметне от решението си. Да не говорим, че е пословичен инат (за добро и не толкова добро).
Изключителен треньор. Истинска харизма. Едва ли в обозримо бъдеще подобен ще работи при нас. Най-малкото защото тези от неговата порода са на изчезване.
Приемаме решението му с уважение и се надяваме напускането му да не доведе до сериозни щети за клуба.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

zdravkos
Мнения: 1926
Регистриран на: 30 сеп 2019 01:00
Skype: LFC
Местоположение: EU
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот zdravkos » 18 мар 2024 22:14

Red_Neck написа:... и се надяваме напускането му да не доведе до сериозни щети за клуба.
Не е ли идеята да се вземе отново точно М.Е. за да се избегнат колатералните щети?
Относно мнението ми за него - ако не се сработи с новия екип до никъде няма да стигне. И още нещо - с трици и маймуни не се ловят...
Преди напускането му го уважавах много и не еднократно съм го споделял тук. Винаги е добре дошъл отново, пожелавам му много успехи и дано си върши задълженита правилно..
Имам опасение ще трансферите ни цели ще се променят - ще се взимат само нешлифовани диаманти...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3787
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот Liverpool_EC » 19 мар 2024 01:59

Red_Neck написа:Според мен, абсолютно никаква.
Клопо си е заслужил огромно уважение във футболните среди и едва ли ще си позволи да се отметне от решението си. Да не говорим, че е пословичен инат (за добро и не толкова добро).
Изключителен треньор. Истинска харизма. Едва ли в обозримо бъдеще подобен ще работи при нас. Най-малкото защото тези от неговата порода са на изчезване.
Приемаме решението му с уважение и се надяваме напускането му да не доведе до сериозни щети за клуба.

Дано все такива инати да идват в Ливърпул. Хора, които да си държат на тяхното и да не допускат посредствени играчи да бъдат водени в отбора, просто защото имали ниска цена. Ако може още следващият треньор да е инат, като Клоп, че ще има бая вождове на главата си, да му контролират харчовете.
И между другото да попитам: Как изглежда отбора на Ливърпул след 2 години без "трансферния гений" Майкъл Едуардс? По-слаб ли е или по-силен, след като най-накрая спряха да се водят играчи за по 5млн за попълване на бройката? Само изключително заблуден човек може да се кефи, че Едуардс се връща, точно след като си тръгва Клоп.
Не помня кой беше спoртния директор на Челси, който купи Салах и Де Бройне за 25 млн общо. Него никой не го споменава сред трансферните гении, понеже знаем какво направи треньора с тях :))))))))))))))

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3787
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот Liverpool_EC » 19 мар 2024 02:16

zdravkos написа:
Red_Neck написа:... и се надяваме напускането му да не доведе до сериозни щети за клуба.
Не е ли идеята да се вземе отново точно М.Е. за да се избегнат колатералните щети?
Относно мнението ми за него - ако не се сработи с новия екип до никъде няма да стигне. И още нещо - с трици и маймуни не се ловят...
Преди напускането му го уважавах много и не еднократно съм го споделял тук. Винаги е добре дошъл отново, пожелавам му много успехи и дано си върши задълженита правилно..
Имам опасение ще трансферите ни цели ще се променят - ще се взимат само нешлифовани диаманти...

Не само целите. И други неща ще се променят и те няма да са в помощ на следващият треньор.

an4o_321
Мнения: 1411
Регистриран на: 19 ное 2010 11:40
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот an4o_321 » 19 мар 2024 22:07

Няма основания да сте толкова черногледи (поне за сега). Нали за това бяха тези продължителни преговори с бостънските - за да се случват този път нещата както трябва. МЕ е докарал една дузина успешни играчи, които спечелиха титлата и ШЛ, да не ги изброяваме, някои още са тук ;)

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3787
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот Liverpool_EC » 20 мар 2024 02:37

an4o_321 написа:Няма основания да сте толкова черногледи (поне за сега). Нали за това бяха тези продължителни преговори с бостънските - за да се случват този път нещата както трябва. МЕ е докарал една дузина успешни играчи, които спечелиха титлата и ШЛ, да не ги изброяваме, някои още са тук ;)

Основания си има и то сериозни, стига човек да следи какво се случваше с трансферите. Майкъл Едуардс ( и всеки един спортен директор) може да води, който си поиска. Кажи един от тези дето ги е довел, който да е благодарен на Едуардс, а не на Клоп за развитието им в Ливърпул и за спечелените титла и ШЛ?
Питах го реднека ясен въпрос, ама той нали никога не отговаря, когато не му отърва, та да пробвам с теб: Какво стана със състава на Ливърпул за двете години, в които го нямаше Едуардс? По-слаби ли е отбора в момента, с по-къс състав ли сме? Някой ще се нагърби ли да обясни що е втумнал толкоз Едуардс на Ливърпул, като отбора си върви супер и без него?

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13762
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот Red_Neck » 20 мар 2024 11:13

Най-добрите години за клуба бяха когато МЕ и Клоп работеха заедно и всеки си гледаше неговата работа!
Отборът се надграждаше и подобряваше всяка година, като показваше постоянство.
Много пъти съм писал тук, че преломът беше трансферът на Тиаго (+задържането на Джини) лятото на сезон 2020/21. Тогава вече се виждаше, че Клопо взима превес. Когато МЕ рано, рано в сезон 21/22 обяви, че напуска след изтичане на договора му, нещата станаха ясни.
Ако погледнем съвсем трезво представянето на отбора последните години, ще видим появата на една неприятна цикличност:
20/21 ни трябваше гол на Алисон дълбоко в добавеното време да спаси сезона
21/22 имахме може би най-завършения комплексно отбор
22/23 кошмар
23/24 вървим и играем добре, въпреки трудностите, но най-важното е, че отборът се обнови сравнително безболезно;
То е ясно, кой е виновен за добрите сезони и кой за лошите, ... но не пречи нещата да се казват ;))

На колегата с малкото въпросите, но с многото (в повечето случаи различни и според ситуацията) отговори по всяка тема ще му кажа да си направи една лека равносметка колко стойност в играчи е загубил клуба след и около прелома и какво щеше да стане с добре тиражираното успешно обновяване, ако:
- бостънските бяха проявили инат;
- Арабите не бяха решили ударно да развиват футбол баш в най-подходящия момент;
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

zdravkos
Мнения: 1926
Регистриран на: 30 сеп 2019 01:00
Skype: LFC
Местоположение: EU
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот zdravkos » 20 мар 2024 17:17

Кажи сега ти какво мислиш по въпроса?
Новият ни спортен директор ще приеме ли философията на бостънските?



И да, допреди няколко години бях останал с впечатлението, че МЕ е корифей в занята си, но сезон 20/21 ме поразубеди, когато остави отбора янаураи без ЗЦ и се налагаше Фаб и Хендо да играят като такива.

И още нещо - след 19/20 вместо да надградим, ние разградихме! Заслугата за това на кой да я пишем сега според теб?

Първият трансфер на новия дрийм тиим да не се окаже изходящт?
Робо посока Мюнхен?
Да започне да се работи за положителен финансов баланс?
От това ме е "страх"...

От друга гледна точка познава клубът(МЕ) и може да помогне за избягване на "след Клопо и потоп"?
ИзображениеИзображение


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта